کنکور 99 به چه صورتی برگزار می شود ؟

نحوه برگزاری کنکور 99 به چه صورت است؟

در این مطلب حرف آخر به چند و چون و چگونگی برگزاری کنکور 99 میپردازیم و شما را از نحوه طراحی سوال در کنکور سال 99 مطلع میکنیم.

مطالبی که در این پست بیان شده است مختص به داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم در تمامی رشته های ریاضی ، تجربی ، انسانی و هنر و زبان میباشد.

جمع بندی کنکور

سرنوشت کنکور سال 99

پس از تحول عظیمی که در سیستم آموزش و پرورش رخ داد چند سالی است دانش آموزان را در راه پیش بینی نحوه طراحی سوالات برای کنکور سال 1398 و 1399 دچار سر در گمی کرده است. با استقرار نظام متوسطه دوم یکی از داغ ترین بحث هایی که در میان دانش آموزان اولیا اساتید و مشاوران کنکوری اتفاق  میافتد از نحوه برگزاری کنکور 99 بوده است.

سوال اصلی و دغدغه دانش آموزان این است که نحوه طراحی سوالات در کنکور از این پس به چه صورت میباشد. آیا هم دانش آموزان نظام قدیم و هم نظام جدید میتوانند در کنکور شرکت کنند یا خیر.در این مطلب حرف آخری مربوط به نحوه برگزاری کنکور 98 در مورد چگونگی طرحی سوالات در کنکور این سال به طور کامل توضیح داده شد که شامل طراحی دو نوع سوال برای داوطلبان نظام قدیم و جدید است . با ما همراه باشید تا با توضیحات کاملی از سرنوشت کنکور سال 99 به شما ارائه دهیم.

نحوه برگزاری کنکور 99

متن اطلاعیه رسمی سازمان سنجش در خصوص برگزاری کنکور سراسری 99

کنکور ۹۹ هم با دو نوع سؤال برگزار خواهد شد

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص مصوبات هفدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 1397/12/26 در رابطه با آزمون سراسری سال 1399

بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند، براساس مصوبه هفدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 97/12/26، با توجه به درخواست داوطلبان، در آزمون سراسری سال 1399، برای آخرین بار همانند آزمون سراسری سال 1398 سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) مطابق موارد ذیل انجام خواهد شد، ضمناً از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید (3-3-6) ، سوال یکسان طرح خواهد شد.

– یک آزمون (یک مجموعه سوال) برای دانش‌آموزان نظام‌ قدیم

– یک آزمون (یک مجموعه سوال) برای دانش‌آموزان نظام‌ جدید (3-3-6)

توجه بسیار مهم : داوطلبان با توجه به اینکه فارغ‌التحصیل نظام قدیم یا نظام جدید آموزشی هستند لزوماً باید در آزمون مربوط به نظام آموزشی که در آن فارغ‌التحصیل شده‌اند، شرکت نمایند.

4.6/5 ( 7 نظر )
, , , , ,

پست های مرتبط

6 دیدگاه. ترک جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست