پردرآمدترین رشته های تجربی کدامند ؟

 1. حرف آخر
 2. معرفی رشته ها
 3. پردرآمدترین رشته های تجربی کدامند ؟
3 دیدگاه

شکی نیست که رشته های پزشکی جز پر درآمد ترین رشته های تجربی می باشند. از آنجایی که یکی از اهداف ادامه تحصیل برای هر دانش آموز و داوطلبی می تواند یک شغل خوب با درآمد مناسب باشد. در نتیجه کسب درآمد یکی از اهداف ورود به دانشگاه خواهد بود. اگر شما پردرآمدترین رشته های دانشگاهی را بشناسید قطعا طرح و برنامه شما برای مطالعه کنکور هدفمند خواهد شد. اگر می خواهید در کنکور ۹۹ در گروه آزمایش علوم تجربی آزمون بدهید بهتر است بدانید پر درآمد ترین رشته های تجربی کدامند ؟ اگر با پر درآمد ترین رشته های تجربی آشنا شوید شاید مثل بقیه داوطلبان دیگر فقط برای رشته پزشکی درس نخواهید خواند.

تغییر هدف گذاری و برنامه ریزی کنکور ۹۹ با آشنایی با پر درآمد ترین رشته های تجربی

دراین مطلب از سایت حرف آخر که مخاطب سخن ما داوطلبانی می باشد که قصد شرکت در گروه علوم تجربی در کنکور ۹۹ را دارند به بررسی پر درآمد ترین رشته های تجربی می پردازیم . تعدادی از پر درامد ترین رشته های تجربی را معرفی و توضیحات کلی در خصوص آنها خواهیم داد. مسلم است در صورتی که شما با پر درامد ترین رشته های تجربی آشنا شوید اگر در کنکور ۹۹ رتبه لازم برای قبولی در رششته های پزشکی که یکی از پر درآمد ترین رشته های تجربی می باشند را بدست نیاورید اصلا نگران نمی شوید. چه بسا از همین آلان هدف گذاری شما تغییر کند.

پر درآمد ترین رشته های تجربی کدامند ؟

برای اینکه پر درامد ترین رشته های تجربی را به شما معرفی کنیم ابتدا لازم است به شما بگوییم که برای داوطلبان گروه علوم تجربی چه رشته هایی در دانشگاه برای ادامه تحصیل وجود دارد سپس بگوییم از بین این رشته کدامیک جز پر درامد ترین رشته های تجربی محسوب می شود. بنابراین ابتدا رشته های علوم تجربی در دانشگاه در زیرگروه های مختلف ۱ تا ۵ را به شما معرفی می نمایم.

رشته های دانشگاهی گروه آزمایشی علوم تجربی در هر زیر گروه کدامند؟

رشته های زیر گروه ۱ گروه آزمایشی علوم تجربی :

 1. بیوتکنولوژی، پزشکی
 2. دندانپزشکی
 3. دامپزشکی
 4. اتاق عمل
 5. بینایی سنجی
 6. دبیری زیست شناسی
 7. علوم آزمایشگاهی
 8. علوم تغذیه
 9. فیزیوتراپی از جمله پر درآمد ترین رشته های تجربی
 10. اعضای مصنوعی
 11. پرستاری
 12. شنوایی شناسی
 13. علوم و صنایع غذایی
 14. کاردرمانی
 15. گفتار درمانی
 16. مامایی
 17. تکنولوژی پرتوشناسی
 18. هوشبری
 19. زیست شناسی
 20. ساخت پروتزهای دندانی
 21. بهداشت مواد غذایی
 22. بهداشت و بازرسی گوشت
 23. زیست فناوری
 24. و برخی از رشته های دیگر.

رشته های زیر گروه ۲ گروه آزمایشی علوم تجربی :

 1. داروسازی از جمله پر درامد ترین رشته های تجربی
 2. دبیری شیمی
 3. مهندسی بهداشت محیط
 4. مهندسی بهداشت حرفه ای
 5. شیمی، بهداشت عمومی
 6. فناوری اطلاعات سلامت
 7. تکنولوژی پزشکی هسته ای
 8. و چند رشته دیگر.

رشته های زیر گروه ۳ گروه آزمایشی علوم تجربی:

 1. زمین شناسی
 2. اقیانوس شناسی.

رشته های زیر گروه ۴ گروه آزمایشی علوم تجربی:

 1. حسابداری
 2. مدیریت مالی از جمله پر درآمد ترین رشته های تجربی
 3. مدیریت صنعتی از حمله پر درآمد ترین رشته ها
 4. مدیریت کسب و کارهای کوچک
 5. مدیریت فرهنگی هنری
 6. الهیات، علوم قضایی
 7. اقتصاد اسلامی
 8. علوم اقتصادی
 9. علوم انتظامی
 10. و چند رشته دیگر.

رشته های زیر گروه ۵ گروه آزمایشی علوم تجربی:

 1. اقتصاد کشاورزی
 2. مددکاری اجتماعی
 3. آموزش تربیت بدنی
 4. امنیت اطلاعات
 5. کتابداری در شاخه پزشکی
 6. و چند رشته دیگر.

پرطرفدار رشته های کنکور گروه آزمایش علوم تجربی طبق آمار رسمی سازمان سنجش :

در بین رتبه های ۲ رقمی کشوری پرطرفدارترین رشته ها ، پزشکی و دندانپزشکی است در بین رتبه های ۳ رقمی کشوری پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی است.

پر درآمد ترین رشته های تجربی

اما رسیدیم به معرفی رشته های پردرآمد تجربی در کنکور و دانشگاه که بخش هیجان انگیز این مطلب می باشد. این رشته ها از آینده شغلی خوبی طبق گفته محققان تا چندین سال آینده برخوردار می باشند.

۱– داروسازی از اولین و پر درامد ترین رشته های تجربی می باشد

زمینه کاری این افراد شامل ارایه خدمات دارویی، مشاوره دارویی و بررسی روش‌های داروسازی و ضعف‌های احتمالی موجود در رژیم‌های دارودرمانی است. در حال حاضر حدود ۹۷‌درصد داروهای مورد نیاز کشور در کارخانه‌های متعدد داروسازی داخل کشور ساخته می‌شوند که بدون ‌شک متخصصان مورد نیاز در این کارخانه‌ها، فارغ‌التحصیلان این رشته نیز هستند. هم‌اکنون از بین ۹۰‌درصد فارغ‌التحصیلان این رشته، ۸۰‌درصد آنها جذب داروخانه‌ها شده و مابقی در صنایع داروسازی و آرایشی یا در کارهای اجرایی وزارت بهداشت و درمان فعالیت می‌کنند.

۲– رشته‌های پزشکی که گل سرسبد دربین پر درآمد ترین رشته های تجربی می باشد

فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی اگر فقط کمی صبر داشته باشند و بتوانند در دوران تحصیل مهارت و دانش خود را بالا ببرند، می‌توانند در آینده، پزشکی سرشناس با درآمد بالا باشند. از طرفی این افراد با ادامه تحصیل می‌توانند یکی از رشته‌های پردرآمد پزشکی را انتخاب کنند. در صورتی که قصد ادامه تحصیل داشته باشند می توانند برای ادامه تحصیل، یکی از رشته های زیر را که به عنوان رشته های پردرآمد پزشکی محسوب می شوند انتخاب کنند. از جمله پر درامد ترین رشته های تجربی در گروه پزشکی متخصص زیبایی ، گوش، حلق و بینی و متخصص پوست و مو است که در صدر لیست پر درامد ترین رشته های تجربی گروه پزشکی قرار دارد و دلیلش هم کاملا واضح است. گرایشی که امروز مردم به زیباتر شدن و زیباتر دیده شدن در جامعه پیدا کرده اند دلیل پولساز بودن این رشته می باشد. متخصص بیمای های قلبی و عروقی متخصص مغز و اعصاب متخصص بیماری های عمومی متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری متخصص بیماری های گوارشی

۳– دندانپزشکی دربین پر درآمد ترین رشته های تجربی کمتر از پزشکی نمی باشد

با وجود این‌ که افراد بسیاری در این رشته فارغ‌التحصیل شده‌اند و به مرز اشباع رسیده است اما همچنان در کشورهای جهان سوم نیاز به این رشته احساس می‌شود. پیش‌بینی شده است در ۲۰۳۰ میلادی، بهداشت دهان و دندان مردم به اندازه‌ای خوب خواهد شد که دیگر نیاز به دندانپزشکی عمومی نخواهد بود و فقط به‌ صورت تخصصی، افراد در این حرفه فعالیت می‌کنند‌. در حال حاضر، دندانپزشک‌های ما جزو افراد پردرآمد جامعه محسوب می‌شوند.

۴– پیراپزشکی : رشته ای که دست کم گرفته می شود اما جز پر درآمد ترین رشته های تجربی می باشد

تا سال ۲۰۲۲ پیش بینی شده است جزو رشته های پردرامد محسوب شود همینطور پیش بینی شده که رشد ۳۷ درصدی داشته باشد. فارغ التحصیلان رشته پیراپزشکی محدودیت های پزشکی نظیر: ۱- هزینه کردن در دانشکده های پزشکی ۲- شرکت در طرح های پزشکی ۳- پرداخت هزینه بیمه تخلفات پزشکی احتمالی را ندارند.

۵– کاردرمانی و فیزیوتراپی : رشته هایی که به دلیل سختی قبولی در گروه های پزشکی و دندانپزشکی با استقبال خوبی روبرو شده است

این رشته‌ها جزو رشته‌های پردرآمد ایران ‌هستند. کاردرمانی و فیزیوتراپی همچنین جز پر درآمد ترین رشته های تجربی می باشد. پیش‌بینی شده تا ‌سال ۲۰۲۲ به ترتیب ۲۹ و ۳۶‌درصد رشد داشته باشند به‌ خصوص که آمار سن پیری جامعه متاسفانه بالا رفته است. در حال حاضر فارغ‌التحصیلان این رشته ها می‌توانند در مراکز دولتی مانند بیمارستان‌ها، مراکز توانبخشی یا حتی فدراسیون‌های ورزشی فعالیت داشته باشند یا بعد از گذراندن دوران طرح و به‌ دست آوردن ۶‌سال سابقه کار در بیمارستان‌ها و… خود اقدام به تاسیس کلینیک خصوصی فیزیوتراپی کنند. پیشنهادی که ما برای شما داریم این می باشد که ابتدا هدف خود را برای ادامه تحصیل و قبولی در دانشگاه مشخص کنید سپس اقدام به برنامه ریزی و مطاله و آماده سازی برای کنکور طبق هدف تان نمایید. برای این کار و در مسیر کنکور مشاوران حرف آخر شما را یاری خواهند نمود. همین آلان تلفن را بردارید و چند دقیقه ای را با مشاوران دپارتمان حرف آخر در این خصوص مکالمه نمایید. وقت زیادی از شما گرفته نخواهد شد شاید ۵ تا ۱۵ دقیقه که آن هم برای استراحت لازم است. یک استراحت هذفمند چند دقیقه ای.

, , ,

3 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست