بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور نظام جدید + معرفی مباحث تست خیز

بدون دیدگاه

زبان انگلیسی یکی از درس‌های عمومی مابین تمامی رشته‌هاست. معمولا داوطلبان به دلیل مهارتی که در زبان انگلیسی دارند به این درس در کنکور سراسری توجهی نمی‌کنند. اما این مسئله برای داوطلبان ممکن است دردسر ساز شود، زیرا زبان انگلیسی برای کنکور کاملا با زبانی که شما در آن مهارت دارید متفاوت است. اگر می‌خواهید عملکرد مناسبی در این درس داشته باشید باید به بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور نظام جدید توجه زیادی داشته باشید.

بودجه بندی زبان کنکور نظام جدید در سال 1400 می‌تواند به داوطلبان کمک کند تا تراز بالایی در درس زبان به دست بیاورند. داوطلبان در دفترچه شماره 1 یعنی دفترچه عمومی به سوالات زبان انگلیسی به عنوان چهارمین درس یعنی آخرین درس دفترچه پاسخ می‌دهند. ما در این مطلب به طور کامل تعداد سوالات زبان و بودجه بندی زبان کنکور را به شما معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید در انتهای مطلب مباحث تست خیز و آسان زبان را نیز مطالعه کنید.

بودجه بندی زبان انگلیسی

سوالات زبان انگلیسی در کنکور نظام جدید

کنکور 1400 بر اساس منابع نظام جدید است. این بدین معنی است که داوطلبان باید به سوالات زبان انگلیسی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم پاسخ دهند. داوطلبان باید در دفترچه عمومی به عنوان آخرین درس به سوالات زبان انگلیسی پاسخ دهند. درس زبان انگلیسی در کنکور سراسری از 25 سوال تشکیل شده است و داوطلبان باید به این سوالات در مدت زمان 20 دقیقه پاسخ دهند. این بدین معنی است که داوطلبان 1 دقیقه و 25 ثانیه برای هر سوال زبان انگلیسی فرصت دارند. ضریب زبان انگلیسی به عنوان درس عمومی برای تمامی رشته‌ها 2 است.

 • تعداد سوالات زبان انگلیسی کنکور: 2۵ سوال
 • زمان پاسخگویی به سوالات شیمی: 20 دقیقه
 • میانگین پاسخگویی به هر سوال زبان کنکور: 1 دقیقه و 25 ثانیه
 • سوالات از شماره 76 الی 100

سوالات زبان انگلیسی در کنکور نظام جدید

تعداد سوالات زبان انگلیسی کنکور: ۲۵ سوال
زمان پاسخگویی به سوالات شیمی: ۲۰ دقیقه
میانگین پاسخگویی به هر سوال زبان کنکور: ۱ دقیقه و ۲۵ ثانیه
سوالات از شماره ۷۶ الی ۱۰۰

دوره آنلاین رایگان صفر تا رتبه ویژه کنکور ۱۴۰۲

۲۰ درصد بودجه بندی کنکور رو تو ۱ هفته رایگان و آنلاین یاد بگیر

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور نظام جدید + معرفی مباحث تست خیز

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور نظام جدید

مطالعه بودجه بندی زبان کنکور نظام جدید از اهمیت بسیار زیادی برخودار است زیرا داوطلبان با مطالعه این بودجه بندی می‌توانند سوالات مهم و سوالات آسان زبان را تشخیص دهند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید طراحی سوالات زبان انگلیسی کنکور بر اساس پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم است. بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور نظام جدید به صورت زیر است:

 • مبحث واژگان: 8 سوال
 • مبحث گرامر: 4 سوال
 • مبحث کلوز تست: 5 سوال
 • مبحث درک مطلب: 8 سوال
بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور
بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور

بودجه بندی مبحث واژگان زبان کنکور

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور نظام جدید را می‌توان به 4 بخش تقسیم کرد. یکی از این بخش‌ها، مبحث واژگان است. مبحث واژگان یکی از مهم‌ترین بخش‌های زبان انگلیسی در کنکور است. این بخش در کنکور سراسری 8 سوال دارد. این بدین معنی است که داوطلبانی که به این سوالات پاسخ درستی می‌دهند یک تراز 32 درصدی کسب می‌کنند. مبحث واژگان یک تراز 32 درصدی در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. این تراز می‌تواند نقش مهمی در افزایش تراز کلی داوطلبان داشته باشد. همان طور که از نام این بخش مشخص است داوطلبان باید مبحث واژگان و لغات را برای پاسخگویی به این قسمت به خوبی مطالعه کنند.

بودجه بندی مبحث واژگان32%
32%

بودجه بندی گرامر زبان انگلیسی در کنکور

بخش گرامر در بودجه بندی زبان کنکور نظام جدید دارای 4 سوال است. داوطلبان باید در این بخش به قواعد و تست‌هایی پاسخ دهند که مربوط به گرامر می‌شود. داوطلبان با پاسخگویی به سوالات این بخش می‌توانند یک تراز 16 درصدی دیگر برای زبان کنکور کسب کنند.

بودجه بندی گرامر زبان16%
16%

بودجه بندی کلوز تست زبان کنکور

بخش کلوز تست نیز یکی دیگر از بخش‌های زبان انگلیسی است که داوطلبان باید در بودجه بندی به آن توجه زیادی کنند. این بخش از 5 سوال در کنکور سراسری تشکیل شده است. داوطلبان با پاسخگویی به سوالات این بخش می‌توانند یک تراز 20 درصدی کسب کنند. بخش کلوز تست از یک متن ناقص تشکیل شده است که داوطلبان باید جاهای خالی را با توجه به گزینه‌ها پر کنند.

بودجه بندی کلوز تست زبان20%
20%

بودجه بندی درک مطلب زبان کنکور

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که در بودجه بندی زبان کنکور نظام جدید باید به آن توجه زیادی داشته باشید، بخش درک مطلب است. این بخش از 8 سوال در کنکور تشکیل شده است. داوطلبان با پاسخگویی به این 8 سوال می‌توانند یک تراز 32 درصدی کسب کنند. داوطلبان باید سوالات این بخش را با توجه به متن بخوانند و با دقت زیادی به سوالات این بخش پاسخ دهند. شما می‌توانید برای داشتن هر گونه اطلاعات در مورد محصولات و اخبار حرف آخر به کانال تلگرام مراجعه کنید.

بودجه بندی درک مطلب زبان32%
32%

2 مبحث تست خیز زبان کنکور

بخش درک مطلب و بخش واژگان در کنکور سراسری اهمیت بسیار زیادی دارند. داوطلبانی که می‌خواهند یک تراز بالا برای این درس کسب کنند باید به 16 سوال این دو بخش با دقت زیادی پاسخ دهند. پاسخگویی به این 16 سوال یک تراز 64 درصدی در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. بنابراین دو مبحث تست خیز زبان کنکور به صورت زیر هستند:

 • بخش درک مطلب: 8 سوال
 • بخش واژگان: 8 سوال

چگونه زبان کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

2 مبحث آسان زبان انگلیسی کنکور

اگر می‌خواهید بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور را با مطالعه مباحث آسان شروع کنید باید به سراغ دو بخش گرامر و کلوز تست بروید. این دو بخش در مقایسه با سایر بخش‌ها آسان‌تر هستند. دو مبحث آسان زبان انگلیسی کنکور به صورت زیر هستند:

 • مبحث گرامر: 4 سوال
 • مبحث کلوز تست: 5 سوال

نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور به سبک رتبه‌های برتر

سوالات متداول در مورد بودجه بندی زبان کنکور

1) زبان انگلیسی در کنکور سراسری چند سوال دارد؟

داوطلبان باید به 25 سوال زبان انگلیسی در کنکور سراسری پاسخ دهند.

۲) بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور نظام جدید چگونه است؟

سوالات زبان کنکور نظام جدید از سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم تشکیل شده است.

۳) سوالات زبان در کنکور ۱۴۰۰ چگونه است؟

داوطلبان در کنکور ۱۴۰۰ باید به سوالات زبان بر اساس منابع نظام جدید پاسخ دهند.

کنکور 1400 چگونه خواهد بود،درک مطلب زبان کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.