چگونه مینا صالحی توانست دینی کنکور را بالای ۹۰ بزند؟

  1. حرف آخر
  2. مشاوره کنکور
  3. چگونه مینا صالحی توانست دینی کنکور را بالای ۹۰ بزند؟
بدون دیدگاه

درس دین و زندگی در سال های اخیر به عنوان درس چالش برانگیزی برای متقاضیان کنکور تبدیل شده است. در این نوشتار تلاش شده است که از تجربیات خانم مینا صالحی که توانست دینی خود را در کنکور بالای ۹۰ درصد بزند، استفاده گردد تا برای سایر دانش آموزان کارگشا و راهنما باشد.

مینا صالحی

روش مطالعه درس دین و زندگی برای کنکور ۹۹

موسسه حرف آخر برای موفقیت در درس دینی برای دانش آموزان با هر نوع حافظه روش مطالعه خاصی در نظر گرفته است:

  • دانش آموزانی که حافظه قوی برای حفظ کردن دینی دارند.

درس دین و زندگی همچون سایر دروس حفظی به مطالعه بالا و حافظه قوی نیاز دارد. بررسی کارشناسان موسسه حرف آخر نشان داده است، عموما دانش آموزانی  که این درس را با درصد خوب میزنند، خط به خط و جز به جز کتاب و آیه  ها را حفظ نموده اند. درست است که سوالات کنکور چند سال اخیر به سمت مفهومی پیش می رود ولیکن این درس در گام اول نیاز به حفظ کردن مطلق دارد.

برای مطالعه دینی تلاش نمایید در مرحله اول کتاب را به صورت کامل حفظ کنید و ترجمه آیات را به ذهن بسپارید. در مرحله بعد آموخته های خود را به صورت شفاهی و بلند تکرار نمایید. بلند خوانی باعث می شود تا اطلاعات حفظ شده به حافظه بلند مدت منتقل گردد. از دور سوم پیشنهاد موسسه حرف آخر نکته برداری و تست زنی است. پس از دور سوم انتظار می رود شما آمادگی لازم برای تست های کنکور را به دست آورده باشید و بتوانید ارتباط مفهومی بین مطالب را پی ببرید.

افرادی چون مینا صالحی و سایر دانش آموزان متقاضی کنکور تا به این مرحله مفهوم کتاب را دریافت نموده اند. هم اکنون می بایست شروع به تست زنی کنید. برای زدن تست درس دین و زندگی باید دقت داشت که از نکته برداری مرحله سوم خواندن دینی کمک بگیرید.

  • دانش آموزانی که حافظه قوی برای حفظ کردن کتب دینی ندارند.

چنانچه جز دانش آموزانی هستید که حافظه قوی برای حفظ مطالب دینی ندارید، برنامه کمی متفاوت خواهد بود. برای این دانش آموزان در راستای موفقیت در کنکور به این صورت عمل می شود که در دور اول مطالب به صورت سطحی مطالعه گردد. در گام دوم مطالب حفظ شده به صدای بلند توضیح داده شود. سپس اقدام به حفظ نمودن خط به خط کتاب دین و زندگی کنید. پس از اتمام مراحل مذکور دانش آموز آماده تست زنی است. موسسه حرف آخر برای موفقیت در درس دین و زندگی پیشنهاد می کند که ابتدا با  تست ها در این شرایط آشنا شوید و سپس اقدام به نکته برداری و گاها مطالعه مجدد نمایید.

مینا صالحی در کنکور این درس را با درصدی بیش از ۹۰ گذراند. ایشان برنامه ریزی مطالعاتی خود برای این درس را به مجموعه حرف آخر سپرد و نتیجه خوبی نیز در نهایت دریافت نمود. خانم مینا صالحی اصل رتبه ۴۷ تجربی منطقه ۳ ، رمز موفقیت خود را استفاده از پکیج ها و روش های مطالعه درس دینیکه توسط  موسسه حرف آخر ارائه شده بود، دانست.

مینا صالحی چگونه برای کنکور، درس دینی را مطالعه نمود؟

در پکیج های آموزشی دین و زندگی حرف آخر که برای خانم مینا صالحی ارائه شد به تفصیل در مورد نحوه مطالعه توضیح داده شده است ، در زیر نکات این روش را برای موفقیت سایر عزیزان کنکور شرح خواهیم داد:

مرحله اول مطالعه درس دین و زندگی:

در گام اول تلاش کنید تا ابتدا در دور اول بر روی متن دروس و آیه ها دقت نمایید زیرا باید با کلیات درس دینی آشنا شوید. نکات مهم برای کنکور را هایلایت نمایید. در این دور هدف شما باید آشنایی با مفهوم دروس، مکان یابی موضوعی اطلاعات باشد.

مرحله دوم مطالعه درس دین و زندگی:

خانم مینا صالحی پس از پشت سر گذاشتن مرحله اول و آشنایی با مفهوم کتاب دینی، در دوره دوم به صورت بخش به بخش و با دقت، کل پاراگراف های درس را مطالعه نمودند تا اطلاعات به حافظه بلند مدت  منتقل گردد. در این روش پس از مطالعه یک درس دینی آن را در ذهن خود مرور کنید سپس به سراغ درس دوم بروید، هم اکنون هر دو درس را مرور کنید. این کار را تا به اتمام رسیدن کل کتاب دین و زندگی ادامه دهید.

توجه: یکی از نکاتی که خانم مینا صالحی در این روش فراگیری عنوان نمودند، طبقه بندی مطالب، آیات و پیام ها در ذهن است.

با توجه به مفهومی شدن سوالات کنکور در سال های اخیر خانم مینا صالحی عنوان نمودند که ارتباط بین الگوهای پیام ها و مفاهیم کتاب دین و زندگی در کنکور کارگشا خواهد بود. ایشان عنوان نمودند در این روش مکان آیه ها و مطالب را در ذهن خود ثبت کنید.

مرحله سوم مطالعه درس دین و زندگی:

موسسه حرف آخر برای مطالعه دور سوم عنوان می کند که در این مرحله به دقت آیه ها را به ذهن بسپارید و از هر آیه کلمه کلیدی منحصر به فردی استخراج کنید تا با دیدن آیه، مفهوم آن به خاطرتان آید. پکیج های کمک آموزشی دینی حرف آخر و تست های کنکور در این زمان می تواند بسیار کمک نماید.

مرحله چهارم مطالعه درس دین و زندگی:

در آخرین مرحله مطالعه دین و زندگی تلاش نمایید تا تنها نکته ها و یادداشت برداری های خود را مطالعه کنید. خانم مینا صالحی عنوان نمود که مرور کل کتب دین و زندگی در این مرحله شاید بیش از ۱  هفته نیاز نداشته باشد.

نکات مهم برای موفقیت در دینی کنکور  از دید مینا صالحی:

  • مطالعه درس دین و زندگی را در کل مدت آماده سازی برای کنکور ادامه دهید و آن را به روز های بعد از عید موکول ننمایید. حتما پس از عید هر هفته نکات و یادداشت برداری های خود را مطالعه کنید.
  • اطمینان داشته باشید چنانچه مطالب دین و زندگی را با دقت به ذهن بسپارید، برای مرور های آتی وقت کمتری از شما گرفته می شود.
  • برای کنکور بسیاری از دانش آموزان حرف آخر و همچنین خانم مینا صالحی از کتاب های موضوعی برای هفته های پایانی و نزدیک به کنکور استفاده می نمایند که این مورد موجب تسلط بر کتاب دین و زندگی می شود.
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست