چگونه دین و زندگی کنکور را در یک هفته بالای ۹۰ بزنیم ؟

دین و زندگی کنکور درسی است که شاید خیلی از بچه ها دل خوشی ازش ندارند اما من به شما قول می دهم اگر این درس را با روش درستش بخوانید، نه تنها به شما فشار نمی آید بلکه می تواند به درس اوقات خستگی شما تبدیل شود. عواملی را که باید دست به دست هم دهند تا به نتیجه مطلوب در این درس برسیم و در DVD های استاد یوسفیان پور به کار گرفته شده، یک به یک نام می برم و برای هرکدام توضیح مختصری ارایه میدهم:

دین و زندگی حرف آخر یوسفیان پور

دین و زندگی حرف آخر یوسفیان پور

۱: تکرار، تکرار، تکرار – تنها راه موفقیت در دین و زندگی کنکور: اگر از کسانی که در درس دین و زندگی نتیجه ی عالی گرفته اند رمز موفقیت شان را سؤال کنی قطعا و حتما اولین جواب آنها همین عاملی است که از آن  یاد کردم. خیلی از تست های دین و زندگی به شکلی مطرح می شوند که دانش آموز بایستی خط به خط  و کلمه به کلمه ی کتاب را از حفظ  باشد که این امر جز با تکرار زیاد میسر نمی شود. شاید بپرسید کسانی که دین و زندگی را ۱۰۰ زدند چند بار کتاب ها را خواندند؟ شما میتونید بارها و بارها DVD های استاد یوسفیان پور را ببینید ،هر دفعه که درسی را دوباره می خوانید و فیلم های آموزشی را مشاهده میکنید سعی کنید عمقی تر ومفهومی تر از بار قبل باشد تا نکات پنهانی که در درسها وجود دارد و استاد برایتان روشن نموده در ذهنتان ثبت شود. پس مضایقه نکنید و هر چقدرکه می توانید بخوانید و از فیلم های آموزشی مؤسسه حرف آخر استفاده نمایید.

‏۲ : استاد یوسفیان پور با شکل دادن یک تصویر کلی از هر کتاب دین و زندگی، درس و پاراگراف قبل از تدریس مطلب فهم مطلب را برای شما عمقی تر نموده اند: وقتی بدانید که چه می خواهید یاد بگیرید ذهن شما آمادگی بسیار بیشتری برای جذب مطالب دارد پس همین الآن کتاب های دوم، سوم و پیش دین و زندگی را جلوی تان بازکنید و ببینید در هرکدام از آ ن ها مقصد و جهت گیری کلی کتاب چیست. در مورد درس ها و پاراگراف ها هم قبل از مشاهده ویدیو های آموزشی با تندخوا نی، اصل مطلب هر درس یا پاراگراف را یاد بگیرید و بعد شروع به مشاهده ی فیلم نمایید. این به شما کمک می کند که مطالب را به صورت سازمان یافته یاد بگیرید و در هنگام یاد آ وری خیلی سریع سراغ همان بخشی بروید که لازمش دار ید

۳: یکی دیگر از نکات خیلی مهم در درس دین و زندگی کنکور که کاربرد آن در چند سال اخیر بارز دیده میشود و استاد یوسفیان پور به آن توجه ویژه ای نموده اند، فهم ارتباط بین تیترها و آیات، احادیث، ابیات و متونی که بعد ازآن ها می آید: درکتاب های دین و زندگی بسیار پیش می آید که بین تیتر و آیه، حدیث یا بیتی که مربوط ‏به آن است

۴: آموزش تکنیک های خاص تست زنی برای بعضی مطالب خاص: هرچه به عوامل پایانی نزدیک می شویم روی سخن من به سمت دانش آموزانی تغییر می کند که از دین و زندگی در کنکور را بالای ۹۰ ‏می خواهند.

۵: تمرکز بر مباحث مهم دین و زندگی کنکور : دوستان بعضی موضوعات در درس دین و زندگی به شکلی است که طراحان محترم خیلی می توانند روی آن ها مانور بدهند. از جمله ی این مباحث، بحث قضا و قدر در دین و زندگی پیش دانشگاهی است. اینجا تنها موردی است که شما بهتر است از کسانی که راه صحیح زدن این تست ها را بلد هستند کمک بگیریدکه استاد یوسفیان پور اینکار را برای شما عزیزان انجام داده اند. سؤالی که ممکن است در کنکور وقت زیادی از شما بگیرد باکمک دی وی دی های دین و زندگی استاد یوسفیان پور در کمتر از ۱۰ ‏ ثانیه به آن پاسخ دهید. البته هرکدام از شما می تو انید تکنیک های خاص خودتان را داشته باشید و یا از تکنیک هایی که سال ها بوده و روی آن ها کارشده و به جامعیت و کامل بودن نسبی رسیده اند استفاده کنید

۶: ‏اندیشه و تحقیق های دین و زندگی کنکور فراموش نشود: مخصوص صد در صدی ها: این یکی آ خر، مثل همان فوت کوزه گری می ماند. البته فقط دوستانی این بخش را جدی بگیرند که از دین و زندگی هیچ چیز به جز۱۰۰ ‏ در کارنامه ی کنکورشان نمی خواهند. ‏دوستان اندیشه وتحقیق ها و یا هرفعالیتی که درکتاب آمده است و جزو حذفیات کنکور نیست و استاد یوسفیان پور با دقت و تأکید این مبحث را تدریس نموده اند و تمام آیاتی که استاد تدریس مینمایند در همان صفحه در کتاب خود یادداشت کنید. واقعأ حیف است که سؤال آسانی که از اندیشه و تحقیق خواهد آمد را به خاطر یک تنبلی کوچک از دست بدهید.

‏در این مقاله سعی کردم آن چه را که برای ۱۰۰ زدن دین و زندگی لازم است بدانید و قطع به یقین با مشاهده ی DVDهای موسسه حرف آخر و رعایت نکات به این درصد دست یابید به امید این که با به کار بستن این راهنمایی ها به آن چه که استحقاقش را دارید برسید.

جهت دریافت ویدیوهای رایگان تدریس دین و زندگی استاد یوسفیان پور با ما تماس بگیرید : ۰۲۱۶۶۰۴۸۶۰۰

۳.۷/۵ ( ۳ نظر )
, , , , , ,

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست