معرفی لیست رشته های کنکور زبان در سال 1402

بدون دیدگاه

گروه‌های آموزشی مختلفی در کنکور سراسری وجود دارند. داوطلبان در کنکور سراسری می‌توانند از میان 5 گروه آموزشی رشته‌های مختلفی را انتخاب کنند. گروه‌های اصلی در کنکور سراسری گروه‌های آموزشی ریاضی، تجربی و انسانی هستند. داوطلبان در گروه‌های آموزشی انسانی، ریاضی و تجربی امکان شرکت در گروه‌های شناور زبان و هنر را نیز دارند. رشته‌های گروه زبان به صورت شناور در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرند و داوطلبان تمامی گروه‌های آموزشی در کنار گروه‌های آموزشی خود امکان ثبت‌نام در کنکور زبان را نیز دارند. تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ معرفی لیست رشته های کنکور زبان می‌رود و رشته‌های مختلف کنکور زبان را به داوطلبان معرفی می‌کند.

رشته‌های کنکور زبان شامل 3 گروه آموزشی زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی هستند. داوطلبان با توجه به علاقه خود می‌توانند یک گروه آموزشی را برای کنکور سراسری انتخاب کنند. داوطلبان باید قبل از هر کاری با رشته‌های گروه‌های آموزشی آشنا باشند تا بهترین رشته را در کنکور سراسری انتخاب کنند. بدون شک انتخاب یک رشته مناسب نقش بسیار مهمی را در آینده کاری و تحصیلی داوطلبان ایفا می‌کند. بنابراین داوطلبان باید دقت بیشتری در انتخاب رشته داشته باشند.

کنکور سراسری در سال 1402 با تغییرات زیادی روبه‌رو شده است. رشته‌های کنکور زبان در یک گروه قرار دارند و ضرایب دروس در مقایسه با کنکور سال‌های اخیر با تغییراتی مواجه شده است. شما می‌توانید در این مطلب با لیست رشته های کنکور زبان آشنا شوید تا با اطلاعات کامل‌تری به سراغ کنکور زبان بروید.

 

لیست رشته های کنکور زبان

کنکور زبان در سال 1402

کنکور زبان نیز مانند کنکور گروه‌های آموزشی دیگر با تغییرات مهمی روبه‌رو شده است. با توجه به آخرین اطلاعات سازمان سنجش، کنکور سال 1402 به صورت دو بار در یک سال برگزار می‌شود. این بدین معنی است که داوطلبان دو بار در سال شانس شرکت در کنکور سراسری را دارند. تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری تنها تغییر کنکور نیست. زیرگروه‌ها از کنکور سراسری حذف می‌شوند و تمامی رشته‌ها در یک گروه قرار می‌گیرند.

داوطلبان باید در کنکور زبان به سوالات دفترچه تخصصی پاسخ دهند. سوالات کنکور زبان در یک دفترچه قرار دارند و 70 سوال را شامل می‌شوند. مدت زمان پاسخگویی به سوالات زبان در کنکور سراسری 105 دقیقه است. داوطلبان تنها 105 دقیقه زمان دارند تا به سوالات زبان به بهترین شکل ممکن پاسخ دهند.

 

رشته های کنکور زبان

ضرایب دروس کنکور زبان 1402

همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم زیرگروه‌ها از کنکور سراسری حذف می‌شوند. بنابراین تمامی رشته‌های کنکور زبان در یک گروه قرار دارند. داوطلبان با توجه به این شرایط یک سوال مهم در مورد ضرایب کنکور زبان دارند. ضرایب کنکور زبان چگونه محاسبه می‌شوند؟ ضرایب دروس تخصصی برای تمامی رشته‌های کنکور زبان به صورت یکسان محاسبه می‌شوند. این بدین معنی است که تمامی رشته‌ها دارای یک ضریب هستند. ضریب درس زبان انگلیسی تخصصی در کنکور زبان برای تمامی رشته‌ها ضریب یک است.

معرفی لیست رشته های کنکور زبان

شما می‌توانید در قسمت زیر با لیست رشته های کنکور زبان در سال 1402 و کنکور سال‌های آینده بیشتر آشنا شوید:

مقطع کارشناسی

زبان و ادبیات انگلیسی آموزش زبان انگلیسی
زبان انگلیسی ویژه دانشجویان مطالعات اسلامی مترجمی زبان انگلیسی
مترجمی زبان آلمانی زبان و ادبیات آلمانی
زبان و ادبیات فرانسه مترجمی زبان فرانسه
زبان ایتالیایی زبان چینی
زبان روسی زبان و ادبیات اردو
زبان و ادبیات ارمنی زبان و ادبیات اسپانیایی
زبان و ادبیات ترکی استانبولی زبان و ادبیات ژاپنی

مقطع کاردانی

کاردانی آموزش زبان انگلیسی کاردانی مترجمی زبان انگلیسی

سوالات متداول در مورد لیست رشته ‌های کنکور زبان

1) رشته‌های کنکور زبان در چند زیرگروه قرار دارند؟

تمامی رشته‌های کنکور زبان تنها در یک گروه قرار دارند.

2) ضرایب دروس تخصصی برای رشته‌های کنکور زبان چگونه محاسبه می‌شوند؟

تمامی رشته‌های کنکور زبان دارای یک ضریب تخصصی یکسان هستند. درس زبان برای تمامی رشته‌ها با ضریب یک محاسبه می‌شوند.

3) رشته‌های بدون کنکور زبان چگونه در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرند؟

لیست رشته‌های بدون کنکور زبان در یک دفترچه جداگانه در اختیار داوطلبان و دانش‌آموزان قرار می‌گیرند.

شما می‌توانید برای داشتن هر گونه اطلاعات بیشتر در مورد کنکور به وبلاگ موسسه حرف آخر مراجعه کنید و برای اطلاع از آخرین دوره‌های آموزشی حرف آخر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کرده و از آخرین اخبار کنکور نیز مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.