درس ریاضی مفاهیم و مباحث مختلفی در کنکور سراسری دارد. داوطلبان گروه ریاضی، تجربی و انسانی برای پاسخگویی به سوالات ریاضی باید تسلط زیادی بر روی مفاهیم داشته باشند. یکی از مباحث دشوار ریاضی در کنکور سراسری، معادلات مثلثاتی است. مبحث معادلات مثلثاتی در اکثر اوقات داوطلبان را دچار چالش‌ها و مشکلات زیادی می‌کند. همین موضوع نیز موجب می‌شود که داوطلبان از این مبحث فراری باشند و به سوالات آن در کنکور سراسری پاسخ ندهند. اما این شرایط برای داوطلبان حرف آخری صدق نمی‌کند، زیرا اساتید ریاضی حرف آخر مبحث معادلات مثلثاتی را به ساده‌ترین روش ممکن به داوطلبان آموزش می‌دهند.

استاد منتظری و استاد مهران قاسمی از برترین اساتید ریاضی در کشور هستند که درس ریاضی و مباحث آن را به داوطلبان آموزش می‌دهند. مبحث معادلات مثلثاتی یکی از مباحث مهم ریاضی در کنکور سراسری توسط استاد منتظری در ویدیو زیر تدریس می‌شود. این استاد برتر کشور با روش‌های ابتکاری خود این مبحث را به نحوی آموزش می‌دهد که داوطلبان به سوالات این بخش با سرعت نور پاسخ دهند. بله داوطلبان با آموزش استاد منتظری امکان پاسخگویی به سوالات ریاضی را با سرعت نور دارند.

موسسه حرف آخر در هر شرایطی به فکر داوطلبان است و بهترین امکانات را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. این موسسه برای اینکه تمامی داوطلبان امکان مشاهده ویدیوهای آموزشی حرف آخر را داشته باشند، ویدیوهای حرف آخر را به صورت رایگان در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت رسمی حرف آخر یا تلگرام حرف آخر برخی از ویدیوهای آموزشی این موسسه را به صورت رایگان مشاهده کنند.

 

معادلات مثلثاتی

 

معادلات مثلثاتی چیست؟

داوطلبانی که به دنبال حل سوالات معادلات مثلثاتی هستند باید با مفاهیم دایره مثلثاتی نیز آشنا باشند و با توجه به این مبحث به سوالات پاسخ دهند. در حالت کلی منظور از توابع مثلثاتی شش تابع سینوس، کسینوس، تانژانت، کتانژانت، سکانت و کسکانت است. هر کدام از این توابع روابط خاص خود را دارند و داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات باید با روابط آن‌ها آشنا باشند. البته به این نکته توجه داشته باشید که توابع مثلثاتی برای زاویه‌های خاص نیز توابع خاصی دارند. ما در قسمت بالا به این موضوع اشاره کردیم که برای پاسخگویی به معادلات مثلثاتی باید با مفاهیم دایره مثلثاتی آشنا باشید. اما دایره مثلثاتی چیست؟

دایره مثلثاتی به دایره‌ای گفته می‌شود که شعاع آن یک واحد است. نسبت‌های مثلثاتی به صورت تقسیم یا کسری از اضلاع مثلث درون یک دایره نشان داده می‌شوند. اگر بخواهیم وارد روابط مثلثاتی دایره بشویم مبحث طولانی می‌شود. استاد منتظری در ویدیو زیر به خوبی چند مفهوم ساده از معادلات مثلثاتی را به داوطلبان آموزش می‌دهد. داوطلبان در ویدیو زیر می‌توانند با مفاهیم ساده آشنا شوند و به سوالات این مبحث در کنکور سراسری پاسخ دهند.

آموزش مبحث معادلات مثلثاتی در ریاضی حرف آخر

استاد منتظری و استاد مهران قاسمی از اساتید برتر ریاضی در کشور هستند که دروس ریاضی را در موسسه حرف آخر تدریس می‌کنند. این دو استاد برتر کشور از جدیدترین روش‌های آموزشی برای تدریس مفاهیم ریاضی استفاده می‌کنند. داوطلبان در ویدیو زیر می‌توانند با مبحث معادلات مثلثاتی آشنا شوند و نحوه پاسخگویی به سوالات مختلف این مبحث را یاد بگیرند:

 

 

حرف آخر

دوره‌های آموزشی حرف آخر از سال 1401 با تغییرات زیادی روبه‌رو شده است. این موسسه با استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی دروس مختلف را به داوطلبان آموزش می‌دهد. داوطلبان حرف آخری به ساده‌ترین روش ممکن دروس را یاد می‌گیرند و هیچ نگرانی در مورد یادگیری دروس ندارند. داوطلبان گروه تجربی، ریاضی و انسانی تمامی دروس عمومی و تخصصی را می‌توانند در این موسسه یاد بگیرند. این بدین معنی است که صفر تا صد تمامی دروس در این موسسه به صورت کامل در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

اساتیدی که در موسسه حرف آخر تدریس می‌کنند جزو بهترین اساتید کنکور در کشور هستند. بنابراین داوطلبان با خیال راحت می‌توانند دوره‌های آموزشی این اساتید را تهیه کنند و تمامی دروس را به صورت جامع و کامل یاد بگیرند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر، استفاده از روش‌های نوین برای آموزش دروس است. روش‌هایی که در این موسسه برای آموزش دروس استفاده می‌شوند جزو بهترین روش‌های آموزشی در کشور هستند.

موسسه حرف آخر تمامی دوره‌های آموزشی خود را از دوران ابتدایی تا کنکور در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. دانش‌آموزان و داوطلبان نیازی ندارند تا در مورد هزینه این دوره‌ها نگران باشند. دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر با مناسب‌ترین قیمت ممکن در اختیار داوطلبان و دانش‌آموزان قرار می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.