درس ریاضی در کنکور سراسری سوالات و مباحث مختلفی دارد. تعداد سوالات درس ریاضی در کنکور تجربی و ریاضی مختلف است. داوطلبان باید با توجه به بودجه بندی درس ریاضی مباحث مختلف را برای کنکور سراسری مطالعه کنند. یکی از مباحث ریاضی که در کنکور سراسری سوالات زیادی از آن مطرح می‌شود، معادلات مثلثاتی است. سوالات معادلات مثلثاتی کنکور اهمیت بسیار زیادی برای داوطلبان دارند. بنابراین داوطلبان باید با دقت زیادی سوالات این مبحث را در کنکور سراسری مطالعه کنند. لطفاً به این نکته توجه داشته باشید که هر بخش ریاضی در کنکور سراسری اهمیت خاص خود را دارد و شما باید برای تمامی مباحث آماده شوید.

شاید برای داوطلبان این سوال پیش آید که سوالات معادلات مثلثاتی کنکور چگونه هستند؟ طراحان سوال از کدام بخش معادلات مثلثاتی سوالی مطرح می‌کنند؟ تمامی این سوالات در موسسه حرف آخر توسط استاد عبدالرضا منتظری و استاد مهران قاسمی پاسخ داده می‌شوند. این دو استاد برتر موسسه حرف آخر با استفاده از روش‌های خاص و الگوهای ابتکاری خود به داوطلبان و دانش‌آموزان آموزش می‌دهند که چگونه به سوالات معادلات مثلثاتی در کنکور پاسخ دهند.

ویدیو آموزشی زیر در مورد سوالات معادلات مثلثاتی کنکور است و به داوطلبان تیپ سوالات معادلات مثلثاتی در کنکور را نشان می‌دهد. موسسه حرف آخر برای اینکه داوطلبان به برخی از ویدیوهای آموزشی این موسسه دسترسی داشته باشند برخی از ویدیوهای خود را به صورت رایگان در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. این موضوع موجب می‌شود که داوطلبان با نحوه تدریس اساتید حرف آخر نیز بیشتر آشنا شوند. داوطلبان می‌توانند برای مشاهده ویدیوهای آموزشی به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کنند و ویدیوهای آموزشی را مشاهده نمایند.

 

سوالات معادلات مثلثاتی کنکور

 

معادلات مثلثاتی چیست؟

معادلات مثلثاتی یکی از مباحث مهم ریاضی در کنکور است که داوطلبان باید توجه زیادی به آن داشته باشند. تیپ سوالات معادلات مثلثاتی مشخص است و داوطلبان باید با توجه به نوع سوالات، مباحث مختلف را مطالعه کنند. مثلثات به بخشی از ریاضی گفته می‌شود که در آن ارتباط میان زاویه‌ها و طول‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. داوطلبان برای حل معادلات مثلثاتی باید با مفهوم دایره مثلثاتی آشنا باشند. روابط مثلثاتی که داوطلبان با آن‌ها بسیار سر و کار دارند سینوس، کسینوس، تانژانت و … هستند. مفاهیمی مانند سینوس، کسینوس و تانژانت برابر با نسبت اضلاع یک مثلث قائم‌الزاویه تعریف می‌شوند.

منظور از نسبت‌های مثلثاتی زوایای دو برابر کمان، ارتباط سینوس، کسینوس، تانژانت و کتانژانت یک زاویه با دو برابر آن است. البته مفاهیم و نسبت‌های مختلفی را نیز می‌توان در این تعریف قرار داد. معادلاتی که بر حسب نسبت‌های مثلثاتی یک زاویه مجهول نوشته می‌شوند، معادلات مثلثاتی هستند. مقادیری که به ازای آن‌ها معادله مثلثاتی برقرار می‌شوند را جواب معادله می‌گوییم.

ما در معادلات مثلثاتی معمولا با عباراتی رو‌به‌رو هستیم که شامل سینوس، کسینوس، تانژانت، کتانژانت و یا ترکیبی از این موارد هستند. با توجه به رابطه‌ای که بین این نسبت‌ها وجود دارند ما می‌توانیم معادلات مثلثاتی را به فرم یک معادل سینوسی یا کسینوسی تبدیل کنیم. استاد عبدالرضا منتظری و استاد مهران قاسمی در این ویدیو آموزشی به سراغ سوالات معادلات مثلثاتی کنکور می‌روند و تیپ سوالات معادلات مثلثاتی در کنکور را بررسی می‌کنند و در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند.

انواع تیپ سوالات معادلات مثلثاتی در کنکور

موسسه حرف آخر در دوره‌های آموزشی خود مفاهیم و نکات زیادی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. به راحتی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که دوره ریاضی حرف آخر کامل‌ترین دوره ریاضی در کشور است. داوطلبان و دانش‌آموزان گروه ریاضی و تجربی به صورت جامع و کامل در دوره‌های ریاضی موسسه حرف آخر یاد می‌گیرند که چگونه مفاهیم ریاضی را بدون حفظ کردن مطالب متوجه شوند. استاد عبدالرضا منتظری در ویدیو آموزشی زیر به سراغ بررسی معادلات مثلثاتی کنکور می‌رود و این سوالات را در ابعاد مختلفی بررسی می‌کند:

 

 

حرف آخر در کنکور با حرف آخر

داوطلبان و دانش‌آموزان برای انتخاب دوره‌های آموزشی معیارهای مختلفی دارند. یکی از مهم‌ترین معیارهای داوطلبان برای انتخاب یک دوره آموزشی، تدریس توسط بهترین اساتید کشور است. برخی از داوطلبان معتقدند که امکانات و ویژگی‌های یک دوره آموزشی موجب می‌شود که آن‌ها یک دوره آموزشی را انتخاب کنند. دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر تمامی معیارهای داوطلبان و دانش‌آموزان را شامل می‌شوند. همین موضوع نیز موجب می‌شود که اکثر داوطلبان برای امتحانات نهایی و قبولی در کنکور سراسری دوره‌های آموزشی این موسسه را انتخاب کنند.

دوره‌های آموزشی حرف آخر توسط بهترین اساتید ایران در اختیار داوطلبان و دانش‌آموزان قرار می‌گیرند. داوطلبان در این دوره‌ها با استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی مفاهیم تمامی دروس را یاد می‌گیرند. موسسه حرف آخر از سال 1401 دوره‌های آموزشی خود را به صورت آنلاین و آفلاین در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. به عبارت دیگر ویدیوهای آموزشی حرف آخر در بستر vod در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرند. همین موضوع نیز موجب می‌شود که داوطلبان در هر مکان و زمانی امکان مشاهده دوره‌های آموزشی حرف آخر را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.