بررسی دقیق تعداد سوالات کنکور ریاضی

بدون دیدگاه

تمامی داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر باید قبل از برگزاری آزمون اطلاعات کاملی در مورد کنکور داشته باشند. یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که داوطلبان و دانش‌آموزان قبل از کنکور سراسری باید بدانند، تعداد سوالات هر درس در کنکور سراسری است. تیم محتوای حرف آخر در این مطلب تعداد سوالات کنکور ریاضی را به داوطلبان همراه با زمان پاسخگویی هر درس توضیح می‌دهد. داوطلبان با داشتن اطلاعات کامل در مورد هر درس می‌توانند نتیجه بهتری در آزمون سراسری داشته باشند.

داوطلبان گروه ریاضی باید به دو دفترچه عمومی و تخصصی در کنکور سراسری پاسخ دهند. تعداد سوالات کنکور ریاضی در هر دو دفترچه متفاوت است. دفترچه شماره 1 یا همان دفترچه عمومی شامل 100 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به این 100 سوال 75 دقیقه است. دفترچه شماره 2 یا همان دفترچه تخصصی نیز شامل 135 سوال تخصصی است. داوطلبان باید به این 135 سوال در مدت زمان 175 دقیقه پاسخ دهند. شما می‌توانید در ادامه مطلب با تعداد سوالات کنکور ریاضی 1400 بیشتر آشنا شوید.

تعداد سوالات کنکور ریاضی

تعداد سوالات کنکور ریاضی در سال 1400

داوطلبان گروه ریاضی باید در حالت کلی به 235 سوال ریاضی در کنکور سراسری پاسخ دهند. این 235 سوال شامل 100 سوال در دفترچه عمومی و 135 سوال در دفترچه تخصصی است. هر درس شامل تعداد سوالات متفاوتی است و زمان پاسخگویی به هر درس عمومی و تخصصی در دفترچه کنکور سراسری فرق می‌کند. بهتر است به سراغ تعداد سوالات هر درس در کنکور ریاضی برویم و به طور دقیق این سوالات را بررسی کنیم.

تعداد سوالات کنکور ریاضی 1400 : دفترچه عمومی

همان طور که می‌دانید دفترچه عمومی که شامل درس‌های عمومی است برای تمامی گروه‌های آزمایشی به صورت یکسان تهیه می‌شود. داوطلبان گروه ریاضی نیز مانند سایر گروه‌های آزمایشی باید به 4 درس دین و زندگی، عربی، زبان انگلیسی و ادبیات فارسی در کنکور سراسری پاسخ دهند. تعداد سوالات کنکور ریاضی در دفترچه عمومی 100 سوال است. هر درس عمومی شامل 25 سوال است و داوطلبان باید در مدت زمان 75 دقیقه به سوالات پاسخ دهند. اما زمان پاسخگویی به هر درس در دفترچه عمومی متفاوت است. شما می‌توانید در قسمت زیر زمان پاسخگویی به هر درس را مطالعه کنید:

ردیف درس تعداد سوال از شماره تا شماره زمان پاسخگویی میانگین پاسخ به هر سوال
1 ادبیات فارسی 25 1 25 18 دقیقه 42 ثانیه
2 عربی 25 26 50 20 دقیقه 48 ثانیه
3 دین و زندگی 25 51 75 17 دقیقه 42 ثانیه
4 زبان انگلیسی 25 76 100 20 دقیقه 48 ثانیه

تعداد سوالات کنکور ریاضی و ضریب هر درس   

تمامی درس‌های عمومی مدت زمان خاصی برای پاسخگویی در کنکور سراسری دارند. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هر درس عمومی ضریب متفاوتی در کنکور ریاضی دارد. داوطلبان گروه ریاضی باید با توجه به ضرایب زیر درس‌های عمومی را برای کنکور مطالعه کنند:

ضرایب دروس در دفترچه عمومی
درس ضریب
ادبیات فارسی 4
دین و زندگی 3
زبان عربی 2
زبان انگلیسی 2

تعداد سوالات کنکور ریاضی ۱۴۰۰: دفترچه تخصصی

دفترچه تخصصی برای داوطلبان گروه ریاضی شامل 3 درس است. داوطلبان و دانش‌آموزان باید به 3 درس ریاضی، فیزیک و شیمی در کنکور سراسری پاسخ دهند. هر درس برای زیر گروه‌های مختلف ضرایب متفاوتی دارد و مدت زمان پاسخگویی به هر درس نیز متفاوت است. داوطلبان گروه ریاضی باید به 135 سوال دفترچه تخصصی در مدت زمان 175 دقیقه پاسخ دهند. مدت زمان پاسخگویی به هر سوال این دفترچه به صورت زیر است:

ردیف درس تعداد سوال از شماره تا شماره زمان پاسخگویی میانگین پاسخ به هر سوال
1 ریاضی 55 101 155 47 دقیقه 90 ثانیه
2 فیزیک 45 156 200 37 دقیقه 72 ثانیه
3 شیمی 35 201 235 35 دقیقه 60 ثانیه

ضریب درس های کنکور ریاضی در دفترچه تخصصی

تعداد سوالات کنکور ریاضی از هر مبحث متفاوت است و داوطلبان باید برای اطلاعات بیشتر بودجه بندی کنکور 1400 را مطالعه کنند. همان طور که می‌دانید درس‌های تخصصی گروه ریاضی دارای ضرایب متفاوتی در زیر گروه‌های مختلف هستند. ضریب درس‌های تخصصی به صورت زیر است:

درس ریاضی

برای داوطلبان گروه ریاضی درس ریاضیات یکی از مهم‌ترین درس‌های تخصصی است. اگر داوطلبان گروه ریاضی می‌خواهند در بهترین رشته‌های ریاضی قبول شوند باید به درس ریاضی و اهمیت تراز این درس در کنکور توجه کنند. ضریب درس ریاضی در 3 زیر گروه کنکور به صورت زیر است:

درس زیر گروه 1 زیر گروه 2 زیر گروه 3
ریاضی 4 4 3

درس فیزیک

درس فیزیک نیز از درس‌های مهم کنکور ریاضی است. اما اهمیت این درس نسبت به درس ریاضی کمتر است. داوطلبان باید با توجه به ضرایب زیر به سوالات این درس در کنکور سراسری پاسخ دهند:

درس زیر گروه 1 زیر گروه 2 زیر گروه 3
فیزیک 3 3 2

درس شیمی

درس شیمی در مقایسه با سایر درس‌های تخصصی گروه ریاضی بسیار آسان‌تر است. این درس دارای ضرایب زیر در زیرگروه‌های رشته ریاضی است:

درس زیر گروه 1 زیر گروه 2 زیر گروه 3
شیمی 2 3 3

 

شما می‌توانید برای داشتن هر گونه اطلاعات بیشتر در مورد کنکور ریاضی و رشته‌های کنکور ریاضی با مشاوران حرف آخر تماس بگیرید یا به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کرده و از آخرین اخبار کنکور مطلع شوید.

سوالات متداول در مورد تعداد سوالات کنکور ریاضی ۱۴۰۰ 

1) تعداد سوالات کنکور ریاضی برای داوطلبان و دانش‌آموزان به چه صورت است؟

داوطلبان و دانش‌آموزان گروه ریاضی باید به 235 سوال دفترچه عمومی و تخصصی در کنکور سراسری پاسخ دهند.

2) داوطلبان گروه ریاضی در چه مدت زمانی باید به سوالات پاسخ دهند؟

داوطلبان گروه ریاضی 250 دقیقه زمان دارند تا به دو دفترچه عمومی و تخصصی در کنکور سراسری پاسخ دهند.

3) دفترچه عمومی در کنکور ریاضی شامل چند سوال است؟

دفترچه عمومی در کنکور ریاضی شامل 100 سوال است و داوطلبان تنها 75 دقیقه زمان برای پاسخگویی دارند.

4) دفترچه تخصصی در کنکور سراسری شامل چند سوال است؟

دفترچه تخصصی یا دفترچه شماره 2 برای داوطلبان گروه ریاضی شامل 135 سوال است و داوطلبان باید در مدت زمان 175 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

5) آیا در کنکور سراسری نمره منفی برای پاسخ به سوالات لحاظ می‌شود؟

داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که برای هر پاسخ غلط یک نمره منفی در نظر گرفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.