آزمون کنکور سراسری ۹۹ و اهمیت برنامه ریزی و مشاوره کنکور

آزمون کنکور سراسری هر ساله در اوایل فصل تابستان برگزار می شود و داوطلبان از هم اکنون ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۸ حدود ۹ ماه فرصت دارند که خود را برای کنکور ۹۹ آماده کنند که این زمان زمان مناسبی می باشد گرچه خیلی ها از تابستان ۹۸ شروع به مطالعه نموده اند. در این مطلب در خصوص آزمون کنکور سراسری ۹۹ و اهمیت برنامه ریزی و مشاوره کنکور برای موفقیت در این آزمون با شما صحبت می کنیم.

آزمون کنکور سراسری ۹۹ و اهمیت برنامه ریزی و مشاوره کنکور

نیازهای بشر در طول زندگی و در اعصار مختلف متفاوت بوده و با گذر زمان تغییر کرده است.

در سالهای قبل بشر نیاز چندانی به علم نداشته و با تکیه بر شکار و کشاورزی گذران زندگی می کرد.

اما رفته رفته و با ورود به عصر تکنولوزی تنها شکار و کشاورزی کافی نبود.

نیازهای دیگری از جمله صنعت فلز شیشه و طب نیز برای بشر بوجود آمد.

این امور به مروز نیاز به متخصصان و افراد مسلط و باتجربه را ایجاد کرد.

دیگر تجربه هم کافی نبوده و کم کم بشر نیاز به تحصیل علم و دانش مختص رشته تخصصی خود را احساس کرد.

تصمیم گیری در مورد انتخاب زمینه کاری از حساس ترین انتخاب های زندگی هر فردی می باشد.

 

آزمون کنکور سراسری ۹۹ و اهمیت برنامه ریزی و مشاوره کنکور

آزمون کنکور سراسری ۹۹ یک انتخاب حساس برای داوطلبان

با توجه به زندگی مدرن امروزه برای فعالیت در هر شغلی باید دانش آن را هم به حد کافی آموخت و این یکی از دلایل تمایل بشر به علم آموزی است. انسان در بین مراحل مختلف زندگی باید از بین مراحل مختلف موجود یکی را انتخاب و در راستای آن تصمیم گیری کند. این انتخاب ها تاثیر زیادی بر ادامه زندگی فرد گذاشته و حتی می توانند آن را کاملا تغییر دهند. یکی از این انتخاب های حساس برای دانش آموزانی می باشد که قصد ورود به دانشگاه و شرکت در کنکور سراسری ۹۹ را دارند. شرکت کردن در کدام گروه آزمایشی و یا درس خواندن برای کدام رشته دانشگاهی و … اینها سوالات مهمی می باشند که باید به آنها پاسخ دهید.

آزمون کنکور سراسری ۹۹ و مسیر زندگی شغل و موقعیت اجتماعی آینده

نتیجه آزمون کنکور سراسری ۹۹ برای بسیاری از داوطلبان تعیین کننده می باشد و بخش مهمی از مسیر زندگی شغل و موقعیت اجتماعی آینده آنان است. تصمیم به شرکت کردن در این امتحان با توجه به بازار کار نه چندان مناسب برای عموم رشته ها و علاقه به ادامه تحصیل در دانشگاه با شرکت و قبولی در آزمون کنکور سراسری ۹۹ قوت می گیرد.

نقش علاقه در آزمون کنکور سراسری ۹۹

عموم داوطلبان در آزمون کنکور سراسری ۹۹ به دنبال علاقه خود می روند و در نتیجه تمایل به تغییر رشته برای خیل عظیمی از داوطلبان بوجود می آید. برخی داوطلبان نیز برای ادامه تحصیل در دانشگاه رشته خود را تغییر می دهند مثلا در گروه علوم ریاضی خوانده اند اما در گروه تجربی کنکور می دهند و یا برعکس و یا اینکه در گزوه انسانی درس خوانده اند و در گروه تجربی در آزمون کنکور سراسری ۹۹ شرکت می کنند. نیازهای این دسته از داوططلبان با نیازهای داوطلبان عادی آزمون کنکور سراسری ۹۹ متفاوت می باشد.

هدف باید مشخص باشد

ابتدا باید هر داوطلب هدف خود را مشخص کند .

سپس تامین نیازهای آن فرد و داوطلب انجام شود.

برای این کار مشاوران دپارتمان حرف آخر همواره راهنمای شما خواهند بود.

می توانید با مشاوران حرف آخر تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را بگیرید.

بعد از تامین نیازها قطعا شما راه های زیادی پیش رو خواهید داشت.

می توانید تصمیم مهمی اتخاذ کنید.

در هر صورت برای دستیابی یه یک شروع خوب در مسیر آزمون کنکور سراسری ۹۹ باید تصمیمات مهمی اتخاذ نمایید تا بر اساس آن بتوان گام های بعدی را طی کنید.

 

برخی از این تصمیمات به شرح ذیل می باشند :

۱- انتخاب یک مشاور حرفه ای و خبره برای نطارت بر نحوه اجرای برنامه ریزی
۲- انتخاب بهترین دوستان هم درسی و هم رشته ای
۳- تعیین استراتژی و اجرای برنامه درسی موردنظر به کمک مشاور

مشاوران برتر حرف آخر همراه شما تا روز آزمون کنکور سراسری ۹۹

مسیر شرکت و قبولی در آزمون کنکور ۹۹ برای اکثر داوطلبان مسیری پرپیچ و خم خواهد بود زیرا این امتحان با آزمونهای دوران مدرسه و دبیرستان فرق می کند. برنامه ریزی و نحوه مطالعه برای آزمون کنکور سراسری ۹۹ بر داشتن قواعد خاص خود نیاز به تجربه و اصول کافی دارد . این اطلاعات را یک مشاور حرفه ای می تواند در اختیار شما قرار دهد . لازم به ذکر است تمام مشاوران برتر حرف آخر از جمله بهترین و زبده ترین مشاوران کنکور با داشتن سالها تجربه می باشند که آماده همکاری با شما و پاسخگویی به سوالات تان خواهند بود.

بارها دیده شده که داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون کنکور سراسری دارند در مورد مطالعه و برنامه ریزی برای شرکت در کنکور سراسری تصمیم گیری هایی انجام داده اند که منجر به شکست آنان شده است. و نتوانسته اند در رشته دانشگاهی دلخواه در آزمون سراسری پذیرفته شوند. برعکس در حرف آخر مواری هم داشته ایم که با پایه علمی ضعیفی اما با مشاوره و برنامه ریزی اصولی که توسط مشاوران برتر گرفته اند به نتایج دلخواه خود رسیده اند و در رشته مورد نظر خود در کنکور سراسری قبول شده اند.

سخن پایانی

برنامه ریزی برای آزمون کنکور سراسری ۹۹ باید اصولی و مناسب با امکانات و شرایط صورت بپذیرد تا نتیجه ای که از زحمات شما حاصل می شود نتیجه ای باشد که لیاقت آن را دارید و به اندازه آن تلاش کرده اید. در راه آمادگی آزمون کنکور ۹۹ برنامه ریزی اصولی یکی از مهمترین و شاخص ترین موارد به شمار می رود. در ادامه مطالب سایت ما سعی خواهیم کرد تا رسیدن به آزمون کنکور سراسری ۹۹ شما را تنها نگذاریم و در این مسیر همواره به شما کمک خواهیم کرد. بنابراین سعی کنید در اوقات استراحت خود گاه گاهی به سایت سر بزنید مثلا در روزهای آخر هفته مثل جمعه بعد از ظهر چند دقیقه ای را به خواندن مطالب سایت اختصاص دهید. سعی ما بر این است که نکات ارزشمند و مفید و خلاصه ای را برایتا بنویسیم تا در مسیر موفقیت به شما کمکی را رسانده باشیم.

۰/۵ ( ۰ نظر )

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست