زیست شناسی حرف آخر ، بهترین منبع برای زیست شناسی کنکور ۹۸

زیست شناسی حرف آخر و ویژگی های کلیدی آن را در این مطلب به طور مفصل بررسی خواهیم نمود و نکات مثبت پکیج زیست حرف آخر برای نظام آموزشی جدید بیان خواهیم کرد .

با تغییر رویکرد نظام آموزشی کشور ، موسسه آموزشی حرف آخر با تلاش شبانه روزی طراحان و تیم توسعه محتویات پکیج ها توانست در کوتاه ترین زمان ممکن این بسته های آموزشی را برای شما دانش آموزان و کنکوری های عزیز فراهم سازد.

زیست حرف آخر منطبق با آخرین تغییرات کتاب درسی ، شیوه های نوین خود را همچنان در پیش گرفته است تا بار دیگر دانش آموزان را در مسیر رسیدن به درصد بالای کنکور همراهی کند.

تغییرات این درس در بعضی از مباحث محسوس نمیباشد . به طور مثال ” مبحث ماهیچه ” جز آن دسته از مباحثی است که هم در کتب نظام قدیم و هم در نظام جدید دستخوش تغییر و تحول نشده است .

اما بسیاری از فصول کتاب درسی نیز هستند که از پایه و اساس نگارشی تازه به خود اختصاص داده اند. ما در این بسته ها تمام مباحث قدیم و جدید را گرد هم آورده ایم تا دانش آموزان و متقاضیان کنکور سراسری به اوج مهارت تست زنی و حل سوال دست پیدا کنند.

زیست حرف آخر ، بهترین منبع برای زیست شناسی کنکور 98

زیست حرف آخر ، بهترین منبع برای زیست شناسی کنکور ۹۸

ویژگی متمایز زیست حرف آخر ، بررسی جزئیات کتاب درسی

با توجه به این دسته تغییرات که در ابتدای این مطلب خدمت شما عزیزان ذکر شد ، بر آن شدیم تا به صورت دقیق تر نکات کتاب درسی زیست را بررسی کرده و مباحث مبهم تر را به صورت شیوا و روان برای شما عزیزان عرضه داریم.

از جمله قسمت هایی که اکثر دانش آموزان در فهم و تجزیه و تحلیل آن مشکل دارند ، قسمت اشکال کتاب درسی است. بسیار از این شکل ها به صورت مبهم و با توضیحاتی کوتاه بیان شده اند که گاها موجب سردرگمی بیشتر دانش آموز میشود. و یا بسیاری از آنها جهت فهم این مطالب به کتب های کمک آموزشی دیگر رجوع میکنند که نتیجه ای جز فهم کمتر آن مطلب برای آن ها عاید نمیشود.

اما در سیستم آموزشی حرف آخر ، تمام این اشکال به صورت پویا نمایی و انیمشن در آمده است و با توضیحات استاید زیست حرف آخر ، صفر تا صد هر مبحث و هر شکل را فرا خواهید گرفت. با این روش نیازی نیست اشکال را در رهن خود حفظ کنید چرا که با پویا نمایی و شهودی سازی به صورت ناخودگاه فرایند آموزش در مغز شما روی میدهد و تمام مطالب در ذهن شما حک خواهد شد! برای مثال در پکیج زیست شناسی سال دوم حرف آخر حدود ۷۰۰ تست شبیه ساز کنکور بررسی شده است که کاملا داوطلب را از هر منبع دیگری بی نیاز می کند

تمام این پویا نمایی های چند دقیقه ای یا بعضا چند ثانیه ای درس زیست شناسی ، حاصل ساعت ها فکر و تلاش تیم موسسه حرف آخر میباشد که به کمک دانش آموزان آمده است تا با صرف کمترین مدت زمان ممکن بیشترین بازدهی را از آن خود کنند.

پویا نمایی چگونه در فهم زیست شناسی کمک میکند ؟

بسیاری از اساتید با رسم شکل های کتاب درسی بر روی تخته های کلاسی سعی در ارضای ذهن کنجکاو و جستوجو گر دانش آموز میکنند . بسیاری دیگر نیز با بزرگ نمایی شکل کتاب درسی و توضیح جزئیات آن سعی میکنند مطالب را علمی تر و دقیق تر بیان کنند . اما این روش ها برای دانش آموزی که چندین و چند سال است تکرار شده است جذاب و گیرا به نظر نمیرسد.

راه کار چیست؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی و حاصل تلاش هفته ها انیمیشن سازی ، تیم حرف آخر توانست تمام اشکال کتاب درسی زیست شناسی را به صورت انیمشین با کیفیتی فوق العاده و با رنگ های متنوع تولید و تهیه نماید . این انیمیشن ها در دو بعد و سه بعد و به صورت متحرک و ثابت تولید شده اند و در نهایت با سیستم جمع بندی دایروی ، اساتید زیست حرف آخر ، تمام نکات ریز و درشت هر شکل را برای شما خلاصه و جمع بندی میکنند.

در این روش جمع بندی اطلاعات آماری از هر مبحث نیز بیان می شود و شما میزان اهمیت هر مبحث را متوجه خواهید شد.

معرفی روش ویژه الگوی تست زنی

همانطور که میدانید درس زیست شناسی در کنکور سراسری شامل ۵۰ سوال میباشد و هر سوال دارای ۴ گزینه . با توجه به آزمون های سال های اخیر هر صورت سوال حدودا یک خط و هر گزینه نیز یک خط را به خود اختصاص داده است.

یعنی با این حساب هر سوال زیست شناسی شامل ۵ خط کلمه است ! یعنی درس زیست شناسی شامل ۲۵۰ خط کلمه است ! نه کلمات عادی و روزمره ، شامل کلمات و جملاتی که نه تنها فوق العاده علمی طراحی شده اند بلکه ادبیات به کار رفته در آن ها نیز بسیار حائز اهمیت میباشد ! پس دانش آموز مبتدی برای فهم هر سوال مجبور است چندین بار یک خط را بخواند تا عمق مطلب را دریابد.

پس مجبور میشود از مدت زمان دروس دیگر خود بکاهد و به زمان حل زیست شناسی اضاف کند !

اما راه حل چیست ؟ آیا میتوان با یک روش خوب از پس ۲۵۰ خط شامل کلمات و جملات سخت برآمد!؟؟

پاسخ مثبت است ؛

مثالی از الگوی تست زنی

الگوی تست زنی به کمک شما میشتابد. برای فهم بهتر عملکرد این الگو مثالی را برای شما آورده ایم :

به این جمله دقت کنید :

ماستی که از شیر گاو ماده تشکیل میشود ، سیاه است.

به این تکنیک که به الگوی پارادوکس زیستی معروف است دقت کنید . بسیاری از سوالات کنکور شامل کلمات کلیدی و متضاد هستند که شما به سرعت میتوانید غلط بودن کل جمله را از آن ها استنباط کنید ! به همین سادگی ؛ اما اگر شما نیز مبتدی میبودید کل جمله را میخواندید و کلمه به کلمه آن را بررسی میکردید . اما اینجاست که الگو ها با یاری شما آمده اند تا در زمان حل سوالات به شما یاری برسانند!

این مثال تنها بخشی از یک الگوی خاص پکیج ما بود . در زیست شناسی حرف آخر چندین الگوی قدرتمند به شما معرفی میشود که شما را توانمند میسازد در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ گوی دشوار ترین سوالات باشید!

۰/۵ ( ۰ نظر )
, , ,

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست