تمرین و تکرار یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت دانش‌آموزان در امتحان است. دانش‌آموزانی که تمرین و تکرار را در برنامه درسی خود قرار می‌دهند، نمرات بالایی در امتحان به دست می‌آورند. یکی از راه‌های تمرین و تکرار استفاده از نمونه سوال است. حل نمونه سوال به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا آن‌ها با سوالات قبل از برگزاری امتحان آشنا شوند. یکی از درس‌های نسبتا دشوار پایه چهارم درس علوم است. این درس ماهیت حفظی و مفهومی دارد و مطالعه آن به تمرین و تکرار زیادی نیاز دارد. حل نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی می‌تواند یک راه مناسب برای افزایش آمادگی دانش‌آموزان باشد.

دانش‌آموزانی که قبل از امتحان به سراغ حل نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی می‌روند در امتحان استرس و اضطراب کمتری دارند. همین موضوع موجب می‌شد که آن‌ها عملکرد خوبی در امتحان داشته باشند و نمرات بالایی برای درس علوم به دست آورند. بنابراین یکی از راه‌های افزایش نمره در امتحان علوم حل نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی است. تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ تهیه نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی می‌رود و سوالات مختلف این درس را در اختیار دانش‌آموزان عزیز قرار می‌دهد.

نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی

اهمیت نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی برای دانش‌آموزان

حل نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی از جنبه‌های مختلفی می‌تواند برای دانش‌آموزان اهمیت داشته باشد. اولین نکته‌ای که در مورد حل نمونه سوال باید به آن توجه کرد، کاهش استرس و اضطراب دانش‌آموزان قبل از امتحان است. دانش‌آموزانی که نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی را قبل از امتحان حل می‌کنند با خیال راحت‌تری در امتحان حضور پیدا می‌کنند و استرس کمتری در امتحان دارند.

از طرفی دیگر با حل نمونه سوالات دانش‌آموزان با سوالات آشنا می‌شوند و نحوه پاسخگویی به سوالات را یاد می‌گیرند. همین موضوع موجب می‌شود که آن‌ها نمرات بالایی در درس علوم به دست آورند. همان طور که مطالعه می‌کنید یک راه بسیار مناسب برای کسب یک نمره بالا تمرین و تکرار زیاد است. این تمرین و تکرار نیز با حل نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی کامل‌تر می‌شود. شما می‌توانید به صورت کاملا رایگان در قسمت زیر سوالات را دانلود کنید و در اختیار دانش‌آموزان چهارم ابتدایی قرار دهید.

نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی – سری اول

نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی – سری دوم

نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی – سری سوم

نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی – سری چهارم

نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی – سری پنجم

نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی – سری ششم

نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی – سری هفتم

نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی – سری هشتم

نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی – سری نهم

آموزش علوم چهارم ابتدایی حرف آخر

درس علوم یکی از دشوارترین درس‌های پایه چهارم ابتدایی است که ماهیت حفظی و مفهومی دارد. دانش‌آموزان کلاس چهارم ابتدایی باید به این درس اهمیت زیادی بدهند و آن را با دقت زیادی مطالعه کنند. متاسفانه بسیاری از دانش‌آموزان در یادگیری این درس مشکل دارند و به راحتی نمی‌توانند مفاهیم را یاد بگیرند. موسسه حرف آخر در این شرایط دشوار به کمک دانش‌آموزان می‌آید و مفاهیم علوم را با استفاده از روش‌های متنوع به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد.

یکی از پکیج‌های حرف آخر که برای دانش‌آموزان کلاس چهارم ابتدایی تهیه شده، پکیج علوم چهارم ابتدایی است. این پکیج با استفاده از روش‌های آموزشی جدید مفاهیم و مطالب علوم پایه چهارم ابتدایی را به دانش‎‌آموزان آموزش می‌دهد. پکیج علوم چهارم ابتدایی حرف آخر توسط اساتید بنام کشور یعنی استاد پیمان کامیار در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. این دو استاد بنام کشور تمامی مفاهیم علوم را به صورت سطر به سطر به دانش‌آموزان پایه چهارم ابتدایی آموزش می‌دهند.

پکیج علوم چهارم ابتدایی حرف آخر چه ویژگی‌هایی دارد؟

1) آموزش با استفاده از تصاویر و انیمیشن

شاید این سوال برای بسیاری از والدین پیش آید که چرا باید از پکیج علوم چهارم ابتدایی حرف آخر استفاده کرد! جواب این سوال بسیار ساده و روشن است. این پکیج در مقایسه با سایر پکیج‌های موجود در کشور ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد. اولین و مهم‌ترین ویژگی این پکیج استفاده از تصاویر و انیمیشن است. تمامی محتوای آموزشی که در این پکیج به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود دارای تصاویر و انیمیشن‌های منحصربه‌فرد است. این موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان مفاهیم را به خوبی یاد بگیرند و مفاهیم در حافظه بلندمدت آن‌ها ثبت شود.

2) آموزش با استفاده از بازی و سرگرمی

معمولا دانش‌آموزان در پایه ابتدایی به درس خواندن علاقه‌ای ندارند. آن‌ها بیشتر به دنبال بازی و سرگرمی هستند و از درس خواندن فرار می‌کنند. موسسه حرف آخر برای اینکه دانش‌آموزان را به درس خواندن علاقمند کنند از بازی و سرگرمی در داخل پکیج علوم استفاده می‌کند. دانش‌آموزان در داخل پکیج می‌توانند در کنار یادگیری مفاهیم علوم بازی کرده و سرگرم شوند. همین موضوع موجب می‌شود که آن‌ها با علاقه بیشتری به درس خواندن بپردازند.

3) تدریس توسط استاد کامیار

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج علوم چهارم ابتدایی تدریس توسط بهترین اساتید کشور است. این پکیج توسط استاد کامیار در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. این اساتید با استفاده از روش‌های خاص و ابتکاری خود مفاهیم علوم را به راحت‌ترین شکل ممکن به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. دانش‌آموزان در هر سطح تحصیلی که هستند به راحتی می‌توانند از این پکیج استفاده کنند.

4) آموزش سطر به سطر کتاب درسی

پکیج علوم چهارم ابتدایی به نحوی آماده شده است که دانش‌آموزان سطر به سطر کتاب درسی را مطالعه کنند. استاد کامیار با توجه به سرفصل‌های کتاب درسی تمامی مفاهیم را به صورت سطر به سطر به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. همین موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان دیگر هیچ نگرانی نسبت به یادگیری مباحث درسی نداشته باشند.

5) حل سوالات مهم

استاد کامیار در کنار آموزش مفاهیم علوم چهارم ابتدایی، سوالات مهم را نیز برای دانش‌آموزان حل می‌کنند. همین موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان در کنار یادگیری مفاهیم علوم، سوالات مهم را نیز یاد بگیرند و با انواع سوالات علوم در پایه چهارم ابتدایی بیشتر آشنا شوند.

پکیج علوم چهارم ابتدایی حرف آخر شامل چه موضوعاتی می‌شود؟

دانش‌آموزان کلاس چهارم ابتدایی می‌توانند با توجه به سرفصل‌هایی که در کتاب درسی علوم قرار دارند پکیج علوم چهارم ابتدایی حرف آخر را مشاهده کنند. این پکیج سرفصل‌های زیر را در اختیار دانش‌آموزان کلاس چهارم دبستان قرار می‌دهد:

 • درس اول: زنگ علوم
 • درس دوم: مخلوط‌ها در زندگی
 • درس سوم: انرژی نیاز هر روز ما
 • درس چهارم: انرژی الکتریکی
 • درس پنجم: گرما و ماده
 • درس ششم: سنگ ها
 • درس هفتم: آهنربا در زندگی
 • درس هشتم: آسمان در شب
 • درس نهم: بدن ما (1)
 • درس دهم: بدن ما (2)
 • درس یازدهم: بی مهره‌ها
 • درس دوازدهم: گوناگونی گیاهان
 • درس سیزدهم: زیستگاه

علوم چهارم ابتدایی حرف آخر

سوالات متداول در مورد نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی

1) نمونه سوالات این مطلب برای امتحانات کدام نوبت مناسب است؟

تمامی نمونه سوالاتی که در این مطلب وجود دارد برای امتحانات نوبت اول و نوبت دوم مناسب است.

2) چرا دانش‌آموزان باید قبل از امتحان نمونه سوال حل کنند؟

حل نمونه سوال به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در امتحان استرس کمتری داشته باشند و همین موضوع موجب می‌شود که آن‌ها نمره بالایی در امتحان به دست آورند.

3) چرا حل نمونه سوالات نمرات دانش‌آموزان را افزایش می‌دهد؟

دانش‌آموزان با حل نمونه سوالات قبل از امتحانات با نقاط ضعف و قوت خود آشنا می‌شوند و با توجه به این موضوع بر روی نقاط ضعف خود بیشتر تمرکز می‌کنند.

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد محصولات جدید حرف آخر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه نمایید و از آخرین اطلاعات در مورد محصولات و قیمت‌ها مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.