درباره حرف آخر

حرف آخر، پایان عصر تحجر در آموزش کنکور می باشد. موسسه حرف آخر تنها مجموعه ای در ایران می باشد که برای اولین بار آموزش کنکور را با استفاده از تصویرسازی و شهودی سازی مطالب، در قالب دی وی دی های آموزشی میسر نموده است. استفاده از انیمیشن و تصویرسازی در آموزش کنکور باعث ثبت و تثبیت مطالب آموزشی در نیمکره راست مغز انسان می شود که اولا ماندگاری بالایی دارند و دوما باعث ایجاد درکی عمیق تر از محتوای آموزشی می شود.

حرف آخر

چرا حرف آخر بهترین منبع آموزش کنکور می باشد ؟

مطالعه برای کنکور با درس خواندن برای یک امتحان معمولی  متفاوت است. مطالعه‌ی حجم زیادی از درس‌ها و اطلاعات برای آزمونی که چند ساعت طول می‌کشد تمرکز و انرژی بیشتری می‌طلبد. اما جای نگرانی نیست؛ اگر به روش درست مطالعه کنید، این آزمون بزرگ را هم با موفقیت پشت سر خواهید گذاشت. شاید کنکور یا هر آزمون بزرگ دیگری کمی دلهره‌آور به نظر برسد، اما در پایان این مطلب به رویکرد مناسبی درباره‌ی روش صحیح مطالعه برای کنکور می‌رسید. پس همراه ما باشید

حتما برای شما نیز پیش آمده باشد که مدت زمان زیادی را بر روی تعدادی از صفحات کتاب خود گذاشته اید. تا بخوانید و پس از پایان آن مدت زمان به این نتیجه رسیده اید که در مدتی بسیار کمتر میتوانستید آن را تمام کنید اما نکرده اید .شایع ترین علت کم خوانی دروس همین مورد است . حواس پرتی ها و خستگی ها موجب از دست رفتن قواي شما خواهد بودواین مشکلات زمانی بوجود می آیند که ذهن تمام توان و قدرت خود را بر روی آن موضوع و درس قرار نداده است و در نتیجه حواس پرتی به دنبال خواهد داشت. کاربردی‌ترین روش‌های تقویت اراده برای درس خواندن

برای موفقیت در کنکور باید:

  • بهترین تکنیک‌های مطالعه را فرا بگیرید؛
  • با تکیه بر یک برنامه‌ریزی مدون هر روز مطالعه کنید؛
  • عادت‌های غذایی، خواب و برنامه‌ی ورزش خود را بهبود ببخشید

دو تکنیک سودمند برای مطالعه وجود دارد که آشنایی با آنها ضروری است.

اثر فاصله‌گذاری

ساده‌ترین روش برای جذب انبوه اطلاعات استفاده از اثر فاصله‌گذاری است. پژوهشگران این روش را در میان یافته‌های گوناگون در زمینه‌ی یادگیری «یکی از چشمگیرترین پدیده‌ها» می‌دانند.

وقتی چیز جدیدی یاد می‌گیرید مغزتان این آموخته‌ی جدید را در نورون‌ها ذخیره می‌کند. سپس این نورون‌ها با نورون‌های حاوی دانسته‌های پیشین ارتباط برقرار می‌کنند و شبکه‌ای از معانی به‌هم‌پیوسته را شکل می‌دهند، اما تقویت این نورون‌ها و گسترش شبکه‌ی معنایی با یک بار تلاش کار آسانی نیست. به عبارتی برای مغز ممکن نیست که گذرگاه‌های عصبی را تنها در یک روز به حدی گسترش دهد که آموخته‌های جدید برای همیشه در ذهن ذخیره بشوند (برای همین نیاز به تکرار داریم). واقع بین باشید

برنامه ای تنظیم نکنید که کاری سخت و غیرممکن در زمانی کم در آن گنجانده شده باشد .مثلا درسی سخت را در حجمی بالا و زمانی کم انتخاب کرده اید . مسلم است که به دلیل استرس وارد از سختی درس بر شما میزان بازدهی شما کاهش پیدا میکند . پس بهتر است دروس سخت و کار های دشوار را تقسیم کرده و به قسمت های کوچک تر و معقول تر تبدیل کنید تا هم خسته نشوید هم اینکه به تمامی آنها رسیده باشید  اگر موضوعی را طی یک یا دو روز به سختی مطالعه کنید، با اینکه ساعت‌های طولانی را صرف مطالعه کرده‌اید، به نتیجه‌ی مناسبی در به‌ یادآوردن آن مطالب نخواهید رسید.

پژوهش‌ها نشان‌ داده‌اند اگر مغز را در معرض اطلاعات جدید بگذارید و سپس دستِ‌کم یک روز تا مطالعه‌ی بعدی صبر کنید، به نتیجه‌ی بهتری در به‌ یاد‌آوردن آن اطلاعات می‌رسید. در این مدت مغز فرصت می‌یابد تا ارتباطات عصبی شکل‌گرفته را تقویت کند؛ بنابراین دفعه‌ی بعد که در معرض همان اطلاعات قرار می‌گیرد از نظر فیزیکی برای استحکام ارتباطات آمادگی بیشتری دارد.

مثلا مطالعه‌ی موضوعی طی یک هفته، روزی یک بار بهتر از مطالعه‌ی ۳۰ باره‌ی آن در یک یا دو روز است. با اینکه تکرار کمتری داشته‌اید، اما همگام با روند طبیعی مغز برای ذخیره‌سازی اطلاعات پیش رفته‌اید. در مورد کنکور و هنگامی که یک سال برای آماده‌سازی فرصت دارید، شرایط کمی متفاوت، اما اصول و مبانی یکسان است. در روند مطالعه‌ صحیح برای کنکور باید به دفعات و با فاصله‌ اطلاعات لازم را به مغزتان ارائه کنید.

موسسه حرف آخر می‌باشد. تلاش هایی که گاها دو یا سه ماه به طول می‌انجامد که یک فصل را در قالب یک الگو ارائه داده و در اختیار شما قرار بدهند.

برای اینکه ببینید آموزش بر اساس الگو چه تفاوتی با آموزش بر اساس تکنیک (که اصلا مبنای علمی ندارد) داشته و ببینید که مجموعه حرف آخر چگونه می‌تواند شما را در حل تمام تست های یک فصل فقط با یک الگو توانمند کند، نمونه تدریس‌های زیادی از حرف آخر را در اختیار شما گذاشته ایم که خودتان ببینید و قضاوت کنید.

فقط الگو کافی نیست! باید دست و پا بزنی!

اما با داشتن این الگوها باز هم نمیشه نتیجه گرفت! به خاطر اینکه هنوز معلم دارد بازی میکند. “تو” باید بازی کنی، باید کار کنی، یک سوال رو که می‌بینی تمام اطلاعات رو بریز وسط، الگو را پیاده کن، برای هر سوال شاید یک ساعت باید زمان بگذاری که “خودت” بین داده و خواسته مساله ارتباط برقرار کنی و مسیر را خودت حرکت کنی. معلم الگوها رو به تو یاد میده! تو میخوای چیکار بکنی؟! این مهمه!

خب حالا که اطلاعات کامل در اختیار شما قرار دادیم ، تصمیم با خودته میخوای شروع کنی؟ میخوای کار کنی و برای آینده و سرنوشتت زحمت بکشی؟ اگر میخوای تو یک سال این کار رو بکنی، حرف آخر میتونه بهت “کمک” بکنه! کمک میکنه به هدفی که  خیلی از رتبه های برتر در 3 یا 4 سال به آن رسیده اند تو در یک سال بدست بیاری. ! اما این کافی نیست! با این الگوها “تو” میخوای چیکار کنی؟

صرفه جویی در زمان

با فاکتور گرفتن از زمان های صرف شده برای رفت و آمد های پیاپی برای حضور در کلاس های  حضوری، دانش آموزان می توانند از زمان بیشتری در طول روز برای مطالعه استفاده کنند.

قابلیت تکرار بودن مطالب

در صورت عدم یادگیری یا فراموشی مطالب با گذر زمان بار ها آن را در فواصل زمانی متفاوتی تکرار کرد تا مطالب به حافظه بلند مدت منتقل شوند

تدریس اساتید مجرب دپارتمان آموزشی حرف آخر

با دی وی دی های آموزش کنکور حرف آخر , شما امکان دسترسی به کلاس خصوصی بهترین اساتید کنکور ایران را در خانه خود دارید.

تمرکز بالا هنگام مطالعه

استفاده از فیلم آموزشی مانند تشکیل کلاس یک نفره میباشد , هیچ عامل مزاحمی بین شما و استاد وجود ندارد و تمرکز مطالعاتی شما افزایش می یابد. نکات دیگری برای کمک به تمرکز، برای اینکه زمان های هدر رفته در مطالعات خود را بتوانید کاهش دهید نیازمند ذهن قدرتمند و حواسی جمع هستید .

با رعایت موارد گفته شده میتوانید در مدت زمان کمتر بیشترین حجم درس را با کیفیت بالا بخوانید .

باز هم تاکید میکنیم که کیفیت مطالعه نباید فدای کمیت آن شود . حداکثر توان خود را به کار بگیرید، همه انسان ها در زمان هایی از روز پر انرژی و سرحال و در زمان هایی دیگر انرژی پایین و بی حال به نظر می آيند . کار های مهم خود را در این مدت زمان انجام دهید و تلافی ساعت های کم انرژی را جبران کنید. دروس سخت و وقت گیر را در اوج انرژی خود مطالعه کنید و این زمان ارزشمند را برای دروس کم اهمیت قرار ندهید .در زمان کاهش انرژی نیز با نوشیدن مایعات بخصوص آب و حتی کمی استراحت قوای خود را بازگردانی کنید . بدانید که اندکی خواب نیز بر عملکرد ذهنی تاثیری مثبت دارد اما مدت زمان آن را باید کنترل کنيد. هزینه ی به صرفه تر با خرید دی وی دی های حرف آخر شما از تدریس اساتید باتجربه کنکور با هزینه ای خیلی کم تر از کلاس خصوصی بهره مند می شوید.

منعطف بودن  برنامه ریزی

شما خودتان زمان مطالعه را با توجه به محدودیت های شخصیتان در برنامه ی درسی خود تعیین می کنید و مجبور نیستید در زمان خاصی در کلاسی حضور داشته باشید

ما میخوایم تکنولوژی آموزشی جدیدی را که برای هر کنکوری لازم است برای شما نشر دهیم، مجموعه حرف آخر مُبدع و مجری این سبک از آموزشِ کنکور در ایران میباشد، هدف ما از ارائه این سبک،فعال سازی نیم کره راست شما میباشد که جایگاه حافظه بلند مدت شماست و با روش های نوین مثل تصویر سازی مطالب در آن ثبت خواهند شد. مطالبی که وارد حافظه بلند مدت میشوند تا بالای 15 سال میتوانند ماندگاری داشته باشند.

ما چندین نکته را در فیلم های آموزشی مؤسسه حرف آخر محور اصلی قرار داده ایم ، اولین نکته همین تصویر سازی است، ما مطالب مکتوب در کتاب شما را به زبان تصویر بازگردانی کرده ایم.

سخت ترین مرحله ی مطالعه ی مفهومی ، ایجاد ارتباط و پیوند بین بخش های مختلف کتاب است، که هدف دوم ما ایجاد این پیوند است تا روش ارتباط سازی به شما دانش آموزان آموزش داده شود و خلاقیت شما حتی در طرح سؤال هم افزایش مییابد. در هر فصل فرمول مادری وجود دارد، که مفاهیم اصلی فصل در آن قرار دارد و فرمولهای بعدی، برگرفته از همین فرمول مادر هستند، هدف ما یادگیری مفهومی مطالب از پایه تا اوج میباشد.

موسسه حرف آخر علاوه بر تولید فیلم های آموزشی از بُعد مشاوره ی تحصیلی نیز برای شما تدارکاتی را راه اندازی کرده است ،مشاوری که شما خواهید داشت، هم در زمینه های انگیزشی کنار شما خواهد بود و هم درسی برای رفع اشکال در دروس اختصاصی در هر زمانی که نیاز پیدا کنید .

هر موسسه آموزش کنکور که با آن جلو می روید باید دو ویژگی در آن دیده شود تا بتوان به آن اعتماد کرد

الف)محتوای مناسب یعنی باید با کیفیت و بی حاشیه باشه و در کمترین زمان ممکن مطلب را برای دانش آموز جا بیندازد و از طرفی باید  تصویرسازی شده و شهودی باشه . زیرا فرآیند آموزش کنکور، لحظه ای نیست .بلکه برای اینکه مفاهیم در این مدت طولانی فراموش نشه ،تثبیت مفاهیم در حافظه ی بلند مدت (نیم کره راست)الزامی است  . هدف اصلی سیستم باید آموزش مفهومی  مطالب باشد ، که شاه کلید تمام سوالات کنکور است نه تکنیک هایی که فقط برای سؤال خاصی مطرح میشوند و پاسخگوی سایر سوالات نیستند. سیستم خوب، سیستمی است که نقشه راه را به دانش آموز یاد میدهد و آموزش میدهد که بعد از گسترش یک مطلب و یادگیری آن چگونه به نحوی احسن آنرا جمع بندی نماید.

ب)تمرین و تکرار هدفمند تا لحظه ای که اطلاعات ورودی به مغز ،تبدیل به عادت بشه .

شما در هر سنی و در هر موقعیت شغلی باید با تکرار و تمرین آموخته های خود، آن ها را به عادت خود تبدیل کنید. با تمرین و تست مستمر میتوانید به تسلط و سرعت بالایی در مطالب برسید. درس های خود را در همان روز تدریس استاد مرور کنید .با مرور کردن در همان روز علاوه بر اینکه آن موضوع در حافظه بلند مدت شما تا حدی وارد میشود و امکان فراموشی آنرا کم خواهید کرد موجب میشود تا در مراجعات بعدی برای خواندن آن درس ، با مطالبی آشنا روبرو خواهید شد که قطعا خواندن آنها زمان کمتری از شما میگیرد تا وقتی که مطلبی را برای اولین بار مشاهده میکنید .

موسسه حرف آخر در هر دو بخش ،حرف آخر رو زده

جواب معمای تبدیل علم به عادت ، در اختیار ما حرف آخری هاست

ما با مهیا ساختن جدیدترین تکنولوژی آموزشی ، رسیدن به یک رتبه ی فوق العاده را برای شما مهیا کردیم.

تنها یک چیز است که در ۹۹ درصد موفق ها و شکست خورده ها مشترک است؛ همه آن ها از انجام کارهای تکراری متنفر هستند، تفاوت در این است که افراد موفق به هر حال این کار انجام میدهند.

این موضوع که “تغییر همیشه دشوار است” شاید برای همه شما ملموس باشد. از قدیم گفته اند سخت ترین گام برای موفقیت گام اول یا همان تغییر عادات گذشته است. و به همین دلیل، مردم عادات بد را ترک نمی کنند و در نهایت، غمگین و ناسالم باقی خواهند ماند.

چیزی که من رادرمورد این حقیقت به هیجان می آورد، این است که اگر تغییر، آسان  بود و همه این کار را به سادگی انجام می دادند، برای من و شما خیلی سخت بود که بتوانیم متمایز شویم و فردی موفق و خارق العاده باشیم.

عادی بودن، آسان است. خارق العاده بودن است که شما را از سایر مردم دنیا متمایز میکند.

اگر تا همین لحظه شروعی طوفانی برای  کنکور نداشته ای، از همین حالا تصمیم بگیر عادات گذشته رو تغییر بده. نحوه  خلاصه نویسی، تند خوانی، هنر ازمون دادن، نحوه مطالعه دروس مختلف، آموزش صحیح تست زنی و… تمام مواردی که یک کنکوری موفق باید بداند همه در سایت آوردم. آنها رو بخون و عادت های غلط خودت رو بشناس و آنها را به عادت های طلایی موفقیت و پیروزی تبدیل کن.

روی حرف آخر حساب کنید