ادبیات فارسی یکی از پر نکته ترین و پر محتوا ترین دروس دوره متوسطه میباشد که مطالعه کردن با روشی درست و اصولی بهترین بازدهی را برای شما به همراه خواهد داشت و شما را از صرف زیاد برای مطالعه ادبیات کنکور بی نیاز میسازد.

قبل از هر چیز برای شناخت درس نیاز است تا با بودجه بندی آن آشنا شویم:

مطالعه ادبیات کنکور به ۶ مبحث گوناگون تقسیم می شود:

  1. تاریخ ادبیات: ۳ سوال
  2. املاء: ۲ سوال
  3. آرایه های ادبی: ۳ سوال
  4. قرابت معنایی: ۹ سوال
  5. زبان فارسی: ۵ سوال
  6. معنی: ۳ سوال

همانطور که از ظواهر امر پیداست بیش ترین و پر اهمیت ترین در این درس ، شناخت و قدرت پاسخگویی به مبحث قرابت معنایی مبیاشد.

ادبیات کنکور

ادبیات کنکور

از سایر مباحث غافل نشوید

در مطالعه ادبیات کنکور علیرغم اینکه قرابت معنایی بیشترین سهم را در میان تمام مباحث را دارد ، اما نباید به این دلیل از سایر مباحث اصلی این درس غافل شد. به طور مثال بحث املا تنها سالانه دو سوال از آن مطرح میشود و بسیاری از دانش آموزان و شرکت کنندگان سعی میکنند آن را جز حذفیات خود قرار دهند. همچنین بحث معنی کلمات سه سوال از آن مطرح میشود و بسیاری از دانش آموز روزانه صد ها کلمه را از کتب سال های گوناگون به روش های سخت و دشوار به حافظه خود میسپارند . اما دیگر نگران نباشید . موسسه حرف آخر با ارائه متد و روش های مطالعه ادبیات کنکور به صورت ویژه و منحصر به فرد و با استفاده از تکنولوژی های انیمیشن سازی میتوانید به صورت همزمان دو نیم کره مغز شما را درگیر کند و همه مطالب حفظی را در عرض چندین ساعت در حافظه بلند مدت شما بسپارد!

 

موضوع   /   سال۸۸۸۹۹۰۹۱۹۲۹۳۹۴۹۵۹۶
واژگان ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳
املا ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲
دستور زبان و نگارش ۵ ۶ ۵ ۵ ۵ ۵ ۵ ۵ ۵
تاریخ ادبیات ۲ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳
آرایه ها ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳
قرابت معنایی ۱۰ ۸ ۹ ۹ ۹ ۹ ۹ ۹ ۹

 

حافظه بلند مدت خود را تقویت کنید!

بهترین روش مطالعه ادبیات کنکور؟ ما و شما روش دسته بندی بی نظیر تمام مطالب موجود در کتاب درسی را برای یادگیری تا تمام و کمال بتوانید از پس تمام سوالات آسان و دشوار بر آیید. نظم و ترتیب دهی به هر موضوع باعث میشود شما بتوانید به صورت منظم و آهسته و پیوسته مطالب را در حافظه بلند مدت خود جای دهید و هیچ مطلبی را از ذهن به فراموشی نسپارید!

این مطالب گفته شده تنها گوشه ای از مزیت های این پکیج های موثر و بی نظیر تالیف شده در موسسه حرف آخر بود. امید است شما دانش آموزان و شرکت کنندگان کنکور سراسری بتوانید با تهیه این بسته ها بتوانید به بالاترین درصد ممکن در کنکور سراسری سال ۹۸ در درس ادبیات برسید و سایر رقبا را کنار بزنید!

قلق هر مبحث را بیاموزید

اساتید موسسه حرف آخر سعی میکند در محتوای آموزشی تولید شده روشی صحیحی برای خواندن این درس را به شما ارائه دهد.همزمان در یک درس، مباحث لغت و تاریخ ادبیات و معنی را خواندن یکی از اشتباه ترین روش های فراگیری دروس ادبیات و زبان فارسی است. در این روش مطالعه ادبیات کنکور ذهن شما یک یادگیری ناقص و سطحی را می آموزد و نمیتوان به صورت عمیق و مفهومی با محتوا ارتباط برقرار کرد.چرا که شما هنگامی که مباحث تاریخ ادبیات را مطالعه میکنید و پس از آن به سراغ متن اصلی آن درس می روید، ذهن دو مبحث گوناگون را باید از هم آنالیز کند، در صورتی که مغز شما در مبحث تاریخ ادبیات جا مانده است. و آمادگی کامل برای فراگیری مبحث جدید را ندارد.

شهودی سازی مطالب در ادبیات فارسی حرف آخر با کمک انیمیشن سازی

از جمله برتری و تمایز این بسته آموزشی قدرتمند استفاده از  شهودی سازی و انیمیشن سازی و الگو سازی با استفاده از نیم کره راست مغز می باشد که سبب شده شما بتوایند در کوتاه ترین زمان ممکن تمام مطالب را در ذهن خود سامان دهی کرده و از آشفتگی و چند گانگی مطالب هراسی به هم نزنید …

اگر شما هم در درس ادبیات دچار مشکل هستید و نمره های پایینی در کارنامه خود از این درس ثبت کرده اید ، هم اکنون وقت تغییر فرا رسیده ! با تهیه پکیج ادبیات حرف آخر تمام مطالب را برای خود تثبیت کنید و با ذهنی آرام و منظم با کمک تکنولوژی به کار رفته در مباحث تدریس اساتید خبره ما ، بی نیاز از هر گونه کتب کمک درسی ، شروع به حل سوالات کنید .

کمتر کسی باور میکند تکنولوژی میتواند در حفظیات نیز تاثیر گذار باشد اما موسسه حرف آخر با سال ها کا و تجربه بر همگان ثابت نموده است که استفاده از انمیشین و پویا نمایی حرف آخر میتوانید عمیق ترین تاثیر را در ذهن دانش آموز گذارد و در سر جلسه کنکور نیز هیچ مطالبی را به فراموشی نسپارند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست