مسیر جاری: صفحه اصلی/مقالات/مهدی ستیزی/رسانه های مهدویت ستیز/بازی های رایانه ای/آخرالزمان در بازی های رایانه ای
• آیا عقیده به مهدویت ناشی از پیاده نشدن حکومت جهانی اسلام بوده است؟
• آیا اعتقاد به ظهور امام مهدی (عج)، باور داشتی شیعی است؟
• آیا امام عصر (عج) مجردند، یا دارای همسر و فرزندند تا بتوانند درد تنهایی را تحمل کنند؟
• آیا احادیث معتبر و متواتری نسبت به عقیده مهدویت وجود دارد؟
• امام زمان (عج) چه تاریخی به غیبت رفت و چند سال است که ایشان غایب است؟
• آیا غیر از حضرت مهدی (عج) پیامبری هست که غایب باشد (به اعتقاد اسلام و شیعه)؟
• خواندن چه دعاهایی به طور خاص در زمان غیبت امام زمان (عج) توصیه شده است؟
• منظور از جمله «و لا ینالک منی ضجیج و لا شکوی» در دعای ندبه چیست؟
• معتبرترین زیارتی که با خواندن آن بتوانیم هر روز امام زمان (عج) را زیارت کنیم، کدام است؟
• آیا دعای سلامت امام زمان (عج) وجود دارد؟ مگر حضرت دچار بلایای طبیعی می‌شوند؟
• منظور از جمله «مؤتزراً کفنی، شاهراً سیفی» در دعای عهد چیست؟
• اعتبار دعای ندبه چگونه است و نظر بزرگان علما درباره‌ی آن چیست؟
• دعای ندبه از کدامین امام معصوم است؟
• مراد از «سلام علی آل یاسین» در زیارت امام زمان چه کسانی است؟
• نماز صاحب الزمان علیه السلام را به طور دقیق شرح دهید.
• «محمد بن مشهدی» راوی با واسطه‌ی دعای ندبه کیست؟
• آیا دعای ندبه انشای برخی از علمای شیعه است؟
• چه کسانی دعای ندبه را نقل کرده‌اند؟
• چه تألیفاتی درباره‌ی دعای ندبه نوشته شده است؟
• چرا امام زمان مانند نیاکان خود ظاهر نمی‌‎شود تا یا پیروز شود و یا در راه خدا شهید گردد؟
آخرالزمان در بازی های رایانه ای
نقد و بررسی بازی آیین قاتل : Assassin's Creed
آخرالزمان در بازی های رایانه ای نویسنده: حسین بابامرادی

تنظیم و ویرایش : سایت حرف آخر

مقدمه :

 

همواره فکر بشر مشغول این مطلب بوده است که آخر کار به کجا می انجامد و در نهایت چه بر سرشان می آید؟ آینده نگری در اندیشه ی غربی و عاقبت نگری در اندیشه ی دینی از ستون های باورهایشان در طول تاریخ بوده است. آخرالزمان و منجی آخرالزمان از مهم ترین موضوعات در تمامی آیین ها و اندیشه های بشری است. منجی حقیقی در اسلام ، مهدی موعود (عج) و در مسیحیت ، عیسی (ع) و در یهود، ماشیح و در دین زرتشت ، سوشیانس و در هر یک از ادیان و مکاتب فردی را به عنوان منجی و زمانی را به عنوان پایان جهان رقم زده اند.
در چند سال اخیر هم موج آخرالزمان گرایی در غرب با کمک ابزارهای رسانه ای بوجود آمده است که در تاریخ 21 دسامبر سال 2012 جهان به پایان خود می رسد و برای اثبات این نظر خود، به تقویم های قوم مایا و پیشگویی های نوسترآداموس و ... استناد می نمایند.
براستی چه اتفاقی قرار است در این تاریخ بیافتد؟ چرا در مورد سال 2000 هم چنین پیشگویی هایی وجود داشت ولی اتفاقاتی که گفتند رخ نداد، بلکه حمله به کشورهای اسلامی از جمله عراق، افغانستان، لبنان، سوریه و ... در دستور کارشان قرار گرفت؟
جهان غرب تمام تلاش خود را می نماید تا آخرالزمانی جعلی را جایگزین حقیقت آن و منجی بر حقش نمایند تا افکار و باورهای انسان ها را در راستای منافع خود مورد استفاده قرار دهند.

 

بازی Assassin's Creed ( آیین قاتل )

 

بازی آیین قاتل ، Assassin's Creed

 

در این بازی نبرد میان دو گروه اساسین و تمپلرها ( شوالیه های معبد ) است که اساسین را انسان هایی فدایی و قاتل و مطیع محض رهبرشان نشان می دهد که برای رسیدن به هدفشان دست به هر کاری! می زنند.
تمپلرها بدنبال بدست آوردن قطعه بهشت عدن Piece of eden هستند و اساسین درصدد حفظ آنها. شخصیت اصلی بازی به نام دزموند مایلز از طریق دستگاه Animus توسط شرکت Abstergo ( که مدیرانش از گروه تمپلرها می باشند ) به سال 1192 ( دوران جنگ سوم صلیبی میان مسیحیان و مسلمانان در اورشلیم یا قدس ) فرستاده می شود تا با استفاده از ذهنیات جدش به نام الطائر بن لا أحد ! به مکان قطعات بهشت عدن دست یابند. اما او تسلیم نشده و با استفاده از Animus2 به سال 1459 میلادی رفته و در نقش جد دیگرش به نام اتزیو به کشتار تمپلرها می پردازد.
دزموند در ادامه ی بازی متوجه می شود که انسان ها موجوداتی عقب افتاده بوده اند که توسط موجوداتی فضایی! ارتقاء یافته اند تا به آنها کمک کرده تا به حیاتشان ادامه دهند. راه ارتباط انسان ها با ایشان و در واقع راه تسلط آنها بر انسان ها!، قطعات یا همان سیب های بهشت عدن Piece of eden است که انسان ها را از نزدیک شدن به آنها ممنوع کرده اند!. اینها همان موجوداتی هستند که انسان های نادان ! آنها را خدا ، میترا ، ژوپیتر و ... نامیده و به عبادتشان مشغول می شوند!.
بسیاری از انسان ها از وجود این موجودات غافل شده و به جنگ و خونریزی می پردازند و طبیعت ! تصمیم می گیرد که نابودشان کند و لذا موجودات فضایی تصمیم به خروج از زمین به همراه انسان های وفادار به خود می گیرند تا مابقی نابود شده و دوباره به زمین بهشتی خود باز گردند!. اما دو نفر از انسان ها که نیمه انسان و نیمه فضایی هستند و قدرت آن قطعات و گوی های بهشتی ! اثری بر آنها ندارد؛ به نام های آدم ! و حواء ! نافرمانی کرده و یکی از آن قطعات بهشتی را برداشته و برای نجات دیگران راهی می شوند و عده ای دیگر هم دست به چنین کاری می زنند. ولی همه دچار قهر طبیعت شده و از بین می روند ( ظاهراً اشاره به داستان طوفان نوح (ع) دارد! ). موجودات فضایی دوباره به همراه انسان های وفادارشان که با خود از زمین برده بودند، دیگر بار به زمین بازگشته و به دنبال قطعات گمشده ی بهشت عدن! می گردند تا انسان ها دوباره از آنها سوء استفاده نکنند! ( البته دنبال تسلط دوباره بر انسان ها هستند ).
اما دوباره این مطلب اتفاق افتاده است و خشم طبیعت! دوباره برانگیخته شده و تاریخ می رود که تکرار شود!. لذا لازم است که مابقی قطعات بهشتی را یافته تا این موجودات آنها را از بین برده و عالم نجات پیدا کند!.
تمپلرها ( یا همان شوالیه های معبد سلیمان ) بدنبال بدست آوردن قطعات گمشده ی بهشتی هستند تا با تحویل آنها به آن موجودات و رفتن از زمین، دچار خشم طبیعت نشوند و در عوض گروه اساسین که جای آن قطعات را می دانند ( زیرا اولین اساسین آدم و حواء می باشند )، به دنبال حفظ آن قطعات برای خارج کردن انسان ها از سلطه ی آنها بوده که منجر به ادامه ی جنگ ها و نابودی بشر خواهد شد.
مطابق کتاب مقدس مسیحیان مکان قطعات بهشت عدن ، خاورمیانه یا تمام نقاط مهم دنیاست و طبق نقشه ای که در بازی از مکان آنها نشان می دهد؛ مکان چاه های نفت و معادن مهم جهان- از جمله جنوب ایران - می باشد.
در این بازی بسیار زیرکانه هم منکر خدا و ادیان آسمانی شده و هم مسبب نابودی بشر را ایران اسلامی شیعی جلوه داده و آن را خطری جهانی نشان می دهد. زیرا گروه اساسین ( حشاشین ) همان شاخه ی نزاریه از فرقه ی اسماعیلیه می باشند که به رهبری حسن صباح تشکیل شد و مرکزیت آنها در ایران و در الموت قزوین بوده است. و از طرفی هم شوالیه های معبد سلیمان را نجات بخش بشر و طرفدار صلح نمایش می دهد.

 

آیین قاتل ، Assassin's Creed

 

نکات مهم این بازی در فضای جنگ نرم :

 

1- انکار ادیان آسمانی و خداوند متعال
2- نشان دادن ایران شیعی به عنوان اولین گروه تروریستی و خطری بزرگ برای امنیت جهان
3- القای آخرالزمانی جعلی مبنی بر خشم طبیعت و نجات بخشی موجودات فضایی
4- نشان دادن قطعات بهشت عدن ( نقاط مهم جهان از جمله ذخایر انرژی ) به عنوان ابزار نجات و سلطه
5- تطهیر چهره ی شوالیه های معبد سلیمان به عنوان چهره هایی نجات بخش و شایسته ی حیات

 

 

سئوالات :

 

- آیا بر فرض وجود موجودات فضایی! می توان ادیان آسمانی و آفریننده ی جهان و همان موجودات فضایی! را انکار کرد؟
- اصرار بر تاریخ 21 دسامبر سال 2012 به عنوان پایان جهان برای چیست؟ چه اتفاقاتی از جانب تبلیغ کنندگان این تاریخ می خواهد به وجود بیاید؟ چه کسانی قرار است از زمین رفته و شاهد نابودی بقیه باشند؟
- ممکن است که نشان دادن ایران شیعی به عنوان خطر جهانی زمینه ای برای رقم زدن اتفاقاتی علیه میهن عزیزمان در آن تاریخ باشد؟
- چرا نقاط مهم و استراتژیک جهان به عنوان ابزار سلطه و نجات نمایش داده شده و کاربران را به این نتیجه می رساند که باید آنها را به تمپلرها بدهد تا جهان نجات پیدا کند و اساسین ( ایران شیعی ) نتواند با افکار خشونت آمیزشان موجبات نابودی بشر را فراهم نمایند؟

کلمات کلیدی
آخرالزمان ، بازی های رایانه ای ، The end of time ، آیین قاتل ، Assassin's Creed ، بازی های استراتژیک ، منجی ، مهدی موعود ، 2012 ، پایان جهان ، پایان تاریخ ، شوالیه های معبد ، اساسین ، حشاشین ، تمپلرها ، بهشت عدن ، موجودات فضایی ، جنگ های صلیبی ، شوالیه های معبد سلیمان ، الموت قزوین
نظرات کاربران
1
4
0
پاسخ به نظر علی شنبه، 14 مرداد 1391

ممنون
مفید بود

2
0
0
پاسخ به نظر m-z دوشنبه، 16 مرداد 1391

ببخشید من همه سری های assasian را بازی کرده ام ولی همچین چیزی رو متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدید البته با مستند

با سلام ... بزودی مقالات دیگری درباره این بازی بر روی سایت قرار خواهد گرفت. مطالعه بفرمایید.

ارسال نظر شما