ادبیات کنکور را چگونه بالای ۹۰ بزنیم؟

همانطور که مطلع هستید نخستین درسی که دانش آموزان و متقاضیان کنکور سراسری با باز کردن دفترچه عمومی کنکور با آن روبه رو میشوند درس ادبیات فارسی میباشد.

ادبیات کنکور شامل ۲۵ سوال میباشد که در مباحثی متنوعی مانند :

 • واژگان
 • املا
 • دستور و نگارش زبان فارسی
 • تاریخ ادبیات
 • آرایه ها
 • قرابت معنایی

مطرح میشوند.

بی شک خیل عظیمی از دانش آموزان در بر خورد اول با سر فصل های گوناگون و متنوع این درس دچار ترس و وحشت میشوند و سعی میکنند بیشتر مطالب این درس را حذف نمایند و با پاسخ گویی به چندین سوال ساده این درس اکتفا کنند! اما چطور ادبیات کنکور را چگونه بالای ۹۰ بزنیم؟

شگرد ویژه حرف آخر  برای پاسخگویی به بیش از ۹۰ درصد سوالات ادبیات کنکور

برای پاسخ گویی به بهترین نحو به مسائل ادبیات در ابتدا باید شناخت کلی از چند و چون سوالات پیدا کرد.

در ابتدا باید بدانید از هر مبحث چند سوال مطرح میشود :

 • واژگان – سه سوال
 • املا – سه سوال
 • دستور و نگارش زبان فارسی – پنج سوال
 • تاریخ ادبیات – سه سوال
 • آرایه ها – سه سوال
 • قرابت معنایی – نه سوال

همانطور که مشخص شده است بیشترین سوالات مطرح شده مربوط به قسمت قرابت معنایی میباشد. پس بدون شک شما بایستی بیشترین تمرین و تکرار را در زمینه افزایش مهارت خود در حوزه قرابت های معنایی قرار دهید تا بتوانید بیشترین بازدهی را از پاسخگویی خود دریافت نمایید.

اما پرداختن بیش از حد به قرابت معنایی به معنی کنار گذاشتن سایر مباحث مانند واژگان املا دستور زبان و نگارش تاریخ ادبیات و آرایه ها نمی باشد چرا که با کمک و بهره گیری از سایر موضوعات ادبیات است که شما می توانید به بالاترین درصد و مطلوب ترین کیفیت در تست زنی برسید

به طور مثال می دانیم ۵ تست قطعی کنکور سراسری به صورت سالانه از قسمت زبان فارسی تشکیل شده است که یکی از این در درصد ادبیات شما ایجاد خواهد بود اما می‌دانیم مطالب زبان فارسی بسیار گسترده می باشد و حل کردن تست های آن بسیار سنگین و وقت گیر است لذا دانش آموزی که می‌خواهد برای ادبیات خود سرمایه‌گذاری کنند و بهترین نتیجه را بگیرد چه راه حلی را پیشنهاد باید کرد

روش یادگیری منحصر به فرد ؛ ادبیات کنکور را چگونه بالای ۹۰ بزنیم؟

ادبیات کنکور را چگونه بالای ۹۰ بزنیم؟ شاید این یکی از سوالات و رویاهای تمام دانش‌آموزان و شرکت کنندگان در کنکور سراسری باشد که بسیاری از آنها هیچگاه نمی‌تواند این رویا را محقق سازند اما موسسه آموزشی حرف آخر با روش های نوینی برای یادگیری نه تنها درس ادبیات بلکه تمام دروس به دانش آموزان خود ارائه داده است توانسته است که بدون هیچ گونه دغدغه و سختی های راه با صرف کمترین هزینه و زمان بهترین نتیجه مطلوب را برای دروس سنگین مانند ادبیات را برای تمام استفاده‌کنندگان رقم بزنند

از جمله مزیت‌های استفاده از این پکیج های آموزشی موسسه حرف آخر بررسی دام های تستی که در سال های اخیر توسط طراحان کنکور سراسری بسیار باز شده اند و توانسته است بسیاری از دانش‌آموزان را درصد های منفی بکشاند اگر دانش آموزی پیش از کنکور بتواند تمام اندام‌های دستی را شناسایی کند , تا دام های آموزشی که تاکنون نیز به آنها اشاره ای در سوالات نشده است را مسلط باشد میتواند از  پس تمام دام های آموزشی نکته دار کنکور بر آید!

علاوه بر این با توجه به گستردگی موضوعات مختلف ادبیات فارسی و زبان و نگارش امکان سردرگمی و از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده در مغز شما نیز وجود دارد اما با استفاده از نقشه راه آموزشی که در اختیار شما برای درس ادبیات قرار می گیرد می توانید تمامی مطالب را به صورت دسته بندی شده در ذهن خود جای دهید و از پس هر دو کلیه تست های سراسری کنکور سال های پیشین برآیید!

دسته بندی بی نظیر مطالب برای افزایش یاد گیری شما

اگر همچنان نمیدانید ادبیات کنکور را چگونه بالای ۹۰ بزنیم؟ ما و شما روش دسته بندی بی نظیر تمام مطالب موجود در کتاب درسی را برای یادگیری تا تمام و کمال بتوانید از پس تمام سوالات آسان و دشوار بر آیید. نظم و ترتیب دهی به هر موضوع باعث میشود شما بتوانید به صورت منظم و آهسته و پیوسته مطالب را در حافظه بلند مدت خود جای دهید و هیچ مطلبی را از ذهن به فراموشی نسپارید!

شهودی سازی مطالب در ادبیات فارسی حرف آخر با کمک انیمیشن سازی

از جمله برتری و تمایز این بسته آموزشی قدرتمند استفاده از  شهودی سازی و انیمیشن سازی و الگو سازی با استفاده از نیم کره راست مغز می باشد که سبب شده شما بتوایند در کوتاه ترین زمان ممکن تمام مطالب را در ذهن خود سامان دهی کرده و از آشفتگی و چند گانگی مطالب هراسی به هم نزنید …

اگر شما هم در درس ادبیات دچار مشکل هستید و نمره های پایینی در کارنامه خود از این درس ثبت کرده اید ، هم اکنون وقت تغییر فرا رسیده ! با تهیه پکیج ادبیات حرف آخر تمام مطالب را برای خود تثبیت کنید و با ذهنی آرام و منظم با کمک تکنولوژی به کار رفته در مباحث تدریس اساتید خبره ما ، بی نیاز از هر گونه کتب کمک درسی ، شروع به حل سوالات کنید .

 

۴/۵ ( ۲ نظر )
, , ,

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست