تقویت زبان انگلیسی با زبان انگلیسی جامع حرف آخر

زبان انگلیسی نظام جدید یکی از دروس عمومی مشترک میان تمامی رشته ها است. از این درس که دارای ضریب ۲ در کنکور است، ۲۵ تست طرح می شود که از سوال ۷۶ تا سوال ۱۰۰ دفترچه شماره۱ کنکور را به خود اختصاص می دهد. با توجه به فرصت محدود و ضرورت پاسخ گویی به سوالات سایر درس ها، فقط ۲۰ دقیقه برای جواب دادن به تست های زبان وقت دارید. یعنی فقط ۴۸ ثانیه زمان دارید تا هر سوال را بخوانید، معنی آن را درک کنید و پاسخ صحیح را از میان گزینه های موجود انتخاب نمایید.

زبان انگلیسی حرف آخر

زبان انگلیسی حرف آخر

طبقه بندی تست های کنکور زبان انگلیسی

به طور کلی سوالات درس زبان به  بخش هایی نظیر درک مطلب با ۸ تست، کلوز تست با ۵ تست، گرامر با ۴ تست و لغت با ۸ تست دسته بندی می شود.

عده بسیاری از دانش آموزان که در کلاس های زبان خارج از مدرسه شرکت کرده اند و سطح زبان نظام جدید خوبی دارند، به اشتباه زبان کنکور را دست کم می گیرند و همین مساله ضربه شدیدی به تراز و رتبه آن ها می زند. چرا که زبان کنکور با آنچه در کلاس های غیر درسی می آموزید تفاوت دارد.

استاد مجتبی محمودی، مدرس زبان نظام جدید حرف آخر، طی ۸ ماه پکیج کامل زبان انگلیسی برای کنکور را به شیوه ای نوین برای داوطلبین آماده سازی نموده است تا در کوتاه ترین زمان، تمامی مطالب مورد نیاز برای کسب درصد بالا در کنکور را در حافظه بلند مدت خود ثبت نمایید.

برای خواندن درس زبان انگلیسی باید اولویت بندی دروس را مورد توجه قرار دهید واین امر باعث میشود شما از بودجه بندی دروس مطلع باشید و در وقت خود صرفه جویی لازم را به عمل اورید .تقویت زبان انگلیسی با زبان انگلیسی جامع حرف آخر

درک مطلب

این قسمت شامل متن های انگلیسی است که در صورت تسلط به لغات و مفوم جمله میتوانید تست های آن را به خوبی بزنید .

واژگان

تسلط بر روی گرامر نیز میتواند برای پاسخگویی به این مبحث کمک کند. کلوز تست هر سال ۵ تست از این مبحث طراحی میشود .در بخش یک متن ناقص دارای جای خالی است طرح شده و باید جای خالی نواقص را با توجه بهگزینه های موجود با دقت پر کنید.

گرامر

این بخش نیز شامل قواعد وتست هایی است که باید نکات گرامری را  در پاسخگو یی به انها رعایت کنید.

طبق بررسی های انجام شده از سوالات کنکور سنوات قبل چون مجموع سوالات طرح شده از این درس به ۲۵ سوال میرسد باید در نظر داشت اگر مباحث گرامر ولغت را حفظی و مباحث کلوز تست و درک مطلب را مباحث مفهومی در نظر بگیریمبنابراین حدودا ۴۸ درصد از سوالات در کتابهای درسی و حفظی هستند و ۵۲ در صد سوالات خارج از متن بوده و مهارتی به حساب میایند.تقویت زبان انگلیسی با زبان انگلیسی جامع حرف آخر

منابعی که سوالات درس زبان را در بر میگیرند

سوالات درس زبان عمومی عملا از کتاب پیش دانشگاهی و سال سوم طرح میشوند.البته منظور سوالات گرامر و لغت است که منحصر و محدود به کتب درسی است و گرنه سوالات بخش کلوز و متن کاملا خارج از کتابهای درسی مطرح میشوند وباید مهارت متن خوانی خود را تقویت کنید.بدلیل  پیوسته ودن درس زبان عملا نیاز است عزیزان داوطلب به مرور واژه های سالهای اول و دوم و برخی از نکات گرامری نیز بپردازند از کتابهای اول ودوم ممکن است سوالات مستقیمی مطرح نشود ولی ارتباط داشتن لغات و مطالب بهم این ضرورت را بیان میدارد که مطالعه خود را گسترده تر کنیم.تقویت زبان انگلیسی با زبان انگلیسی جامع حرف آخر

ساعات مطالعه تنظیم شده

بهتر است یک دانش اموز روزی بین ۴۵-۳۰ دقیقه زبان انگلیسی مطالعه کند. نکته مهم این که این مطالعه باید مستمر بوده  وچون زبان یک درس فرار است یک مرور مستمر میتواند به شما در به خاطر سپردن مطلب کمک زیادی بکند.داشتن یک برنامه منسجم و دقیق شما را در درس زبان به هر انچه هدفتان است نزدیک تر میکند.

درس زبان انگلیسی همانند عربی احتیاج به حفظ کردن لغات دارد اگر داوطلبی به منظور تسلط به زبان از سالهای گذشته به کلاسها و کانونهای زبان مراجعه کرده باشد بنابراین بهتر میتواند از پس خواندن وتست زدن این درس براید . روی سخن ما به داوطلبینی است که هنوز به این گونه کلاسها نرفته اند این عزیزان ابتدا باید درس به درس پیش رفته ولغات هر درس را بطور جداگانه حفظ کرده و گرامر وریدینگ هر درس را بطور دقیقی بخوانند

پس از اتمام درس به درس کتای دوباره شروع به باز خونی مجدد ولی با سرعت بیشتری بکنند و نقاط ضعف خود را یافته و در صدد بر طرف کردن ان ها باشند در دور سوم پس از مرور دوباره میتوانند شروع به تست زنی کنند و گنجینه لغات خود را هم از این سطح بالاتر ببرند  اگر لغات را بخوبی در یاد خود بشپارند با زدن چند تست ریندینگ ارام ارام براین قسمت هم مسلط شده و تمرینات پی در پی سرعت عمل انان را تا حد زیادی بالا میبرید.

توصیه حرف آخر تقویت زبان انگلیسی با زبان انگلیسی جامع حرف آخر

درس زبان در سالهای اخیر به یکی از دشوارترین دروس تبدیل شده است به چند دلیل:

۱)کم اهمیت شدن مباحث حفظی و زیاد شدن مباحث مفهومی و درک مطلب

۲)قرارداشتن درس زبان در انتهای دفترچه دروس عمومی که احتمال کم اوردن وقت برای داوطلب را بالا میبرد وحتی دشوارتر شدن سوالات دروس عمومی سالهای اخیر نیز به این مسئله دامن بیشتری زده و مدیریت زمان بیشتری لازم دارد.

۳)ذهنیت غلط دانش اموزان در مورد اسانی امتحان زبان

۴/۵ ( ۲ نظر )
, , , ,

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست