درس زیست شناسی یکی از مهم‌ترین درس‌های گروه تجربی است. داوطلبانی که به دنبال قبولی در رشته‌های پر درآمد رشته تجربی هستند باید تراز بالایی برای درس زیست شناسی کسب کنند. تمامی مباحث درس زیست شناسی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم توسط دپارتمان زیست حرف آخر تدریس می‌شود. استاد شعبانی، استاد شاکری و استاد هومن روان در دپارتمان زیست حرف آخر فعالیت می‌کنند. این اساتید با روش‌های خاص، تمامی مباحث زیست را به داوطلبان آموزش می‌دهند. یکی از مطالبی که دپارتمان زیست آن را به خوبی تدریس می‌کند، مبحث گلبول قرمز است. ما در این مطلب به صورت خلاصه این مبحث را به شما توضیح می‌دهیم. سپس شما می‌توانید با آموزش تصویری استاد محمد شاکری این مبحث را به صورت کامل یاد بگیرید.

گلبول قرمز

گلبول قرمز: زیست شناسی کنکور

یکی از مباحث مهم زیست شناسی کنکور مبحث گلبول قرمز است. این مبحث هر ساله در کنکور سراسری دارای سوال است. بنابراین داوطلبان باید با دقت زیادی این مبحث را مطالعه کنند. مبحث گلبول قرمز توسط استاد شاکری در موسسه حرف آخر تدریس می‌شود. شاید برای شما غیر قابل باور باشد اما استاد شاکری تمامی مباحث مربوط به گلبول قرمز را فقط در یک دایره تدریس می‌کند. استاد شاکری به این دایره، دایره شگفت انگیز می‌گوید زیرا داوطلبان با استفاده از همین دایره تمامی مباحث این بخش را یاد می‌گیرند.

دایره شگفت انگیز زیست شناسی: دایره گلبول قرمز

استاد شاکری تمامی مباحثی که مربوط به این بخش می‌شود را از زیست شناسی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم جمع‌آوری کرده است. دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور می‌توانند با مطالعه این دایره شگفت انگیز به راحتی به تمامی سوالات این بخش در کنکور سراسری پاسخ دهند. دانش‌آموزان دیگر نیازی ندارند به سراغ کتاب زیست شناسی بروند و مباحث مربوط به این بخش را پیدا کنند. استاد شاکری تمامی مباحث مربوط به این موضوع را از کتاب‌ها جمع‌آوری کرده و با یک الگو خاص در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

آموزش تصویری مبحث گلبول قرمز زیست شناسی

شما می‌توانید در ویدیو زیر به صورت کامل آموزش تصویری این مبحث را با استفاده از دایره شگفت انگیز مشاهده کنید:

نکات مهم که باید به یاد داشته باشید

  • خون شامل سه دسته سلول است که هر کدام از این سلول‌ها وظایف خاصی را در بدن انجام می‌دهند.
  • یکی از سلول‌ها گلبول قرمز است.
  • این گلبول به سراسر سلول‌های بدن اکسیژن منتقل می‌کند.
  • گلبول قرمز خون در سلول‌های مغز استخوان تولید می‌شوند.
  • در دوران جنینی ساخت گلبول‌های قرمز بر عهده کبد و طحال است.
  • از زمان نوزادی تا زمان پیری گلبول سازی بر عهده مغز قرمز استخوان است.

زیست حرف آخر

دپارتمان زیست حرف آخر در هر شرایطی این موضوع را تضمین می‌کند که داوطلبان با حرف آخر می‌توانند یک تراز بالای 70 درصد برای درس زیست کسب کنند. داوطلبان کنکور با مشاهده پکیج‌های زیست حرف آخر می‌توانند سخت‌ترین درس گروه تجربی را به راحتی هر چه تمام یاد بگیرند. اگر شما هم جزو داوطلبانی هستید که استرس زیادی برای درس زیست شناسی در کنکور دارید نمونه تدریس‌های درس زیست شناسی را در کانال تلگرام و وبلاگ حرف آخر مشاهده کنید تا با اطمینان بیشتری از این پکیج‌ها استفاده کنید.

جهت تهیه پکیج‌های زیست شناسی حرف آخر ” زیست شناسی ” را به سامانه 10009833 ارسال کنید.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست