درس ریاضی یکی از دشوارترین دروس تخصصی در کنکور است که داوطلبان را با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌کند. داوطلبانی که به دنبال یک درصد مناسب در درس ریاضی هستند باید تمامی مفاهیم و مباحث را با دقت زیادی مطالعه کنند. درس ریاضی دشوار است، اما این موضوع موجب نمی‌شود که داوطلبان درصدهای مناسبی در این درس به دست نیاورند. یکی از مباحثی که داوطلبان در کنکور سراسری باید به سوالات آن پاسخ دهند، مبحث قدر مطلق یک بازه است. این مبحث در مقایسه با سایر مباحث ریاضی، مفاهیم بسیار ساده‌ای دارد و داوطلبان به راحتی امکان یادگیری آن را دارند.

همانطور که می‌دانید اساتید ریاضی حرف آخر، استاد مهران قاسمی و استاد عبدالرضا منتظری هستند. این دو استاد برتر ریاضی با استفاده از روش‌های خاص مفاهیم ریاضی را به داوطلبان آموزش می‌دهند. داوطلبان در ویدیو آموزش مبحث قدر مطلق یک بازه امکان یادگیری این مفهوم را به صورت جامع و کامل دارند. این بدین معنی است که استاد منتظری و استاد قاسمی این مبحث را به ساده‌ترین شکل ممکن به داوطلبان آموزش می‌دهند. بنابراین داوطلبان نباید هیچ نگرانی در مورد یادگیری مباحث ریاضی داشته باشند.

موسسه حرف آخر در هر شرایطی کنار داوطلبان است و بهترین امکانات آموزشی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. این موسسه برای اینکه داوطلبان به ویدیوهای آموزشی حرف آخر به صورت رایگان دسترسی داشته باشند، برخی از ویدیوهای آموزشی ریاضی و سایر دروس را در سایت رسمی حرف آخر و کانال تلگرام در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. داوطلبان به راحتی با مراجعه به تلگرام و سایت حرف آخر می‌توانند تمامی ویدیوهای آموزشی را مشاهده کنند.

 

قدر مطلق یک بازه

مفهوم قدر مطلق

قدر مطلق چیست؟ استفاده از قدر مطلق چه تاثیری بر روی اعداد دارد؟ قدر مطلق در ریاضی یک مفهوم ساده و پر کاربرد دارد. قدر مطلق یک عدد همواره یک عدد نامنفی است. این بدین معنی است که اگر یک عدد را داخل قدر مطلق قرار دهیم جواب همیشه یک عدد مثبت است. بنابراین قدر مطلق یک عدد همواره یک عدد نامنفی یا صفر است. اگر بخواهیم قدر مطلق را به صورت دیگری تعریف کنیم باید بگوییم که قدر مطلق یک عدد برابر است با فاصله آن عدد تا صفر.

به عنوان مثال اگر بخواهیم قدر مطلق عدد 4- را به دست آوریم باید بدانیم تحت هر شرایطی قدر مطلق این عدد یک عدد مثبت است. این بدین معنی است که قدر مطلق عدد 4- یک عدد مثبت یعنی عدد 4 است. مقدار خروجی قدر مطلق همواره یک عدد بزرگتر و یا مساوی با صفر است. داوطلبان باید به یک نکته مهم توجه داشته باشند که قدر مطلق یک بازه قوانین و شرایط خاص خود را دارد و داوطلبان باید با توجه به شرایط بازه به سوالات پاسخ دهند. اما در حالت کلی قدر مطلق هر عدد یا بازه‌ای به صورت مثبت محاسبه می‌شود.

آموزش قدر مطلق یک بازه در ریاضی حرف آخر

داوطلبان حرف آخری در ویدیو زیر می‌توانند آموزش قدر مطلق در یک بازه را با آموزش استاد منتظری و استاد مهران قاسمی مشاهده کنند. این دو استاد برتر ریاضی در موسسه حرف آخر برای آموزش بهتر مطالب از روش‌های خاص و الگوهای ابتکاری استفاده می‌کنند. همین موضوع نیز موجب می‌شود که داوطلبان مفاهیم را بهتر یاد بگیرند. ویدیو زیر نحوه محاسبه قدر مطلق یک بازه را به داوطلبان نشان می‌دهد:

 

 

نکات مهم در مورد قدر مطلق بازه

  • یک بازه مجموعه‌ای از اعداد است.
  • خاصیت قدر مطلق به نحوی است که تمامی اعداد منفی را می‌گیرد و یک عدد مثبت تحویل می‌دهد.
  • قدر مطلق یک عدد منفی، یک عدد مثبت است.
  • قدر مطلق یک عدد مثبت، یک عدد مثبت است.
  • و …

 حرف آخر

کنکور 1402 و کنکور سال‌های آینده با تغییرات زیادی روبه‌رو شده‌اند. موسسه آموزشی حرف آخر نیز با توجه به این تغییرات، دوره‌های آموزشی خود را بروز کرده است. دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر با تغییرات کنکور 1402 همخوانی دارد و داوطلبان را با توجه به تغییرات برای کنکور سراسری آماده می‌کند. دروس تخصصی نقش مهمی در کنکور دارند و موسسه حرف آخر نیز اهمیت این دروس را در نظر دارد.

تمامی ویدیوهای آموزشی حرف آخر با استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی تدریس می‌شوند و در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرند. داوطلبان با ویدیوهای آموزشی حرف آخر دیگر نیازی به حفظ کردن مطالب ندارند. آن‌ها می‌توانند مطالب را به صورت دقیق و جزئی یاد بگیرند. تمامی این موارد موجب می‌شوند که داوطلبان درصدهای مناسبی برای دروس تخصصی در کنکور سراسری به دست آورند.

البته داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که موسسه حرف آخر تنها برای دروس تخصصی کنکور دوره‌های آموزشی ندارد. موسسه حرف آخر برای تمامی دروس تخصصی و دروس عمومی از پایه ابتدایی تا دوره متوسطه دوم، دوره‌های آموزشی خاصی دارد. بنابراین دانش‌آموزان و داوطلبان از دوره ابتدایی تا دوره کنکور می‌توانند به ویدیوهای آموزشی کاملی دسترسی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.