چرا زیست شناسی نظام جدید حرف آخر ؟

یکی بود یکی نبود غیر از زیست حرف آخر همه زیست ها بودن ? !
مدرس می گفت تصور کنید که الان در سلول ماهیچه ای میوزین به اکتین متصل است در همین حال تصور کنید که یون کلسیم از شبکه آندوپلاسمی در حال نشت است.دانش آموز داستان ما نمی دانست با کدام دست کدام بار را بردارد ?! تصور کند مطالبی که به او گفته شد ? ؟ در همان حال تجزیه و تحلیل کند ?؟ در همان حال یاد بگیرد ? ؟ از همه اینها گذشته تصورش تا چه حد علمی و درست بود ? ؟ تا چه حد در این تصور کردن همه جزییات را در جایگاه خودشان در ذهن بیاورد ؟ این جای داستان خیلی باحال بود که وای به اون روزی که دانش اموز ریاضی و انسانی و … بود که پای به دنیای تجربی ها گذاشته بود او اصلا شناختی عمیق از شبکه آندذوپلاسمی نداشت چه برسد به آنکه بخواهد تصورش هم نماید ??‍♂️!!!
سالها می گذشت و اکثر دانش اموزان در میدان مبارزه با زیست شکست سنگینی می خوردند آنقدر سنگین که گاها راضی به ادامه تحصیل در رشته هایی می شدند که آرزوشایشان نبود ☹️ و همیشه در کنج قلبشان یک آرزوی دست نیافتنی سوسو می زد ? تا اینکه زیست حرف آخر بدرخشید و ماه مجلس شد??? . معلمی با 12 سال سابقه تدریس از شهرهای محروم گرفته تا برترین مدارس کلان شهرها با تکیه بر علم روان شناسی یادگیری آمد،معلمی از جنس عشق به تدریس ، معلمی که عاشق زیست بود و هنرش عاشق کردن دانش آموزان به زیست بود و حرف جدیدی داشت و کجا بهتر از حرف آخر برای گفتن حرف هایی از جنس تفاوت ?
شروع شد آنچه باید می شد پس در ابتدا با کمک هایی از جنس عشق،اراده و همت استاد عبدالرضا منتظری و زحمات شبانه روزی استاد رضا شعبانی،انیمیشن سازی های طاقت فرسا و پیچیده زیست شناسی در کنار داستان پردازی های استوار بر روان شناسی یادگیری و رعایت لایه های آموزشی شروع شد در ادامه مردی از جنس تست زنی به سبک پارادوکس آمد و حرفی داشت که هیچ کس نداشت استاد محمد شاکری متخصص در طراحی تست و حل تست بود استادی که سالها طراح تست های آزمون های معتبر آزمایشی بود اولین کتاب عبارت نامه ای کنکور ایران را نوشته بود نگاه طراحان تست را می شناخت و سالها نگاه طراحان کنکور را به زیست رصد کرده بود او فقط یک حرف داشت تست های زیست خیلی گلابین ?? …!!! حالا دیگر در میدان مبارزه صداهای خرد شدن استخوان های زیست شنیده می شد ???? صدای خرد شدن استخوان های تست های زیست شدیدتر شد وقتی استاد هومن روان مقام اول نقاشی در قاره آسیا و نفر اول المپیاد گیاهی با 15 سال سابقه تدریس مردی از جنس معلمین دلسوز و معلمی عاشق تدریس تصویری آمد زیست گیاهی را متحول کرد وقتی دست به قلم شد و اثری به نام از ریشه تا میوه را خلق کرد آنقدر زیست گیاهی استاد هومن روان یادگیری و تست زنی گیاهی را برای دانش آموز آسان کرد که دانش اموزان بارها گفتند گیاهی ها قبل روان همه سوء تفاهم بود ? !!! .

زیست شناسی حرف آخر

زیست شناسی حرف آخر

حالا در سویی از میدان مبارزه زیست ایستاده بود و در سویی دیگر دانش اموزی که مسلح به زیست حرف آخر بود نتیجه مبارزه همه را حتی افرادی که بارها گفتند زیست حرف آخر سلاح خوبی نیست و اصلا سلاح نیست را به سکوتی عمیق و حیرت آمیز فرو برد ا از بلندگوی میدان ? مبارزه صدایی سکوت همگان را شکست و گفت اکثر رتبه های دو سال اخیر با زیست حرف آخر،زیست کنکور را از پای درآورند ???. چه لحظه افتخار آمیزی بود دانش آموزی که جواب اعتمادش به زیست حرف آخر را گرفته بود ?، زیست حرف آخر که قوی ترین سلاح ممکن برای مبارزه با زیست کنکور از نگاه مبارزین حرفه ای شناخته شده بود و خوشحالی همگان و البته حیرت و سکوت عمیق کسانی که زیست حرف آخر را نمی شناختند یا قبول نداشتند.افسانه ای تدریس زیست با انیمیشن،داستان پردازی،7 الگوی تست زنی به حقیقتی بزرگ تبدیل شد آنقدر بزرگ که خواندن و تست زدن زیست با حرف آخر به شیرین ترین کار دنیا تبدیل شد . حالا زیست حرف آخر تنها نیست یک خانواده بزرگ است خانواده ای به بزرگی رتبه های 8،31،59،39،41،101،66،304،57،و کلییییییییییی رتبه های دیگر دو و سه رقمی.تبریک به حرف آخر،تبریک به دپارتمان زیست شناسی حرف آخر،تبریک به این عزیزان رتبه برتر و تبریک به خانواده محترم عزیزان رتبه برتر

? این انتخاب با شماست که در کنکور 98 جز رتبه برتر های حرف آخری باشید یا خیر….، با ما تماس بگیرید :

02166048600 ☎️

 

0/5 ( 0 نظر )
, , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست