با برنامه‌ ریزی هدفمند یک قدم تا رسیدن به هدف فاصله دارید

  1. حرف آخر
  2. مشاوره کنکور
  3. با برنامه‌ ریزی هدفمند یک قدم تا رسیدن به هدف فاصله دارید
بدون دیدگاه

با برنامه‌ ریزی هدفمند یک قدم تا رسیدن به هدف فاصله دارید . کمی فکر کنید حتما راه بهتری خواهید یافت.

برنامه‌ ریزی باید هدفمند باشد

با برنامه‌ ریزی هدفمند یک قدم تا رسیدن به هدف فاصله دارید

نکات زیر را همواره به یاد داشته باشید:

• کلید موفقیت شناخت خود است.
• یاد بگیرید که بگویید «نه»!
• تمرین و پشتکار، انسان را استاد می‌کند.
• روش و نگرش ما آینه‌ی ذهن و اندیشه‌ی ماست. آن‌ها فکر را منعکس می‌کنند.
• نقطه‌ی ضعف خود را شناسایی کنید و همین الان اقدام کنید.

• مشکلات را می‌توان تنها راه‌حل‌هایی برای تغییر دانست.
• از طریق گوش دادن یاد بگیرید و با اندیشیدن درک کنید.
• در تنظیم اولویت‌ها شهامت داشته باشید.
• اعتقادات محکم و راسخ مقدم بر اعمال بزرگ است.
• اقدام کنید.
• آن را دنبال کنید.
• آینده، الان است.
• نگرش مثبت نتیجه‌بخش است.

با برنامه‌ ریزی هدفمند یک قدم تا رسیدن به هدف فاصله دارید

با برنامه‌ ریزی هدفمند یک قدم تا رسیدن به هدف فاصله دارید

تصمیم شما برای ادامه سال تحصیلی چیست؟ بدون شک رسیدن به موفقیت در سال تحصیلی جدید نسبت به سال قبل یکی از مهمترین اهداف خواهد بود.  اکنون این سوال پیش می آید راه رسیدن به موفقیت از کجا میگذرد؟ راه موفقیت چیست؟ تقریبا تمام انسان های موفق به این نکته اشاره می کنند که رسیدن به موفقیت سخت نمی باشد بلکه تلاش و پشتکار لازم دارد . مسلماً اگر تمام دانش‌آموزان از همین الان که این مطلب را می خوانند با یک برنامه ریزی هدفمند و با یک تصمیم‌ صحیح که از دیدی واقع بینانه نشات بگیرد برای چند ماه تحصیلی باقیمانده خود تا کنکور برنامه ریزی هدفمند و هدف‌گذاری کنند می‌توانند در ادامه سال تحصیلی با اجرای صحیح برنامه‌ی درسی خود در طی دو نیم‌سال بهترین نتیجه را کسب کنند.

 

با برنامه‌ ریزی هدفمند یک قدم تا رسیدن به هدف فاصله دارید

یک نکته مهم برای برنامه ریزی هدفمند

اما یک که نمیتوان از ان عبور کرد این است که داوطلبان و دانش‌آموزان موفق‌ همیشه ابتدا برای نیم سال اول یعنی ۳ ماه اول سال تحصیلی برنامه‌ریزی هدفمند می‌کنند و در این ۳ ماه بااجرای صحیح برنامه ریزی خود در انتهای نیم سال اول نتیجه مورد نظر را کسب می کنند در نتیجه با آغاز نیم سال دوم  با تجربه نیم سال اول از نقاط ضعف و قوت شروع به برنامه ریزی هدفمند تر و صحیح تر میکنند بنابراین در ادامه راه در نیم سال دم نیز موفق تر از نیم سال اول که با موفقیت گذراندند میشوند.

با یک برنامه ریزی هدفمند و کوتاه‌ مدت اما درست و واقع بینانه که قابل اجرا باشد می توانید موفق شوید و به هدفتان برسید.

اما سوالات خیلی از دانش آموزان در خصوص برنامه ریزی صحیح که لازم دانستیم آنها را بی پاسخ نگذاریم.

سوال این است که :

استاد ماکه اول راه پرپیچ وخم کنکور هستیم چه کارکنیم؟

چطور در کنکور و اینده موفق باشیم؟

برای تبدیل شدن به یک فرد موفق باید شبیه افراد موفق شوید. ما ویژگی افراد موفق را بیان میکنیم

شما سعی کنید این ویژگی ها را در خودتان ایجاد کنید

با برنامه‌ ریزی هدفمند یک قدم تا رسیدن به هدف فاصله دارید

۱ – افراد موفق همواره برنامه‌ ریزی و تلاش می کنند و هرگز متوقف نمی شوند

اگر برای بار اول به تیراندازی بروید، نمی توانید اولین گلوله را دقیقا به هدف بزنید. در زندگی هم برای رسیدن به اهداف باید تلاش کرد. به سادگی از هدفتان دست نکشید، خیلی چیزها هستند که شما نمی دانید و با هر بار شکست آنها را تجربه می کنید. سریع یاد بگیرید، سریع عمل کنید و دست نکشید.

 

۲ – افراد موفق برای رسیدن به هدف پشتیبان برنامه‌ ریزی دارند

جدا از هدف و دلیل، رسیدن به مقاصد خاص در زندگی دشواری های خاص خود را دارد که گاهی انسان به تنهایی توان مقابله با آنها را ندارد. سعی کنید یک تیم صمیمی برای خودتان تشکیل دهید که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنند. این تیم می تواند بین ۲ تا ۶ نفره باشد. در انتخاب اعضای تیم دقت لازم را به خرج دهید و سعی کنید افرادی را که مثبت اندیش هستند و اهدافی شبیه شما دارند را برگزینید. وب سایت MeetUp، محلی برای تشکیل تیم هاست.

۳ – دلیل قانع کننده ای برای رسیدن به هدفشان دارند

هدف داشتن تنها یک مرحله و بخش از مسیر است برای رسیدن به موفقیت که همان هدف است باید انگیزه داشته باشید انگیزه نیاز به دلیل محکم دارد. نکته مشترک تمام افراد موفق داشتن انگیزه و دلیل انجام کار است که این انها را به جلو حرکت میدهد و به هدف نزدیکتر می کند در بیشتر مواقع راه رسیدن به هدف با سختی همراه استو تفاوتی ندارد هدف چه باشد و در چه زمینه ای اما مسیر رسیدن به هدف آسان نیست. اگر برای رسیدن به هدف خود دلیل محکم و موجه و کافی نداشته باشید در میانه مسیر زمانی که خسته میشوید به حتمال زیاد جا میزنید و برعکس اگر دلیل تان محکم باشد هرگز خستگی بر شما غالب نمیشود بلکه این شما هستید که غالب میشوید. به عنوان مثال یک فرد چاق را در نظر بگیرید که ۱۰کیلو اضافه وزن دارد و میخواهد این ۱۰ کیلو را کاهش دهد اگر انگیزه و دلیل کافی نداشته باشد مطمعن باشید نمیتواند در مقابل غذاهای چرب و چیل و خوشمزه جلوی شکم خودش را بگیرد و غذا کم بخورد و رژیم غذاییش را دنبال کند. پس موفق نخواهد شد. دلیل محکمی برای خود همین الان مشخص کنید.

با برنامه‌ ریزی هدفمند یک قدم تا رسیدن به هدف فاصله دارید

۴ – با برنامه‌ ریزی هدفمند حرکت جلو میروند و سردرگم نیستند

اگر شما در ذهنتان نقطه پایانی برای کاری که می کنید نداشته باشید، به راحتی گم می شوید و دیری نمی گذرد که احساس سردرگمی می کنید. افراد موفق دقیقا می  دانند که از زندگی چه می خواهند و برای انجام هر کارشان هدفی دارند. وقتی شما هدفی در زندگی داشته باشید، می دانید که باید دقیقا بر روی چه چیزی تمرکز کنید، داشتن نقطه پایان در ذهن شما را در رسیدن به مقصدتان راهنمایی می کند.

۵ – افراد موفق چون برنامه‌ ریزی دارند زمان را تلف نمی کنند

اگر ندانید وقت و زمان را چطور سپری کنید بدون شک همه زمان از دست شما میرود. مدیریت زمان با ارزش ترین توانایی است که باید در خود ایجاد کنید زیرا زمان با ارزشترین چیز است. شما می توانید پولتان را هدر دهید و دوباره برای کسب پول برنامه ریزی کنید. ولی زمان از دست رفته را نمی توان برگرداند. باید مراقب نحوه سپری شدن زمانتان باشید. می توانید۷۰٪ زمانتان را صرف دیدن تلویزیون و گردش با دوستان کنید اما این کار زمان انجامش بعد از کنکور است نه اکنون قبل از کنکور.اگر زمان را مدیریت نکنید می توان گفت که هرگز به هدف تان نخواهید رسید. زمان را ثبت کنید. نرم افزار های زیادی برای این کار وجود دارد. Rescue Time یکی از بهترین های آنهاست که با گرفتن داده های خام از نحوه سپری شدن زمان شما پشت کامپیوتر، می تواند به شما اعلام کند که دقیقا چقدر زمان را صرف کدام وب سایت، بازی یا نرم افزار کرده اید.

اگر راجع به تغییر در زندگی خود جدی هستید

همین حالا از کارهای که زمان شما را به بطالت می گذرانند دست بکشید و کارهای مفید را انجام دهید.

, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست