درس فارسی یکی از درس‌های آسان پایه سوم ابتدایی برای دانش‌آموزان محسوب می‌شود. این درس ماهیت حفظی و مفهومی دارد. دانش‌آموزان باید برخی از مطالب مانند معنی لغات را حفظ کنند و سایر مطالب را به صورت مفهومی یاد بگیرند. در مقطع سوم ابتدایی دانش‌آموزان تا حدودی با محیط مدرسه و درس فارسی آشنا شدند و به راحتی در محیط مدرسه حضور پیدا می‌کنند. اما ممکن است برخی از مفاهیم درس فارسی برای آن‌ها آسان و واضح نباشد. بنابراین بهتر است دانش‌آموزان از نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی برای یادگیری درس استفاده کنند.

مهم‌ترین عامل برای تقویت درس فارسی در کلاس سوم ابتدایی، تمرین و تکرار زیاد است. استفاده از نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی نیز یک ابزار مناسب برای تمرین و تکرار است. دانش‌آموزان می‌توانند با حل نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی مهارت لازم برای پاسخگویی به سوالات این درس را کسب کنند. حل نمونه سوال به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با نوع سوالات فارسی در امتحان بیشتر آشنا شوند. همین موضوع موجب می‌شود که آن‌ها استرس کمتری در امتحان داشته باشند. ما در این مطلب به سراغ تهیه نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی می‌رویم و انواع سوالات فارسی را در اختیار دانش‌آموزان عزیز قرار می‌دهیم.

نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی

چرا باید از نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی استفاده کرد؟

امتحانات نوبت اول و نوبت دوم معمولا برای دانش‌آموزان دشوار است، زیرا آن‌ها با نوع سوالات به خوبی آشنا نیستند. حل نمونه سوال در این شرایط به کمک دانش‌آموزان می‌آید. حل نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی قبل از امتحان به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با انواع سوالات فارسی در امتحان آشنا شوند. همین موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان استرس کمتری در امتحان داشته باشند و بنابراین عملکرد آن‌ها در امتحان فارسی افزایش پیدا می‌کند.

دانش‌آموزانی که نمونه سوال حل می‌کنند با نقاط ضعف و قوت خود بیشتر آشنا می‌شوند. همین موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان مفاهیمی را که بلد نیستند را دوباره مرور کنند. سوالاتی که دانش‌آموزان نمی‌توانند به آن‌ها پاسخ دهند به عنوان نقطه ضعف محسوب می‌شود. دانش‌آموزان باید دوباره به سراغ این مفاهیم بروند و مفاهیم را با دقت زیادی مطالعه کنند.

سوالات فارسی سوم ابتدایی در امتحانات نوبت اول و دوم

تمامی سوالاتی که در این مطلب برای دانش‌آموزان تهیه شده بر اساس سوالات فارسی سوم ابتدایی در مدارس سراسر کشور است. دانش‌آموزان می‌توانند برای امتحانات نوبت اول و نوبت دوم از این سوالات استفاده کنند. شما می‌توانید به صورت کاملا رایگان این سوالات را دانلود کنید و در اختیار دانش‌آموزان قرار دهید.

نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی – سری اول

نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی – سری دوم

نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی – سری سوم

نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی – سری چهارم

نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی – سری پنجم

نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی – سری ششم

نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی – سری هفتم

نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی – سری هشتم

نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی – سری نهم

آموزش فارسی سوم ابتدایی حرف آخر

موسسه حرف آخر برای تمامی درس‌های مهم پایه ابتدایی پکیج‌های آموزشی آماده کرده است. این پکیج‌های آموزشی با استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی در اختیار دانش‌آموزان اول تا ششم ابتدایی قرار می‌گیرد. یکی از این پکیج‌های آموزشی، پکیج فارسی سوم ابتدایی حرف آخر است.

این پکیج توسط استاد محسن منتظری در اختیار دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی قرار می‌گیرد. تمامی محتوای آموزشی این درس در قالب فلش برای دانش‌آموزان ارسال می‌شود. دانش‌آموزان با استفاده از پکیج فارسی سوم ابتدایی حرف آخر می‌توانند تمامی مفاهیم فارسی سوم را یاد بگیرند و مطالب را در حافظه بلند مدت خود ثبت کنند.

پکیج فارسی سوم ابتدایی حرف آخر چه ویژگی‌هایی دارد؟

1) آموزش با تصویرسازی و انیمیشن

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج فارسی سوم ابتدایی استفاده از تصاویر و انیمیشن است. حرف آخر با استفاده از این روش زمان یادگیری را برای دانش‌آموزان کاهش می‌دهد و موجب می‌شود که مطالب برای یک مدت طولانی در نیمکره راست دانش‌آموزان ثبت شود. تمامی مفاهیمی که در این پکیج آموزش داده می‌شود دارای تصاویر و انیمیشن است و دانش‌آموزان با این روش مفاهیم را یاد می‌گیرد.

2) استفاده از الگوهای ابتکاری

استفاده از الگوهای خاص و ابتکاری یکی دیگر از ویژگی‌های پکیج فارسی سوم ابتدایی حرف آخر است. دانش‌آموزان می‌‌توانند با استفاده از یک الگو طیف زیادی از سوالات را حل کنند. به عبارت دیگر می‌توان گفت یک الگو تعداد زیادی از تکنیک‌ها را شامل می‌شود و دانش‌آموزان با استفاده از آن می‌توانند سوالات زیادی را حل کنند. استاد منتظری با استفاده از الگوهای ابتکاری تمامی مفاهیم فارسی سوم ابتدایی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد.

3) تدریس توسط استاد منتظری

پکیج فارسی سوم ابتدایی توسط استاد منتظری در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. استاد منتظری با استفاده از روش‌های خاص و جذاب مفاهیم فارسی سوم ابتدایی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از فن بیان خاص استاد منتظری تمامی مفاهیم را به صورت عمیق یاد بگیرند.

4) آموزش سطر به سطر کتاب درسی

پکیج فارسی سوم ابتدایی با توجه به کتاب درسی فارسی سوم ابتدایی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. این بدین معنی است که دانش‌آموزان می‌توانند تمامی مفاهیم کتاب درسی را در این پکیج مطالعه کنند. استاد منتظری در این پکیج مفاهیم کتاب درسی را به صورت سطر به سطر به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد.

5) حل سوالات مهم

استاد منتظری در کنار آموزش مفاهیم فارسی سوم ابتدایی، سوالات مهم این پایه را برای دانش‌آموزان حل می‌کند. بنابراین دانش‌آموزان در کنار آموزش مفاهیم یاد می‌گیرند سوالات مهم را نیز حل کنند. این موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان تسلط زیادی بر مفاهیم داشته باشند و به سوالات در امتحانات نوبت اول و نوبت دوم پاسخ دهند.

6) استفاده از بازی و سرگرمی

بدون شک یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج فارسی استفاده از بازی و سرگرمی است. بله این پکیج همراه با آموزش مفاهیم، دانش‌آموزان را سرگرم می‌کند و با استفاده از روش‌های سرگرم کننده دانش‌‌آموزان بازی می‌کنند. همین موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان با علاقه زیادی به سراغ درس خواندن بروند.

پکیج فارسی سوم ابتدایی شامل چه موضوعاتی است؟

استاد منتظری تمامی درس‌های فارسی سوم ابتدایی را در این پکیج به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. این بدین معنی است که تمامی محتوای این پکیج آموزشی مطابق با سرفصل‌های کتاب درسی است. دانش‌آموزان در این پکیج درس‌های زیر را یاد می‌گیرند:

 • درس اول: محله‌ ما
 • درس دوم: زنگ ورزش
 • درس سوم: آسمان آبی، طبیعت پاک
 • درس چهارم: آواز گنجشک
 • درس پنجم: بلدرچین و برزگر
 • درس ششم: فداکاران
 • درس هفتم: کار نیک
 • درس هشتم: پیراهن بهشتی
 • درس نهم: بوی نرگس
 • درس دهم: یار مهربان
 • درس یازدهم: نویسنده بزرگ
 • درس دوازدهم: ایران عزیز
 • درس دوازدهم: درس آزاد
 • درس چهاردهم: ایران آباد
 • درس پانزدهم: دریا
 • درس شانزدهم: اگر جنگل نباشد
 • درس هفدهم: چشم‌های آسمان

فارسی سوم ابتدایی حرف آخر

سوالات متداول در مورد نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی

1) نمونه سوالات این مطلب بر اساس چه معیاری تهیه شده است؟

نمونه سوالات این مطلب بر اساس سوالات فارسی سوم ابتدایی در مدارس سراسر کشور تهیه شده است.

2) چرا استفاده از نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی از اهمیت زیادی برخوردار است؟

دانش‌آموزانی که از نمونه سوال قبل از امتحان استفاده می‌کنند استرس کمتری در امتحان دارند و عملکرد آن‌ها در امتحان افزایش پیدا می‌کند و نمره بالایی کسب می‌کنند.

3) بهترین روش برای افزایش آمادگی دانش‌آموزان در امتحان چیست؟

بهترین روش استفاده از نمونه سوال و حل این نمونه سوالات قبل از امتحان است.

4) آیا دانش‌آموزان می‌توانند از این سوالات برای امتحانات نوبت دوم استفاده کنند؟

دانش‌آموزان می‌توانند از این سوالات برای امتحانات نوبت اول و نوبت دوم استفاده کنند.

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد محصولات جدید حرف آخر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه نمایید و از آخرین اطلاعات در مورد محصولات و قیمت‌ها مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.