مسیر جاری: صفحه اصلی/مقالات/مهدی باوری/رویکرد عاقبت مدار/عاقبت شناسی ، آینده شناسی و جهانی شدن/جهانی سازی و رویای تسلط صهیونیست‌ها بر جهان
• چرا بحث امامت حضرت مهدی (عج) به‌طور صریح در قرآن نیامده است؟
• وظیفه یک شیعه منتظر ظهور امام زمان (عج) در شب یلدا چیست؟
• شبهه: تنها نامى از مهدى بر جاى مانده و هیچ کس، بهره‌اى از او نبرده است!
• قضاوت و داورى امام مهدى علیه السلام در دوران ظهور چگونه خواهد بود؟
• امام مهدى علیه السلام در کجا زندگى مى‌کند؟
• عوامل تأثیرگذار در تشدید جوّ شبهات مهدویت کدامند و شرایط پاسخ‌گویی به آنها چیست؟
• دیدگاه دکتر عدّاب محمود الحمش درباره‌ احادیث مهدویت را بیان و در صورت لزوم نقد نمایید.
• آیا ابن خلدون، احادیث مهدویت را انکار کرده است؟
• آیا علمای اهل سنت، طول عمر امام زمان (عج) را بعید می‌دانند؟!
• طرح مباحث مهدویت چه ضرورتی دارد؟ چرا بایستی به این امر اهتمام بورزیم؟
• نهم ربیع الاول، جشن آغاز امامت امام زمان است یا جشن عیدالزهرا ؟
• این‌که در حدیث آمده: اگر امام نباشد زمین اهلش را فرو می‌برد، با غیبت امام سازگاری ندارد!
• آیه 55 سوره نور چگونه بر ظهور موعود جهانی دلالت دارد؟
• نمونه‌ای از روایات اهل‌بیت (ع) درباره غیبت حضرت مهدی (عج) را بیان کنید.
• آیا امام صادق علیه السلام از غیبت حضرت مهدى علیه السلام خبر داده‌اند؟
• آیا امام باقر علیه السلام از غیبت حضرت مهدى علیه السلام خبر داده‌اند؟
• آیا امام سجاد علیه السلام از غیبت حضرت مهدى علیه السلام خبر داده‌اند؟
• آیا امام کاظم علیه السلام از غیبت حضرت مهدى علیه السلام خبر داده‌اند؟
• آیا امام جواد علیه السلام از غیبت حضرت مهدى علیه السلام خبر داده‌اند؟
• آیا امام هادى علیه‌ السلام از غیبت حضرت مهدى علیه‌ السلام خبر داده‌اند؟
جهانی سازی و رویای تسلط صهیونیست‌ها بر جهان
ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺍﺳﻼﻣﻰ ﻭ ﺟﻬﺎﻧﻰ ﺷﺪﻥ
جهانی سازی و رویای تسلط صهیونیست‌ها بر جهان

پس از آن‌که انقلاب صنعتی در اروپا شکل گرفت - انقلابی که در انگلستان بیش از دیگر نقاط اروپا خودنمایی می‌کرد - تولید انبوه کارخانجات مختلف نیاز به مصرف کننده‌های دائمی و به دنبال آن تأمین ماده خام ارزان و سهل الوصول داشت. این امر نیاز به گسترش بازارهای جهانی مصرف و همین‌طور تأمین بازارهای جدید داشت. این نیاز منجر به روند توسعه حمل و نقل دریایی به شکل گسترده و همچنین توسعه راه آهن و دیگر راه‌سازی‌ها شد، تا چرخه تولید و فروش و تامین مواد اولیه به خوبی ادامه یابد.
با شکل‌گیری سازوکار تولید و توزیع وسیع و گسترده در اروپا، بحث سلطه بر جهان ابتدا توسط فراماسونرها و پس از آن‌ها توسط صهیونیست‌ها مطرح و به شکل جدی دنبال شد.
چنانچه می‌دانیم اولین انقلاب فراماسونری قرار بود در پایگاه آنها در انگلستان به راه بیفتد، اما برخلاف انتظار همگان لندن در یک آتش سوزی بطور کامل سوخت و سپس بر اساس سبک معماری مد نظر فراماسونرها بازسازی شد.
در عوض انقلاب فراماسونری در فرانسه شکل گرفت، جایی که اصلاً انتظار آن نمی‌رفت و سپس به عنوان انقلاب کبیر فرانسه شهرت یافت. انقلابی که از دل آن دیکتاتوری ناپلئونی بیرون آمد.
به هر صورت از حدود ۳۰۰ یا۴۰۰ سال قبل طرح تسلط بر جهان یا همان جهانی شدن و جهانی سازی، توسط صهیونیست‌ها رسمیت یافت. آنها بر اساس پروتکل‌های یهود با در دست گرفتن سرنخ‌های اقتصادی، نظامی و فرهنگی جهان آرزوی خود را دنبال کردند! البته فراماسونرها، شیطان پرستان و همچنین پروتستان‌های اروپا و آمریکا همراهان صهیونیست‌ها در این راه بودند.

 

تقسیم‌بندی جهان توسط صهیونیست‌ها

 

در ابتدا جهان به سه بخش جهان اول، جهان دوم و جهان سوم تقسیم شد. طبعاً گردانندگان جهان که صهیونیست‌ها همه‌کاره‌ی آنها بودند، جهان اول تلقی شدند. انگلیس، فرانسه و آلمان و در مراحل بعد آمریکا سردمداران جهان اول بودند.
امپراطوری اتریش، دیگر کشورهای اروپایی همچون اسپانیا، امپراطوری روس و امپراطوری عثمانی، جهان دوم لقب یافتند. بقیه جهان شامل کشورهای آسیایی و آفریقایی، به‌خصوص صاحبان منابع نفت و گاز و دیگر منابع طبیعی به عنوان زیردستان جهان اول و کانون تأمین مواد اولیه برای کشورهای جهان اول تعیین شدند. این مجموعه به عنوان جهان سوم یعنی کشورهای عقب‌افتاده‌ای که باید مواد خام خود را ارزان به جهان اول و دوم بفروشند، مطرح شدند.
جالب است بدانید در پروژه‌ی جهانی سازی بحث قدرت اقتصادی حرف اول را می‌زد؛ لذا به مدت یکی دو قرن بانک‌های ژنو در سوئیس محل نگهداری و جذب ثروت دولت‌ها، صاحبان کارتل‌ها و کمپانی‌های بزرگ جهان بود.

 

استثمار ادامه‌دار جهان سومی‌ها

 

کشور سوئیس و شهر ژنو پایگاه اصلی ثروتمندان صهیونیست است و تمام بانک‌های مستقر در سوئیس در اختیار آنان می‌باشد. به طور نمونه شمش طلا که از معادن آفریقای جنوبی به دست می‌آمد، به ثمن بخس به بانک‌های ژنو، لندن یا آمریکا منتقل می‌شد.
در سیستم جهانی مد نظر کشورهای قدرتمند جهان چاپ اسکناس و سکه در گردش ایران هم به صورت طلا در همان لندن نگهداری می‌شد و احتمالاً پشتوانه اسکناس‌های ایران هم به صورت طلا در همان لندن بود. به همین جهت تمامی ثروت محمدرضا پهلوی به صورت ارز و دلار در بانک‌های سوئیس نگهداری می‌شد.
در مجموع با تمرکز ارز و طلا در کانون مالی اروپا و آمریکا، همچنین با دیگر موارد اساسی همچون کارخانجات تولیدی و ساخت اسلحه، صنایع خودروسازی، لوازم آرایشی و غیره با استفاده از آخرین دست‌آوردهای علمی و فناوری، این تسلط را بر جهان و کشورهای جهان دوم و سوم رقم زدند. نمونه غارت جهان اول از جهان سوم به این‌گونه است که مثلاً ماده نفت خام را از کشور صادر کننده می‌خرند و در پالایشگاه‌ها و صنایع بالادستی پتروشیمی آن را تبدیل به کالایی می‌کنند که گاهی ۵۰ تا ۱۰۰ برابر قیمت کالای خام خریداری شده، ارزش پیدا می‌کند.
به طور معمول این روند همیشه یک‌طرفه است. خرید مواد خام ارزان و فروش به چندین برابر قیمتِ خریداری شده؛ با این شرط که خریداران و مشتریان جهان سومی حق ندارند خود به تنهایی ماده خام را داشته باشند و آن را تبدیل به کالای گران‌قیمت کنند. همچنین ساخت و تولید وسایل صنعتی و تکنولوژی حق انحصاری کشورهای جهان اول است و دیگران نمی‌توانند چنین روندی را در پیش بگیرند.

 

نمونه‌هایی از این انحصار به شرح زیر است:
اول: در فناوری هسته‌ای و جنبه‌های تسلیحاتی آن آمریکا حق ساخت، تولید، انبار کردن و استفاده از این سلاح کشتار جمعی را بطور کامل دارد. چنان‌چه در جنگ جهانی دوم در شهرهای ناکازاکی و هیروشیمای ژاپن از این سلاح مرگبار استفاده کرد و صدها هزار زن و مرد و تأسیسات و ساختمان را در فاصله کوتاهی نابود کرد. فاجعه آن‌چنان عمیق بود که هنوز بعد از گذشت یکی دو نسل هنوز فرزندان معلول و ناقص‌الخلقه‌ی حاصل از تاثیر تشعشع اتمی بر روی بدن زنان ژاپنی قابل مشاهده و بررسی است.
در این شرایط به جز آمریکا، شوروی سابق، فرانسه، انگلستان و متأسفانه رژیم جعلی اسرائیل هم حق دارند چنین سلاح کشتار جمعی را داشته باشند.
اما اگر کشوری اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد را برای خدمات پزشکی و درمان بیماران خود و یا خدمات صنعتی و الکتریکی احتیاج داشته باشد، حق خریدن و نیز حق تولید چنین ماده‌ای را ندارد.
دوم: در عرصه فرهنگی و زبانی هم جالب است بدانید یک زبان بین‌المللی به نام اسپرانتو برگرفته از چند زبان اروپایی و انگلوساکسون نیز ابداع شد که خوشبختانه نتوانست به عنوان زبان جهانی جایگاهی پیدا کند و افکار عمومی و بین‌المللی چنین اجباری را نپذیرفت.
در مجموع؛ علی‌رغم رواج مکاتب چپ و راست، کمونیسم و سرمایه‌داری و لیبرال دموکراسی، سردمداران جهان امروز نتوانستند اهداف خود را در محور جهانی سازی و جهانی شدن دنبال کنند.
با آن‌که در قرن بیستم با اختراع رسانه‌های صوتی و تصویری پیشرفته، اینترنت، ماهواره‌ها، سینما و هنرهای دیگر ابزار قدرت در اختیار داشتند، باز هم نتوانستند به هدف خود برسند. خوشبختانه به دلیل پشتوانه مذهبی و فرهنگی، اهداف آنها مطابق میلشان تحقق نیافت؛ هرچند ابزارهای رسانه‌ای آنها در برخی موارد ضربه‌های سنگینی بر فضای کشورهای جهان سوم وارد کرد.
در پایان لازم به اشاره است که:

واقعیت منصفانه آن است که جهانی سازی و جهانی شدن و حل شدن در دل فرهنگ و اقتصاد غرب، ممکن است از نظر اقتصادی مزایایی را برای برخی کشورها به دنبال داشته باشد، اما قطعاً از نظر فرهنگی و تمدنی و ایدئولوژی، پروژه جهانی شدن خطرناک است و یقیناً یک باخت کامل تلقی خواهد شد.

کلمات کلیدی
جهانی سازی ، جهانی شدن ، غرب ، فراماسونری ، صهیونیسم ، صهیونیست‌ها ، فرهنگ غرب ، تمدن غرب ، انقلاب صنعتی ، فراماسونرها ، انقلاب کبیر ، پروتکل‌های یهود ، فناوری هسته‌ای ، اسپرانتو ، انگلوساکسون ، سرمایه‌داری ، لیبرال دموکراسی
ارسال نظر شما