درگیر کردن دو نیم کره مغز با بسته های آموزشی حرف آخر

  1. حرف آخر
  2. مشاوره کنکور
  3. درگیر کردن دو نیم کره مغز با بسته های آموزشی حرف آخر
بدون دیدگاه

یکی از بی نظیر ترین ترفند هایی که موسسه آموزشی حرف آخر برای افزایش راندمان یادگیری دانش آموزان در نظر گرفته است ، استفاده از تکنیک های درگیر کردن دو نیم کره مغز است که با کمک آن دانش آموزان را وادار میکند تا با استفاده همزمان از دو نیم کره مغزشان آموزشی صریح تر و روان تر داشته باشند. علاوه بر این به این متد آموزشی مطالب در حافظه بلند مدت دانش آموزان جای گرفته میشود و دیگر نیازی به تکرار و تمرین بیش از حد برای یاد گیری مطالب را نخواهند داشت! در این مطلب با ما همراه باشید تا فرایند یادگیری توسط این متد آموزشی فوق العاده را بررسی کنیم و شما را از چون و چند ماجرا مطلع سازیم!

حرف آخر - نیمکره مغز

حرف آخر – نیمکره مغز

تفاوت نیم کره مغز چپ و راست و ضرورت های استفاده از هر دوی آنها برای آموزش بهتر مفاهیم

همانطور که در فرایند یادگیری هر درسی ، استدلال و منطق آن درس حائز اهمیت است ،  اما درک مستقیم و شهودی نیز برای بخاطر سپردن عمیق تر دارای ارزش است . چرا که ممکن است در نگاه اول بتوان با منطق و استدلال ارتباط خوبی برقرار کرد و مطلب را فهمید اما در دراز مدت به دلیل عدم توجه به عمق مطلب ممکن است به فراموشی سپرده شود و دانش آموزشی که ماه ها تلاش کرده است و روی موضوعی از درس های کنکوری بسیار وقت گذاشته باشد به دلیل عدم رعایت این نکته  ، تمامی مطالب آن موضوع یا بخشی از آنها به راحتی از ذهنش برود .

اما راه حل چیست؟ درگیر کردن دو نیم کره مغز ! همانطور که میدانید بسیاری از شما دانش آموزان و شرکت کنندگان در کنکور سراسری تنها از نیم کره چپ مغز که وظیفه استدلال و منطق را به عهده دارد را در طول این ایام تقویت میکنید و از نیم کره راست که وظیفه آن تمرکز بر روی تصاویر و الگو ها درک مستقیم با کمک شهود و به هم وصل کردن ارتباطات و … بسیاری از موضوعات دیگر که ذهن شما را ارضا کند به آن نیاز دارید را نا دیده میگیرد.

موسسه حرف آخر به صورت همزمان مفهوم مطالب را به شما می آموزد و تمامی مطالب سازمان نیافته در ذهن تان را به صورت تکنیک های پویا نمایی سازمان دهی میکنید و شما را از دام های تستی نجات میبخشد!

علاقه مند به تهیه فهرست و برنامه ریزی شوید!

یکی از بهترین تاثیراتی که نتای جدرگیر کردن دو نیم کره مغز را در طول سال های اخیر بر کارشناسان موسسه حرف آخر نیز ثابت شده است ، این است که پس از تقویت نیم کره راست دانش آموزان به کمک تکنیک های آموزشی و پویا نمایی های بکار گرفته شده در بسته های آموزشی موسسه حرف آخر ، این است که دانش آموزان ذهنی سازمان یافته دست خواهند یافت و هر موضوعی را که بخواهند مطالعه کنند بصورت فهرست بندی شده و برنامه ریزی شده میبینند و هدف مند تر درس میخوانند.

که نتیجه این درس خواندن به شیوه نوین ، تثبیت تمام مطالب در حافظه بلند مدت دانش آموزان میباشد!

پویا نمایی ، موثر ترین روش برای تثبیت مطالب در حافظه بلند مدت

با کمک انیمیشن یا پویا نمایی ، قدرت یادگیری دانش آموز به شدت رشد پیدا میکند و از دو نیم کره مغز خود به طور همزمان بهره می برد.

اتاق فکر موسسه حرف آخر برای ایجاد و تولید محتوای هر یک این انیمیشن ها و درگیر کردن دو نیم کره مغز بیش از یک هفته وقت گذاشته است تا شما بهترین بازدهی را از ان خود کنید . به طور مثال در درس زیست شناسی بسیاری از اشکال کتاب درسی را با کمک شهودی سازی ها به طور مفصل شکافته ایم تا دانش آموز به عمق مطالب پی ببرد .

هر یک از انیمیشن ها به صورت دو بعدی و سه بعدی و از چندین نمای مختلف طراحی شده است تا دانش آموز به طور کامل بر روی مباحث سخت و دشوار تسلط کافی پیدا کند.

در انتهای هر انیمیشن ، تعداد سوالات مطرح شده در کنکور های سال های پیشین از مباحث مختلف این انیمیشن ها برای شما بررسی میشود تا میزان اهمیت هر بحث را درک کرده و به اندازه کافی روی مطالب وقت بگذارید تا چیزی را از قلم نیاندازید.

تجربه نیز بر همگان ثابت نموده است ، استفاده از سیستم شهودی سازی هر چیزی ، بهترین و سرع ترین روش برای یادگیری و به خاطر سپردن مباحث میباشد .

نقشه راه ، مکملی برای تثبیت چند باره مطالب در ذهن

مدرسان ما پس از ارائه مفهومی مباحث به شما عزیزان ، این نقشه راه ها را به شما ارائه میکنند تا بتواند با از بر کردن آن ها ، تمام تیپ های سوالات کنکور را بشناسید و بدانید طراح از کدام قسمت ها سوالات بیشتری مطرح مینمایید!

با نقشه راه حتی میتوانید سوالات مشابه را به یاد آورید و روش های حل اساتید را از بر باشید تا هنگام مواجهه با سوالات در سر جلسه کنکور بهترین و سریع ترین راه حل ممکن را برای حل هر نوع سوالی پیاده سازی و اجرا کنید.

با سیستم پیاده شده درگیر کردن دو نیم کره مغز توسط موسسه حرف آخر هر دانش آموزی با هر سطح علمی میتواند بهترین نتیجه را با اساتید بر جسته ما بگیرد و هیچ گاه از مسیر در پیش گرفته جدا نشود!

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست