موسسه‌های آموزشی زیادی برای آموزش دروس مختلف کنکور در کشور وجود دارند. هر کدام از این موسسه‌ها، امکانات مختلفی را در اختیار داوطلبان و دانش‌آموزان قرار می‌دهند. موسسه حرف آخر از سال 1390 در کنار دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور است و دوره‌های آموزشی مختلفی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. این موسسه در سال‌های آغازین خود تا سال 1400، دوره‌های آموزشی خود را به صورت بسته‌های فیزیکی یعنی دی وی دی در اختیار داوطلبان قرار می‌داد. اما این شرایط در سال 1401 با تغییراتی زیادی روبه‌رو شد. تمامی دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر در قالب مختلفی در اختیار داوطلبان قرار گرفت. البته این تنها تغییر دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر نبود. این موسسه امکانات مختلفی مانند مشاور هوشمند حرف آخر، کلاس‌های رفع اشکال آنلاین و … را نیز به دوره‌های آموزشی خود اضافه کرد.

موسسه حرف آخر در سال 1401 از پروژه هیبرید حرف آخر رونمایی کرد و در کنار این پروژه امکانات بسیار زیادی را در اختیار داوطلبان قرار داد. یکی از مهم‌ترین امکانات موسسه حرف آخر در این پروژه مشاور رباتیک حرف آخر یا مشاور هوشمند حرف آخر است. این امکان و ویژگی برای اولین بار در سال 1401 در کشور راه‌اندازی شد و نتایج بسیار قابل قبولی داشت. نسخه جدید حرف آخر مجهز به یک سیستم هوش مصنوعی است که همراه با هوش مصنوعی امکانات و ویژگی‌های زیادی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ معرفی مشاور هوشمند حرف آخر یا مشاور رباتیک حرف آخر می‌رود و اطلاعات جامع و کاملی را در مورد این امکان جدید حرف آخر در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

 

مشاور هوشمند حرف آخر

 

معرفی مشاور هوشمند حرف آخر

مشاور رباتیک حرف آخر یا مشاور هوشمند حرف آخر چیست؟ این مشاور چه امکاناتی را در اختیار دانش‌آموزان و داوطلبان قرار می‌دهد؟ قبل از اینکه به سراغ معرفی مشاور هوشمند حرف آخر برویم باید به سراغ نسخه هیبرید حرف آخر برویم، زیرا این امکان حرف آخر در سیستم هیبرید حرف آخر وجود دارد. موسسه حرف آخر با توجه به نیازهای دانش‌آموزان و داوطلبان نحوه ارائه دوره‌های آموزشی خود را تغییر داد. این موسسه دوره‌های آموزشی خود را در بستر vod حرف آخر ارائه کرد. این کار موجب شد تا داوطلبان دوره‌های آموزشی را به صورت آنلاین و آفلاین مشاهده کنند و امکان مشاهده ویدیوهای آموزشی را در هر مکانی داشته باشند.

پروژه جدید حرف آخر یک ویژگی بسیار مهم را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد و آن مشاور هوشمند حرف آخر است. داوطلبانی که دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر را تهیه می‌کنند امکان برخورداری از مشاور هوشمند حرف آخر را نیز دارند. این امکان با استفاده از هوش مصنوعی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. دانش‌آموزان و داوطلبان این موضوع را در نظر داشته باشند که این ویژگی برای اولین بار در ایران توسط موسسه حرف آخر در اختیار دانش‌آموزان و داوطلبان قرار می‌گیرد.

هوش مصنوعی در موسسه حرف آخر به برنامه‌ریزی و مشاوره کمک می‌کند. این بدین معنی است که هر داوطلبی با توجه به نوع یادگیری دروس و زمان مطالعه یک مشاوره مخصوص دریافت می‌کنند. به عبارت دیگر هر داوطلبی در موسسه حرف آخر یک مشاور هوشمند منحصربه‌فرد خواهد داشت. داوطلبان با استفاده از این ویژگی موسسه حرف آخر یک برنامه‌ریزی دقیق و یک مشاور هوشمند خواهند داشت.

مشاور هوشمند حرف آخر چه مزایایی دارد؟

مشاور هوشمند حرف آخر توسط فناوری‌های هوش مصنوعی و تکنولوژی‌های پیشرفته در اختیار دانش‌آموزان و داوطلبان قرار می‌گیرد. داوطلبان با استفاده از این مشاوره امکانات زیادی را در دسترس خواهند داشت. آن‌ها می‌توانند با برنامه‌ریزی دقیق دروس مختلف را مطالعه کنند. بدون شک یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از مشاور رباتیک حرف آخر، دریافت یک مشاوره منحصربه‌فرد است. این بدین معنی است که هر داوطلبی یک برنامه آموزشی خاص دریافت می‌کند. به عبارت دیگر تمامی داوطلبان دارای یک مشاور یکسان نیستند. البته این تنها ویژگی و مزایای این نوع مشاوره نیست. داوطلبان در بخش زیر می‌توانند با مزایای مشاور هوشمند حرف اخر بیشتر آشنا شوند:

1) سطح‌بندی داوطلب قبل از ارائه برنامه

همانطور که در بخش بالایی نیز به آن اشاره کردیم مشاور رباتیک حرف آخر یا مشاور هوشمند حرف آخر با استفاده از یک هوش مصنوعی کار می‌کند. این بدین معنی است که تمامی فعالیت‌های داوطلبان در بستر vod حرف آخر رصد و بررسی می‌شود. شاید برخی از داوطلبان تصور کنند که مشاور هوشمند حرف آخر برای تمامی داوطلبان یکسان است و تمامی داوطلبان یک برنامه مشترک دارند. این طرز فکر کاملا اشتباه است. مشاور هوشمند حرف آخر قبل از هر کاری داوطلبان را سطح‌بندی می‎‌کند. این بدین معنی است که موسسه حرف آخر قبل از هر کاری از سطح علمی داوطلبان با خبر می‌شود و سپس به سراغ ارائه برنامه هوشمند می‌رود.

دانش‌آموزان و داوطلبان در مرحله اول با توجه به گروه آموزشی خود یک برنامه روزانه به صورت موقت دریافت می‌کنند. داوطلبان در این شرایط باید دوره‌ آموزشی که از طریق موسسه حرف آخر ارائه می‌شود را با توجه به برنامه موسسه به صورت دقیق مشاهده کنند. سیستم مشاور هوشمند حرف آخر از طریق بستر vod حرف آخر نحوه مشاهده ویدیو آموزشی را بررسی می‌کند. هوش مصنوعی حرف آخر در طول این دوره آموزشی با پرسش و پاسخ میزان یادگیری داوطلبان را می‌سنجد. به عبارت دیگر داوطلبان در این مرحله با توجه به سرعت مشاهده دوره آموزشی توسط هوش مصنوعی سطح‌بندی می‌شوند.

داوطلبان در این مرحله با توجه به سرعت مشاهده دوره آموزشی و نحوه پاسخگویی به سوالات ارزیابی می‌شوند. این موضوع موجب می‌شود که مشاور هوشمند حرف آخر با توجه به سطح علمی داوطلب و سرعت مطالعه او یک برنامه درسی منحصربه‌فرد در اختیار داوطلب قرار دهد. تمامی این فرآیندها موجب می‌شوند که داوطلبان با توجه به سطح علمی خود یک برنامه آموزشی داشته باشند.

 

مشاور هوشمند حرف آخر

2) ارائه برنامه‌ریزی شخصی برای هر داوطلب

همانطور که در بخش بالا به معرفی آن پرداختیم داوطلبان در مرحله اول به صورت کامل سطح‌بندی می‌شوند. یک نکته مهم در این شرایط وجود دارد که داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند. هر داوطلبی با توجه به سطح و گروه آموزشی خود یک برنامه آموزشی دریافت می‌کند. مرحله دوم شامل ارائه یک برنامه‌ریزی شخصی برای داوطلب است. مشاور هوشمند حرف آخر با توجه به گروه آموزشی داوطلب یک برنامه‌ریزی روزانه را در اختیار داوطلب قرار می‌دهد. به راحتی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که مهم‌ترین ویژگی مشاور رباتیک حرف آخر، ارائه یک برنامه دقیق و منظم برای داوطلب است.

هر داوطلبی با توجه به سطح تحصیلی خود یعنی متوسط، متوسط به بالا یا قوی، یک برنامه آموزشی مناسب دریافت می‌کند. داوطلبان برای اینکه بتوانند جواب موثری از این برنامه‌ریزی بگیرند باید به صورت کاملا دقیق از دستورهای این برنامه پیروی کنند. با توجه به سطح توانایی و توانمندی‌های هر داوطلب، اهداف و انتظارات وی مشخص می‌شوند. این اهداف ممکن است شامل یادگیری مهارت‌های خاص، بهبود در یک درس تخصصی خاص یا رسیدن به یک رشته تحصیلی مشخص باشد. مشاور هوشمند حرف آخر به داوطلبان این امکان را می‌دهد تا آن‌ها به صورت روزانه یک گزارش از نحوه مطالعه و مشاهده دوره آموزشی داشته باشند.

بر اساس اهداف و سطح توانایی هر داوطلب، مشاور هوشمند حرف آخر به دقت منابع و مطالب آموزشی مناسب را انتخاب می‌کند. این منابع می‌توانند شامل کتب درسی حرف آخر، دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر و سایر منابع آموزشی باشند.

3) شخصی سازی هر برنامه برای داوطلب

یکی از منحصربه‌فردترین ویژگی‌های مشاور هوشمند حرف آخر، شخصی سازی برنامه آموزشی برای هر داوطلب است. این ویژگی موجب می‌شود که هر داوطلب با توجه به نحوه مطالعه خود یک برنامه آموزشی خاص داشته باشد. این ویژگی به هر داوطلب این امکان را می‌دهد که برنامه ‌آموزشی کاملا متناسب با نیازها، توانایی‌ها و هدف‌های خود داشته باشد. به عنوان مثال برخی از داوطلبان صبح‌ها انرژی بیشتری برای مطالعه دروس تخصصی دارند. سایر داوطلبان علاقه دارند عصرها و شب زمان مطالعه بیشتری داشته باشند. مشاور هوشمند با توجه به نیازهای داوطلبان و ساعات مطالعه آن‌ها یک برنامه آموزشی مشخص در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. بنابراین این برنامه آموزشی با توجه به نیازهای داوطلب برای او شخصی سازی می‌شود.

مشاور هوشمند موسسه حرف آخر برنامه زمانی خاصی را برای مطالعه هر داوطلب مشخص می‌کند. این برنامه زمانی به صورت جامع و کامل تمامی شرایط داوطلب را در نظر می‌گیرد. این نکته را فراموش نکنید که این برنامه به صورت روزانه در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد. اگر داوطلب بنا به هر دلیلی نتواند برنامه آموزشی رو مطالعه کند، مشاور با توجه به این شرایط یک برنامه جدید در اختیار داوطلب قرار می‌دهد. گاهی اوقات داوطلب نمی‌تواند با توجه به تعیین سطح اولیه دروس را مطالعه کند. این موضوع هیچ جای نگرانی ندارد، زیرا داوطلب می‌تواند دوباره یک برنامه آموزشی مناسب با شرایط فعلی خود دریافت کند.

شخصی‌سازی هر برنامه در مشاور هوشمند به داوطلب این امکان را می‌دهد تا او به بهترین شکل ممکن دروس مختلف را مطالعه کند. این رویکرد به داوطلب امکان می‌دهد که برنامه آموزشی خود را به شیوه‌ای دقیق شخصی سازی کند تا به بهره‌وری بیشتر و بهبود کیفیت یادگیری دست یابد.

 

مشاور هوشمند حرف آخر

 

 

4) ارائه گزارش به صورت روزانه

مشاور هوشمند حرف آخر برای اولین بار در کشور توسط موسسه حرف آخر در اختیار دانش‌آموزان و داوطلبان قرار می‌گیرد. این مشاور هوشمند به قدری امکانات و ویژگی‌های زیادی دارد که تمامی داوطلبان را از مشاوره‌های دیگر بی نیاز می‌کند. یکی دیگر از مزایای استفاده از این مشاور، دریافت گزارش به صورت روزانه است. این گزارش روزانه نه تنها در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد، بلکه مشاوران حرف آخر و والدین نیز امکان مشاهده این گزارش را دارند. این گزارش‌ها به داوطلبان امکان می‌دهند تا پیشرفت خود را مشاهده کرده و در مسیر تحصیلی خود به بهترین شکل ممکن پیش بروند. در هر گزارش روزانه، پیشرفت تاکنون داوطلب از نظر توانایی‌ها و اهداف بررسی می‌شود. این بررسی شامل ارزیابی نحوه مطالعه و پیشرفت داوطلب است.

داوطلب در این گزارش، برنامه روزانه برای روز بعد خود را نیز دریافت می‌کند. این برنامه شامل مشاهده دوره‌های آموزشی و حضور در کلاس‌های رفع اشکال است. در هر گزارش اهداف جدید داوطلب تعیین می‌شود. این اهداف ممکن است بر اساس تغییرات در توانایی‌ها و نیازهای داوطلب تنظیم شوند. مشاوره هوشمند در هر گزارش ممکن است پیشنهادات و توصیه‌های خاصی به داوطلب ارائه کند. این توصیه‌ها ممکن است مربوط به بهبود روند یادگیری، تغییر در روش‌های مطالعه یا توانمندی‌های خاص باشند.

این گزارش‌ها به پایش مداوم پیشرفت داوطلبان ادامه می‌دهند. این ارزیابی‌های مداوم به داوطلبان کمک می‌کند تا به بهبود توانایی‌ها و پیشرفت مستمر دست یابند. ارائه گزارش به صورت روزانه در مشاوره هوشمند به داوطلبان این امکان را می‌دهد تا پیشرفت خود را به دقت مشاهده کرده و در مسیر تحصیلی به بهترین شکل پیش بروند.

5) مشاوره تحصیلی تا روز کنکور

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات داوطلبان هنگام مطالعه دروس، سردرگمی برای نوشتن یک برنامه دقیق است. همین دلیل نیز موجب می‌شود که داوطلبان نتوانند برای مطالعه دروس یک برنامه مشخص داشته باشند. متاسفانه مشاوره‌های تحصیلی که در حال حاضر وجود دارند تنها یک مشاوره را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند و داوطلبان را به حال خود رها می‌کنند. مشاور هوشمند حرف آخر از اولین روز تا روز کنکور در کنار داوطلبان است و آن‌ها را در این مسیر دشوار همراهی می‌کند. تمامی داوطلبان حرف آخری با خیال راحت می‌توانند از این سیستم استفاده کنند و در کنار آن با مشاوران ارشد حرف آخر نیز در تماس باشند. بنابراین داوطلبان نباید به هیچ عنوان نگران مشاور تحصیلی تا روز کنکور باشند.

مشاوره تحصیلی تا روز کنکور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به داوطلبان این امکان را می‌دهد تا به بهترین نحو برای آزمون دشوار کنکور آماده شوند. این مشاور هوشمند به داوطلبان کمک می‌کند تا برنامه‌های مطالعه و زمان‌بندی مؤثری برای کنکور داشته باشند. این برنامه‌ریزی شامل تعیین زمان مطالعه برای هر درس، تعداد ساعات مطالعه روزانه و تعیین اولویت درس‌ها می‌شود. داوطلبان ممکن است در دوره‌ آمادگی کنکور با استرس و اضطراب زیادی مواجه شوند. مشاور هوشمند در این مسیر به ارائه راهکارهای مدیریت استرس و اضطراب کمک می‌کند تا داوطلبان بهترین عملکرد را در کنکور داشته باشند.

داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که این مشاور به صورت روزانه در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد و نحوه مطالعه دروس توسط این سیستم به صورت روزانه بررسی می‌شود.

 

مشاور هوشمند حرف آخر

 

ویژگی‌های مشاور هوشمند حرف آخر

 • مشاور رباتیک از روز انتخاب دوره تا روز کنکور
 • شخصی سازی برنامه درسی
 • مشاوره در طول روز
 • ارائه جدیدترین برنامه‌های آموزشی
 • مشاوره و ارتباط با والدین
 • سطح‌بندی داوطلبان با توجه به سطح تحصیلی آن‌ها
 • پرسش و پاسخ در طول مشاوره
 • مشاوره‌های انگیزشی
 • مشخص کردن اهداف تحصیلی داوطلبان
 • مناسب برای تمامی داوطلبان
 • ارائه مشاوره انگیزشی
 • و …

 

صحبت های استاد منتظری در مورد نسخه هیبرید حرف آخر

داوطلبان در بخش زیر می‌توانند صحبت‌های استاد منتظری را در مورد هوش مصنوعی و نسخه هیبرید حرف آخر مشاهده کنند و اطلاعات بیشتری در مورد این سیستم داشته باشند:

 

 

توضیحات مهندس کرمانیها در مورد مشاور هوشمند حرف آخر

 

سوالات متداول در مورد مشاور هوشمند حرف آخر

1) مشاور هوشمند حرف آخر چگونه در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد؟

داوطلبان پس از خرید دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخرکه مشاور هوشمند دارند، امکان دریافت این مشاوره را دارند.

2) کدام داوطلبان می‌توانند از این نوع مشاور استفاده کنند؟

تمامی داوطلبانی که دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر را خریداری کرده‌اند امکان استفاده از این مشاوره را دارند.

3) داوطلبانی که قبلا دی وی دی های آموزشی را تهیه کرده‌اند چگونه از مشاور هوشمند حرف آخر بهرمند می‌شوند؟

داوطلبانی که از قبل دی وی دی های آموزشی حرف آخر را  خریداری کردند با پرداخت یک هزینه مشخص می‌توانند وارد طرح مشاوره و برنامه‌ریزی هوشمند حرف آخر شوند.

شما می‌توانید برای داشتن هر گونه اطلاعات بیشتر به تلگرام حرف آخر  مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.