پایه ششم ابتدایی یک پایه بسیار مهم و حیاتی برای دانش‌آموزان محسوب می‌شود. این پایه آخرین پایه تحصیلی دوران ابتدایی است و دانش‌آموزان پس از این دوره وارد دوره متوسطه اول می‌شوند. با توجه به این شرایط مطالعه دروس ششم ابتدایی از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود. یکی از دروس نسبتا دشوار پایه ششم ابتدایی درس علوم است. دانش‌آموزان معمولا از این درس فراری هستند و نمی‌توانند مفاهیم آن را به طور کامل یاد بگیرند. همین موضوع موجب می‌شود که آن‌ها نتوانند یک نمره مناسب برای درس علوم کسب کنند. یکی از بهترین راه‌ها برای کسب یک نمره مناسب در امتحان علوم، حل نمونه سوال علوم ششم ابتدایی است.

حل نمونه سوال علوم ششم ابتدایی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا آن‌ها در یک مسیر درست قبل از امتحان قرار بگیرند. دانش‌آموزانی که با نمونه سوال علوم ششم ابتدایی آشنا هستند نحوه پاسخگویی به سوالات را می‌دانند و استرس کمتری در امتحان دارند. تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ تهیه نمونه سوال علوم ششم ابتدایی می‌رود و سوالات این درس را در اختیار دانش‌آموزان عزیز قرار می‌دهد.

نمونه سوال علوم ششم ابتدایی

چرا دانش‌آموزان باید از نمونه سوال علوم ششم ابتدایی استفاده کنند؟

همان طور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم پایه ششم ابتدایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دانش‌‌آموزان باید درس‌های این پایه تحصیلی را با دقت بسیار بالایی مطالعه کنند. درس علوم نیز یکی از درس‌های این پایه است که برای دانش‌آموزان دشواری‌های خاص خود را دارد. تنها راه عبور از این دشواری‌ها تمرین و تکرار زیاد است. بهترین روش برای تمرین و تکرار نیز حل نمونه سوال علوم ششم ابتدایی است.

دانش‌آموزانی که قبل از امتحان با نمونه سوال علوم ششم ابتدایی آشنا می‌شوند آمادگی بیشتری برای پاسخگویی به سوالات دارند. این دانش‌آموزان با نوع سوالات آشنا هستند و برای پاسخگویی به سوالات تمرین و تکرار کافی داشتند. حل نمونه سوال علوم ششم ابتدایی به دانش‌آموزان کمک می‌کند که استرس کمتری در امتحان داشته باشند. همین موضوع نیز موجب می‌شود که دانش‌آموزان نمرات بالایی در امتحان علوم به دست آورند. شما می‌توانید در قسمت زیر نمونه سوالات علوم ششم ابتدایی را برای امتحانات نوبت اول و دوم دانلود کنید و در اختیار دانش‌آموزان قرار دهید.

نمونه سوال علوم ششم ابتدایی – سری اول

نمونه سوال علوم ششم ابتدایی – سری دوم

نمونه سوال علوم ششم ابتدایی – سری سوم

نمونه سوال علوم ششم ابتدایی – سری چهارم

نمونه سوال علوم ششم ابتدایی – سری پنجم

نمونه سوال علوم ششم ابتدایی – سری ششم

نمونه سوال علوم ششم ابتدایی – سری هفتم

نمونه سوال علوم ششم ابتدایی – سری هشتم

آموزش علوم ششم ابتدایی حرف آخر

موسسه حرف آخر برای درس‌های مهم اول تا ششم ابتدایی پکیج‌های آموزشی آماده کرده است. این پکیج‌ها با استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. استفاده از تصاویر و انیمیشن در پکیج‌های موسسه حرف آخر این امکان را به دانش‌آموزان می‌دهد تا مفاهیم را به بهترین شکل ممکن آموزش ببینند. یکی از پکیج‌های موسسه حرف آخر که در اختیار دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی قرار می‌گیرد، پکیج علوم ششم ابتدایی حرف آخر است.

پکیج علوم ششم ابتدایی حرف آخر برای دانش‌آموزان کلاس ششم ابتدایی آماده شده است. این پکیج تمامی مفاهیم و مباحث علوم ششم ابتدایی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌‌دهد. مدرس این مجموعه منحصربه‌فرد استاد پیمان کامیار است. این اساتید بنام کشور تمامی مفاهیم علوم پایه ششم ابتدایی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند. روش‌هایی که در این پکیج به کار گرفته شده است به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مفاهیم را به بهترین شکل ممکن آموزش ببینند. به این نکته توجه داشته باشید که محتوای این پکیج آموزشی در داخل یک فلش برای دانش‌آموزان ارسال می‌شود.

پکیج علوم ششم ابتدایی حرف آخر چه ویژگی‌هایی دارد؟

1) استفاده از تصویر و انیمیشن

پکیج علوم ششم ابتدایی یکی از پکیج‌های ابتدایی حرف آخر است که در اختیار دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی قرار می‌گیرد. این پکیج ویژگی‌های متعدد و زیادی دارد و همین ویژگی‌ها موجب شده است که دانش‌آموزان به این پکیج علاقه داشته باشند. اولین ویژگی که در این قسمت آن را معرفی می‌کنیم، استفاده از تصاویر و انیمیشن است. این پکیج تمامی مفاهیم علوم را با استفاده از تصاویر و انیمیشن در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. استفاده از تصاویر و انیمیشن در آموزش به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مفاهیم را به صورت کامل یاد بگیرند. مفاهیمی که با استفاده از تصاویر و انیمیشن در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد برای یک مدت طولانی در ذهن دانش‌آموزان ثبت می‌شود.

2) تدریس توسط استاد کامیار

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم پکیج علوم ششم ابتدایی حرف آخر تدریس توسط بهترین اساتید کشور است. مدرسین این مجموعه منحصربه‌فرد استاد کامیار هستند. این دو مدرس برتر کشور بخش‌های مختلف علوم ششم ابتدایی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. هر استاد دارای روش‌های ابتکاری و خاص است و با استفاده از این روش‌ها درس علوم را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد.

3) آموزش همراه با بازی و سرگرمی

موسسه حرف آخر برای اینکه دانش‌آموزان با علاقه بیشتری به درس‌ها توجه داشته باشند از بازی و سرگرمی در داخل پکیج‌ها استفاده می‌کند. این ویژگی موجب می‌شود که دانش‌آموزان با علاقه بیشتری به درس‌ها توجه کنند و حوصله آن‌ها سر نرود. دانش‌آموزان می‌توانند همراه با بازی و سرگرمی درس یاد بگیرند و نمرات خوبی را در امتحان کسب کنند.

4) حل سوالات مهم علوم ششم ابتدایی

استاد پیمان کامیار در این پکیج تلاش می‌کنند تا تمامی مفاهیم علوم ششم ابتدایی را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند. در کنار آموزش مفاهیم مهم این اساتید تلاش می‌کنند تا سوالات مهم را برای دانش‌آموزان حل کنند. این موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان در کنار یادگیری مفاهیم، سوالات مهم را یاد بگیرند و در امتحان موفق‌تر باشند.

5) آموزش سطر به سطر کتاب درسی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج علوم ششم ابتدایی آموزش سطر به سطر کتاب درسی است. این پکیج تمامی مفاهیم علوم را به صورت کامل از سرفصل‌های کتاب درسی آموزش می‌دهد. این بدین معنی است که دانش‌آموزان می‌توانند تمامی مفاهیمی که در کتاب درسی وجود دارد را مطالعه کنند.

پکیج علوم ششم ابتدایی حرف آخر چه موضوعاتی را آموزش می‌دهد؟

استاد پیمان کامیار با توجه به سرفصل‌های کتاب درسی، مفاهیم علوم ششم ابتدایی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. این بدین معنی است که محتوای پکیج‌های آموزشی حرف آخر بر اساس دروس کتاب درسی دانش‌آموزان است. دانش‌آموزان می‌توانند در پکیج علوم ششم ابتدایی حرف آخر با توجه به کتاب درسی، سرفصل‌های زیر را مطالعه کنند:

 • درس اول: زنگ علوم
 • درس دوم: سرگذشت دفتر من
 • درس سوم: کارخانه کاغذ سازی
 • درس چهارم: سفر به اعماق زمین
 • درس پنجم: زمین پویا
 • درس ششم: ورزش و نیرو (1)
 • درس هفتم: ورزش و نیرو (2)
 • درس هشتم: طراحی کنیم و بسازیم
 • درس نهم: سفر انرژی
 • درس دهم: خیلی کوچک، خیلی بزرگ
 • درس یازدهم: شگفتی‌های برگ
 • درس دوازدهم: جنگل برای کیست؟
 • درس سیزدهم: سالم بمانیم
 • درس چهاردهم: از گذشته تا آینده

علوم ششم ابتدایی حرف آخر

سوالات متداول در مورد نمونه سوال علوم ششم ابتدایی

1) چرا دانش‌آموزان باید از نمونه سوال علوم ششم ابتدایی استفاده کنند؟

استفاده از نمونه سوال علوم ششم ابتدایی موجب می‌شود که آمادگی دانش‌آموزان در امتحانات نوبت اول و نوبت دوم افزایش پیدا کند و آن‌ها نمرات بهتری در آزمون‌ها و امتحانات کسب کنند.

2) بهترین روش برای کسب یک نمره مناسب در امتحان علوم چیست؟

دانش‌آموزان باید نمونه سوالات علوم را قبل از امتحانات نوبت اول و نوبت دوم حل کنند.

3) نمونه سوالات این مطلب بر اساس چه معیاری تهیه شده است؟

تمامی سوالاتی که در این مطلب قرار دارند بر اساس نمونه سوالات علوم در مدارس سراسر کشور هستند.

4) نمونه سوالات این مطلب برای امتحانات کدام نوبت مناسب است؟

دانش‌آموزان می‌توانند از این نمونه سوالات برای امتحانات نوبت اول و دوم استفاده کنند.

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد محصولات جدید حرف آخر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه نمایید و از آخرین اطلاعات در مورد محصولات و قیمت‌ها مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.