کنکور سراسری با تغییرات زیادی روبه‌رو شده است و این آزمون بزرگ مانند سال‌های اخیر برگزار نمی‌شود. داوطلبان باید با توجه به این تغییرات خود را برای کنکور سراسری آماده کنند. یکی از دروس مهم کنکور برای تمامی داوطلبان درس ریاضی است. درس ریاضی یک درس تخصصی دشوار است که اکثر داوطلبان را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند. هر بحث ریاضی نیازمند آموزش‌های خاص و منحصربه‌فردی است. بنابراین آموزش درس ریاضی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یکی از مباحث ساده ریاضی که داوطلبان برای کنکور باید آن را یاد بگیرند، مبحث توان زوج رساندن یک بازه است. مبحث توان زوج رساندن یک بازه بسیار ساده و آسان است و داوطلبان با یادگیری چند نکته امکان پاسخ دادن به سوالات این مبحث را دارند.

مبحث توان زوج رساندن یک بازه در موسسه حرف آخر توسط استاد مهران قاسمی و استاد عبدالرضا منتظری تدریس می‌شود. این دو استاد برتر موسسه حرف آخر با استفاده از روش‌های خاص و الگوهای ابتکاری این مبحث ریاضی و سایر مباحث دشوار را به داوطلبان آموزش می‌دهند. داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که ضریب درس ریاضی با توجه به آخرین تغییرات کنکور تغییر کرده است. این بدین معنی است که تمامی رشته‌ها برای درس ریاضی دارای یک ضریب خاص هستند. بنابراین داوطلبان امکان حذف درس ریاضی را ندارند، زیرا ضریب این درس برای تمامی رشته‌ها یکسان است.

قبل از اینکه به سراغ مبحث توان زوج رساندن یک بازه برویم بهتر است به یک نکته مهم اشاره کنیم. موسسه حرف آخر برای اینکه تمامی داوطلبان بتوانند به ویدیوهای این موسسه دسترسی داشته باشند، برخی از ویدیوهای آموزشی خود را به صورت رایگان در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. این کار موجب می‌شود که داوطلبان نه تنها به ویدیوهای آموزشی دسترسی داشته باشند، بلکه با نوع محتوای آموزشی نیز آشنا شوند. داوطلبان می‌توانند برای مشاهده ویدیوهای رایگان این موسسه به سایت یا کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کنند.

 

توان زوج رساندن یک بازه

قدر مطلق را فراموش نکنید

مهم‌ترین نکته‌ای که داوطلبان در مبحث توان زوج رساندن یک بازه باید به آن توجه داشته باشند، قدر مطلق است. این بدین معنی است که داوطلبان قبل از توان زوج گرفتن یک بازه باید قدر مطلق آن بازه را محاسبه کنند. اما قدر مطلق چیست؟ بدون شک اکثر داوطلبان و دانش‌آموزان با مفهوم قدر مطلق آشنا هستند. قدر مطلق یکی از مفاهیم ساده ریاضی است که اکثر داوطلبان مفهوم آن را می‌دانند. زمانی‌که قدر مطلق یک عدد یا بازه را محاسبه می‌کنیم باید به این نکته توجه داشته باشید که جواب همیشه یک عدد یا بازه مثبت است. به عبارت دیگر قدر مطلق هر بازه یا عددی را به صورت مثبت در اختیار ما قرار می‌دهد. بنابراین اگر قدر مطلق یک عدد مثبت را محاسبه کنیم آن عدد مثبت می‌شود و اگر قدر مطلق یک عدد منفی را محاسبه کنیم پاسخ آن به صورت مثبت محاسبه می‌شود.

داوطلبانی که به دنبال حل سوالات به توان زوج رساندن یک بازه هستند باید قبل از هر کاری قدر مطلق آن بازه را محاسبه کنند و سپس به سراغ توان دو بروند. یکی از مهم‌ترین نکات در مورد قدر مطلق، مقدار خروجی آن است. مقدار خروجی تابع قدر مطلق همواره بزرگتر یا مساوی صفر است. بنابراین تمامی نتایج قدر مطلق یک عدد مثبت است.

 

آموزش مبحث به توان زوج رساندن یک بازه

همانطور که در قسمت بالا نیز به آن اشاره کردیم برای به توان زوج رساندن یک بازه باید قدر مطلق آن را محاسبه کنیم. استاد منتظری و استاد قاسمی به ساده‌ترین روش ممکن در ویدیو زیر این مبحث را به داوطلبان آموزش می‌دهند. داوطلبان با مشاهده ویدیو زیر به طور جامع و کامل این مبحث را یاد می‌گیرند و به راحتی به سوالات مختلف این مبحث در کنکور سراسری پاسخ می‌دهند.

 

 

قبولی در کنکور با حرف آخر

اکثر دانش‌آموزان و داوطلبان با نام موسسه حرف آخر آشنا هستند. کمتر دانش‌آموزی در کشور وجود دارد که نام موسسه حرف آخر را نشنیده باشد. موسسه حرف آخر تمامی تلاش خود را انجام می‌دهد تا بهترین دوره‌های آموزشی را در اختیار داوطلبان قرار دهد. این موسسه دوره‌های آموزشی خود را با استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی در اختیار داوطلبان قرار می‌‌دهد. تمامی دوره‌های آموزشی در این موسسه توسط بهترین اساتید ایران در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرند. اساتیدی که در این موسسه دروس مختلف را تدریس می‌کنند جزو بهترین اساتید ایران هستند. همین موضوع نیز موجب می‌شود که داوطلبان زیادی به سراغ این موسسه آموزشی بروند.

موسسه حرف آخر از دوره اول ابتدایی تا مقطع کنکور دوره‌های آموزشی مختلفی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. تمامی دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر از روش‌ها و الگوهای خاصی برای آموزش مفاهیم استفاده می‌کنند. همین موضوع نیز موجب می‌شود که موسسه حرف آخر به بهترین موسسه آموزشی در کشور تبدیل شود. این موسسه دوره‌های آموزشی خود را به صورت آنلاین و آفلاین در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. این بدین معنی است که داوطلبان در هر زمان و مکانی به راحتی امکان دسترسی به ویدیوهای آموزشی موسسه حرف آخر را دارند.

داوطلبانی که به دنبال قبولی در کنکور هستند با خیال راحت می‌توانند به سراغ موسسه حرف آخر بروند. این موسسه بهترین دوره‌های آموزشی خود را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد تا داوطلبان بهترین رتبه‌ها را در کنکور سراسری به دست آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.