چرا فیزیک حرف آخر ؟

فیزیک حرف آخر و ویژگی های متمایز آن مباحثی است که در طی این مطلب با آن آشنا خواهید شد. درس فیزیک در کنکور از جمله دروسی است که علاوه بر مهارت‌های تست زنی‌ ، سرعت نیز بسیار اهمیت دارد . چه بسا در کنکور‌های سال‌های پیشین اتفاق افتاده است که بسیاری از افراد به علت گذراندن وقت زیاد بر روی سوالاتِ فیزیک از درس‌های دیگر خود باز آنده ا‌ند و باعث شده درسِ مهمی‌ مانند شیمی‌ را نتوانند شروع کنند!

برای افزایش سرعت تست زنی‌ در هر درسی‌ نیزی نیست روزانه تعداد هنگفتی تست را در مقابل خود قرار داده و شروع به حل کردن آن‌ها کنید.

تنها کافیست روزانه بین ۳۰ تا ۶۰ تست از هر مبحث را برگزیند ، با دقت حل کنید و نکاتِ ریز آن را یاداشت نماید.

به طور مثل فیزیک پیش دانشگاهی ۱ نیاز به حل و تمرین دارد . پس بایستی تمرینِ بیشتری از مباحث آن حل شود . پس از حل هر مبحث نیز به طور کلی‌ خلاصه و فرمول‌های مهم را یادشت کرده و به طور روزانه آن‌ها را مرور کنید.

اما قسمت دومِ فیزیکِ پیشدانشگاهی بیشتره مطالبی که در آن ارائه شده است به صورت حفظی است . پس کافیست به متنِ کتاب درسی‌ تسلط داشته باشید و جزئیات آن‌ها را حفظ کنید.

پس بدیهی‌ هست برای هر مبحث ، به یک روش خواندن مطلب پاسخ گو نخواهد بود. دانش آموزی که مبتدی باشد ، تمام مباحث را به یک روش پیش میبرد و در نهایت هم نتیجه مطلوبی نخواهد گرفت.

اینجاست که وجود یک راهنما همراه با دانش آموز در طول ساله تحصیلی‌ آن به کمک آن میاید تا به دور از هیچ گونه خطا ، صحیح‌ترین راهِ ممکن برای رسیدن به اهدافش را در پیش بگیرد.

فیزیک حرف آخر بهترین منبع برای مطالعه مفهومی‌

بسته جامع فیزیک موسسه حرف آخر با تدریس فوق‌العاده توانمند استاد کامیار باعث شده همه قشر از دانش آموزان بتوانند نتایج مطلوبی از کنکور سراسری بگیرند و درصد بالای را از این درس کسب کنند.

در بسته‌های آموزشی استاد کامیار به جای استفاده از فرمول‌های پیچیده و سردر گم کننده ، از الگو‌های بهر برده شده است که با کمک شهودی سازی مطلب به وسیله انیمیشن و پویا نمایی صورت پذیرفته است.

نقطه قوتِ شهودی سازی مطالب فیزیک این است که همزمان دو نیم کره مغزِ دانش آموز در یادگیری فعال میشود و با بازدهی بیشتری عمق مفاهیم را در میابد. بدون تردید سریع‌ترین راه و به صرف‌ترین راه برای دستیابی به درصد بالای درس فیزیک در کنکور استفاده از بسته های آموزشی فیزیک حرف آخر است.

بسته فیزیک جامع موسسه حرف آخر شامل چه مباحثی است ؟

فیزیک جامع حرف آخر شامل:

  • فیزیک اول و دوم
  • سینماتیک
  • دینامیک
  • الکترسیته ساکن و خازن
  • الکتریسیته جاری
  • مغناطیس
  • القای الکترومغناطیسی
  • نوسان و موج
  • فیزیک پیش دانشگاهی دو

نحوه تدریس درس فیزیک در بسته های آموزشی موسسه حرف آخر

به طور مثل در تدریس فیزیک سال اول توسط استاد کامیار ، به دور از هر گونه مطالب حفظی ، تنها با بهره گیری از یک فرمول تمام مسائل را از پا در آورده ا‌ند . مباحث این بخش را به طورِ کامل با کمک الگو یابی‌ تدریس نموده ا‌ند به طوری که هر دانش آموز با تنها یک بر مطالعه مباحثِ تدریس شد میتواند آن‌ها را در حفظ بلند مدت خود بسپارند.

با کمک پویا نمایی در متلب فیزیک یک نظیر تصویر مجازی و حقیقی‌ ، فاصله کانونی و … دانش آموز به درک شهودی و بالایی‌ از این مبحث میرسد.

درک شهودی به دانش آموز کمک می‌کند عمق مطلب را به طور کامل آموز ببیند و بتواند سخت‌ترین سوالات فیزیک یک را به راحتی‌ حل کند . همانطور که میدانید فیزیک یک به تنهایی ۴ سوال از کنکور را پوشش میدهد و به نسبت درصد بالای را برای هر شرکت کنند به ارمغان میاورد.

در این بسته‌های آموزشی اهمیت بیشتری به مباحثِ پر سوال تر داده شده است. یکی‌ از این قبیل مطلب ، قسمت‌های نخست فیزیک سالِ سوم است. این بخش از فیزیک متوسطه به خودی خود هر ساله بین ۴ الی‌ ۶ سوال تا در بر می‌گیرد و دانش اموزانی میتوانند در این بخش موفق عمل کنند که فیزیک سوم را مفهومی‌ و عمیق آموخته باشند.

تفهیم عمیق با ایجاد رابطه بین فصول مختلف

به علت مرتبط بودن تمام مباحث این قسمت از درس فیزیک ، ایجاد خلاصه نویسی‌ها و همچنین ارائه نقش راه برای هر بخش بسیار حیاتی و ضروری تلقی‌ میشود. تیم حرف آخر با همت استاد کامیار تمام مباحث این چنینی را با ارائه نقش راه‌هایی‌ که باعث تفهیم عمیق درس میشوند به کمک شما شتافتند تا هیچ مطلبی را در جلسه کنکور فراموش نکنید.

با تدریس فیزیک بی‌ نظیر استاد کامیار در کوتاه‌ترین زمان ممکن از رقبای سر سختِ خود پیشی‌ بگیرید و بهترین نتیجه ممکن را در کنکور سراسری برای خود رقم بزنید

۴/۵ ( ۲ نظر )
,

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست