مسیر جاری: صفحه اصلی/مقالات
• چرا بحث امامت حضرت مهدی (عج) به‌طور صریح در قرآن نیامده است؟
• وظیفه یک شیعه منتظر ظهور امام زمان (عج) در شب یلدا چیست؟
• شبهه: تنها نامى از مهدى بر جاى مانده و هیچ کس، بهره‌اى از او نبرده است!
• قضاوت و داورى امام مهدى علیه السلام در دوران ظهور چگونه خواهد بود؟
• امام مهدى علیه السلام در کجا زندگى مى‌کند؟
• عوامل تأثیرگذار در تشدید جوّ شبهات مهدویت کدامند و شرایط پاسخ‌گویی به آنها چیست؟
• دیدگاه دکتر عدّاب محمود الحمش درباره‌ احادیث مهدویت را بیان و در صورت لزوم نقد نمایید.
• آیا ابن خلدون، احادیث مهدویت را انکار کرده است؟
• آیا علمای اهل سنت، طول عمر امام زمان (عج) را بعید می‌دانند؟!
• طرح مباحث مهدویت چه ضرورتی دارد؟ چرا بایستی به این امر اهتمام بورزیم؟
• نهم ربیع الاول، جشن آغاز امامت امام زمان است یا جشن عیدالزهرا ؟
• این‌که در حدیث آمده: اگر امام نباشد زمین اهلش را فرو می‌برد، با غیبت امام سازگاری ندارد!
• آیه 55 سوره نور چگونه بر ظهور موعود جهانی دلالت دارد؟
• نمونه‌ای از روایات اهل‌بیت (ع) درباره غیبت حضرت مهدی (عج) را بیان کنید.
• آیا امام صادق علیه السلام از غیبت حضرت مهدى علیه السلام خبر داده‌اند؟
• آیا امام باقر علیه السلام از غیبت حضرت مهدى علیه السلام خبر داده‌اند؟
• آیا امام سجاد علیه السلام از غیبت حضرت مهدى علیه السلام خبر داده‌اند؟
• آیا امام کاظم علیه السلام از غیبت حضرت مهدى علیه السلام خبر داده‌اند؟
• آیا امام جواد علیه السلام از غیبت حضرت مهدى علیه السلام خبر داده‌اند؟
• آیا امام هادى علیه‌ السلام از غیبت حضرت مهدى علیه‌ السلام خبر داده‌اند؟
مقالات
پاسخ به شبهات پیرامون نقد ایقان
آشنایی با کتاب ایقان (قسمت ششم)
پاسخ به شبهات پیرامون نقد ایقان اصل محتوای ایقان احتراز از همۀ علما است و فرقی بین علما نگذاشته تا گفته شود منظور علمای سوء است که به مدّعی جدید ایمان نیاورده‌اند. بهاءالله همۀ علمای عصر را همج رعاع خوانده چون به باب ایمان نیاورده‌اند و به آن‌ها لقب کلاغ و زاغ و کرم و خر و گرگ و... داده است!!
نقد باب اول کتاب ایقان
آشنایی با کتاب ایقان (قسمت پنجم)
نقد باب اول کتاب ایقان کتاب ایقان راه تحرّی حقیقت را دوری گزیدن از علم و عالم و کتاب و نصوص دینی معرفی می‌کند! اگر رجوع به عالمان در فهم حقیقت و حقّانیت هر مدّعی جدید نبوت و رسالت و مشاوره با آنان گناه نابخشودنی است، پس پذیرش همه‌ی مدّعیان به صرف ادّعای آنها الزامی است!
نمونه‌ای از اغلاط محتوایی ایقان
آشنایی با کتاب ایقان (قسمت هشتم)
نمونه‌ای از اغلاط محتوایی ایقان نویسندۀ کتاب ایقان می‌گوید: تمام علمای زمان‌ها با انبیاء مشکل داشتند؛ پس همانطور که مخالفت علماء با انبیاء، حقّانیت آن‌ها را خدشه‌دار نمی‌کند، همین طور مخالفت علما با سید باب نیز حقّانیت او را به عنوان یک ظهور، مخدوش نمی‌سازد، بلکه اصلاً حقّانیت او را ثابت می‌کند!
نمونه‌هایی از اغلاط ادبی ایقان
آشنایی با کتاب ایقان (قسمت هفتم)
نمونه‌هایی از اغلاط ادبی ایقان مبلّغ بزرگ بهائیان، میرزا ابوالفضل گلپایگانی، با مطرح کردن تنها 3 یا 4 غلط ادبی از متن انتقادی شیخ الاسلام تفلیسی بر «کتاب ایقان» نتیجه گرفته است که او آدم بی‌سوادی است و به حرف‌هایش نباید توجه کرد! با همین استدلال، با کتابی که 154 غلط ادبی دارد چه باید کرد؟!!
پاسخ به توجیهات پیرامون اغلاط ادبی کتاب ایقان شوقی افندی، ایقان را معجزه می‌داند، پس این کتاب وحی است و خدا در این گفتگو با مردم جوری حرف زده که مردم غلط می‌دانندش و تازه باید یک رسول بفرستد تا حلّ اختلاف کند و تازه آن رسول دوم هم ممکن است حرف هایی بزند که مرجع بعدی باید حلّ اختلاف کند!!
علوم شیخ احمد احسایی از ادعا تا واقعیت سرکرده‌های فرقه‌ی شیخیه و پیروان آنها ادعا می‌کنند که شیخ احمد احسایی علوم فقه، اصول، حدیث، تفسیر و... را به صورت معمول فرا نگرفته و نزد هیچ استادی درس نخوانده است (یعنی اُمّی بوده)، بلکه همه‌ی این علوم را در حال خواب از امامان علیهم السلام فرا گرفته است!
انجمن حجتیه و سراب مبارزه با بهائیت
نمونه‌ای از بی‌بصیرتی و عدم تشخیص وظیفه
انجمن حجتیه و سراب مبارزه با بهائیت شاه و عوامل ساواک نه تنها از مبارزه‌ی انجمن حجتیه با بهائیت بیم و هراسی به دل راه نمی‌دادند، بلکه بر اساس تحلیل‌های دقیق اجتماعی و روانی، آنان نیز می‌دانستند که این‌گونه مبارزات فرعی و حاشیه‌ای انجمن، در واقع سوپاپ اطمینانی برای حرکات آنان محسوب می‌شود!
نقد اصل وحدت لسان و خط بهائیت هر دینی دارای اصول و تعالیمی است. در همین راستا فرقه‌ی جعلی بهائیت نیز یک سری اصول و تعالیمی برای خود تعریف کرده‌ و مدعی هستند که هیچ کس پیش از آن‌ها چنین تعالیمی برای انسان‌ها نیاورده است. یکی از تعالیم بهائیان مسأله‌ی « وحدت لسان و خط » می‌باشد!
معرفی چهره‌ی غیرغربی از دین صلح و دوستی
ویژگی‌های برجسته‌ی نامه‌ی دوم رهبر انقلاب
معرفی چهره‌ی غیرغربی از دین صلح و دوستی از قدرت نرم و دیپلماسی عمومی گرفته تا معرفی اسلام به‌عنوان قطب جدید قدرت در نظام بین‌الملل، اسلام به مثابه دین صلح و رحمت، تلاش برای یادآوری مسئولیت جوانان و لزوم روی آوردن جوانان به منابع اولیه و اصیل اسلام، از ویژگی‌های برجستۀ نامۀ امام خامنه‌ای هستند.
قبح زدایی از شیطان با جادوی عشق!
نقدی بر انیمیشن آمریکایی جادوی عجیب Strange Magic
قبح زدایی از شیطان با جادوی عشق! انیمیشن‌های بسیاری برای معرفی جن آبی که هفتمین نشانۀ مهم فرماسون‌ها تلقی می‌شود، تولید شده است که مثل انیمیشن جادوی عجیب قصد دارند ذهنیت مخاطب را درباره‌ی ماهیت این هیولاهای آبی رنگ تغییر داده و آن‌ها را قدرتمند و در عین حال دوست بشر معرفی کنند.
سایه سانسور پنتاگون روی سر هالیوود
خدمات متقابل پنتاگون و هالیوود - قسمت شانزدهم
سایه سانسور پنتاگون روی سر هالیوود رئیس دفتر ارتباطات فیلمسازی تفنگداران دریایی بعد از خواندن فیلمنامه گفت: فیلمنامه باید تغییر کند. او به تهیه‌کننده نوشت: «باید هر ارجاعی به مشارکت آمریکا در ساخت تسلیحات بیولوژیک در گذشته، حال و آینده حذف شود، و بهتر است شوروی جایگزین آمریکا شود»!