آشنایی بیشتر با تعداد سوالات کنکور زبان

  1. حرف آخر
  2. اخبار کنکور
  3. آشنایی بیشتر با تعداد سوالات کنکور زبان
بدون دیدگاه

داوطلبان و دانش‌آموزان گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان باید با توجه به گروه آزمایشی خود به سوالات در کنکور سراسری پاسخ دهند. هر گروه آزمایشی دارای دو دفترچه عمومی و تخصصی است. دفترچه شماره 1 یا همان دفترچه عمومی برای تمامی گروه‌های آزمایشی یکسان است. اما دفترچه تخصصی با توجه به گروه آزمایشی داوطلبان متفاوت است. ما در مطالب قبلی تعداد سوالات کنکور ریاضی، تجربی، انسانی و هنر را به داوطلبان معرفی کردیم. در ادامه این مطلب ما به سراغ معرفی تعداد سوالات کنکور زبان می‌رویم و دفترچه عمومی و تخصصی این کنکور را بررسی می‌کنیم.

داوطلبان و دانش‌آموزان می‌توانند در کنکور زبان به عنوان کنکور شناور شرکت کنند. این بدین معنی است که داوطلبان و دانش‌آموزان گروه‌های تجربی، ریاضی و انسانی می‌توانند در کنکور زبان نیز شرکت کنند. این کنکور نیز مانند سایر گروه‌های آزمایشی دارای دو دفترچه است و داوطلبان باید در مدت زمان مشخص به سوالات این دو دفترچه پاسخ دهند. شما می‌توانید در قسمت زیر تعداد سوالات کنکور زبان در دو دفترچه عمومی و تخصصی را بررسی کنید.

تعداد سوالات کنکور زبان

کنکور زبان: شانس دوم برای قبولی در کنکور

برخی از داوطلبان به کنکور زبان به عنوان شانس دوم برای قبولی در کنکور نگاه می‌کنند. داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی در کنار شرکت در گروه آزمایشی خود در کنکور زبان نیز شرکت می‌کنند تا شانس بیشتری برای قبولی داشته باشند. البته بسیاری از داوطلبان نیز این کنکور را به عنوان کنکور اصلی خود در نظر می‌گیرند و تنها به دنبال قبولی در رشته‌های کنکور زبان هستند.

تمامی داوطلبان کنکور زبان چه داوطلبانی که به عنوان شانس دوم به این کنکور نگاه می‌کنند و چه دانش‌آموزانی که این کنکور را برای قبولی رشته مورد نظر خود می‌دانند باید به تعداد مشخصی از سوالات کنکور زبان پاسخ دهند.

تعداد سوالات کنکور زبان 1400

داوطلبان و دانش‌آموزان باید در کنکور سراسری 1400 به دو دفترچه عمومی و تخصصی کنکور زبان پاسخ دهند. تعداد سوالات کنکور زبان به صورت کلی 170 سوال است. داوطلبان در دفترچه عمومی به 100 سوال و در دفترچه تخصصی به 70 سوال پاسخ می‌دهند. مدت زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه عمومی 75 دقیقه و دفترچه تخصصی 105 دقیقه است. این بدین معنی است که داوطلبان برای سوالات کنکور زبان تنها 180 دقیقه زمان دارند و در این مدت باید به تمامی سوالات پاسخ دهند.

تعداد سوالات کنکور زبان: دفترچه عمومی

دفترچه عمومی یا دفترچه شماره 1 برای تمامی گروه‌های آزمایشی یکسان است. داوطلبان کنکور زبان باید به 100 سوال این دفترچه در مدت زمان 75 دقیقه پاسخ دهند. دفترچه عمومی شامل 4 درس دین و زندگی، عربی، ادبیات فارسی و زبان انگلیسی است. هر درس در دفترچه عمومی شامل 25 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به هر درس عمومی در این دفترچه متفاوت است. تعداد سوالات کنکور زبان در دفترچه عمومی به صورت زیر است:

ردیف درس تعداد سوال از شماره تا شماره زمان پاسخگویی میانگین پاسخ به هر سوال
1 ادبیات فارسی 25 1 25 18 دقیقه 42 ثانیه
2 عربی 25 26 50 20 دقیقه 48 ثانیه
3 دین و زندگی 25 51 75 17 دقیقه 42 ثانیه
4 زبان انگلیسی 25 76 100 20 دقیقه 48 ثانیه

ضریب درس‌های عمومی در کنکور زبان

همان طور که در قسمت بالا مطالعه کردید هر درس مدت زمان مشخصی برای پاسخگویی دارد و داوطلبان باید با توجه به مدت زمان مشخص به سوالات هر درس پاسخ دهند. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، تفاوت ضرایب درس‌های عمومی است. این بدین معنی است که هر درس عمومی دارای ضریب متفاوتی به صورت زیر است:

ضرایب دروس در دفترچه عمومی
درس ضریب
ادبیات فارسی 4
دین و زندگی 3
زبان عربی 2
زبان انگلیسی 2

تعداد سوالات کنکور زبان: دفترچه تخصصی

دفترچه تخصصی کنکور زبان با توجه به گروه آزمایشی داوطلبان می‌تواند به دو صورت باشد. دفترچه تخصصی اول شامل سوالات تخصصی زبان انگلیسی است. اما دفترچه دیگر با توجه به انتخاب داوطلبان شامل سوالات تخصصی زبان‌های آلمانی و فرانسه است. تعداد سوالات کنکور زبان در دفترچه تخصصی 70 سوال است و داوطلبان باید در مدت زمان 105 دقیقه به سوالات این دفترچه پاسخ دهند. دفترچه تخصصی کنکور زبان به دو صورت زیر در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد:

ردیف درس تعداد سوال از شماره تا شماره مدت زمان پاسخگویی
1 زبان تخصصی 70 101 170 105 دقیقه

 

ردیف درس تعداد سوال از شماره تا شماره مدت زمان پاسخگویی
1 زبان‌های آلمانی و فرانسوی 70 101 170 105 دقیقه

ضریب درس تخصصی در کنکور زبان

ضریب درس تخصصی زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی و آلمانی در کنکور زبان متفاوت است. داوطلبان باید با توجه به ضرایب زیرگروه‌های زیر در کنکور سراسری شرکت کنند:

زیر گروه درس ضریب
1 زبان تخصصی انگلیسی 4
2 زبان تخصصی آلمانی 4
3 زبان تخصصی فرانسوی 4

بودجه بندی سوالات تخصصی در کنکور زبان

داوطلبان و دانش‌آموزان کنکور زبان باید قبل از برگزاری آزمون سراسری به سراغ بودجه بندی تخصصی زبان بروند. اگر شما با تعداد سوالات کنکور زبان و مدت زمان پاسخگویی به هر سوال آشنا هستید حالا بهتر است به سراغ بودجه بندی کنکور زبان بروید. بودجه بندی زبان تخصصی کنکور زبان در سال 1400 به صورت زیر است:

  • بخش واژگان: 15 سوال
  • بخش ریدینگ: 20 سوال
  • بخش گرامر: 10 سوال
  • بخش کاربر زبانی: 10 سوال
  • بخش کلوز تست: 10 سوال
  • بخش ترتیب واژه‌ها: 5 سوال

داوطلبان باید به این 70 سوال با توجه به بخش‌های مختلف پاسخ دهند. همان طور که مطالعه می‌کنید بخش ریدینگ مهم‌ترین بخش در کنکور تخصصی زبان است و داوطلبان باید با دقت زیادی به سوالات این بخش پاسخ دهند تا تراز بالایی در کنکور سراسری کسب کنند.

شما می‌توانید برای داشتن هر گونه اطلاعات بیشتر در مورد کنکور زبان و رشته‌های کنکور زبان با مشاوران حرف آخر تماس بگیرید یا به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کرده و از آخرین اخبار کنکور مطلع شوید.

 

سوالات متداول در مورد تعداد سوالات کنکور زبان

1) داوطلبان کدام گروه‌های آزمایشی می‌توانند در کنکور زبان شرکت کنند؟

داوطلبان گروه‌های آزمایشی تجربی، ریاضی و انسانی نیز می‌توانند در کنکور زبان شرکت کنند.

2) دفترچه تخصصی زبان دارای چند سوال است؟

دفترچه تخصصی زبان دارای 70 سوال است و داوطلبان باید در مدت زمان 105 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

3) دفترچه تخصصی کنکور زبان دارای چه درس‌هایی است؟

این دفترچه با توجه به انتخاب داوطلبان در دو دسته قرار می‌گیرد. دسته اول برای داوطلبانی که زبان انتخابی آن‌ها انگلیسی است و دسته دوم برای داوطلبان با زبان فرانسوی و آلمانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نتیجه‌ای پیدا نشد.