پایه‌های پنجم و ششم ابتدایی از سخت‌ترین پایه‌های تحصیلی در دوران ابتدایی محسوب می‌شوند. دانش‌آموزان در این دو پایه باید تمامی درس‌ها را به خوبی یاد بگیرند تا بتوانند در امتحانات به سوالات پاسخ دهند. یکی از درس‌های نسبتا دشوار پایه پنجم ابتدایی درس علوم است. درس علوم ماهیت حفظی و مفهومی دارد و دانش‌آموزان باید دقت زیادی در مطالعه این درس داشته باشند. تمرین و تکرار به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا نتایج خوبی را در امتحان علوم کسب کنند. یکی از راه‌های تمرین و تکرار برای درس علوم، حل نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی است.

حل نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی می‌تواند یک راه مناسب برای تمرین و تکرار درس علوم باشد. دانش‌آموزان پایه پنجم ابتدایی با استفاده از این روش می‌توانند با نوع سوالات قبل از امتحان آشنا شوند و آمادگی بیشتری نسبت به سوالات در امتحان داشته باشند. در حالت کلی دانش‌آموزانی که قبل از امتحان نمونه سوال حل می‌کنند نمرات بهتری در امتحان علوم به دست می‌آورند. تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ تهیه نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی می‌رود و نمونه سوالات درس علوم را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

علوم پنجم ابتدایی حرف آخر

چرا باید از نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی استفاده کرد؟

شاید برای بسیاری از والدین و دانش‌آموزان این سوال پیش آید که چرا باید قبل از امتحان نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی را حل کرد؟! این سوال جواب بسیار ساده و واضحی دارد. دانش‌آموزانی که قبل از امتحان با نمونه سوالات علوم پنجم ابتدایی آشنا می‌شوند دید بهتری نسبت به سوالات علوم قبل از امتحان دارند. این دانش‌آموزان با نقاط قوت و ضعف خود آشنا می‌شوند و بر روی نقاط ضعف خود بیشتر تمرکز می‌کنند. دانش‌آموزان می‌توانند مباحثی که جواب آن‌ها را نمی‌دانند دوباره از اول مطالعه کنند. این موضوع موجب می‌شود که آن‌ها استرس کمتری در امتحان داشته باشند و نمرات بالایی به دست بیاورند. شما می‌توانید در قسمت زیر نمونه سوالات علوم پنجم ابتدایی را به صورت رایگان دانلود کنید و در اختیار دانش‌آموزان پنجم ابتدایی قرار دهید.

نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی – سری اول

نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی – سری دوم

نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی – سری سوم

نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی – سری چهارم

نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی – سری پنجم

نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی – سری ششم

نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی – سری هفتم

نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی – سری هشتم

نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی – سری نهم

آموزش علوم پنجم ابتدایی با حرف آخر

یکی دیگر از پکیج‌های موسسه حرف آخر که در اختیار دانش‌آموزان پایه پنجم ابتدایی قرار می‌گیرد، پکیج علوم پنجم ابتدایی حرف آخر است. این پکیج توسط دو استاد برتر کشور یعنی استاد کامیار تدریس می‌شود. دانش‌آموزان می‌توانند با تدریس‌های منحصربه‌فرد این دو استاد مفاهیم علوم را به راحتی آموزش ببینند. استاد پیمان کامیار با روش‌های خاص و ابتکاری خود مفاهیم مختلف درس علوم را به ساده‌ترین شکل ممکن به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. تمامی مفاهیم درس علوم در قالب یک فلش برای دانش‌آموزان ارسال می‌شود. دانش‌آموزان می‌توانند سطر به سطر کتاب درسی را در این پکیج آموزش ببینند.

پکیج علوم پنجم ابتدایی حرف آخر چه ویژگی‌هایی دارد؟

1) تدریس توسط استاد کامیار

پکیج علوم پنجم ابتدایی یکی از کامل‌ترین پکیج‌های علوم در سراسر کشور است که توسط استاد کامیار تدریس می‌شود. استاد کامیار با استفاده از روش‌های خاص خود تمامی مفاهیم علوم را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. تدریس این دو استاد به نحوی است که دانش‌آموزان تمامی مفاهیم علوم را از سطح مبتدی به صورت کامل یاد می‌گیرند.

2) تدریس با استفاده از تصویر و انیمیشن

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج‌ علوم پنجم ابتدایی استفاده از تصاویر و انیمیشن است. استاد کامیار تمامی مفاهیم علوم را با استفاده از تصاویر و انیمیشن به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. استفاده از انیمیشن موجب می‌شود که دانش‌آموزان با علاقه بیشتری به درس‌ها توجه کنند. تدریس با استفاده از تصاویر و انیمیشن به دانش‌آموزان کمک می‌کنند مفاهیم را برای مدت طولانی در ذهن خود ثبت کنند.

3) استفاده از بازی و سرگرمی در حین آموزش

استاد پیمان کامیار به صورت کامل تمامی مفاهیم علوم را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. دانش‌آموزان در کنار یادگیری مفاهیم اصلی علوم، بازی می‌کنند و سرگرم نیز می‌شوند. دانش‌آموزان با استفاده از این روش علاقه بیشتری به درس خواندن پیدا می‌کنند و از درس خواندن فراری نمی‌شوند. استفاده از بازی و سرگرمی دانش‌آموزان را بیشتر به درس خواندن علاقمند می‌کند.

4) آموزش سطر به سطر کتاب درسی

دانش‌آموزان می‌توانند در این پکیج سطر به سطر کتاب درسی را آموزش ببینند. استاد پیمان کامیار با توجه به سرفصل‌های کتاب درسی درس علوم پنجم ابتدایی تمامی مفاهیم را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. دانش‌آموزان می‌توانند از این موضوع مطمئن باشند که تمامی مفاهیم ساده و دشوار را در این پکیج آموزش ببینند.

5) حل سوالات مهم

پکیج علوم پنجم ابتدایی در کنار آموزش مفاهیم ساده و دشوار، سوالات مهم را نیز برای دانش‌آموزان حل می‌کند. این موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان نه تنها مفاهیم را به خوبی یاد بگیرند بلکه سوالات مهم را نیز حل می‌کنند و برای امتحانات نیز آماده می‌شوند.

پکیج علوم پنجم ابتدایی حرف آخر چه موضوعاتی را شامل می‌شود؟

تمامی مفاهیمی که در کتاب علوم پنجم ابتدایی وجود دارد در موسسه حرف اخر و در پکیج علوم پنجم دبستان در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. بنابراین والدین با خیال راحت می‌توانند این پکیج را تهیه کنند، زیرا تمامی موضوعات کتاب درسی را شامل می‌شود. دانش‌آموزان می‌توانند موضوعات و سرفصل‌های زیر را در پکیج علوم پنجم دبستان حرف آخر مطالعه کنند:

 • درس اول: زنگ علوم
 • درس دوم: ماده تغییر می‌کند
 • درس سوم: رنگین کمان
 • درس چهارم: برگی از تاریخ زمین
 • درس پنجم: حرکت بدن
 • درس ششم: چه خبر؟ (۱)
 • درس هفتم: چه خبر؟ (۲)
 • درس هشتم: کارها آسان می شود (۱)
 • درس نهم: کارها آسان می شود (۲)
 • درس دهم: خاک با ارزش
 • درس یازدهم: بکارید، بخورید
 • درس دوازدهم: از ریشه تا برگ

علوم پنجم ابتدایی حرف آخر

سوالات متداول در مورد نمونه سوال علوم پنجم ابتدایی

1) نمونه سوالات علوم پنجم ابتدایی بر اساس چه معیاری تهیه شده است؟

تمامی نمونه سوالات این مطلب بر اساس سوالات درس علوم در امتحانات مدارس سراسر کشور تهیه شده است.

2) نمونه سوالات این مطلب برای امتحانات کدام نوبت مناسب است؟

نمونه سوالات این مطلب برای امتحانات نوبت اول و نوبت دوم مناسب هستند.

3) بهترین روش برای کسب یک نمره مناسب در امتحان علوم چیست؟

بهترین روش حل نمونه سوال علوم پنجم قبل از امتحانات نوبت اول و دوم است.

4) چرا دانش‌آموزان باید از نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی استفاده کنند؟

استفاده از نمونه سوال موجب می‌شود که آمادگی دانش‌آموزان در امتحانات نوبت اول و نوبت دوم افزایش پیدا کند و آن‌ها نمرات بهتری در آزمون‌ها و امتحانات کسب کنند.

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد محصولات جدید حرف آخر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه نمایید و از آخرین اطلاعات در مورد محصولات و قیمت‌ها مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.