نحوه مطالعه و تست زنی عربی کنکور

داوطلبان عزیز همانطور که میدانید درس عربی کنکور تاثیر قابل توجهی در کنکور داشته و بایستی در مطالعه ی مطالب ان وفراگیری اصولی ان کوششش به عمل آورید . بدین منظور بر ان شدیم تا در موسسه حرف آخر که پاره ای از راهکارهای مطالعه وتست زنی را برای شما یاد اوری کنیم. این درس ۲۵ تست را به خود اختصاص داده و ضریب این درس در تمامی گروههای ازمایشی ۲ میباشد . درس عربی چند بخش دارد که در کنکور از ان ها سوال طرح می شود.

انواع تست هایی که در درس عربی کنکور مطرح میشوند

۸ سوال از مبحث ترجمه که ۵ سوال ان ترجمه ی متن عربی به فارسی است. ۲ سوالترجمه فارسی به عربی است و ۱ سوال هم سوالی مفهومی است.پس از سوالات بخش ترجمه یک متن داده میشود و ۹ تست از ان مطرح میگردد که ۴ تست ان مربوط به متن درک مطلب است ۲ تست از مبحث حرکت گذاری و ۳ تست از مبحث تجزیه وتحلیل پرسش میگردد. از قواعد نیز ۸ تست سوال مطرح میشود .

چنانچه داوطلب در حرکت گذاری دقت لازمه را نداشته باشد ترجمه کل متن به شکل اشتباه در امده و بطبع پاسخ مناسب یافت نمیشودپس داوطلب بایستی از همان ابتدا دقت لازم را در مطالعات خود داشته باشد. نکته دیگر ان که بعضی کلمات فعل را منفی نشان میدهند مثلا لم و لما اگر در ابتدای فعل و در جمله دیده شوند یک جمله ی منفی درست میشود و باید در ترجمه دقت داشته باشید.توصیه میشود داوطلبان بعد ازخواندن لغات ومعنی انان به تست زنی وقواعد مربوط به ترجمه مثل توجه به فعل و اسم های جمع و مفرد و معرفه و نکره و… به زدن تست های سراسری بپردازند.انچه حائز اهمیت است اینکه نکته برداری و خلاصه نویسی مطالب فرا گرفته میتواند در موقع مرور کردن کمک زیادی به شما عزیزان بکند.

مشاوره عربی

درک مطلب

نحوه مطالعه و تست زنی عربی برای کنکور ۹۹ در مورد درک مطلب اگر به نحوه سوالات سالهای گذشته دقت کرده و پس از خواندن صحیح مطالب کتاب هر روزیک یا دو عنوان،از مطالب را تست زنی کنید افزایش تست زنی وسرعت عمل بالا را خواهید دید اگر قواعد را مطالعه کرده ودر مورد ۳ سوال تستی که مربوط به تجزیه وتحلیل است این تست ها هم برایتان اسان و راحت میگردد.

قواعد

بدلیل انکه سوالات به طور واضح از متن کتابهای عربی در کنکور سراسری مطرح میشود بنابراین داوطلب پس از یادگیری جزء به جزء مطالب کتاب و با کمک از کتابهای موزشی و…میتواند مطالب را تجزیه و تحلیل و اعراب گذاری کرده و و اموخته های خود را جمع اوری کند وبا تمرین وتکرار و تست زنی سرعت عمل خود را بالا ببرد.

نحوه مطالعه و تست زنی عربی برای کنکور ۹۹ چانچه لغات یا مطالبی فرار هست و از خاطر شما میروند میتوانید با نوشتن انها روی برگه و گذاشتن ان ها جلو دیدتان هر روز انها را برای خود یاد اوری کنید . داوطلبین عزیز پس از یافتن سوال درست یک تست برای سه گزینه دیگر و نادرستی ان نیز دلیل و منطق خود را بیاورند وبا این روش اطمینان بالاتری از داشتن یک پاسخ صحیح و تست حاصل کنند.

هیچ درسی را کنار نگذارید!

بعضی از داوطلبین که کلا نسبت به درس عربی میل و رغبتی ندارند میتوانند در ابتدا با حفظ لغات و افزایش دامنه لغات خود شروع به خواندن درس به درس عربی کرده و یک درس یک درس تست زده و و پس از ان دوباره با دقت همان درس را بخوانند واشکالات خود را بر طرف کنند.

پس از اتمام همه ی دروس عربی بدین شکل در دور بعدی لغات و قواعد را یادداشت کرده وخلاصه برداری کنند و دوباره درس به درس پیش بروند در مرحله ی اخر به طور تفکیکی درس ها را مطالعه کنند.

در این مرحله باید لغات را بخوانند و حفظ کنند و به سراغ ترجمه متن بروند . قواعد را خوانده و تمرین حل کنند و خلاصه نویسی ها را بخوانند و مطالب جدید و از قلم افتاده را به انان اضافه کنند هر چه تمرین و تکرار بیشتر شود تمرکز وتسلط شما بر روی مطالب درس و همچنین سرعت عملتان در تست زنی بالاتر رفته و به دقت شما افزوده میشود .

نحوه مطالعه و تست زنی عربی برای کنکور ۹۹ چنانچه از کتب کمک اموزشی نیز استفاده کردید سعی کنید از کتب سالهای اخیر که سوالات استاندارد و بهتری دارد استفاده کنید تا به کمک انها بتواند به در صد بالایی در درس عربی برسید.در مورد درس عربی ورشته انسانی نیز باید افزود که جون این درس یکی از دروس نسبتا سخت این گروه ازمایشی است پی بهتراست از کتابهای کمک درسی واستاد استفاده کنند تا نتیجه بهتری را داشته باشند.موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست