بودجه بندی فیزیک کنکور به صورت فصل به فصل

 1. حرف آخر
 2. بودجه بندی کنکور
 3. بودجه بندی فیزیک کنکور به صورت فصل به فصل
69 دیدگاه

بودجه بندی فیزیک کنکور دید کلی و دور نمایی این درس به شما ارائه می کند ، این بار حرف آخر برای شما بودجه بندی فیزیک کنکور نظام جدید را به صورت اختصاصی آماده سازی کرده تا بتونید با یک دید خوب به سراغ این درس بروید و تمرکز مطالعاتی خود را بر روی فصل های مهم فیزیک متمرکز کنید.

بودجه بندی فیزیک کنکور
بودجه بندی فیزیک کنکور

معرفی کلی از مباحث فیزیک در کنکور

درس فیزیک در کنکور ( هم برای رشته ریاضی و هم برای علوم تجربی ) اهمیت خاصی دارد به گونه ای که تمام دانش آموزان رتبه برتر روی این درس حساب خاصی باز میکنند و با صرف وقت بر روی مطالب پر اهمیت تر ان نتیجه تلاش خودشون رو میگیرن. دانش‌آموزان و داوطلبان به دنبال بهترین منابع کنکور تجربی و ریاضی برای آزمون سراسری هستند. مطالعه بهترین منابع نه تنها به دانش‌آموزان مباحث درسی را به بهترین شکل آموزش می‌دهد بلکه نقش مهمی در رتبه نهایی آن‌ها ایفا می‌کند. یکی از دروسی که نقش مهمی در کنکور سراسری برای دانش‌آموزان رشته ریاضی و تجربی دارد درس فیزیک است. مطالعه بودجه بندی فیزیک و اطلاع از فصل‌های مهم به دانش‌آموز کمک می‎‌کند تا عملکرد بهتری در کنکور داشته باشد.

دوره آنلاین رایگان صفر تا رتبه ویژه کنکور ۱۴۰۲

۲۰ درصد بودجه بندی کنکور رو تو ۱ هفته رایگان و آنلاین یاد بگیر

بودجه بندی فیزیک پایه دهم: 27 درصد سوالات کنکور

فیزیک پایه دهم شامل 4 فصل است. دانش‌آموزان رشته تجربی با مطالعه فیزیک پایه دهم به 8 سوال از 30 سوال فیزیک کنکور پاسخ می‌دهند. فیزیک پایه دهم 27 درصد از سوالات کنکور را شامل می‌شود.  بودجه بندی فیزیک کنکور برای پایه دهم به صورت زیر است:

 1. فصل اول (فیزیک و اندازه‌گیری): فصل اول پایه دهم در کنکور سراسری تنها 1 سوال دارد.
 2. فصل دوم (کار، انرژی و توان): این فصل شامل 2 سوال در کنکور سراسری است.
 3. فصل سوم (ویژگی‌های فیزیک مواد): فصل سوم برای دانش‌آموزان رشته تجربی شامل 2 سوال است.
 4. فصل چهارم (دما و گرما): فصل دما و گرما نیز در کنکور سراسری شامل 3 سوال است.

بودجه بندی فیزیک پایه یازدهم: 30 درصد سوالات کنکور

فیزیک پایه یازدهم از 3 فصل تشکیل شده است. دانش‌آموزان رشته تجربی با مطالعه پایه یازدهم به 9 سوال فیزیک در کنکور پاسخ می‌دهند. فیزیک پایه یازدهم در حالت کلی 30 درصد سوالات فیزیک را شامل‌ می‌شود. بودجه بندی فیزیک کنکور برای پایه یازدهم به صورت فصل به فصل به شرح زیر است:

 1. فصل اول (الکتریسیته ساکن): این فصل شامل 3 سوال در کنکور سراسری است.
 2. فصل دوم (الکتریسیته جاری): فصل دوم پایه یازدهم در کنکور سراسری، 3 سوال دارد.
 3. فصل سوم (مغناطیس و القای الکترومغناطیس): فصل مغناطیس و القای الکترومغناطیس شامل 3 سوال است.

بودجه بندی فیزیک پایه دوازدهم: 43 درصد سوالات کنکور

دانش‌آموزان و داوطلبان در کنکور سراسری باید 4 فصل پایه دوازدهم را مطالعه کنند. پایه دوازدهم در کنکور سراسری رشته تجربی شامل 13 سوال است. دانش‌آموزان در کنکور با مطالعه این فصل به 43 درصد از سوالات پاسخ می‌دهند. بودجه بندی فیزیک کنکور برای پایه دوازدهم به صورت زیر است:

 1. فصل اول (حرکت بر خط راست): فصل اول پایه دوازدهم شامل 3 سوال است.
 2. فصل دوم (دینامیک)‌: فصل دوم پایه دوازدهم یعنی فصل دینامیک در کنکور سراسری 3 سوال دارد.
 3. فصل سوم (نوسان و امواج): این فصل در کنکور سراسری 4 سوال دارد.
 4. فصل چهارم (فیزیک اتمی و هسته‌ای): فصل چهارم پایه دوازدهم شامل 3 سوال است.

بودجه بندی فیزیک کنکور نظام جدید رشته ریاضی

دانش‌آموزان رشته ریاضی در کنکور سراسری باید به 45 سوال فیزیک در 55 دقیقه پاسخ ‌دهند. این درس یکی از مهم‌ترین دروس تخصصی رشته ریاضی است. دانش‌آموزان در کنکور ریاضی به سوالات فیزیک پایه دهم، یازدهم و دوازدهم پاسخ می‌دهند. فیزیک پایه دهم در کنکور سراسری برای دانش‌آموزان رشته ریاضی 12 سوال دارد و 27 درصد از سوالات را شامل می‌شود. فیزیک پایه یازدهم در رشته ریاضی با 13 سوال شامل 29 درصد از سوالات فیزیک در کنکور است. دانش‌آموزان با مطالعه فیزیک پایه دوازدهم می‌توانند به 44 درصد از سوالات یعنی 20 سوال فیزیک پاسخ دهند. ما در قسمت زیر به صورت فصل به فصل، بودجه بندی فیزیک کنکور ریاضی را به شما توضیح می‌دهیم.

بودجه بندی فیزیک پایه دهم: 27 درصد سوالات کنکور

دانش‌آموزان رشته ریاضی باید در فیزیک پایه دهم 5 فصل را مطالعه کنند. این پنج فصل از 12 سوال در کنکور سراسری تشکیل شده است. فیزیک پایه دهم با 12 سوال 27 درصد سوالات فیزیک را شامل می‌شود. بودجه بندی فیزیک کنکور برای پایه دهم به صورت زیر است:

 1. فصل اول (فیزیک و اندازه‌گیری): فصل اول فیزیک برای دانش‌آموزان رشته ریاضی سوالی ندارد.
 2. فصل دوم (کار و انرژی): این فصل شامل 2 سوال در کنکور سراسری است.
 3. فصل سوم (ویژگی‌های فیزیکی مواد): ویژگی‌های فیزیکی موارد برای دانش‌آموزان رشته ریاضی شامل 3 سوال است.
 4. فصل چهارم ( دما و گرما): این فصل در کنکور رشته ریاضی 3 سوال دارد.
 5. فصل پنجم (ترمودینامیک): این فصل نیز در کنکور سراسری بیشترین تعداد سوال را دارد. فصل پنجم برای دانش‌آموزان رشته ریاضی 4 سوال دارد.

بودجه بندی فیزیک پایه یازدهم: 29 درصد سوالات فیزیک

فیزیک پایه یازدهم از 4 فصل تشکیل شده است. دانش‌آموزان رشته ریاضی در کنکور سراسری به 13 سوال پایه یازدهم پاسخ می‌دهند. این 13 سوال در حالت کلی 29 درصد سوالات فیزیک کنکور را شامل می‌شود. بودجه بندی فیزیک کنکور برای این پایه به صورت زیر است:

 1. فصل اول (الکتریسیته ساکن): فصل اول از فیزیک پایه یازدهم شامل 5 سوال است.
 2. فصل دوم (الکتریسیته جاری): این فصل شامل 4 سوال در کنکور سراسری است.
 3. فصل سوم (مغناطیس): فصل مغناطیس در پایه یازدهم شامل 2 سوال است.
 4. فصل چهارم (القای الکترومغناطیس و جریان متناوب): این فصل برای دانش‌آموزان رشته ریاضی شامل 2 سوال است.

بودجه بندی فیزیک پایه دوازدهم: 44 درصد سوالات فیزیک

فیزیک پایه دوازدهم شامل 6 فصل است. این شش فصل در کنکور سراسری برای دانش‌آموزان رشته ریاضی از 20 سوال تشکیل شده است. فیزیک پایه دوازدهم نقش مهمی در تعیین تراز دانش‌آموزان دارد. این پایه 44 درصد سوالات فیزیک کنکور را شامل می‌شود. بودجه بندی فیزیک کنکور برای پایه دوازدهم به صورت فصل به فصل به شرح زیر است:

 1. فصل اول (حرکت بر خط راست): این فصل در کنکور سراسری برای دانش‌آموزان رشته ریاضی 4 سوال دارد.
 2. فصل دوم (دینامیک)‌: فصل دینامیک از 6 سوال در کنکور سراسری تشکیل شده است.
 3. فصل سوم (نوسان و موج) : این فصل شامل 4 سوال است.
 4. فصل چهارم (برهم کنش امواج):‌ فصل چهارم پایه دوازدهم شامل 2 سوال در کنکور سراسری است.
 5. فصل پنجم (فیزیک اتمی): این فصل نیز با 2 سوال در کنکور سراسری به سراغ دانش‌آموزان رشته ریاضی می‌رود.
 6. فصل ششم (فیزیک هسته‌ای): فصل فیزیک هسته‌ای شامل 2 سوال در کنکور سراسری است.

یادگیری کامل مطالب با حرف آخر

 • حال که با بودجه بندی فیزیک کنکور و تعداد سوالات هر مبحث آن آشنا شده اید بدون شک سوالی در ذهنتان ایجاد شده است که چگونه ممکن است یک دانش آموز در طول چیزی کمتر از یک سال تمام این مطالب را پوشش دهی کند ؟!
 • حرف آخر فکر چاره ای بی نظیر کرده است ! طراحی پکیج آموزشی بی نظیر با استفاده از تکنیک های روز دنیا و استفاده از شهودی سازی و انیمشین های جذاب تمام مفهیم فیزیک را به صورت پایه و اصولی در ذهن خود جای دهید !
 • با کمک نقشه راه و خلاصه نویسی ها و جزوه هایی که توسط استاد کامیار در اختیار شما قرار میگیرد شما قادر خواهید بود هر سوال را به چندین روش به جواب برسانید .
 • همچنین آخرین متد های تست زنی سریع نیز در این پکیج ها پوشش داده شده است تا بیش از پیش در زمان خود صرفه جویی کرده و به سوالات دروس دیگر بپردازید.
 • استاد کامیار با تحولی در شیوه تدریس در فیزیک ، تمام پیش نیاز های دانش فیزیک شما را رفع میکند و صفر تا صد را فیزیک را با پکیج های موسسه حرف آخر خواهید آموخت.
 • استاد کامیار ، مدرس خبره فیزیک با بیانی شیوا و جذاب تمام مباحث دروس فیزیک پایه شما را تقویت خواهد کرد و با حل چند صد سوال متنوع و منطبق با سوالات کنکور سال ها اخیر شما را برای هر نوع سوال در کنکور های آتی آماده خواهید ساخت.
 • شما دانش آموزان عزیز می توانید با تهیه این پکیج بی نظیر ، حتی به 100 درصد فیزیک کنکور هم فکر کنید .
 • درصد بالای کنکور دیگر رویا نیست ! کافیست چندین ساعت ویدیو های تیم آموزشی ما را مشاهده کنید تا قدرت تست زنی خود را بسنجید !

سخن آخر

موسسه حرف آخر با کمک بهترین مدرسان کشور برای آموزش دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور تلاش می‌کند. عبدالرضا منتظری با کمک مدرسان موسسه حرف آخر بهترین منابع و بهترین پکیج‌های آموزشی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌ها و پکیج‌های موسسه حرف آخر با شماره تماس بگیرید. همچنین بودجه بندی کنکور دروس نظام جدید و نظام قدیم را می توانید بخوانید.

, , ,

69 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.