افزایش درصد شیمی کنکور

از آنجا که درس شیمی یک درس مفهومی و فرار است بنابراین شامل پیچیدگی های خاصی چون فرمولها و نمودارها و تصاویر ومفاهیم زیادی است بنابراین نمی توان ان را با دروس عمومی مثل دین وزندگی ویا تاریخ مقایسه کرد . بنابراین زمانی را که برای مطالعه ی این درس اختصاص می دهید باید خیلی بیشتر از زمانی باشد که برای دروس عمومی اختصاص میدهد .

سعی کنید تکالیفتان را تقسیم بندی کنید و صفحات کتاب را به قسمت های کوچکتری تقسیم کنید برای مثال مطالعه ی ۴۰ صفحه از کتاب ان را به انرا به ۸ بخش ۵ صفحای تقسیم کنید .

خلاصه برداری و استفاده ارز متون پاورقی و حاشیه های کتاب باعث می شود که ذهن شما دنبال ایده های بهتر مطالعه باشد وروش صحیح مطالعه را بهتر یاد بگیرید .

خلاصه نویسی شیمی کنکور

از ایده ها و تفکرات خود و انچه را که از درس می فهمید خلاصه نویسی کنید و در حاشیه های کتاب بنویسید تادر مواقع لزوم از ان ها استفاده کنید و در مواقع تورق سریع همه ی ان مطالب را با این روش برای خود یاد اوری کنید .

هنگام مطالعه یک سری سوالات برایتان پیش می اید که انها را در یک کاغذ گرد اوری کنید و در موقع مناسبی از دبیرتان بپرسید و ان را به شب قبل از امتحان موکول نکنید .

یادداشت ها و انچه را در کلاس شیمی کنکور اموزش میبینید را نظم ترتیب دهید و در دفترچه ای خلاصه نویسی کنید .

اگر مطالبی را در کلاس بخوبی متوجه نشده اید در اندک زمانی با حل چند نمونه از ان مسئله رفع ابهام کنید و سعی کنید با تکرار و مرور مطالب را به خاطر بسپارید .

سعی کنید با تعدادی از دوستان با هم مطالعه داشت باشید و حداقل هفته ای یکبار درس ها را با هم مرور کنید و مطالب درسی رابرای هم توضیح دهید .

یکی از روش های یادگیری بهتر توضیح دادن مطالب برای شخص دیگر است از این رو می توانید مطالب را با صدای بلند شرح دهید و تصور کنید که شیمی را برای شخص دیگری توضیح می دهید با این روش مطالب در حافظه ی بلند مدت شما خواهد ماند .

زمان بندی شیمی کنکور

بعد از هر امتحان شیمی کنکور زمان مناسبی را برای بررسی سوالات و رفع اشکالات خود در نظر بگیرید .

موسسه ی حرف آخر باداشتن کادری مجرب از عزیزان اساتید شمارا در رسیدن به اهداف خود یاری میکند راهکارهایی که این موسسه برای شما در نظر گرفته اند شمارا در کسب رتبه برتر یاری کرده و اساتید گام به کام همراه شما هستند تا بهترین ها را برای خود رقم بزنید .

اهداف آزمون های آزمایشی برای شیمی کنکور

ازمون های ازمایشی وشرکت در انان از اساسی ترین راهکارهای ارزشیابی و سنجش است هر چقدر کیفیت این ازمون ها به شیوه های علمی نزدیک تر باشد به همان اندازه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی شما نیز دقیق تر است .در هر ازمون شما نقاط قوت و ضعف خود را بهتر می یابید و شناخت بیشتری از مطالعه ی صحیح خود پیدا میکنید شرکت در یک ازمون منطقی و سوالات استاندارد شما را در کسب رتبه ی بهتر یاری میکند .

داشتن یک برنامه ریزی صحیح مطالعاتی عامل مهمی در موفقیت شما تلقی می شود از این رو باکمک موسسه های اموزشی مجرب برنامه ی میان دورهای برای خود داشته باشید این برنامه ها باید به گونخ ای طراحی شود که شما علاوه براتمام مطالب کتاب مرور کردن را هم انجام بدهید واز وقتتان نهایت استفاده را برده باشید .

برای تمایز دادن داوطلبان قوی از ضعیف باید نمونه ی سوالات موسسه حرف آخر شیمی کنکور به گونه ای باشد که سوالات نه یش از حد ساده باشد نه بیش از حد مشکل تا باعث تمیز دادن گروه قوی از ضعیف بشوییم ودرجه ی دشواری سوالات وضریب ان در حد ی باشد وه داوطلبان قوی تشخیص داده شوند .

تعادل در ساعات مطالعه اختصاصی و عمومی

شیمی کنکور در یک هفته هر چند ساعتی که درس میخوانید باید یک نسبت نطالعه دروس عمومی و اختصاصی را رعایت کنید . مثلا ۷۰ در صد دروس اختصاصی و ۳۰ درصد دروس عمومی را مطالعه کنید بین اختصاصی ها هم درسی که بیشترین ضریب را داراست باید وقت بیشتری بگذارید یک دانش اموزی که در رشته ی تجربی درس میخواند حدود ۱۴ ساعت در هفته به زیست شناسی و ۹ تا ۱۰ ساعت در هفته به شیمی و حدود ۱۲ ساعت به ریاضی و فیزیک وقت بدهد برای هر درس عمومی هم در هفته حدود ۴ تا ۵ ساعت یعنی هفته ای ۱۵ ساعت .

اوایل سال به دروس اختصاصی بیشتر توجه بکنید ولی در اواخر یال دروس حفظی مثل عمومی اهمیت بیشتری دارد دروسی مثل ریاضی و قیزیک و در درجه ی بعدی عربی و زبان انگلیسی در اول سال و اگر دانش اموز پایه ی دهم ویازدهم هستید ازالان براشون پایه ریزی کنید چون در ماههای اخر کنکور فرصت کمتری برای این چهار درس و موفقیت در انان دارید .

کمیت مطالعه با کیفیت ان دو موضوع مهم است که باید اصولی و عمیق هر دو را اجرا کرد بعضی از دانش اموزان از لحاظ زمانی وقت مناسبی را برای مطالعه در نظر می گیرند ولی متاسفانه با کیفیت مطلوب وعمیق درس را مطالعه نمیکنند برای ارتقا کیفی مطالعات خود از اساتید مجرب حرف اخر کمک بگیرید تا بواسطهی اموزشهای نوین وتصویری سازی کیفیت خواندن و تست زنی شما را بالا ببرند .

۵/۵ ( ۲ نظر )
, , ,

پست های مرتبط

3 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • بنیامین مهربان
    14 مرداد, 1398 9:21 ب.ظ

    میخواستم از مشاوران حرف اخر جهت مشاوره کمک بگیرم تمام سیدی هاروهم تهیه کرده ام

    پاسخ
  • سلام من در درس ریاضی مشکل اساسی دارم ایا از الان میتونم با سی دی ها مشکل ریاضی رو حل کنم ودرصد خوبی بگیرم از این درس

    پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست