تکنیک مطالعه کنکور در روز های پایانی

انچه از مطالب را که در حدود چند ماه وقت گذاری اموخته اید براساس برنامه ریزی معتبری باید جمع بندی کنید موسسه ی حرف آخر با داشتن این برنامه جمع بندی شما را بهینه کرده و هر انچه را که خوانده اید برای شما به خاطر اورده و انچه را از یاد برده اید را برای شما تداعی میکند .

مرور کردن دروس با هر چند بار در اخر نیاز به یک سامان دهی و جمع بندی اساسی دارد طوری که مطالب خوانده شده در حافظه بلند مدت شما جای گیرد یکی دو ماه قبل از کنکور باید سعی کنید هر انچه را خوانده اید در ذهنتان به تثبیت برسانید و با خواندن دروس جدید انها را یاد نبرید .

مطالعه برای کنکور

مطالعه برای کنکور

تکنیک مطالعه در کنکور جمع بندی کنکوری به روش سه روز یکبار

روزهای هفته را به دو بازه تقسیم کنید و سپس ان را به سه روز یکبار به علاوه ی روز جمعه حساب کنید . در اخر این ۳ روز شما باید از خودتان ازمون بگیرید . مثلا تست های جامع سالهای قبل را اشتفاده کنید و یک جلسه ی امتحانی را برای خود شبیه سازی کنید . از تست های پنج تا شش سال اخیر به اضافه ی اخرین کنکور در خارج از کشور بهر گیرید .

تکنیک مطالعه در کنکور رفع اشکال در جمع بندی

برای جمع بندی کنکور این سه روز را به ۶ نیمروز تقسیم بندی کنید . در نیم روز اولی بعد از امتحان ، ان را تحلیل کنید و ۵ روز باقی مانده را به مطالعه دروسی بپردازید که بیشترین تست غلط و اشتباه را در مورد ان ها انجام داه اید .

بعضی از دروس بدلیل حجم بالایی که دارند و یا به دلیل اهمیت مطلبشان نیازمند چندین بار مرور وتکرار هستند و در صورت نیاز لازم است به سراغ منابع رفته و جمع بندی را از روی مبحث اصلی یا از روی تست های دیگر انجام دهید .

تکنیک مطالعه در کنکور شبیه سازی کنکور

در جمع بندی کنکور سعی کنید ازمون هایی شبیه کنکور را برای خود در نظر بگیرید که بهتر است خارج از منزل ودر کتابخانه و یا مدرسه این کار را انجام دهید . زمان بندی و شرایط باید مطابق شرایط کنکور واقعی باشد .

تکنیک مطالعه در کنکور گام به گام با کنکور

داشتن ارامش و انجام ورزش و استفاده از غذاهای مفید و دوری از استفاده از غذ اهای چرب و فست فودها و نوشابه های کافئین دار شما را برای دادن یک ازمون موفق اماده می سازد .از این رو در چند ماهی که زمان برای کنکور وحل تست ها می گذارید باید بیش از پیش مواظب سلامتی جسمی و روحی خودتان باشید البته نقش خانواده نیز در این راستا از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست