پایه سوم ابتدایی در مقایسه با دو پایه ابتدایی کمی برای دانش‌آموزان سخت‌تر است و مفاهیم زیادی را شامل می‌شود. یکی از درس‌هایی که دانش‌آموزان در کلاس سوم ابتدایی باید آن را مطالعه کنند درس علوم است. درس علوم بعد از درس ریاضی یکی از دشوارترین درس‌های پایه ابتدایی است. این درس ماهیت حفظی و مفهومی دارد و دانش‌آموزان باید مفاهیم آن را به خوبی یاد بگیرند. معمولا دانش‌آموزان در امتحان علوم نوبت اول و نوبت دوم دچار مشکل می‌شوند و نمی‌توانند به سوالات به درستی پاسخ دهند. یکی از دلایلی که دانش‌آموزان در امتحان نمی‌توانند عملکرد درستی داشته باشند عدم حل نمونه سوال در امتحان است. به همین دلیل حل نمونه سوال علوم سوم ابتدایی از اهمیت زیادی برخوردار است.

دانش‌آموزانی که با نمونه سوال علوم سوم ابتدایی آشنا می‌شوند عملکرد بهتری در امتحانات نوبت اول و نوبت دوم دارند. حل نمونه سوال می‌تواند از جنبه‌های زیادی برای دانش‌آموزان مفید باشد. دانش‌آموزانی که قبل از امتحان نمونه سوال حل می‌کنند استرس کمتری در امتحان دارند و همین موضوع موجب می‌شود که آن‌ها به سوالات بهتر پاسخ دهند. با توجه به اهمیت درس علوم ما در این مطلب به سراغ تهیه نمونه سوال علوم سوم ابتدایی می‌رویم و مهم‌ترین سوالات علوم این پایه را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

نمونه سوال علوم سوم ابتدایی

چرا باید از نمونه سوال علوم سوم ابتدایی استفاده کرد؟

هر درسی در هر پایه تحصیلی دارای سوالات و مفاهیم دشوار است. این موضوع بسیار طبیعی است که دانش‌آموزان نتوانند به سوالات یک درس در امتحان پاسخ دهند. اما راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان عملکرد دانش‌آموزان را در امتحان بالا برد. یکی از این راه‌ها استفاده از نمونه سوال و حل آن قبل از امتحان است. شاید این سوال برای شما پیش آید که چرا حل نمونه سوال علوم سوم ابتدایی از اهمیت زیادی برخوردار است؟ ما در این قسمت برخی از دلایل این موضوع را به شما توضیح می‌دهیم.

اولین دلیلی که موجب می‌شود حل نمونه سوال علوم سوم ابتدایی از اهمیت زیادی برخوردار باشد کاهش استرس دانش‌آموزان در امتحان است. دانش‌آموزانی که قبل از امتحان نمونه سوال حل می‌کنند استرس کمتری در امتحان دارند. همین موضوع موجب می‌شود که آن‌ها به سوالات با دقت پاسخ دهند و نمرات بالایی در امتحان کسب کنند. دلیل دوم که موجب می‌شود دانش‌آموزان نمونه سوال حل کنند آشنایی بیشتر با نوع سوالات است. این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا دانش‌آموزان باید با نوع سوالات و نحوه حل آن‌ها آشنا باشند.

سوالات علوم سوم ابتدایی در امتحانات نوبت اول و دوم

تمامی نمونه سوالاتی که در این مطلب تهیه شده است بر اساس سوالات درس علوم در مدارس سراسر کشور است. این سوالات برای امتحانات نوبت اول و دوم مناسب هستند. شما می‌توانید به صورت رایگان این سوالات را دانلود کنید و در اختیار دانش‌آموزان قرار دهید.

نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری اول

نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری دوم

نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری سوم

نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری چهارم

نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری پنجم

نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری ششم

نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری هفتم

نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری هشتم

نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری نهم

نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری دهم

آموزش علوم سوم ابتدایی حرف آخر

یکی دیگر از پکیج‌های موسسه حرف آخر که برای دانش‌آموزان پایه سوم تهیه شده، پکیج علوم سوم ابتدایی است. محتوای این پکیج در داخل یک فلش در اختیار دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی قرار می‌گیرد. مدرس این مجموعه منحصربه‌فرد استاد پیمان کامیار است. استاد پیمان کامیار با استفاده از روش‌های خاص و ابتکاری خود مفاهیم علوم را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد.

همان طور که می‌دانید موسسه حرف آخر از روش‌های خاصی برای آموزش دانش‌آموزان استفاده می‌کند. دانش‌آموزان با استفاده از روش‌های خاص و ابتکاری اساتید مفاهیم را آموزش می‌بینند و خود را برای امتحانات آماده می‌کنند. پکیج علوم سوم ابتدایی حرف آخر با استفاده از روش‌های سرگرم کننده مفاهیم را در اختیار دانش‌آموزان سوم ابتدایی قرار می‌دهد.

پکیج علوم سوم ابتدایی حرف آخر چه ویژگی‌هایی دارد؟

1) استفاده از تصاویر و انیمیشن

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که موجب می‌شود پکیج علوم سوم ابتدایی از محبوبیت زیادی برخوردار باشد، استفاده از تصاویر و انیمیشن است. تمامی مفاهیمی که در پکیج علوم سوم ابتدایی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود دارای تصاویر و انیمیشن است. این موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان با علاقه بیشتری به محتوای پکیج نگاه کنند. استفاده از تصاویر و انیمیشن موجب می‌شود که مفاهیم به صورت بلند مدت در حافظه دانش‌آموزان ثبت شود.

2) استفاده از بازی و سرگرمی

دانش‌آموزان در پایه ابتدایی معمولا به درس خواندن علاقه‌ای ندارند. آن‌ها به دنبال بازی و سرگرمی هستند و از درس خواندن فراری هستند. موسسه حرف آخر برای این مشکل نیز یک راه حل مناسب ارائه می‌دهد. پکیج علوم سوم ابتدایی حرف آخر همراه با آموزش مطالب از بازی و سرگرمی نیز استفاده می‌کند. مطالب به نوعی تدریس می‌شوند که دانش‌آموزان با علاقه بیشتری به درس توجه کنند. دانش‌آموزان در این پکیج همراه با یادگیری مفاهیم بازی می‌کنند و سرگرم نیز می‌شوند.

3) تدریس توسط استاد پیمان کامیار

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج علوم سوم ابتدایی تدریس توسط استاد پیمان کامیار است. استاد پیمان کامیار با فن بیان و آموزش خاص خود مفاهیم را به دانش‌آموزان ابتدایی آموزش می‌دهد. تمامی مفاهیم علوم سوم ابتدایی با استفاده از روش‌های ابتکاری و خاص استاد پیمان کامیار در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. استاد پیمان کامیار بهترین مدرس کشور در زمینه فیزیک و علوم است که مفاهیم را به صورت کامل در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

4) آموزش سطر به سطر کتاب درسی

تمامی محتوایی که در این پکیج در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد بر اساس سرفصل‌های کتاب درسی است. این بدین معنی است که هر محتوایی که در کتاب درسی وجود دارد در پکیج‌ علوم سوم ابتدایی حرف آخر نیز تدریس می‌شود. استاد پیمان کامیار تمامی مفاهیم علوم را از روی کتاب درسی به صورت سطر به سطر به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد.

5) حل سوالات مهم علوم

استاد پیمان کامیار در کنار توضیح تمامی مفاهیم علوم، سوالات مهم این درس را نیز برای دانش‌آموزان حل می‌کند. این بدین معنی است که دانش‌آموزان در کنار آموزش مفاهیم یاد می‌گیرند که چگونه سوالات مهم علوم را حل کنند.

پکیج علوم سوم ابتدایی حرف آخر چه موضوعاتی را آموزش می‌دهد؟

والدین عزیز به هیچ عنوان نباید نگران باشند زیرا تمامی مفاهیم پکیج علوم سوم ابتدایی حرف آخر همانند مطالب کتاب درسی است. این پکیج سطر به سطر کتاب درسی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. موضوعاتی که دانش‌آموزان در این پکیج مطالعه می‌کنند عبارتند از:

 • درس اول: زنگ علوم
 • درس دوم: خوراکی‌ها
 • درس سوم: مواد اطراف ما
 • درس چهارم: اندازه‌گیری مواد
 • درس پنجم: آب ماده‌اي با ارزش
 • درس ششم: زندگی ما و آب
 • درس هفتم: نور و مشاهده‌ اجسام
 • درس هشتم: جست‌و‌جو کنیم و بسازیم
 • درس نهم: نیرو همه جا 1
 • درس دهم: نیرو همه جا 2
 • درس یازدهم: بکاريد و ببينيد
 • درس دوازدهم: هر کدام جاي خود 1
 • درس سیزدهم: هر کدام جاي خود 2
 • درس چهاردهم: از گذشته تا آينده

علوم سوم ابتدایی حرف آخر

سوالات متداول در مورد نمونه سوال علوم سوم ابتدایی

1) چرا حل نمونه سوالات نمرات دانش‌آموزان را افزایش می‌دهد؟

دانش‌آموزان با حل نمونه سوالات قبل از امتحان با نقاط ضعف و قوت خود آشنا می‌شوند و با توجه به این موضوع بر روی نقاط ضعف خود بیشتر تمرکز می‌کنند.

2) بهترین روش برای افزایش آمادگی در امتحان چیست؟

بهترین روش استفاده از نمونه سوال و حل این نمونه سوالات قبل از امتحان است.

3) چرا استفاده از نمونه سوال علوم سوم ابتدایی ضروری است؟

دانش‌آموزانی که از نمونه سوال استفاده می‌کنند در امتحان استرس کمتری دارند و عملکرد آن‌ها در امتحان افزایش پیدا می‌کند.

4)  آیا می‌توان از این نمونه سوالات برای امتحانات نوبت اول استفاده کرد؟

بله شما می‌توانید از این نمونه سوالات برای امتحانات نوبت اول و نوبت دوم استفاده کنید.

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد محصولات جدید حرف آخر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه نمایید و از آخرین اطلاعات در مورد محصولات و قیمت‌ها مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.