یکی از درس‌های مهم پایه هفتم دوره متوسطه اول، درس علوم است. درس علوم پایه هفتم در مقایسه با سایر درس‌های پایه هفتم کمی برای دانش‌آموزان دشوارتر است. دانش‌آموزان معمولا برای یادگیری درس علوم دچار مشکلاتی می‌شوند و عملکرد خوبی در امتحان از خود نشان نمی‌دهند. یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای به دست آوردن یک نمره مناسب در امتحان علوم، تمرین و تکرار زیاد است. دانش‌آموزانی که تمرین و تکرار را در برنامه اصلی خود قرار می‌دهند نمره مناسبی برای امتحان علوم به دست می‌آورند. یکی از راه‌های تمرین و تکرار برای درس علوم استفاده از نمونه سوال علوم هفتم است.

حل نمونه سوال علوم هفتم به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا آن‌ها با نوع سوالات بیشتر آشنا شوند. دانش‌آموزانی که با نوع سوالات قبل از امتحان آشنا می‌شوند آمادگی بیشتری برای حضور در امتحان دارند. این دانش‌آموزان می‌توانند نمرات بالایی در امتحان علوم کسب کنند و عملکرد خوبی از خود نشان دهند. تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ تهیه نمونه سوال علوم هفتم می‌رود و سوالات مختلف این درس را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

نمونه سوال علوم هفتم

چرا دانش‌آموزان باید از نمونه سوال علوم هفتم استفاده کنند؟

دانش‌‌آموزانی که از نمونه سوال علوم هفتم استفاده می‌کنند آمادگی بیشتری برای حضور در امتحانات دارند. این دانش‌آموزان با نوع سوالات آشنا می‌شوند و نمرات خوبی در امتحان علوم کسب می‌کنند. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که دانش‌آموزانی که به سراغ حل نمونه سوال علوم هفتم می‌روند قبل از امتحان استرس کمتری دارند. همین موضوع نیز موجب می‌شود که دانش‌آموزان نمرات خوبی در امتحان به دست آورند. شما می‌توانید در قسمت زیر نمونه سوال علوم هفتم را به صورت رایگان دانلود کنید و آن را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهید.

نمونه سوال علوم هفتم – سری اول

نمونه سوال علوم هفتم – سری دوم

نمونه سوال علوم هفتم – سری سوم

نمونه سوال علوم هفتم – سری چهارم

نمونه سوال علوم هفتم – سری پنجم

نمونه سوال علوم هفتم – سری ششم

نمونه سوال علوم هفتم – سری هفتم

نمونه سوال علوم هفتم – سری هشتم

آموزش علوم هفتم حرف آخر

موسسه حرف آخر برای تمامی دانش‌آموزان در هر پایه تحصیلی پکیج‌های منحصربه‌فردی آماده کرده است. یکی از پکیج‌های دوره متوسطه اول، پکیج علوم پایه هفتم است. این پکیج برای دانش‌آموزان پایه هفتم تهیه شده است و در 7 حلقه دی وی دی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. این پکیج توسط بهترین اساتید کشور تدریس می‌شود و شامل تمامی مفاهیم علوم پایه هفتم است. اساتید مختلف در این پکیج حضور دارند و مباحث مختلف علوم را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند.

علوم هفتم حرف آخر چه ویژگی‌هایی دارد؟

1) تدریس توسط بهترین اساتید کشور

 

2) استفاده از تصاویر و انیمیشن

پکیج علوم هفتم دارای ویژگی‌های زیادی است که یکی از این ویژگی‌ها نحوه آموزش متفاوت این پکیج است. این پکیج با استفاده از تصاویر و انیمیشن در اختیار دانش‌آموزان پایه هفتم قرار می‌گیرد. این موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان تمامی مفاهیم را به خوبی یاد بگیرند. مفاهیمی که با استفاده از تصاویر و انیمیشن در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد در حافظه بلند مدت دانش‌آموزان برای یک مدت طولانی مدت ثبت می‌شود.

3) استفاده از الگوهای خاص و منحصربه‌فرد

پکیج‌های موسسه حرف آخر بر اساس جدیدترین روش‌های آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. یکی از جدیدترین روش‌های آموزشی که در موسسه حرف آخر استفاده می‌شود، استفاده از الگوهای خاص است. استفاده از الگوهای خاص و منحصربه‌فرد به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا آن‌ها به جای استفاده از صدها فرمول و نکته تنها چند الگو ساده را یاد بگیرند.

4) آموزش سطر به سطر کتاب درسی

دانش‌آموزان نباید به هیچ عنوان نگران محتوای درسی پکیج علوم هفتم باشند. پکیج علوم هفتم حرف آخر تمامی مفاهیم کتاب درسی دانش‌آموزان را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. به عبارت دیگر این پکیج تمامی مفاهیم کتاب درسی را به صورت سطر به سطر در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

5) حل سوالات مهم علوم هفتم

اساتید پکیج علوم هفتم حرف اخر در کنار آموزش مفاهیم علوم هفتم، سوالات مهم این درس را برای دانش‌آموزان حل می‌کند. به عبارت دیگر دانش‌آموزان در کنار یادگیری مفاهیم، حل سوالات مهم را نیز یاد می‌گیرند.

پکیج علوم هفتم حرف آخر چه موضوعاتی را آموزش می‌دهد؟

پکیج علوم هفتم حرف آخر تمامی مفاهیم کتاب درسی علوم هفتم را شامل می‌شود. این بدین معنی است که این پکیج تمامی سرفصل‌های کتاب درسی را شامل می‌شود. محتوای این پکیج شامل سرفصل‌های زیر است:

بخش اول: علوم و ابزارهای آن

 • فصل اول: تفکر و تجربه
 • فصل دوم: اندازه‌گیری در علوم و ابزارهای آن

بخش دوم: مواد در زندگی ما

 • فصل سوم: اتم‌ها الفبای مواد
 • فصل چهارم: مواد پیرامون ما

بخش سوم: منابع خدادادی در خدمت ما

 • فصل پنجم: از معدن تا خانه
 • فصل ششم: سفر آب روی زمین
 • فصل هفتم: سفر آب درون زمین

بخش چهارم: انرژی نیاز همیشه

 • فصل هشتم: انرژی و تبدیل‌های آن
 • فصل نهم: منابع انرژی
 • فصل دهم: گرما و بهینه‌سازی مصرف انرژی

بخش پنجم: دنیای درون من

 • فصل یازدهم: یاخته و سازمان‌بندی آن
 • فصل دوازدهم: سفره سلامت
 • فصل سیزدهم: سفر غذا
 • فصل چهاردهم: گردش مواد
 • فصل پانزدهم: تبادل با محیط

علوم هفتم

سوالات متداول در مورد نمونه سوال علوم هفتم

1) نمونه سوال علوم هفتم حرف آخر بر اساس چه معیاری تهیه شده است؟

تمامی نمونه سوالات این مطلب بر اساس سوالات علوم مدارس سراسر کشور تهیه شده است.

2) چرا دانش‌آموزان باید از نمونه سوال علوم هفتم استفاده کنند؟

استفاده از نمونه سوال موجب می‌شود که آمادگی دانش‌آموزان در امتحانات نوبت اول و نوبت دوم افزایش پیدا کند و آن‌ها نمرات بهتری در آزمون‌ها و امتحانات کسب کنند.

3) نمونه سوالات این مطلب برای امتحانات کدام نوبت مناسب است؟

تمامی نمونه سوالات این مطلب برای امتحانات نوبت اول و نوبت دوم مناسب است.

4) بهترین روش برای کسب یک نمره مناسب در امتحان علوم چیست؟

بهترین روش برای کسب یک نمره مناسب در امتحان علوم حل نمونه سوال قبل از امتحانات نوبت اول و دوم است.

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد محصولات جدید حرف آخر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه نمایید و از آخرین اطلاعات در مورد محصولات و قیمت‌ها مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.