برنامه ریزی برای کنکور ۹۹

همه ی ما می دانیم که داشتن برنامه در زندگی از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر با نظم و ترتیب امور خود را پیش نبریم دچار سر در گمی خواهیم شد بعضی از کارها فقط با داشتن نظم وترتیب به سر وسامان میرسد ولی درس خواندن بخصوص درس خواندن برای کنکور علاوه بر نظم و ترتیب نیاز به تمرکز زیادی دارد داشتن اطلاعات کافی برای برنامه ریزی و کسب مقالات اموزشی میتواند کمک بزرگی به ما در این امر بکند .

برنامه ریزی به صورت فصلی برای کنکور ۹۹

ارائه ی یک برنامه جامع نمی تواند بازه ی مناسبی را برای ما داشته باشد از این رو بهتر است برنامه ریزی خود را به صورت فصلی ارائه دهیم و طبق تجربیات نتایج چشمگیری را شاهد باشیم.

گام اول برنامه ریزی برای کنکور ۹۹ : از تابستان غافل نشوید!

چون گیرایی دانش اموزان و مدل مطالعه انها با هم فرق دارد پس برای این فصل ما برنامه واحدی برای همه ی عزیزان نداریم و هر دانش اموز بسته به نحوه ی زندگی و زمان گذاری برای درس برنامه ی مختص به خود را خواهد داشت .

سردر گمی در مطالعه دروس ،نداشتن نظم در مطالعه ی فردی و مطالعه ی دروس به شیوه نامناسب باعث می شود که دانش اموزان در پایان قصل تابستان بسیاری از دروس را ناتمام بگذارند وهمین موجب بی نظمی در امر کنکور انها خواهد شد

بدلیل انکه دانش اموزان به مدرسه نمی روند یا اگر هم بروند دروس پایه ی دوازدهم را به انان تدریس میکنند و فشاری بر روی انان نیست که مانند فصل مدارس اجبار به خواندن درس داشته باشند درس خواندن انها به شیوه ی نامناسبی انجام می گیرد .

بنابراین یک برنامه منسجم می تواند کمک زیادی به شما عزیزان داشته باشد .استفاده از اساتید مجرب موسسه حرف اخر شما را در این امر یاری می کند.

گام دوم برنامه ریزی برای کنکور ۹۹: پاییز نقطه اوج درس خواندن شما

پاییز فصلی است که در ان دانش اموزان به طور جدی شروع به درس خواندن میکنند . استرس درسها در این فصل به خوبی خود را نمایان میکند و چون دانش اموزان در کناز دوستان و رقبای جدی خود قرار می گیرند بیشتر از فصل تابستان به مطالعه برای کنکور اهمیت میدهند .در این زمینه مشکلاتی سر راه عزیزان قرار دارد که تعدادی از ان ها عبارتند از:

  1. تطابق نداشتن دروس مدرسه و اموزشگاهها با آزمونهای ازمایشی
  2. عدم اطلاع دانش اموز برای انتخاب پایه مناسب برای مطالعه
  3. ندانستن ترتیب مطالعه دروس به گونه ای که همه ی پیش نیازها به شکل اصولی رعایت شود .
  4. عدم درک مناسب از مطالعه دروس پایه و دوازدهم در کنار هم
  5. تداخل همه جانبه دروس وامتحانات و ازمونها با ازمون های ازمایشی و عدم تطابق انها که منجر به عدم موفقیت در هر دو خواهد شد.

چنانچه یک برنامه ی منسجم تا اواسط دیماه برای خود داشته باشیم می توانیم بسیاری از ناتواناییهای خود را در زمینه کنکور از بین ببریم .

گام سوم برنامه ریزی برای کنکور ۹۹: زمستان سرد را داغ کنید!

اغاز نیمسال دوم تحصیلی همه چیزشکل جدی تری به خود میگیرد و استرس دانش اموزان بسیار بیشتر از قبل میشود مطالعه ی مدون وبرنامه ریزی شده تا حدود زیادی میتواند این استرس را به کاهش برساند سر در گمی در مطالعه دروس جامانده ،عدم رسیدگی به مباحث ازمونهای ازمایشی سر درگمی

در نحوه ی مرور دروس مطالعه شده و بسیاری از مسائل دیگر از مشکلاتی است که دانش اموزان در این فصل با ان دست وپنجه نرم میکنند .با کمک اطلاعات عزیزان در موسسه حرف اخر میتوانید یک برنامه ریزی مدون را برای خود داشته باشید .

 

گام چهارم برنامه ریزی برای کنکور ۹۹: عید و تیر خلاص به کنکور

ایام عید وقت مناسبی است برای جمع بندی و مرور پایه ها.

حدود ۲۰ روز فرصت مناسبی است برای مطالعه و چون نزدیکی زیادی به روزهای کنکور را دارست بخش عمدهای از موضوعات و دروسی که میخوانید تا روز برگزاری کنکور در ذهن شما باقی خواهد ماند .

بدلیل تعطیلات مزایایی زیادی در ایام نوروز وجود دارد و از لحظه به لحظه ی ان میتوانید استفاده مفیدی داشته باشید البته شایان توجه است که همکاری خانواده در این زمینه نیز بسیار مثمر ثمر واقع می شود و چنانچه دانش اموزی نتواند از مکان زندگی خود استفاده لازمه را ببرد میتواند از کتابخانه و دیگر امکانات موجود استفاده کند.

گام پنجم برنامه ریزی کنکور ۹۹: برنامه ریزی بهاره حرف آخری

تا اینجا تقریبا شما همه ی دروس را یکبار مطالعه کرده اید جمع بندی دروس مطالعه شده ب کمک برنامه ریزی بهاره حرف اخر و استفاده از نظرات اساتید محترم می توانید کمک زیادی به شما عزیزان داشته باشد . عقب ماندگی های خود را در طول این دوره به پایان برسانید و از وقت خود نهایت استفاده راداشته باشید.

سخت کوشی و منابع خوب و برنامه ریزی سه منبع اصلی برای کنکور موفق است به نقاط قوت خود توجه کنید و بدانید که با انگیزه وبرنامه میتوانید در کمترین زمان به بهترین وایده ال ترین نتیجه برسید .اگر سخت کوش باشید و منابع خوب هم داشته باشید ولی برنامه درست و اساسی نداشته باشید قطعا به نتیجه مطلوب دست نخواهید یافت .

در ازمونهای ازمایشی مشارکت کنید تا مطالبی که هر ماه تا موقع کنکور می خوانید را داشته باشید و چنانچه برایتان مقدور نبود که شرکت کنید میتوانید برنامه یک ازمون مشخص را تهیه کنید و در طول سال با ان پیش بروید.

چنانچه در درسی تسلط خوبی ندارید از دی وی دی های آموزشی موسسه حرف آخر که مخصوص عید و جمع بندی تدارک دیده شده استفاده کنید و اگر تسلط دارید از کتاب اموزشی استفاده کنید .

توجه به این نکته که شما با یکبار کنور دادن سرنوشت خود را رقم می زنید و نباید برای برنامه ریزی خود ریسک بکنید و حضور یک مشاور مجرب در کنار شما سبب میشود تمام دغدغه های شما بر طرف شود .

در موسسه حرف اخر با توجه به اهمیت راهنمایی و مشاوره ، تیمی از عزیزان مشاور را گرد اوره ایم تا به شما عزیزان را این نتیجه ی حساس کمک کنیم .

۴.۴/۵ ( ۵ نظر )

پست های مرتبط

8 دیدگاه. ترک جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست