یکی از درس‌های نسبتا دشوار پایه اول ابتدایی درس علوم است. این درس مباحث و مفاهیم نسبتا دشواری دارد و دانش‌آموزان باید برای امتحان مفاهیم این درس را به خوبی و با دقت بسیار زیادی مطالعه کنند. دانش‌آموزان معمولا در امتحانات نهایی برای پاسخگویی به سوالات این درس دچار مشکل می‌شوند، زیرا با سوالات آشنا نیستند. همین موضوع موجب می‌شود که آن‌ها نمرات پایینی در امتحان کسب کنند. یک راه‌حل ساده برای این مشکل حل نمونه سوال علوم اول ابتدایی قبل از امتحان است.

حل نمونه سوال علوم اول ابتدایی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در امتحان استرس کمتری داشته باشند. دانش‌آموزانی که قبل از امتحان نمونه سوال حل می‌کنند با سوالات آشنایی دارند و به راحتی در امتحان یک نمره بالا برای درس علوم کسب می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید دانش‌آموزان در امتحانات نمره بالایی برای درس علوم کسب کنند باید نمونه سوالات این درس را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهید.

تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ نمونه سوال علوم اول ابتدایی می‌رود و این نمونه سوالات را در اختیار دانش‌آموزان عزیز قرار می‌دهد.

دانلود نمونه سوال علوم اول ابتدایی

چرا باید از نمونه سوال علوم اول ابتدایی استفاده کرد؟

شاید برای بسیاری از والدین این سوال پیش آید که چرا باید از نمونه سوال علوم اول ابتدایی برای دانش‌آموزان استفاده کرد؟ دلیل این موضوع بسیار ساده و روشن است. دانش‌آموزانی که قبل از امتحانات نمونه سوال حل می‌کنند با سوالات آشنا می‌شوند.

آشنایی با سوالات به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در موقع امتحان استرس کمتری داشته باشند. یکی دیگر از مزایای استفاده از نمونه سوالات، آشنایی دانش‌آموزان با نقاط ضعف و قوت خودشان است. دانش‌آموزان با حل نمونه سوال متوجه می‌شوند کدام بخش‌ها را بهتر می‌دانند و به کدام بخش‌ها تسلط ندارند. بنابراین حل نمونه سوال علوم اول ابتدایی از هر جنبه برای دانش‌آموزان اهمیت دارد.

نمونه سوال علوم اول ابتدایی – سری اول

نمونه سوال علوم اول ابتدایی – سری دوم

نمونه سوال علوم اول ابتدایی – سری سوم

نمونه سوال علوم اول ابتدایی – سری چهارم

نمونه سوال علوم اول ابتدایی – سری پنجم

نمونه سوال علوم اول ابتدایی – سری ششم

نمونه سوال علوم اول ابتدایی – سری هفتم

نمونه سوال علوم اول ابتدایی – سری هشتم

نمونه سوال علوم اول ابتدایی – سری نهم

آموزش علوم اول ابتدایی حرف آخر

موسسه حرف آخر برای دانش‌آموزان ابتدایی پکیج‌های خاصی آماده کرده است. این پکیج‌های جدید تمامی مفاهیم پایه ابتدایی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. یکی از پکیج‌های ابتدایی حرف آخر که در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد، پکیج علوم اول ابتدایی است. پکیج علوم اول ابتدایی حرف آخر با استفاده از روش‌های خاص و منحصربه‌فرد مفاهیم علوم را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد.

مدرس پکیج علوم اول ابتدایی حرف آخر، استاد پیمان کامیار است. همان طور که می‌دانید استاد پیمان کامیار یکی از برترین مدرسان کشور است که در موسسه حرف آخر فعالیت می‌کند. استاد کامیار با استفاده از روش‌های خاص و ابتکاری خود مفاهیم علوم پایه اول دبستان را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. استاد پیمان کامیار در این مجموعه تنها نیست و همراه با گامباسگولی و ماسگامبولی مباحث علوم را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد.

پکیج علوم اول ابتدایی چه ویژگی‌هایی دارد؟

1) آموزش با استفاده از بازی و سرگرمی

دانش‌آموزان ابتدایی معمولا به درس خواندن علاقه‌ای ندارند. آن‌ها بازی و سرگرمی را به درس خواندن ترجیح می‌دهند. موسسه حرف آخر برای اینکه دانش‌آموزان علاقه بیشتری به درس خواندن پیدا کنند از روش‌های سرگرم کننده‌ای برای آموزش استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج‌های آموزشی حرف آخر استفاده از بازی و سرگرمی است. روش تدریس این پکیج به نحوی است که دانش‌آموزان به درس خواندن علاقمند می‌شوند و در کنار بازی و سرگرمی درس نیز می‌خوانند.

2) استفاده از تصاویر و انیمیشن برای یادگیری بهتر

یکی دیگر از ویژگی‌های پکیج علوم اول ابتدایی استفاده از تصاویر و انیمیشن است. استاد پیمان کامیار تمامی مفاهیم موجود در پکیج را با استفاده از تصاویر و انیمیشن‌های متنوع به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. استفاده از تصاویر و انیمیشن موجب می‌شود که دانش‌آموزان با علاقه بیشتری به درس گوش کنند و مفاهیم در حافظه بلندمدت آن‌ها بیشتر ثبت شود.

3) استفاده از روش‌های ابتکاری خاص و منحصربه‌فرد

درس علوم یکی از درس‌های دشوار دوره ابتدایی است. برخی از دانش‌آموزان نمی‌توانند به خوبی مفاهیم این درس را یاد بگیرند. استاد پیمان کامیار برای این مشکل یک روش مناسب ارائه می‌دهد. استفاده از روش‌های خاص و منحصربه‌فرد موجب می‌شود که دانش‌آموزان مفاهیم را به خوبی یاد بگیرند. استاد کامیار روش‌های ابتکاری و خاصی دارد و با همین روش‌ها به بهترین شکل علوم پایه اول ابتدایی را آموزش می‌دهد.

دانلود نمونه سوال علوم اول ابتدایی
علوم دوم دبستان

4) تدریس توسط استاد پیمان کامیار

همان طور که می‌دانید استاد پیمان کامیار یکی از برترین مدرسان کشور است که در موسسه حرف آخر درس علوم و درس فیزیک را تدریس می‌کند. تسلط استاد پیمان کامیار بر روی مسائل و مفاهیم به قدری زیاد است که دانش‌آموزان هر مفهومی را به راحتی می‌توانند آموزش ببینند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج علوم اول ابتدایی تدریس توسط استاد کامیار است.

5) آموزش سطر به سطر کتاب درسی

تمامی مفاهیمی که در این پکیج به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود از کتاب درسی علوم اول ابتدایی است. استاد پیمان کامیار تمامی مفاهیم علوم اول ابتدایی را به صورت سطر به سطر آموزش می‌دهد تا دانش‌آموزان مشکلی در یادگیری مفاهیم نداشته باشند. همین موضوع موجب می‌شود که این پکیج به یکی از بهترین پکیج‌های علوم ابتدایی تبدیل شود.

6) حل سوالات مهم علوم

استاد کامیار در کنار آموزش مفاهیم علوم، سوالات مهم علوم را برای دانش‌آموزان حل می‌کند. همین موضوع به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در کنار آموزش مفاهیم، سوالات مهم را نیز یاد گرفته و آن‌ها را حل کنند.

نمونه سوال فارسی اول ابتدایی

پکیج علوم ابتدایی حرف آخر چه موضوعاتی را شامل می‌شود؟

دانش‌آموزانی که با استفاده پکیج علوم اول ابتدایی مفاهیم را مطالعه می‌کنند به صورت کامل تمامی مفاهیم علوم اول ابتدایی را یاد می‌گیرند. این بدین معنی است که این پکیج دقیقا مطابق با سرفصل‌های کتاب درسی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. آموزش این پکیج به صورت سطر به سطر است و تمامی سطرهای کتاب علوم ابتدایی به آن‌ها آموزش داده می‌شود. دانش‌آموزان در این پکیج درس‌های زیر را یاد می‌گیرند:

 • زنگ علوم
 • سلام، به من نگاه کن
 • سالم باش، شاداب باش
 • دنیای جانوران
 • دنیای گیاهان
 • زمین خانه پر آب ما
 • زمین خانه سنگی ما
 • چه می‌خواهیم بسازیم؟
 • زمین خانه خاکی ما
 • در اطراف ما هوا وجود دارد
 • دنیای سرد و گرم
 • از خانه تا مدرسه
 • آهنربای من
 • از گذشته تا آینده
علوم اول ابتدایی حرف آخر
علوم اول ابتدایی حرف آخر

سوالات متداول در مورد نمونه سوال علوم اول ابتدایی

1) چرا دانش‌آموزان باید از نمونه سوال قبل از امتحانات استفاده کنند؟

حل نمونه سوالات قبل از امتحانات آمادگی دانش‌آموزان را افزایش می‌دهد و آن‌ها با سوالات مهم هر درس آشنا می‌شوند.

2) نمونه سوالات این مطلب بر اساس چه معیاری تهیه شده‌اند؟

تمامی سوالاتی که در این مطلب وجود دارند بر اساس سوالات علوم در مدارس سراسر کشور تهیه شده‌اند.

3) چگونه می‌توان استرس دانش‌آموزان ابتدایی را قبل از امتحان کاهش داد؟

دانش‌آموزان می‌توانند قبل از امتحانات نمونه سوالات را حل کنند تا آمادگی بیشتری برای حضور در امتحانات داشته باشند.

شما می‌توانید برای داشتن هرگونه اطلاعات بیشتر در مورد محصولات جدید حرف آخر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کنید و از آخرین اطلاعات در مورد محصولات و قیمت‌ها مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.