یکی از مباحثی که داوطلبان برای شیمی کنکور باید آن را مطالعه کنند، مبحث محلول ها است. این مبحث در شیمی کنکور مورد توجه طراحان سوالات قرار می‌گیرد و داوطلبان باید این مبحث را به خوبی برای کنکور سراسری یاد بگیرند. مبحث محلول ها در شیمی کنکور توسط استاد غلامحسین شیروانی تدریس می‌شود. استاد شیروانی تمامی نکات مربوط به این مبحث را به طور کامل همراه با نکات آن به داوطلبان آموزش می‌دهد. ما در این مطلب مبحث محلول ها را به صورت خلاصه توضیح می‌دهیم، سپس استاد شیروانی در ویدیو آموزشی این مبحث را به طور کامل همراه با مثال‌های آن به داوطلبان آموزش می‌دهد.

محلول ها

تعداد سوالات شیمی در کنکور سراسری

  • تعداد سوالات شیمی در کنکور: ۳۵ سوال
  • ضریب درس: در هر زیرگروه متفاوت است
  • مدت زمان پاسخگویی به سوالات شیمی در کنکور: ۳۵ دقیقه
  • مدت زمان پاسخگویی به هر سوال: ۶۰ ثانیه

مبحث محلول ها در شیمی

داوطلبان در کنکور سراسری باید مباحثی مانند محلول ها، غلظت مولی، درصد جرمی، ppm و انحلال پذیری را مطالعه کنند. معمولا این مبحث در کنکور سراسری مورد توجه طراحان سوالات قرار می‌گیرد و سوالات زیادی از این مبحث در کنکور سراسری مطرح می‌شود.

مبحث محلول ها: انحلال پذیری

اگر بخواهید مبحث محلول ها را به خوبی یاد بگیرید باید با برخی از مباحث نیز آشنا باشید. اولین مبحثی که در این مطلب آن را به شما توضیح می‌دهیم، مبحث انحلال پذیری است. انحلال پذیری چیست؟ بیشترین مقدار حل شونده در دمای مشخص و 100 گرم آب، انحلال پذیری است.

مفهوم ppm در محلول ها

پی پی ام به معنی قسمت در میلیون است و برای سنجش غلظت محلول‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تدریس مبحث مفعول ها در درس شیمی توسط استاد شیروانی

استاد شیروانی در این ویدیو مبحث محلول ها را به داوطلبان و دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. داوطلبانی که به دنبال دیدن سایر ویدیوهای آموزشی هستند باید به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کنند یا از طریق وبلاگ حرف آخر ویدیوهای بیشتری را مشاهده کنند. اگر هنوز برای خرید پکیج‌های حرف آخر دو دل هستید به راحتی با استفاده از ویدیوهای آموزشی می‌توانید از محتوای آموزشی ویدیوهای حرف آخر مطلع شوید:

 

شیمی با حرف آخر

داوطلبان و دانش‌آموزان گروه تجربی و ریاضی در کنکور سراسری باید به 35 سوال شیمی پاسخ دهند. پاسخگویی به این سوالات نیازمند تمرکز زیاد و قدرت یادگیری بالاست. پکیج‌های شیمی حرف آخر به نحوی آماده شده‌اند که داوطلبان بتوانند به تمامی سوالات شیمی پاسخ دهند. استاد غلامحسین شیروانی تمامی پکیج‌های شیمی را در موسسه حرف آخر تدریس می‌کند. استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی در پکیج‌های شیمی موجب می‌شود که داوطلبان به بهترین شکل ممکن درس شیمی را برای کنکور یاد بگیرند.

داوطلبان کنکور سراسری می‌توانند در کنار مطالعه کتاب از پکیج‌های شیمی حرف آخر استفاده کنند و تمامی مفاهیم را توسط استاد شیروانی یاد بگیرند. استاد غلامحسین شیروانی در پکیج‌های شیمی تمامی سوالات شیمی در کنکور سراسری را حل می‌کند و با استفاده از الگوها و نقشه‌راه‌های جدید مفاهیم را به دانش‌آموزان و داوطلبان آموزش می‌دهد.

تماس با سایت رسمی و مرکزی حرف آخر و دریافت محصولات با تخفیف ویژه فقط کافیست با شماره‌های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۹۱۰۳۵۸۸۰

02191035880

02191035880

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست