دفترچه سوالات کنکور 98 نظام جدید و نظام قدیم

  1. حرف آخر
  2. مشاوره کنکور
  3. دفترچه سوالات کنکور 98 نظام جدید و نظام قدیم
7 دیدگاه

دفترچه سوالات کنکور 98 نظام جدید و نظام قدیم ، رشته های ریاضی و تجربی و انسانی

سوالات کنکور 98 را برای رشته های مختلف می توانید به صورت مستقیم از سایت رسمی سنجش دانلود کنید.

دفترچه سوالات کنکور نظام جدید رشته تجربی

دفترچه عمومی نظام جدید تجربی

دفترچه اختصاصی نظام جدید تجربی

دفترچه سوالات کنکور نظام قدیم رشته تجربی

دفترچه عمومی نظام قدیم تجربی

دفترچه اختصاصی نظام قدیم تجربی

دفترچه سوالات نظام جدید رشته ریاضی

دفترچه عمومی نظام جدید ریاضی

دفترچه اختصاصی نظام جدید ریاضی

دفترچه سوالات نظام قدیم رشته ریاضی

دفترچه عمومی نظام قدیم ریاضی

دفترچه اختصاصی نظام قدیم ریاضی

دفترچه سوالات نظام جدید رشته انسانی

دفترچه عمومی نظام جدید انسانی

دفترچه اختصاصی نظام قدیم انسانی

دفترچه سوالات نظام قدیم رشته انسانی

دفترچه عمومی نظام قدیم انسانی

دفترچه اختصاصی نظام قدیم انسانی

مشاوره کنکور : چرا باید سوالات کنکور را دانلود کرده و به آن ها پاسخ دهیم ؟

بدون مقدمه و خیلی رک بهتون بگم! “آزمون دادن” مهمترین کاری هست که ما برای پیشرفت و تثبیت پیشرفتمون باید انجام بدیم. پس در این مقاله از سایت حرف آخر به این مسئله می پردازیم . آزمون هایی که اینکارو برای ما انجام می دن به چند دسته تقسیم میشن:

✅ آزمون های تک مبحثی

✅ آزمون های تک درسی

✅آزمون های ترکیبی

✅ آزمون های جامع

? آزمون های تک مبحثی:

همون تست های زمانداری هستن که شما از مبحثی که مطالعه کردین تست می زنین.
مثلا اگر توی برنامه قرار بوده فیزیک بخشی از امواج مکانیکی رو مطالعه کنین، برای یادگیری اون مبحث از تست های بدون زمان شروع می کنین.
اینو فراموش نکنین که تست های بدون زمان تنها کاربرد یادگیری دارن و ویژگی تثبیت کنندگی ندارن.
اما دو روز بعد که قراره دوباره فیزیک بخونین می تونین بخشی از زمانتون رو برای مرور و تثبیت بخش قبلی بذارین. برای این کار باید برای خودتون تست زماندار قرار بدین.زمانی که برای هر تست از اون درس توی کنکور لحاظ میشه رو در نظر بگیرین و به تعداد 10 تا 20 تست زماندار برای خودتون قرار بدین.
توی آزمون های تک مبحثی چند تا نکته رو باید در نظر بگیرین:
☑️ چون ما می خوایم روی اون مبحث مسلط بشیم در تست های بدون زمان باید انواع مسائل و تست ها رو حل کنیم و بررسی کنیم و اونها رو یاد بگیریم ، و توی تست های زماندار سعی کنین از هر نوع تست ها یک یا دو تا تست که سخت تر بوده یا شما توش مشکل داشتین انتخاب کنین ( زمان هر تست رو هم تا حد یکی دو دقیقه می تونین برای خودتون بیشتر کنین)
پس یادتون نره: تست های زماندار رو نباید از تست های ساده و پشت هم و تکراری انتخاب کرد.
☑️ تمام تست های تک مبحثی تثبیت کننده باید تحلیل بشن . ( با تحلیل تست های درست متوجه نقاط قوتتون می شین و این آگاهی خیلی موثره برای برنامه ریزی های بعدیتون درباره این مبحث و این درس – تست هایی که نزدین و تست هایی که غلط زدین رو اگر قبلا ( توی تست های بدون زمان) حل کردین با راه حل های قبلی مقایسه شون کنین و ببینین چه اتفاقی افتاده که شما باز هم نتونستین به جواب درست برسین و اگر قبلا حل نشده باید بدونین نیازه از اون نوع بیشتر تست بدون زمان حل کنین.

? آزمون های تک درسی ( سوالات کنکور و سوالات تالیفی هر درس ) :

تست هایی هستن که علامت گذاری شدن فارغ از اینکه چه فصل و چه مبحثی هستن.
چون توی آزمون هم سوال ( چه سوالات کنکور و چه سایر سوالات تالیفی ) بدون اینکه به شما گفته بشه مربوط به کدوم فصل و کدوم پایه ست داده میشه و حل این تست ها باز هم به صورت زماندار. ویژگی این تست ها اینطوره که تعدادشون زیاد هست. مثلا برای درس فیزیک شما ممکنه بالغ بر 300 تست علامت دار داشته باشین. این تست ها رو تقسیم بندی کنین و خارج از تایم برنامه ی اصلیتون اونها رو به شکل زماندار حل کنین و حتمن حتمن تحلیلشون کنین ( با توجه به نکاتی که قبل تر گفته شد) حل این تست ها الگوی کلی درس ها، فصل ها، نوع صورت سوال های مربوط به هر فصل رو براتون تکرار می کنه و این باعث میشه سر جلسه آزمون بتونین به محض دیدن صورت سوال تشخیص بدین باید به مطالب کدوم پایه و کدوم فصلش برگردین. با توجه به ضریب درس ها طبق زیرگروه انتخابیتون می تونین انتخاب کنین که آزمون های تک درسی کدوم درس ها رو بیشتر کار کنین. می توانید برای هر درس سوالات کنکور آن درس را دانلود کرده و تست های آن را بزنید.

? آزمون های ترکیبی :

تست هایی که ترکیبی از چند تا درس هستن
معمولا تمام دروس تخصصی شامل این تست ها میشن و توی دروس عمومی درس های دینی و عربی این نوع تست ها رو دارن
☑️ تست های ترکیبی مختلفی که می بینین رو حتمن به طور متمایزی علامت گذاری کنین و در انتها این تست ها رو به صورت زماندار از خودتون آزمون بگیرین.

☑️یه دفترچه به اسم ” دفترچه ترکیبی ها” داشته باشین و نکات ترکیبی یا فرمول هایی که به هم تبدیل میشن یا جمله های مشترک دارن رو کنار هم توی یه صفحه یادداشت کنین.
هر صفحه مربوط به هم خانواده ها و ترکیبی های مختص خودش.

☑️ اگر در حین خوندن درس ها به نکات و مطالبی رسیدین که حس می کنین با مطلبی که قبلا خوندین فصل مشترکی داره هيچوقت بیخیالش نشین حتی اگر وقتتون رو بگیره دنبالش بگردین و اون ها رو درکنار هم توی یک صفحه از دفترچه یادداشت کنین.

☑️ آزمون های ترکیبی رو آخر هر هفته از خودتون بگیرین و بهشون اهمیت زیاد بدین و یادتون نره زماندار باشن به همراه تحلیل.

? آزمون های جامع

تا اینجا تموم آزمون ها رو باید خودتون سوال هاش رو انتخاب می کردین و از بین تست هایی بود که قبلا حل کردین یا از داخل کتاب های کمک آموزشیتون
اما آزمون های جامع به هیچ وجه نباید تست های تکراری و آشنا باشن. سخت یا ساده بودن یا ترکیبی بودنشون اهمیت نداره. بلکه این آزمون ها ، آزمون هایی هستن که مهارت شما توی سه آزمون قبلی رو یکجا بررسی می کنه و بهتون میگه چقدر به سطحی که قراره توی کنکورتون کسب کنین نزدیک شدین.
☑️ منظور از جامع هم جامع تمام پایه ها و تمام درسا نیست. بلکه جامع همون مباحثی هست که مطالعه کردین.
برای این آزمون ها باید تمام درس هاتون توشون باشن ( تعداد تست ها یا کمتر از نرم کنکور با تایم کوتاه تر از 4 ساعت یا به اندازه تست های کنکور که تایم کلی آزمون 4 ساعته خواهد بود )
برای این آزمون ها میتونین به سایت های معتبر برین و نمونه آزمون های مختلف رو تهیه کنین
یا به کتاب فروشی ها برین و هر تعداد که می تونین این آزمون هارو ( چه کنکور های سال های قبل، چه آزمون های دوره های مختلف قلمچی، گزینه دو، گاج، سنجش و …)خریداری کنین.

☑️ برای آزمون های دوره ای ( مثلا نیم سال اول – ربع سال دوم – کل پایه و ..) به بودجه بندی های مباحث آزمون دقت کنید و هر 1 ماه یا 3 هفته یک بار از خودتون این آزمون ها رو بگیرین.

☑️برای آزمون های جامع دقیقا خودتونو توی شرایط کنکور قرار بدین. یعنی با همون شرایط ( لباس مخصوص – تغذیه مخصوص و …) تا تمرینی هم برای روز کنکورتون باشه.

منبع : مهسا پهلوان

7 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نتیجه‌ای پیدا نشد.