موسسه حرف آخر از سال 1390 تا به امروز از جدیدترین روش‌های آموزشی در پکیج‌های آموزشی خود استفاده کرده است. این موسسه با هدف ارائه بهترین پکیج‌های آموزشی در کشور شروع به کار کرده است و سال‌هاست داوطلبان را در یادگیری مفاهیم درسی کمک می‌کند. موسسه حرف آخر در بهمن ماه سال 1400 از یک سیستم جدید و متفاوت در کشور رونمایی کرد. این موسسه با جدیدترین روش آموزشی خود و با نام VOD حرف آخر تغییری بزرگ در شرایط آموزشی کشور ایجاد کرد. اما سیستم آموزشی VOD حرف آخر چیست؟

سیستم آموزشی VOD حرف آخر یکی از جدیدترین روش‌های آموزشی در کشور است که موسسه حرف آخر برای راحتی داوطلبان از آن استفاده می‌کند. همان طور که می‌دانید محصولات و پکیج‌های آموزشی حرف آخر در قالب دی وی دی در اختیار تمامی دانش‌آموزان و داوطلبان قرار می‌گیرد. اما این شرایط در حال حاضر با تغییرات بزرگی روبه‌رو شده است. سیستم آموزشی VOD حرف اخر برای اولین بار در پروژ0 6040 حرف آخر استارت خورد. تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ معرفی VOD حرف اخر می‌رود و مزایای این روش را به داوطلبان معرفی می‌کند.

VOD حرف آخر

VOD چیست؟

قبل از اینکه به سراغ معرفی سیستم آموزشی VOD حرف اخر برویم بهتر است با مفهوم واژه VOD بیشتر آشنا شویم. VOD چیست؟ بدون شک این اولین سوال برای هر مخاطبی در این مطلب سایت حرف آخر است. VOD مخفف عبارت video on demand است. VOD در زبان فارسی با نام ویدیو به درخواست یا درخواست ویدیو شناخته می‌شود. VOD کلمه‌ای است که برای سرویس‌های تعاملی از آن استفاده می‌شود. به یک زبان ساده و واضح می‌توان VOD را رسانه‌ای تعریف کرد که محتوای ویدیویی خود را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. VOD یک سیستم انعطاف‌پذیر است که با استفاده از آن نیازی نیست برنامه را در زمان پخش آن به طور زنده مشاهده کنید.

سرویس VOD یک مجموعه خدماتی است که از طریق IPTV ارائه می‌شود. اما VOD چه تفاوتی با سایر روش‌های محتوای صوتی و تصویری دارد؟ VOD این امکان را به کاربران می‌دهد تا آن‌ها انواع محتوای صوتی و تصویری را در هر زمان که مایل باشند به سرعت بر روی تلویزیون، لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی خود مشاهده کنند. به عبارت دیگر VOD به کاربران اجازه می‌دهد که برنامه‌های خود را در زمان پخش سراسری مشاهده کنند و در زمان دلخواه، محتوا را به عقب یا جلو هدایت نمایند. به زبان ساده و واضح می‌توان VOD را در به صورت زیر تعریف کرد:

” با استفاده از VOD در هر زمان و در هر شرایطی امکان دسترسی به برنامه‌های تصویری و صوتی وجود خواهد داشت “

معرفی انواع VOD

شما می‌توانید در قسمت زیر با انواع سیستم VOD آشنا شوید:

1) SVOD: اشتراک ویدیو در صورت تقاضا

SVOD مخفف عبارت Subscription Video on Demand است. این مدل با توجه به اشتراک انجام می‌شود. کاربران در این شرایط می‌توانند دسترسی نامحدود به محتوا را داشته باشند. کاربران در این سرویس‌ها با پرداخت حق اشتراک به صورت دوره‌ای، از محتوای رسانه تعاملی یا VOD استفاده می‌کنند و در صورت عدم رضایت آن را ترک می‌کنند. با توجه به این شرایط SVOD یک مدل اشتراکی است.

2) TVOD: ویدیو معاملاتی درخواستی

TVOD مخفف Transactional Video on Demand است. در این شرایط کاربران به ازای هر بار تماشای محتوا باید هزینه جداگانه‌ای پرداخت کنند.

3) AVOD: ویدیو تبلیغاتی درخواستی

AVOD مخفف Advertising-based Video on Demand است. این یک مدل مصرف محتوای سمعی و بصری به صورت رایگان است. AVOD هزینه‌ای برای کاربران ندارد، زیرا از طریق تبلیغات تامین می‌شود.

"<yoastmark

سیستم آموزشی VOD حرف آخر چیست؟

حرف آخر با استفاده از VOD حرف آخر یک روش آموزشی جدید در اختیار داوطلبان قرار داده است. همان طور که می‌دانید پکیج‌های آموزشی موسسه حرف آخر در قالب دی وی دی در اختیار داوطلبان قرار می‌گرفت. اما این شرایط در حال حاضر کمی متفاوت است. این سیستم برای اولین بار بر روی پروژه 6040 حرف آخر قرار گرفته است. داوطلبان حرف آخری با استفاده از VOD حرف آخر می‌توانند با تهیه یک اشتراک به تمامی آموزش‌های حرف آخر از طریق موبایل، لپ‌تاپ و کامپیوتر شخصی دسترسی داشته باشند.

موسسه حرف آخر زمانی‌که پکیج‌های خود را در قالب دی وی دی در اختیار داوطلبان قرار می‌داد با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شد. یکی از این مشکلات خرابی دی وی دی ها بود. معمولا داوطلبان با مشاورین حرف آخر تصمیم می‌گرفتند و در مورد خرابی دی وی دی ها مواردی را ذکر می‌کردند. از طرفی دیگر پکیج‌های آموزشی حرف آخر در قالب دی وی دی پس از چند روز کاری در اختیار داوطلبان قرار می‌گرفت. همین موضوع موجب ناراحتی داوطلبان حرف آخری می‌شد. موسسه حرف آخر برای از بین بردن تمامی این مشکلات و راحتی داوطلبان از سیستم آموزشی VOD حرف اخر استفاده می‌کند.

VOD حرف آخر چگونه کار می‌کند؟

برای تهیه محتوای آموزشی هنگام درخواست، محتوای آموزشی حرف آخر به قالب دیجیتال تبدیل می‌شود و سپس در یک سرور ویدیویی ذخیره می‌گردد. محتوای آموزشی حرف آخر قبل از انتقال از طریق اتصال به اینترنت فشرده می‌شود. زمانی‌که داده‌ها دریافت می شوند، رمزگشایی شده و در دستگاه داوطلبان ذخیره می‌شوند. همین موضوع موجب می‌شود که داوطلبان امکاناتی نظیر توقف و یا جلو و عقب زدن ویدیوهای آموزشی را داشته باشند.

VOD حرف آخر با پکیج‌های دی وی دی حرف آخر چه تفاوتی دارد؟

موسسه حرف آخر از بهمن سال 1400 از سیستم آموزشی VOD حرف آخر رونمایی کرده است. داوطلبان با تهیه اشتراک و با استفاده از موبایل، لپ‌تاپ و کامپیوتر می‌توانند به ویدیوها و مطالب درسی دسترسی داشته باشند. شاید این سوال برای داوطلبان پیش آید که دی وی دی حرف آخر چه تفاوتی با VOD حرف آخر دارد؟ مهم‌ترین مزیت VOD حرف آخر نسبت به دی وی دی های حرف آخر میزان دسترسی داوطلبان به ویدیوهای آموزشی است. داوطلبان دیگر نیازی به حمل و جابه‌جایی دی وی دی های آموزشی خود ندارند. آن‌ها کافیست به موبایل، لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود دسترسی داشته باشند تا با استفاده از آن‌ها ویدیوهای آموزشی حرف آخر را مشاهده کنند.

با استفاده از VOD حرف آخر والدین، داوطلبان و پشتیبان‌ها به راحتی می‌توانند از مدت زمان مشاهده ویدیوهای آموزشی مطلع شوند. این ویژگی به هیچ عنوان در دی وی دی ها حرف آخر وجود نداشت. پشتیبان‌های حرف آخر با استفاده از این سیستم دیگر نیازی ندارند به صورت دستی گزارش زمان مشاهده داوطلبان را ثبت کنند. سیستم به صورت دقیق زمان مطالعه ویدیوهای آموزشی را در اختیار پشتیبان‌ها قرار می‌دهد. با توجه به این شرایط، پشتیبان میزان پیشرفت داوطلبان را به آسانی متوجه خواهد شد. همچنین در این سیستم نتایج آزمون به صورت سریع و آنی به پشتیبان داوطلبان ارائه می‌شود. این موضوع موجب می‌شود که پشتیبان به سرعت نقاط ضعف داوطلبان را بررسی کند. به صورت خلاصه می‌توان موارد زیر را در مورد تفاوت VOD حرف اخر و دی وی دی حرف آخر عنوان کرد:

مزیت VOD حرف اخر در مقایسه با دی وی دی

 • داوطلبان دیگر هیچ نگرانی در مورد خرابی دی وی دی ها نخواهند داشت.
 • داوطلبان زمانی‌که دی وی دی های حرف آخر را تهیه می‌کردند باید یک مدت زمان مشخص منتظر تحویل بسته می‌شدند. اما VOD حرف آخر بلافاصله محتوای آموزشی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.
 • داوطلبان با استفاده از دی وی دی تنها در یک دستگاه امکان مشاهده ویدیوهای آموزشی را داشتند. اما با استفاده از VOD حرف آخر در هر مکانی به راحتی به ویدیوهای آموزشی دسترسی خواهند داشت.
 • گاهی اوقات داوطلبان در مورد ساعات یادگیری و مشاهده ویدیوهای آموزشی اطلاعات نادرستی را به پشتیبان‌ها ارائه می‌دادند. اما با استفاده از این روش پشتیبان‌ها با استفاده از سیستم، زمان مطالعه داوطلبان را تشخیص خواهند داد.

سیستم آموزشی VOD حرف آخر چه ویژگی‌هایی دارد؟

1) 

 • داوطلبان به صورت آنلاین به تمامی محتواهای آموزشی دسترسی خواهند داشت.
 • داوطلبان با استفاده از VOD حرف آخر می‌توانند محتوای آموزشی را کنترل کنند. این بدین معنی است که داوطلبان امکان مکث (pause) محتوای آموزشی را دارند. آن‌ها به راحتی می‌توانند به قسمت خاصی از ویدیو حرکت کنند یا سرعت پخش آموزش را کند یا تند کنند.
 • والدین و پشتیبان‌ها می‌توانند از مدت زمانی که داوطلبان صرف مشاهده ویدیوها کردند اطلاع داشته باشند.
 • VOD حرف آخر از یک بستر ارتباطی قابل اعتماد استفاده می‌کند.
 • این سیستم بدون محدودیت زمانی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.
 • داوطلبان به راحتی می‌توانند با توجه به دسته‌بندی‌های مختلف به ویدیوهای آموزشی متنوع دسترسی داشته باشند.
 • داوطلبان با استفاده از گوشی، لپ‌تاپ یا کامپیوتر به محتوای آموزشی دسترسی دارند.
 • داوطلبان در هر مکانی که حضور داشته باشند بدون هیچ مشکلی می‌توانند محتوای آموزشی حرف آخر را مشاهده کنند.
 • VOD حرف اخر مانند یک پل ارتباطی مابین داوطلبان و اساتید عمل می‌کند.
 • VOD حرف اخر برای ارائه آموزش‌های خود به زمان‌بندی خاصی متکی نیست. تمامی ویدیوهای آموزشی حرف آخر در بستر VOD قابل مشاهده هستند.
 • داوطلبان با حق انتخاب خود به سراغ محتوای آموزشی می‌روند. بنابراین داوطلبان برای دیدن ویدیوهای آموزشی حق انتخاب دارند.
 • داوطلبان با VOD دسترسی نامحدود به ویدیوهای آموزشی حرف آخر دارند.

2) 

 • با VOD حرف آخر داوطلبان دیگر نیازی نیست نگران خرابی دی وی دی ها باشند، زیرا آن‌ها پس از خرید به راحتی به ویدیوهای آموزشی دسترسی خواهند داشت.
 • داوطلبان با VOD حرف آخر با مشاوران متخصص حرف آخر در ارتباط خواهند بود.
 • VOD این امکان را به داوطلبان می‌دهد تا آن‌ها در وبینارها و لایوهای مشاوران برتر و اساتید حرف آخر حضور داشته باشند.
 • پشتیبانی با استفاده از VOD به صورت آنلاین خواهد بود.
 • داوطلبان با استفاده از VOD به صورت آنلاین آزمون برگزار خواهد کرد.
 • این سیستم مجهز به هوش مصنوعی است و به پشتیبان‌ها کمک می‌کند تا آن‌ها از روند و تایم مطالعه داوطلب با خبر شوند.
 • داوطلبان با استفاده از این سیستم آموزشی به کلاس‌های آنلاین برای رفع اشکال و تثبیت ذهنی مطالب درسی و حل سوالات ترکیبی و پیچیده، به صورت هر دو هفته یکبار در دروس اختصاصی و ماهی یکبار در دروس عمومی دسترسی خواهند داشت.
 • داوطلبان ابتدا در این سیستم آموزشی، فیلم‌های آموزشی را مشاهده می‌کنند و سپس طبق جدول پیوست در زمان‌های مشخص در جلسات آنلاین با اساتید شرکت می‌کنند. البته این جلسات ضبط می‌شوند و به صورت آفلاین هم برای داوطلبان قابل مشاهده هستند.
 • هزینه استفاده از این سیستم بسیار مقرون‌به‌صرفه است.
 • والدین می‌توانند به محتواهای آموزشی داوطلبان دسترسی داشته باشند.
 • امکان مشاهده ویدیو در دستگاه‌های مختلف وجود دارد.

VOD حرف آخر

داوطلبان نگران بهای اینترنت مصرفی نباشند

داوطلبان نباید به هیچ عنوان نگران بهای اینترت مصرفی باشند. حجم اینترنت مصرفی داوطلبان حرف آخر نیم بها محاسبه می‌شود. این موضوع موجب می‌شود که داوطالبان با خیالت راحت از این سیستم آموزشی استفاده کنند.

مشاوره و برنامه‌ریزی سیستم VOD حرف آخر

ما در قسمت بالا تعدادی از ویژگی‌های مهم سیستم VOD حرف اخر را به شما معرفی کردیم. اما هنوز یک ویژگی باقی مانده است. بدون شک مهم‌ترین ویژگی این سیستم آموزشی، مشاوره و برنامه‌ریزی تخصصی است. داوطلبانی که به سراغ انتخاب پکیج‌های آموزشی حرف آخر می‌روند باید سیستم VOD را انتخاب کنند. با توجه به این شرایط دیگر پکیج با قالب دی وی دی برای آن‌ها ارسال نمی‌شود. داوطلبانی که از سیستم VOD استفاده می‌کنند از مشاوره تخصصی ویژه نیز بهرمند می‌شوند.

سیستم آموزشی VOD حرف آخر برای مشاوره هر داوطلب و دانش‌آموزی با یک مشاور متخصص همکاری می‌کند. این بدین معنی است که مشاور در کنار داوطلبان است و هر روز در یک تایم مشخص با داوطلبان ارتباط برقرار می‌کند. این ارتباط به صورت تلفنی برقرار می‌شود و مشاور از روند مطالعه داوطلب باخبر می‌شود. مشاور با توجه به نوع یادگیری داوطلب برنامه‌های خاص و کاربردی به او پیشنهاد می‌کند. داوطلبان با استفاده از این سیستم آموزشی در جلسات آنلاین مشاوره‌ای که به صورت هفته‌ای یکبار برای داوطلبان برگزار می‌شوند شرکت می‌کنند. البته موسسه حرف آخر یک سوپرایز دیگر نیز در این سیستم آموزشی دارد. والدین نیز با استفاده از این سیستم می‌توانند از شرایط فرزندان خود باخبر شوند. جلسات آنلاین مشاوره‌ای برای والدین دانش‌آموزان به صورت ماهیانه انجام خواهد شد تا داوطلب و والدین از هر نیاز درسی و مشاوره‌ای بی نیاز گردند.

داوطلبانی که به دنبال VOD حرف اخر هستند با مشاوران حرف آخر تماس بگیرند

سوالات متداول در مورد VOD حرف آخر

1) سیستم آموزشی VOD حرف آخر چیست؟

داوطلبان با استفاده از VOD حرف اخر به راحتی می‌توانند در هر مکانی و در هر شرایطی به ویدیوهای آموزشی حرف آخر از طریق موبایل، لپ‌تاپ و کامپیوتر دسترسی داشته باشند.

2) داوطلبانی که از قبل دی وی دی های آموزشی حرف آخر را تهیه کردند چگونه از پشتیبانی VOD حرف اخر بهرمند می‌شوند؟

داوطلبانی که از قبل دی وی دی های آموزشی حرف آخر را  خریداری کردند با پرداخت هزینه می‌توانند وارد طرح مشاوره و برنامه‌ریزی VOD هوشمند شوند.

3) داوطلبان در VOD حرف اخر به چه مباحثی دسترسی خواهند داشت؟

دروس تخصصی به صورت کامل برای کنکور ۱۴۰۲ آپدیت خواهند شد و دروس عمومی با تغییرات جزئی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرند.

4) موسسه حرف آخر برای کنکور 1402 محصولات خود را چگونه ارائه می‌دهد؟

محصولات حرف اخر تنها بر بستر vod ارائه می‌شوند و دیگر به صورت فیزیکی و دی وی دی چیزی برای داوطلب ارسال نخواهد شد.

5) داوطلبانی که از قبل دی وی دی های حرف آخر را دارند، آیا می‌توانند در کلاس‌های آنلاین رفع اشکال و تثبیت ذهنی حضور داشته باشند؟

بله اگر داوطلبی در سال ۱۴۰۰ پکیج‌های موسسه حرف آخر را دریافت کرده باشد به صورت رایگان می‌تواند در این کلاس‌ها حضور پیدا کند.

شما می‌توانید برای داشتن هر گونه اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.