نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور به سبک رتبه های برتر

در این مطلب از سایت حرف آخر قصد داریم در خصوص نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور برایتان نکات و مطالبی را ذکر کنیم. اگر تمایل دارید از این پس زبان انگلیسی را بهتر بخوانید و یادبگیرید با حرف آخر تا انتهای مطلب همراه باشید. یکی از بهترین راه های موفقیت پا گذاشتن سرجای پای انسانهای موفق می باشد. این اصل را همیشه از ما به خاطر بسپارید و در همه مراحل زندگی می توانید از آن استفاده کنید. برای اینکه بدانید نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور به چه صورت است می توانید از روشهای مطالعه زبان داوطلبان و رتبه های برتر کنکور در سالهای گذشته مطلع شوید و آنها را نیز خودتان بکار بگیرید تا شما هم بتوانید زبان انگلیسی کنکور را با درصد بالایی پاسخ دهید.

نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور به سبک رتبه های برتر

نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور به سبک رتبه های برترتا اینجا یادگرفتیم که برای موفقیت در درس زبان انگلیسی در کنکور می توانیم از نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور به سبک رتبه های برتر استفاده کنیم تا درصد بالایی را در درس زبان انگلیسی در کنکور بدست بیاوریم. اما باید بدانیم روش مطالعه زبان انگلیسی رتبه های برتر در کنکور به چه صورت می باشد تا بتوانیم از آن استفاده کنیم؟ برای اینکه پاسخ این سوال را بدانید چند دقیقه حوصله کنید من به شما خواهم گفتم که روشهای کلی رتبه های برتر در کنکور برای مطالعه زبان انگلیسی به چه صورت می باشد.

برای آشنایی با نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور باید بدانید به چه تعداد سوال در چه مدت زمانی پاسخ دهید

همه شما داوطلبان می دانید که سوالات درس زبان انگلیسی در آخرین بخش دفترچه عمومی شوالات قرار دارد. در دفترچه سوالات عمومی شما باید ابتدا به سوالات ادبیات فارسی سپس عربی و بعد دین و زندگی و در نهایت در ۴ بخش سوالات دفترچه عمومی به سوالات زبان انگلیسی کنکور پاسخ دهید. سوالات زبان انگلیسی در کنکور ۲۵ سوال می باشد که باید بتوانید در مدت کمتر از ۲۰ دقیقه پاسخ دهید. سوالات زبان انگلیسی در کنکور از شماره ۷۵ تا شماره ۱۰۰ شماره بندی شده است.

نحوه بارم بندی سوالات کنکور درس زبان انگلیسی طبق سالهای قبل

۱- در مبحث گرامر تعداد ۴ سوال
۲- از مبحث کلوز تست تعداد ۵ سوال
۳- از مبحث Vocabulary تعداد ۸ سوال
۴- از مبحث Reading Comprehension تعداد ۸ سوال

 

نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور به سبک رتبه های برتر

 

چک لیست نکات مهم درخصوص نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور به سبک رتبه های برتر

۱- بر روی لغات تسلط کامل پیدا کنید.

نکته اول که از تقسیم بندی نحوه سوالات کنکور مشخص است این است که لغات در کنکور در درس زبان انگلیسی بسیار مهمتر می باشد. بنابراین اولین نکته در نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور تمرکز بیشتر روی لغات می باشد. اگر بتوانید بر روی لغات تسلط کامل پیدا کنید تا حد زیادی حتی می توانید سوالات دیگر بخش ها از جمله گرامر را پاسخ دهید. برای حفظ لغات باید به صورت اصولی و کارآمد عمل کنید. حفظ طوطی وار لغات سخت است. سعی کنید لغات را دسته بندی کنید و با توجه به کاربرد آنها خصوصا در جملات آنها را یاد بگیرید. یادتان باشد در یادگیری لغات تمرین و تمرین و تکرار خیلی مهم است. می توانید دفترچه لغات ایجاد کنید یا از کتابچه لغات موجود استفاده کنید.

نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور به سبک رتبه های برتر

یک یادگیری لغات را دسته بندی جدید است.

برای هر لغت معنی فارسی، انگلیسی یا مترادف، و یک جمله کوتاه مثال بزنید.

از حساسیت زیاد و نوشتن لغاتی که قبلا اونها رو یاد دارید پرهیز کنید.

لغات جدید را در قالب جمله یاد بگیرید و از تکنیک جمله سازی استفاده کنید.

 

۲- پس از مطالعه لغات گرامر را در دستور کارتان قرار دهید

دومین نکته در خصوص نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور به سبک رتبه های برتر مربوط به مبحث گرامر می باشد. درمبحث گرامر مهمترین نکته خلاصه نویسی اصولی و صحیح می باشد. گرامر را بخوانید و خلاصه نویسی کنید و بارها مرور کنید تا مسلط شوید. روش مطالعه گرامر هم به صورت درس به درس می باشد. یعنی هر درس را بخوانید و خلاصه نویسی کنید و تا زمانی که خلاصه نویسی شما کامل نشده است سراغ درس بعدی نروید. بر روی گرامر درس اول مسلط شوید سپس به درس دوم بروید.

در مطالعه گرامر درس به درس جلو بروید.

حتما از خلاصه نویسی استفاده کنید.

 

۳- بعد از خلاصه نویسی کامل گرامر هردرس سراغ ریدینگ آن درس بروید

نکته سوم در مورد نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور به سبک رتبه های برتر مطالعه ریدینگ هردرس بعد از گرامر آن درس می باشد. بعد از تسلط روی لغات هردرس و سپس مطالعه کامل گرامر همان درس و خلاصه نویس کامل گرامز به مطالعه و بررسی ریدینگ ان درس بپردازید. تلاش کنید تا ریدینگ هر درس را به صورت موشکافانه بررسی و مطالعه کرده و نکات گرامری جدید و همینظور لغات جدید و مهم ریدینگ را یادداشت کنید و یک خلاصه نویسی هم از لغات و نکات گرامری ریدینگ داشته باشید. بنابراین تا اینجا شما ۲ خلاصه از هر درس دارید. خلاصه اول مربوط به گرامر و خلاصه دوم مربوط به ریدینگ است.

ریدینگ را بخوانید و موشکافانه بررسی کنید

لغات جدید و مهم را خلاصه نویسی کنید

نکات گرامری جدید را در خلاصه نویسی ریدینگ یادداشت کنید

 

۴-تا می توانید کلوز تست ها را تمرین کنید

مرحله چهارم در نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور به سبک رتبه های برتر تکرار زیاد کلوز تست ها می باشد. بعد از تسلط روی لغات و گرامر و ریدینگ هر درس نوبت به تمرین و تمرین و تکرار و تکرار کلوز تست ها می رسد.

نحوه مطالعه زبان انگلیسی در کنکور به سبک رتبه های برتر

۵- بهترین روش تست زنی کنکور در درس زبان انگلیسی برای کنکور

بهترین منبع تمرین کنکور زبان انگلیسی سوالات کنکور سالهای گذشته است.

بهترین روش حل سوالات درتمام دروس ازجمله زبان انگلیسی شبیه سازی کنکور است.

فرض کنید ۲۰ دقیقه زمان دارید و باید در این تایم به همه سوالات پاسخ دهید.

بتدریج این زمان را تا زیر ۱۵ دقیقه کاهش دهید.

بعد از آزمون به بررسی و تحلیل پاسخ هایتان بپردازدید.

با این روش نقطه ضعف‌هایتان آشکار می شود که می توانید رفع کنید.

 

مشاوره تلفنیامیدوارم نکات گفته شده به شما در یادگیری درس زبان انگلیسی برای کنکور مفید واقع شود و بتواند تا حد زیادی شما را در یادگیری درس زبان انگلیسی خصوصا برای کنکور کمک کند. در پایان اگر سوالی در ذهنتان دارید می توانید بدون اتلاف وقت آن را از مشاوران حرف آخر بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست