افزایش تراز کنکور چگونه و با چه روشی امکان پذیر است؟

بدون دیدگاه

در مطالب قبل در خصوص تراز کنکور و اینکه اصلا تراز کنکور چیست و چگونه محاسبه می گردد صحبت کردیم اگر نمیدانید تراز کنکور چیست میتوانید مطالب قبلی سایت را مطالعه نمایید. در این مطلب از حرف آخر پیرو سوال دانش آموزان درخصوص افزایش تراز کنکور و اینکه با چه روش و روشهایی و چگونه میتوان تراز کنکور را افزایش داد و بالابرد برایتان نکات مهمی را ذکر می نماییم. اگر تمایل به افزایش تراز کنکور خود دارید تا انتهای مطلب چند دقیقه ای را در سایت موسسه حرف آخر مهمان ما باشید.

افزایش تراز کنکور : چگونه تراز خود را در کنکور افزایش دهم؟

افزایش تراز کنکور چگونه و با چه روشی امکانپذیر است؟

یکی از مواردی که همواره دانش اوزان پرتلاش و دواطلبان جدی کنکور دنبال آن هستند افزایش تراز کنکور می باشد . در این خصوص تقریبا تمام هفته ها مشاوران برتر حرف آخر سوالات زیادی را از داوطلبان دریافت می کنند که حرف همه آنها یک چیز است چگونه تراز کنکور را بالا ببریم ؟ برای افزایش تراز کنکور اولین نکته و اولین کاری که لازم است انجام دهید برنامه ریزی و تلاش خودتنان است. خیلی از داوطلبان مناطق محروم طبق بررسی هایی آماریی حتی بعد از قبولی در کنکور و دانشگاه نمیدانستند که تراز کنکور چیست؟ وقتی از انها می پرسیدید که چگونه در دانشگاه قبول شدید در حالی که نمیدانید تراز کنکور چیست؟ پاسخ شان یک جمله بود : یکسال زحمت کشیدم ودرس خواندم. شکی نیست که جوابشان ۱۰۰% درست است.

تراز کنکور و مفهوم آن را خوب درک کنید

اما برای قبولی در دانشگاه های تاپ در چند سال اخیر لازم است داوطلبان حتما با تراز کنکور و نحوه افزایش تراز کنکور و بالابردن آن آشنا باشند. بدون شک با دانستن نکات لازم درخصوص افزایش ترازکنکور کارشان به مراتب راحت تر خواهد بود. چند راه ساده برای افزایش تراز وجود دارد. ابتدا به شما مباحث و دروسی را معرفی میکنیم که خیلی راحتر میتوانید تراز تان را بالا ببرید. این درس ها را مدنظرتان داشته باشید. شما باید از نکاتی که با شما میگوییم استفاده کنید و سعی کنید تا تراز کنکورتان را افزایش دهید. زیرا درس ها و سوالاتی وجود دارد که به علت اینکه تعداد کمی از داوطلبان به ان سوالات پاسخ میدهند بنابراین همانطور که در مفهوم تراز کنکور به شما گفتیم این سوالات تاثیر بسیار زیادی روی افزایش ترازکنکور شما خواهد داشت.

در دروس و مفاهیمی که بقیه ضعیف تر هستند افزایش تراز کنکور راحتتر است

افزایش تراز کنکور چگونه و با چه روشی امکانپذیر است؟بعنوان مثال در درس ریاضی یا درس فیزیک برای رشته تجربی و یا درس شیمی برای رشته امتحانی ریاضی فیزیک یاد درسهای آمار و ریاضی برای گروه علوم انسانی که اکثریت در این درس ها ضعف دارند از ارزش بسیار بالاتری به نسبت سایر دروس برخوردار است. در بین دروس عمومی نیز برای تمام گروه های آزمایشی درس عربی که اکثر داوطلبان در آن ضعف دارند همینگونه است. بنابراین باید سعی کنید از این دروس استفاده کنید و تراز کنکورتان را افزایش دهید نه اینکه به فکر کنار گذاشتن آنها باشید.

علاوه بر درسهایی که گفتیم برخی از مفاهیم در بعضی دروس وجود دارند که برای داوطلبان بشسیار سخت تر و تسلط بر انها زمان بیشتری را می برد. درنتیجه خیلی از داوطلبان به این علت این مباحث را از برنامه مطالعاتی خود حذف می کنند . بنابراین این یک فرصت برای افزایش تراز کنکور شما می باشد که ترازکنکور خود را افزایش دهید.

سوالات تست دشوار از مباحث سخت تر یک فرصت است

سوالات تست‌ دشوارتر به دلیل اینکه تعداد کمتری به آن جواب میدهند از ارزش بالاتری در آزمون کنکور سراسری برخوردار می باشند. این نکته را نیز فراموش نباید کرد که زدن چند تست معمولی که مطالعه آن، وقت و زمان زیادی از شما نممیگیرد بهتر است تا اینکه هیچ تستی را در آن درس پاسخ صحیح ندهید. این موضوع نیز به طور مستقیم به تراز مربوط می‌شود زیرا باعث می‌شود که وضعیت خود را در میان داوطلبان تا حد قابل قبولی بهبود بخشید.

 

نکات افزایش تراز کنکور حرف آخر

نکات زیر را با دقت مطالعه کنید بر روی آنها فکر کنید و سپس با تمرکز و تمرین از آنها استفاده کنید

1- کاهش یا افزایش ترازکنکور به تعداد داوطلبان کنکورسراسری یا آزمون بستگی دارد

2- اگر یکی از گروه‌های آزمایشی را انتخاب کنید که در آن داوطلبان کمتری وجود دارند:

تراز کنکور شما در آن رشته آزمایشی در سال آزمون کمتر می باشد.

3- هر اندازه سطح علمی رقیبان تان بالاتر برود افزایش تراز کنکور سخت‌تر می‌شود.

4- اگر داوطلبان برتر کنکور در هر گروه امتحانی در انتخاب رشته‌ ، رشته هایی را انتخاب کنند که :

افزایش تراز کنکور چگونه و با چه روشی امکانپذیر است؟جز رشته های عالی آن گروه آزمایشی نباشند

داوطلبان با تراز پایین‌تر موفق می‌شوند تا در رشته‌های بهتر پذیرفته شوند.

5- تراز کنکور با سطح علمی داوطلبان آزمون رابطه مستقیم دارد.

6- در آزمون‌ دانشگاه ها در رشته‌های مختلف با تغییر ضرایب دروس آزمون سخت و ساده میگردد

7- برای افزایش ترازکنکور با توان علمی خود به تغییر ضرایب دروس بیشتر توجه کنید.

8- نکات بالایی به استراتژی و روش امتحان دادن بستگی دارد.

9- قانون آخر اینکه هرچه بیشتر درس بخوانید افزایش ترازکنکور تان بیشتر خواهد بود

10- برای افزایش ترازکنکور هوشمندانه و با برنامه درس بخوانید و خر خونی نکنید.

 

 

افزایش تراز کنکور, تراز کنکور, تراز کنکور چیست, ترازکنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.