کنکور و روش مطالعاتی نوین

استاد منتظری عزیز با ارایه ی انمیشن سازی وشهودی کردن مطالب درسی راهی نوین را برای داوطلبان عزیز در شکستن سد کنکور باز کرده اند با انتقال مطالب در نیمکره ی راست شما مطالب به گونه ایی در ذهن شما پایدارمی شود که از یادتان نمی رود و با الگو سازی دانش اموز به جواب تست دست می یابد . استاد منتظری به بررسی تمامی سوالات کنکورهای سال ۸۸ به بعد پرداخته اند و در حین بررسی سوالات مختلف کنکور نحوه ی تست زنی را هم به داوطلب آموزش می دهند .

با توجه به این که در درس ادبیات که اولین درس در دفترچه کنکور می باشد و ضریب بالایی را به خود اختصاص داده است و  در ارایه ها و تاریخ ادبیادت احتمال فراموش کردن مطالب وجود دارد از این رو بهتر است درس را به صورت مبحثی بخوانید و برای دوری از فراموشی مطالب لازم است تکرار و تمرین را بالا ببرید و از آنجا که ۱۸ دقیقه بیشتر وقت برای پاسخگویی به سوالات ادبیات ندارید بنابراین هر چقدر سرعت عمل و دقت بیشتری داشته باشید می توانید رتبه و در صد بهتری را اخذ کنید .

کنکور و روش مطالعاتی نوین درس ادبیات و دروس عمومی دیگر را با این روش و کمک گرفتن از راهکار های اساتید عزیز حرف آخر به بهترین شیوه ی ممکن بخوانید .

حرف آخر

دروس محاسباتی و مطالعه ی آنها

این دروس هم با توجه به ضریب و اهمیتی که در کنکور دارند بسیار باید مورد توجه واقع شوند ولی از آنجایی که بچه های رشته ی ریاضی با خواندن این دروس عشق زیادی میکنند و احتمالا دانش آموزان تجربی از این حس برخوردار نیستند .ولی با توجه به این نکته و مطالعات دقیق باز هم ممکن است داوطلبان رشته ریاضی نیز نتیجه مطلوب را پس از مطالعه کسب نکنند .

برای رفع این معضل ما تصمیم داریم تجربیات خود را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم :

نقشه ی راهی را که ما برای شما عزیزان داوطلب در نظر گرفته ایم دیگر نیازی به حفظ فرمول و تکنیک خاص ندارد .

در سالهای اخیر  کنکور و روش مطالعاتی نوین سوالات کنکور به صورتی طراحی می شوند که که دیگر تکنیک ها و حفظ فرمولها جوابگوی همه ی سوالات نیستند و هر سوالی با تیپ خاص خود حل می شود و از آنجایی که  در دروس محاسباتی قاعده وقانون خاصی برای فرمول های موجود وجود ندارد بنابراین مفهومی خوانی از اهمیت بالایی برخور دار است .

 

خلاقیت و داشتن نقشه ذهنی در هر درس

در فر اگیری مطالب درسی داشتن نقشه ذهنی و درک درست وحقیقی از مطالب و این که نکات را به زبان ساده و زبان خودتان بصورت کلیدی نت برداری کنید کمک بسزایی در یاد گیری و بخاطر سپردن مطالب به شما میکند .

وقتی مطالب کنکور و روش مطالعاتی نوین را بر روی مغز خود حکاکی کردید در دفعات بعد با یک مرور ساده آن ها را دوباره بخاطر خواهید آورد . وبازده مطالعاتی شما به سرعت افزایش می یابد و درس خواند ن برای شما خیلی راحت تر و سریع تر انجام میگیرد .

ویژگی های یک نقشه ذهنی کامل:

  • سوژه ی مورد نظر به شکل تصویر در مرکز ذهن قرار میگیرد.
  • موضوعات و زیر شاخه های اصلی به صورت شاخه هایی از تصویر اصلی منشعب می شوند .
  • هر یک از شاخه ها حاوی تصویر یا واژه کلیدی است که بر روی خط کشیده یا نوشته می شود .
  • موضوعات کم اهمیت تر به صورت زیر شاخه هایی که به شاخه اصلی وصل شده اند نشان داده می شوند .
  • کل شاخه ها با هم یک ساختار به هم پیوسته را تشکیل می دهند که باعث ایجاد ارتباط و درک بهتر می شود .

نقاط قوت نقشه ذهنی:

  • نقشه ذهنی از مهارت های فوق العاده ی ما در نیمکره راست مغز استفاده میکند .
  • باعث ایجاد خلاقیت در ما میشود .
  • بین مطالب مورد مطالعه ارتباط های کاملی برقرار میکند .
  • باعث درک کامل مطلب می شود .

لوح های آموزشی حرف آخر:

بهترین نتیجه ی یادگیری کنکور و روش مطالعاتی نوین زمانی حاصل می شود که دو نیمکره مغز باهم در یاد گیری مطالب نقش دارند در حالت عادی همه ی مطالب از طریق نیمکره ی چپ ما یاد گرفته میشوند این در حالی است که مطالب باید توسط نیمکره ی راست ما در خاطر ما ماندگار شوند ودر حافظه ی بلند مدت جا گیرند برای یاد گیری و در گیر کردن نیمکره راست باید یادگیری بوسیله ی تصویر و تخیل و رنگ همراه باشد .

با ذکر این مطالب شما عزیزان متوجه می شوید که دی وی دی های آموزشی حرف آخر همه ی این اصول را به نحو احسنت رعایت کرده و از همان ابتدای کار مفهومی خوانی را به شما عزیزان اموزش می دهد .

طرح آموزش دروس از طریق پویا  نمایی ، فناوری جدیدی است که در حمایت از طرح هوشمند سازی آموزش وزارت آموزش و پرورش ، از طریق تبدیل محتوای آموزشی به اشکال سه بعدی ،باعث یادگیری بهتر مطالب شده و برای دروس ، الگو ونقشه راه ارائه میدهد و موفق به دریافت استاندارد جهانی روش شناسی شده است . براین اساس موسسه حرف اخر ، تاکنون توانسته از طریق تهیه بسته های آموزشی وبا استفاده از اساتید برتر کشور و با حمایت صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران، در حوزه ی آموزش از طریق پویانمایی در سطح کشور به موفقیت های شایان توجهی دست یابد .

 

, , , ,

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست