درس عربی از نظر بسیاری از داوطلبان کنکور درس دشواری است. اما استاد محمد واعظی این نوع طرز را تغییر داده است. عربی حرف آخر توسط استاد واعظی و روش‌های خاص او تدریس می‌شود. تمامی داوطلبان و دانش‌آموزانی که در درس عربی مشکل دارند با مشاهده پکیج‌های عربی استاد واعظی به سطح قابل قبولی از درس عربی می‌رسند. استاد واعظی برای اینکه بتواند به تسلط داوطلبان بیشتر کمک کند با حل سوالات عربی کنکور 99 به سراغ داوطلبان می‌رود.

درس عربی یکی از درس‌های عمومی در دفترچه عمومی است که داوطلبان باید به سوالات آن پاسخ دهند. این درس در دفترچه عمومی دارای 25 سوال است و داوطلبان باید از سوال شماره 26 تا سوال شماره 50 به سوالات این درس پاسخ دهند. مدت زمان پاسخگویی به سوالات عربی در کنکور 20 دقیقه است. این بدین معنی است که داوطلبان برای پاسخگویی به هر سوال عربی تنها 48 ثانیه زمان دارند. درس عربی با ضریب 2 یکی از درس‌های عمومی است که می‌تواند مانند یک آسانسور عمل کند و رتبه نهایی داوطلب را افزایش دهد. ما در این مطلب حل سوالات عربی کنکور 99 توسط استاد واعظی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

حل سوالات عربی کنکور 99
حل سوالات عربی کنکور 99

بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید

داوطلبان تمامی گروه‌های آزمایشی باید به درس عربی در دفترچه عمومی پاسخ دهند. همان طور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم تعداد سوالات عربی در کنکور سراسری 25 سوال است. اما هر بخش در عربی کنکور دارای چند سوال است؟ داوطلبان برای اینکه بتوانند عملکرد خوبی در کنکور داشته باشند باید بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید را مطالعه کنند و از تعداد سوالات هر بخش مطلع باشند. بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید به صورت زیر است:

(بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید بر اساس عربی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم است)
  • بخش ترجمه و مفاهیم: ۱۰ سوال و ۴۰ درصد از سوالات عربی کنکور
  • بخش مفهوم لغات: ۱ سوال و ۴ درصد از سوالات عربی کنکور
  • بخش متن و درک مطلب: ۴ سوال و ۱۶ درصد از سوالات عربی کنکور
  • بخش تحلیل صرفی: ۳ سوال و ۱۲ درصد از سوالات عربی کنکور
  • بخش حرکت گذاری: ۱ سوال و ۴ درصد از سوالات عربی کنکور
  • بخش جمع مکسر، متضاد و مترادف: ۱ سوال و ۴ درصد از سوالات عربی کنکور
  • بخش قواعد: ۵ سوال و ۲۰ درصد از سوالات عربی کنکور

 حل سوالات عربی کنکور 99 توسط استاد واعظی

استاد محمد واعظی در ویدیو زیر به صورت کامل تمامی سوالات عربی کنکور 99 را برای داوطلبان و دانش‌آموزان حل می‌کند. شما می‌توانید پس از مطالعه کامل درس عربی به سراغ حل سوالات عربی کنکور 99 بروید و تسلط بیشتری بر سوالات عربی داشته باشید. در این ویدیو استاد واعظی با بیان منحصربه‌فرد خود سوالات عربی را برای داوطلبان حل می‌کند. داوطلبان زمانی‌که با توضیحات استاد واعظی سوالات را حل می‌کنند درس عربی برای آن‌ها آسان‌تر به نظر می‌آید:

عربی کنکور با حرف آخر

داوطلبان و دانش‌آموزان معمولا از درس عربی فراری هستند. آن‌ها معتقدند که این درس سوالات دشواری دارد و یادگیری آن زمان بر است. اما استاد واعظی طرز فکر این داوطلبان را به طور کامل تغییر داده است. داوطلبان و دانش‌آموزانی که درس عربی را با تدریس استاد واعظی یاد می‌گیرند به طرز قابل توجهی به درس عربی علاقمند می‌شوند و به سوالات عربی در کنکور سراسری به بهترین شکل پاسخ می‌دهند. اگر شما هم جزو داوطلبانی هستید که با درس عربی مشکل دارید و آن را به خوبی یاد نمی‌گیرید بهتر است هر چه زودتر به سراغ پکیج‌‌های عربی حرف آخر بروید.

شما می‌توانید برای داشتن هر گونه اطلاعات بیشتر در پکیج‌های عربی حرف آخر با مشاوران حرف آخر تماس بگیرید یا به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کرده و از آخرین اخبار تخفیف‌ها مطلع شویدبرای دریافت تخفیف‌های ویژه حرف آخر با مشاوران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.