دانلود نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی

1 دیدگاه

پایه ششم ابتدایی آخرین پایه تحصیلی در دوران ابتدایی است و درس‌های نسبتا دشواری دارد. یکی از مهم‌ترین درس‌های پایه ششم ابتدایی، درس فارسی است. درس فارسی ماهیت حفظی و مفهومی دارد و دانش‌آموزان باید مفاهیم فارسی را به طور کامل یاد بگیرند. اگر دانش‌آموزان می‌خواهند برای درس فارسی یک نمره مناسب کسب کنند باید تمرین و تکرار کافی داشته باشند. یکی از راه‌های تمرین و تکرار درس فارسی ششم ابتدایی، حل نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی است.

شاید این موضوع بسیار ساده به نظر آید، اما حل نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی نقش مهمی در کسب یک نمره مناسب دارد. دانش‌آموزانی که از نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی برای تمرین و تکرار استفاده می‌کنند از آمادگی بیشتری برای حضور در امتحانات برخوردار هستند. در حالت کلی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که دانش‌آموزان با حل نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی می‌توانند بهترین نمره را در امتحان فارسی کسب کنند. تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ تهیه نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی می‌رود و سوالات نوبت اول و نوبت دوم درس فارسی در پایه ششم ابتدایی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

دانلود نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی

اهمیت نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی برای دانش‌آموزان

حل نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی از جنبه‌های زیادی می‌تواند برای دانش‌آموزان مفید باشد. دانش‌آموزانی که قبل از امتحان از نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی استفاده می‌کنند استرس و اضطراب کمتری در امتحان دارند. به عبارت دیگر می‌توان گفت که حل نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی استرس دانش‌آموزان را در امتحان کاهش می‌دهد. کاهش استرس و اضطراب در دانش‌آموزان موجب می‌شود که دانش‌آموزان عملکرد خوبی در امتحان داشته باشند و نمرات بالایی برای امتحان به دست آورند.

از طرفی دیگر دانش‌آموزانی که با نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی آشنا هستند نحوه پاسخگویی به سوالات را یاد می‌گیرند. همین موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان عملکرد بالایی در امتحان داشته باشند و نمرات قابل قبولی را کسب کنند. تمرین و تکرار مهم‌ترین عامل برای موفقیت دانش‌آموزان است. اگر می‌خواهید دانش‌آموزان نمرات خوبی در امتحان به دست آورند تمرین و تکرار و حل نمونه سوال را در برنامه درسی آن‌ها قرار دهید. شما می‌توانید در قسمت زیر سوالات فارسی ششم ابتدایی را برای امتحانات نوبت اول و نوبت دوم به صورت رایگان در اختیار داشته باشید.

نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی – سری اول

نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی – سری دوم

نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی – سری سوم

نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی – سری چهارم

نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی – سری پنجم

نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی – سری ششم

نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی – سری هفتم

آموزش فارسی ششم ابتدایی حرف آخر

موسسه حرف آخر از مقطع ابتدایی تا مقطع کنکور پکیج‌های منحصربه‌فردی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. دانش‌آموزان در هر مقطع تحصیلی می‌توانند از پکیج‌های موسسه حرف آخر استفاده کنند و بهترین نتایج را به دست آورند. موسسه حرف آخر از پکیج‌های ابتدایی خود نیز رونمایی کرده است و دانش‌آموزان از این پکیج‌ها استفاده می‌کنند. یکی از این پکیج‌ها، پکیج فارسی ششم ابتدایی حرف آخر است.

پکیج فارسی ششم ابتدایی حرف آخر برای درس فارسی در پایه ششم ابتدایی تهیه شده و در اختیار دانش‌آموزان این پایه قرار می‌گیرد. مدرس این مجموعه منحصربه‌فرد استاد محسن منتظری است. استاد منتظری یکی از برترین اساتید کشور در زمینه آموزش درس ادبیات فارسی است که با موسسه حرف آخر همکاری می‌کند. استفاده از روش‌های خاص و ابتکاری توسط استاد محسن منتظری موجب می‌شود که دانش‌آموزان علاقه بیشتری به این پکیج داشته باشند. استاد منتظری تمامی مفاهیم را به صورت تصاویر و انیمیشن در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. محتوای این پکیج در داخل یک فلش برای دانش‌آموزان ارسال می‌شود.

پکیج فارسی ششم ابتدایی چه ویژگی‌هایی دارد؟

1) استفاده از تصاویر و انیمیشن

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج فارسی ششم ابتدایی استفاده از تصاویر و انیمیشن است. تمامی مفاهیم فارسی ششم ابتدایی در پکیج با استفاده از تصاویر و انیمیشن آموزش داده می‌شود. استفاده از تصاویر و انیمیشن موجب می‌شود که دانش‌آموزان مفاهیم را بهتر یاد بگیرند و مفاهیم در حافظه بلندمدت آن‌ها بهتر ثبت شود.

2) استفاده از بازی و سرگرمی

همان طور که می‌دانید دانش‌آموزان در پایه ششم ابتدایی به درس خواندن علاقه‌ای ندارند و از درس خواندن فراری هستند. موسسه حرف آخر برای این مشکل نیز یک راه‌حل مناسب ارائه می‌دهد. این موسسه در آموزش‌های پایه ابتدایی از بازی و سرگرمی نیز استفاده می‌کند. محتوای دروس که به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود همراه با بازی و سرگرمی است. این موضوع موجب می‌شود که حوصله دانش‌آموزان سر نرود و با علاقه بیشتری به درس ادبیات توجه کنند.

3) تدریس استاد محسن منتظری

استاد محسن منتظری یکی از بهترین اساتید کشور در زمینه آموزش ادبیات فارسی است. این استاد برتر کشور در موسسه حرف آخر درس فارسی و ادبیات فارسی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی می‌توانند با آموزش‌های استاد منتظری مفاهیم فارسی را به طور کامل آموزش ببینند. فن بیان خاص و استفاده از روش‌های ابتکاری توسط استاد محسن منتظری دانش‌آموزان را به درس خواندن علاقمند می‌کند.

4) استفاده از الگوهای منحصربه‌فرد

پکیج فارسی ششم ابتدایی حرف آخر از الگوهای منحصربه‌فردی برخوردار است. این الگوهای ابتکاری به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا مفاهیم را بهتر و دقیق‌تر یاد بگیرند. استفاده از این الگوهای منحصربه‌فرد به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا به جای حفظ کردن صدها مفاهیم تنها چند نکته ساده را حفظ کنند.

5) آموزش سطر به سطر کتاب درسی

دانش‌آموزان نباید به هیچ عنوان نگران محتوای درسی پکیج باشند. پکیج فارسی ششم ابتدایی کاملا مطابق با سرفصل‌های کتاب درسی تدریس می‌شود. این بدین معنی است که دانش‌آموزان هر مطلبی را که در کتاب درسی مطالعه می‌کنند در پکیج نیز آموزش خواهند دید.

پکیج فارسی ششم ابتدایی حرف آخر چه موضوعاتی را شامل می‌شود؟

پکیج فارسی ششم ابتدایی حرف اخر توسط استاد محسن منتظری در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. تمامی درس‌هایی که در این پکیج قرار دارند همانند درس‌های کتاب درسی فارسی ششم ابتدایی هستند. این بدین معنی است که دانش‌آموزان تمامی درس‌های کتاب درسی خود را در این پکیج مطالعه خواهند کرد. موضوعاتی که در این پکیج دانش‌آموزان آن‌ها را مطالعه می‌کنند عبارتند از:

فصل اول: آفرینش و زیبایی

 • درس اول: پنجره‌های شناخت
 • درس دوم: معرفت آفریدگار

فصل دوم: زبان و ادب

 • درس سوم: داستان من و شما
 • درس چهارم: هفت خان

فصل سوم: دین و اخلاق

 • درس پنجم: زنگ انشا
 • درس ششم: اخلاق پسندیده

فصل چهارم: آداب زندگی

 • درس هفتم: دوستی و مشاورت
 • درس هشتم: درس آزاد
 • درس نهم: راز زندگی

فصل پنجم: نام آوران

 • درس دهم: رنج‌هایی کشیده‌ام که مپرس
 • درس یازدهم: عطار و جلال‌الدین محمد

فصل ششم: ایران من

 • درس دوازدهم: ای وطن
 • درس سیزدهم: درس آزاد
 • درس چهاردهم: دریاقلی

فصل هفتم: فرهنگ و هنر

 • درس پانزدهم: میوه هنر
 • درس شانزدهم: کتاب خوانی
 • درس هفدهم: ستاره روشن

فارسی ششم ابتدایی حرف آخر

سوالات متداول در مورد نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی

1) بهترین روش برای افزایش آمادگی دانش‌آموزان در امتحانات پایه ششم ابتدایی چیست؟

بهترین روش استفاده از نمونه سوالات مختلف و حل این نمونه سوالات قبل از برگزاری امتحانات است.

2) چرا دانش‌آموزان باید از نمونه سوال فارسی ششم ابتدایی استفاده کنند؟

استفاده از نمونه سوال موجب می‌شود که آمادگی دانش‌آموزان در امتحانات نوبت اول و نوبت دوم افزایش پیدا کند و آن‌ها نمرات بهتری در آزمون‌ها و امتحانات کسب کنند.

3) نمونه سوالات این مطلب با توجه به چه معیاری تهیه شده است؟

تمامی نمونه سوالات این مطلب بر اساس سوالات فارسی ششم ابتدایی در مدارس سراسر کشور تهیه شده است.

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد محصولات جدید حرف آخر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه نمایید و از آخرین اطلاعات در مورد محصولات و قیمت‌ها مطلع شوید.

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.