بررسی بارم بندی امتحان نهایی عربی رشته انسانی

بدون دیدگاه

تاثیر معدل در کنکور سراسری نقش بسیار مهمی در رتبه نهایی داوطلبان در کنکور ایفا می‌کند. همانطور که اکثر داوطلبان از این موضوع مطلع هستند تاثیر معدل در کنکور به صورت تاثیر قطعی محاسبه می‌شود. این بدین معنی است که معدل امتحانات نهایی به صورت مستقیم بر روی رتبه کنکور موثر است. داوطلبان با توجه به این شرایط باید امتحانات نهایی را به بهترین شکل ممکن مطالعه کنند. این موضوع برای تمامی داوطلبان گروه تجربی، ریاضی و انسانی صدق می‌کند. بنابراین داوطلبان تحت هر شرایطی باید برای امتحانات نهایی به بهترین شکل ممکن آماده شوند. یکی از دروس دشوار گروه انسانی که داوطلبان را با چالش‌هایی روبه‌رو می‌کند، درس عربی است. ما در این مطلب با توجه به دشواری این درس به سراغ بررسی بارم بندی امتحان نهایی عربی رشته انسانی می‌رویم.

داوطلبان گروه انسانی که به دنبال کسب یک نمره بالا یا ترمیم معدل هستند باید بدون هیچ تردیدی به سراغ مطالعه بارم بندی امتحان نهایی عربی رشته انسانی بروند. مطالعه بارم بندی امتحان نهایی عربی رشته انسانی به داوطلبان این امکان را می‌دهد تا آن‌ها از اهمیت هر بخش درس عربی به خوبی آشنا شوند. اگر از داوطلبان گروه انسانی سوال کنید که کدام درس شما را با چالش بیشتری در امتحانات روبه‌رو می‌کند، بدون شک اکثر داوطلبان به درس عربی اشاره می‌کنند. اما هر درس دشواری راه‌حل‌های خاص خود را برای مطالعه دارد. درس عربی نیز با مطالعه منابع مناسب درس آسانی برای داوطلبان است.

تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ بارم بندی امتحان نهایی عربی رشته انسانی می‌رود و در دو بخش مختلف این بارم بندی را بررسی می‌کند. داوطلبان در بخش اول ویدیو بررسی بارم بندی امتحان نهایی عربی انسانی توسط استاد وحدت و مهرداد مشایخی را مشاهده می‌کنند و در بخش دوم این بارم بندی برای آن‌ها تجزیه و تحلیل می‌شود.

 

 

بررسی بارم بندی عربی امتحان نهایی رشته انسانی

همانطور که در ویدیو بالا نیز مشاهده کردید استاد حامی وحدت و استاد مهرداد مشایخی به صورت جامع و کامل، بارم بندی عربی امتحان نهایی رشته انسانی را بررسی می‌کنند. مطالعه این بارم بندی از هر جنبه‌ای برای داوطلبان اهمیت دارد. داوطلبان با مطالعه این بارم بندی از تمامی مباحث دشوار درس عربی مطلع می‌شوند و مباحث دشوار را با دقت زیادی مطالعه می‌کنند. استاد حامی وحدت یکی از برترین اساتید عربی در کشور است که برای تدریس درس عربی گروه انسانی از روش‌های خاصی استفاده می‌کند. تمامی داوطلبان با خیال راحت می‌توانند از این موضوع مطمئن باشند که استاد حامی وحدت درس عربی را به بهترین شکل ممکن برای آن‌ها تدریس می‌کند. بنابراین داوطلبان با خیال راحت بارم بندی امتحان نهایی عربی انسانی را مشاهده کنند و سپس به سراغ مطالعه عربی تشریحی حرف آخر بروند تا بهترین نمره ممکن را در امتحان نهایی به دست آورند.

 

بارم بندی امتحان نهایی عربی انسانی

 

تاثیر قطعی معدل امتحانات نهایی در کنکور

دانش‌آموزان و داوطلبان در سال‌های اخیر مشکلی برای تاثیر معدل در کنکور نداشتند، زیرا تاثیر معدل در کنکور به صورت مثبت محاسبه می‌شد. این بدین معنی است که اگر معدل داوطلبان یک نمره مناسب بود، تاثیر معدل بر روی رتبه کنکور آن‌ها اعمال می‌شد. اگر معدل داوطلبان پایین بود، معدل آن‌ها تاثیری بر روی رتبه نهایی آن‌ها نداشت. اما این شرایط در حال حاضر کمی متفاوت است. داوطلبان از کنکور سال 1401 با یک تاثیر معدل قطعی مواجه هستند. اما تاثیر معدل قطعی چه معنایی دارد؟ این بدین معنی است که معدل داوطلبان چه مثبت باشد چه منفی، تحت هر شرایطی بر روی رتبه کنکور آن‌ها تاثیر دارد. بنابراین داوطلبان گروه انسانی که به دنبال قبولی در کنکور هستند باید به تاثیر قطعی معدل توجه زیادی داشته باشند.

تاثیر معدل در کنکور به صورت قطعی محاسبه‌ می‌شود. بنابراین داوطلبان باید تمامی دروس عمومی و تخصصی را به بهترین شکل ممکن برای امتحانات نهایی مطالعه کنند. از طرفی دیگر امتحانات نهایی را به عنوان یک مرور مناسب برای کنکور نیز می‌توان در نظر گرفت. بنابراین مطالعه دروس برای امتحانات نهایی به بهترین شکل ممکن می‌تواند یک ویژگی مثبت برای داوطلبان باشد. سوالات عربی در امتحانات نهایی تغییر کرده است. سوالات بیشتر حالت مفهومی دارند و داوطلبان باید قواعد دستوری پایه دهم و یازدهم را نیز برای پاسخگویی به سوالات بدانند. بنابراین داوطلبان تحت هر شرایطی باید درس عربی و سایر دروس عمومی و تخصصی را با دقت زیادی برای امتحانات نهایی مطالعه کنند.

بارم بندی درس عربی در امتحانات نهایی گروه انسانی

بدون شک تمامی داوطلبان قبل از امتحان نهایی به دنبال سوالات مهم و پر تکرار درس عربی هستند. داوطلبان برای اینکه بتوانند به سوالات مهم درس عربی دسترسی داشته باشند باید بارم بندی امتحان نهایی عربی انسانی را مطالعه کنند. مطالعه بارم بندی درس عربی در امتحان نهایی، تنها راه داوطلبان برای کسب نمره 20 در امتحان نهایی است. داوطلبان گروه انسانی برای اینکه بتوانند به سوالات درس عربی در امتحان نهایی پاسخ دهند باید مهارت‌های زبانی را برای درس عربی یاد بگیرند. مهارت‌های زبانی درس عربی شامل مهارت واژه شناسی، مهارت ترجمه به فارسی، مهارت شناخت و کارد قواعد و مهارت درک و فهم هستند.

هر کدام از این مهارت‌ها شامل موضوعات مختلفی هستند. به عنوان مثال مهارت واژه شناسی شامل موضوعات مختلفی مانند مترادف و متضاد یا نوشتن معنای کلمات داخل جمله از عربی به فارسی است. داوطلبان در مهارت واژه شناسی باید نحوه نوشتن مفرد یا جمع اسم را بدانند.

همانطور که از نام این مهارت مشخص است داوطلبان باید در مهارت ترجمه به فارسی با استفاده از روش‌های خاص خود جملات مختلف را ترجمه کنند. مهم‌ترین مهارتی که داوطلبان باید آن را به خوبی یاد بگیرند، مهارت شناخت و کاربرد قواعد است. داوطلبان باید بتوانند در سوالات امتحان نهایی عربی اسم فاعل، اسم مفعول، اسم مکان و … را تشخیص دهند. تنها یک مهارت دیگر در امتحان نهایی عربی باقی می‌ماند و آن‌ نیز مهارت درک و فهم است. داوطلبان باید بتوانند با توجه به متن به سوالات مختلف پاسخ دهند. دانش‌آموزان و داوطلبان گروه انسانی می‌توانند در بخش زیر با بارم بندی امتحان نهایی عربی انسانی آشنا شوند:

 • 16 سوال و 57 قسمت
 • زمان پاسخگویی به سوالات: 80 دقیقه

نگاه اجمالی به بارم بندی امتحان نهایی عربی انسانی

 1. ترجمه
 2. عربی یازدهم
 3. شناخت فعل
 4. محل اعرابی
 5. مفهوم
 6. قواعد دوازدهم
 7. تحلیل صرفی
 8. درک متن

 

بارم بندی امتحان نهایی عربی

 

بارم بندی امتحان نهایی درس عربی برای رشته انسانی

1) ترجمه: سوالات 1 الی 5

یکی از مهم‌ترین بخش‌های بارم بندی امتحان نهایی عربی انسانی، بخش ترجمه است. بدون شک این بخش مهم‌ترین بخش عربی در امتحانات نهایی است و داوطلبان باید تحت هر شرایطی به این سوالات با دقت بالایی پاسخ دهند. بخش ترجمه در امتحان نهایی شامل قسمت‌های مختلفی است. داوطلبان در بخش زیر می‌توانند با بخش‌های مختلف ترجمه در امتحان عربی نهایی بیشتر آشنا شوند:

 • ترجمه کلمات خط کشیده شده: 1 نمره
 • متضاد و مترادف – شناسایی کلمات: 0/5- 0/25
 • تشخیص اسم از جهت تعداد: 0/25
 • ترجمه جملات متن و تمرین: 7/5 نمره

ترجمه کلمات خط کشیده شده

همانطور که از نام این بخش نیز مشخص است، داوطلبان و دانش‌آموزان در امتحان نهایی با یک متن روبه‌رو هستند که زیر برخی از کلمات آن خط کشیده شده است. داوطلبان باید ترجمه کلمات خط کشیده شده را بنویسند و 1 نمره کامل به دست آورند. متن‌های این سوال از متن کتاب درسی و تمرین‌ها در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

متضاد و مترادف شناسایی کلمات غریب

داوطلبان و دانش‌آموزان گروه انسانی باید به این نکته توجه داشته باشند که سوالات بخش متضاد و مترادف و شناسایی کلمات غریب کاملا از متن کتاب درسی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. طراح سوال در امتحان نهایی عربی انسانی یک جمله از متن کتاب در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد و از آن‌ها مترادف و متضاد را می‌خواهد. داوطلبان در بخش شناسایی کلمات غریب با چند کلمه مواجه هستند. آن‌ها باید بتوانند کلمه‌ای که با سایر کلمات متفاوت است را پیدا کنند.

تشخیص اسم از جهت تعداد

یکی دیگر از بخش‌های قسمت ترجمه، تشخیص اسم از جهت تعداد است. داوطلبان در این بخش باید اسم مفرد را به جمع یا اسم جمع را به اسم مفرد تبدیل کنند. سوالات این بخش معمولا از متن کتاب درسی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

ترجمه جملات متن و تمرین

بدون شک یکی از دشوارترین سوالات عربی نهایی انسانی به بخش ترجمه جملات متن و تمرین مربوط می‌شود. این بخش در اکثر اوقات داوطلبان را با چالش‌ها و مشکلات زیادی روبه‌رو می‌کند. این بخش برای دانش‌آموزان شامل 7/5 نمره است. بنابراین داوطلبان و دانش‌آموزان با پاسخگویی به سوالات این بخش نمره خوبی به دست می‌آورند. طراحان سوال به راحتی متن کتاب و تمرین‌های آن را تغییر می‌دهند و با توجه به آن سوالاتی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند. این بدین معنی است که سوالات این بخش دقیقا مانند متن کتاب درسی نیست.

 

بارم بندی امتحان نهایی عربی

 

 

2) ترجمه و قواعد پایه: سوالات 6 الی 10

دومین بخشی که داوطلبان و دانش‌آموزان در امتحان نهایی عربی رشته انسانی با آن روبه‌رو می‌شوند، بخش ترجمه و قواعد پایه است. این بخش سوالات 6 الی 10 امتحان عربی را شامل می‌شود و شامل پنج بخش زیر است:

 • قواعد عربی یازدهم: 1 نمره
 • ترجمه تستی: 0/5 نمره
 • تشخیص فعل مناسب: 0/5 نمره
 • ترجمه جملات به صورت جای خالی: 1 نمره
 • محل اعرابی ( قواعد دهم و یازدهم ): 1/75 نمره

قواعد عربی یازدهم

درس عربی یک چالش بسیار مهم برای دانش‌آموزان و داوطلبان دارد. سوالات این درس تنها به یک سال تحصیلی ختم نمی‌شوند. این بدین معنی است که داوطلبانی که به دنبال نمره 20 هستند باید قواعد عربی یازدهم و برخی از مفاهیم سال دهم را نیز یاد بگیرند. قواعد عربی یازدهم در امتحانات نهایی شامل یک نمره است. بنابراین داوطلبان باید مطالعه قواعد عربی یازدهم را نیز در برنامه مطالعه خود قرار دهند. داوطلبان در این بخش باید اسم فاعل، اسم تفضیلی و … را پیدا کنند.

ترجمه تستی

ترجمه تستی داوطلبان را با مشکلات زیادی روبه‌رو نمی‌کند. داوطلبان در این بخش با دو جمله و دو پاسخ تستی روبه‌رو می‌شوند. آن‌ها باید با استفاده از قواعد دستوری و ترجمه صحیح به سوالات پاسخ دهند.

تشخیص فعل مناسب

سوالات این بخش از قواعد عربی دهم طراحی می‌شوند. بنابراین دانش‌آموزان باید قواعد عربی دهم را به خوبی بدانند.

ترجمه جملات به صورت جای خالی

یکی از آسان‌ترین بخش‌های قسمت ترجمه، ترجمه جملات به صورت جای خالی است. این بخش کاملا بر اساس متن کتاب درسی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. همانطور که از نامش پیداست، دانش‌آموزان در این بخش باید جملات ترجمه شده را در جای خالی قرار دهند. این بخش به صورت یک سوال 1 نمره‌ای در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

محل اعرابی ( قواعد دهم و یازدهم )

گاهی اوقات دانش‌آموزان تصور می‌کنند که با مطالعه عربی دوازدهم امکان کسب یک نمره کامل را دارند. اما این یک طرز تفکر اشتباه است. دانش‌آموزان در امتحان نهایی با قواعد دهم و یازدهم نیز روبه‌رو می‌شوند.

 

بررسی بارم بندی امتحان نهایی عربی رشته انسانی

 

3) ترجمه و قواعد پایه: سوالات 11 الی 14

در حالت کلی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که سوالات عربی نهایی رشته انسانی بیشتر شامل سوالات ترجمه و قواعد است. این بدین معنی است که داوطلبانی که ترجمه مناسب و درک مناسبی از قواعد داشته باشند شانس بیشتری برای به دست آوردن نمره 20 دارند. سوالات بخش ترجمه و قواعد 11 الی 14 از بخش‌های زیر تشکیل شده است:

 • قواعد عربی دوازدهم تستی: 0/25 یا 0/5 نمره
 • ترجمه افعال: 1/5 نمره
 • قواعد عربی دوازدهم: 1/5 نمره
 • تعیین کلمه مناسب با توجه به مفهوم جمله: 1 نمره

قواعد عربی دوازدهم تستی

این بخش معمولا به صورت تستی در اختیار داوطلبان و دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. دانش‌آموزان در این بخش باید به یک سوال قواعد عربی در پایه دوازدهم به صورت تستی پاسخ دهند.

ترجمه افعال

اگر به دنبال پاسخگویی به سوالات بخش ترجمه افعال هستید باید به سراغ عربی دوازدهم بروید و تمامی افعال را به خوبی یاد بگیرید. همانطور که مطالعه می‌کنید بارم بندی امتحان نهایی عربی دوازدهم تنها سوالات درس عربی در پایه دوازدهم را شامل نمی‌شود. داوطلبان و دانش‌آموزان باید با افعال پایه دهم نیز آشنا باشند.

قواعد عربی دوازدهم

داوطلبان و دانش‌آموزان در این بخش باید به سوالات قواعد عربی دوازدهم پاسخ دهند. اگر قواعد عربی کتاب پایه دوازدهم را به خوبی بلد باشید به راحتی امکان پاسخگویی به این سوال را خواهید داشت.

تعیین کلمه مناسب با توجه به مفهوم جمله

این بخش کاملا بر اساس متن و تمرین‌های کتاب درسی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. دانش‌آموزان باید با توجه به مفهوم جمله یک کلمه مناسب را انتخاب کنند و در جای خالی قرار دهند.

 

بارم بندی امتحان نهایی عربی

 

4) تحلیل صرفی و درک متن: سوال 15 الی 16

آخرین بخشی که دانش‌آموزان در امتحان نهایی عربی یازدهم به سراغ آن می‌روند، بخش تحلیل صرفی و درک متن است. سوالات بخش تحلیل صرفی و درک متن به صورت زیر در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرند:

 • تحلیل صرفی: 0/5 نمره
 • درک متن: 1 نمره

تحلیل صرفی

سوالات تحلیل صرفی به صورت سوالات دوگزینه‌ای در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرند. دانش‌آموزان برای پاسخگویی به این سوالات باید مفاهیم قواعد دهم و یازدهم را به خوبی بدانند.

درک متن

متنی که در قسمت درک متن در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد از تمرینات داخل کتاب یا متن کتاب تهیه شده است. دانش‌آموزانی که کتاب درسی را به خوبی مطالعه کرده باشند امکان پاسخگویی به این سوالات را دارند. پاسخگویی به سوالات درک متن نیازمند مهارت و درک عمیق از درس عربی است.

 

بررسی بارم بندی امتحان نهایی عربی رشته انسانی

 

نکات مهم درس عربی در امتحانات نهایی

داوطلبان و دانش‌آموزان می‌توانند در بخش زیر با نکاتی که آموزش و پرورش برای طراحی سوال در اختیار طراحان قرار می‌دهد بیشتر آشنا شوند و با توجه به این شرایط برای امتحان عربی آماده شوند:

 • سوالات عربی در امتحان نهایی کاملا حركت گذاری می‌شوند.
 • صورت سوال از نظر ساختاری و واژگانی در حد فهم دانش‌آموز است.
 • در طراحی سوال امتحان نوبت اول طراح مجاز است تا یک نمره در بارم بندی تغییراتی اجرا کند، اما در نوبت دوم بارم بندی دقیقا رعایت می‌شود.
 • حجم اصلی سوالات امتحانی ترجمه از عربی به فارسی و كاربرد واژگان تنوع دارد.
 • در اکثر اوقات سوالات بخش‌های مختلف با هم تلفیق می‌شوند و تفکیک مهارت‌های زبانی امکان ندارد. به عنوان مثال در بخش مهارت ترجمه، امکان دارد در یک جمله، چند مفهوم مختلف همزمان در اختیار دانش‌آموز قرار گیرد.
 • طرح سوال امتحان نوبت اول و دوم از بیست نمره است.
 • در سوال (ترجمه دقیق فعلها) یك یا دو قرینه مانند اسم و ضمیر باید در جمله وجود داشته باشند تا دانش‌آموز بتواند به كمک آن‌ها فعل مورد نظر را به صورت دقیق ترجمه كند.
 • در بخش قواعد شیوه طرح سوال فقط بر مبنای تشخیص فعل ماضی، مضارع، امر و نهی در جمله و تعیین فعل مناسب برای جای خالی و نیز ترجمه از عربی به فارسی است.
 • در سوالات چندگزینه‌ای دو یا سه گزینه ارائه می‌شود.
 • ترجمه جمله یا كلمه از فارسی به عربی در هیچ آزمون یا مسابقه‌ای طراحی نمی‌شود.
 • طرح سوال از فعل‌هایی مانند «تَعلَّموا» یا «تَعارفوا» كه می‌توانند ماضی یا امر باشند باید در جمله و همراه قرائن مناسب باشد و در امتحان از طرح چنین سوالاتی خودداری شود.
 • تغییر دادن جملات كتاب در امتحان جایز است. به شرط اینکه منطقی باشد و موجب نشود كه بیشتر دانش‌آموزان دچار اشکال شوند. هدف این است كه دانش‌آموز طوطی وار عبارت‌ها را حفظ نکند.

سایر نکات مهم 

 • در تشخیص و ترجمه فعل‌های ماضی ساده، ماضی استمراری، ماضی منفی، مضارع منفی و مستقبل و نیز مصدر در جمله باید فقط موارد صحیح و سالم طراحی شود و اگر از معتل سؤالی طرح شد، نباید تغییراتی مانند اعلال حذف داشته باشد.
 • احتمال دارد دانش‌آموزی بداند فعل جمله «اَلَطباء كانوا یَفحصون الْمرضی» معادل ماضی استمراری در فارسی است، اما معنای فعل «فَحَصَ» را كه در پایه هشتم خوانده فراموش كرده باشد. در این صورت به او ظلم می‌شود. بنابراین در چنین حالتی لازم است كه معنای فعل «فَحَصَ» در برگه امتحان داده شود.
 • آموزش و ارزشیابی مطابقت عدد و معدود و ویژگی‌های معدود و مطابقت موصوف و صفت مطلقاً از اهداف كتاب درسی نیست. اما حفظ عددهای اصلی یك تا صد و عددهای ترتیبی یکم تا بیستم از اهداف كتاب است.
 • طرح سوال در مورد تشخیص ضمیر و اسم اشاره مناسب، برای جای خالی در جمله با توجه به قرائن در قالب سؤال چندگزینه‌ای اشکالی ندارد، اما باید توجه داشت كه چنین مواردی از اهداف كتاب درسی نیست.
 • در تشخیص محل اعرابی در جمله، نهادن اِعراب رفع، نصب و جر از اهداف كتاب نیست و كلمات جمله ارائه شده باید كاملا اعراب گذاری شده باشند. طرح سؤال از اعراب گذاری كلمات جمله، مطلقاً ممنوع است؛ زیرا در كتاب آموزش داده نشده است. در كتاب عربی رشته ادبیات و علوم انسانی ذكر علامت اعرابی آموزش داده شده است. بنابراین این سوال در امتحان میت‌واند طرح شود. به عنوان مثال ذكر اینکه در جمله «جاءَ الرجلُ». الرجل فاعل و مرفوع به ضمه است.
 • در تشخیص مشتقات، ذكر جامد و مشتق لازم نیست، اما ذكر نوع كلماتی مانند حاكم، محکوم، َمحکمه، أَحکم لازم است. در اسم فاعل و اسم مفعول مانند ناظر و منتظر ذكر اینکه ناظر اسم فاعل ثلاثی مجرد و منتظر اسم فاعل ثلاثی مزید میباشد، در كتاب درسی تدریس شده و از اهداف آموزشی كتاب رشته ادبیات و علوم انسانی است.

 

در بخش تحلیل صرفی و اعراب می‌توان مانند تمرین كتاب عمل كرد. این بدین معنی است که می‌توان سوال دو گزینه‌ای نیز طرح كرد. طراحان باید از طرح سوال به صورت پر كردن جای خالی در تجزیه و تركیب خودداری کنند.

 

در امتحان نوبت دوم از مطالب نیمه اول كتاب كمتر از هفت نمره طراحی می‌شود. درس عربی به نحوی است كه نمی‌توان سقفی دقیق برای مطالب نیمه اول و دوم كتاب تعیین كرد، زیرا نه تنها مفاهیم پنج درس كتاب ترکیبی هستند، بلکه آموخته‌های سال‌های اخیر نیز تکرار می‌شوند.

 

عربی تشریحی حرف آخر با تدریس استاد وحدت

داوطلبان و دانش‌آموزان گروه انسانی نباید به هیچ عنوان نگران درس عربی باشند، زیرا استاد حامی وحدت تمامی مفاهیم درس عربی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. عربی تشریحی حرف آخر برای امتحانات نهایی آماده شده است و داوطلبان گروه انسانی را از مطالعه هر منبعی بی نیاز می‌کند. داوطلبان گروه انسانی همراه با این دوره امکان حضور در کلاس رفع اشکال آنلاین و کارگاه شب امتحان را نیز دارند. این دوره آموزشی در بستر vod حرف آخر اراده می‌شود و داوطلبان امکان مشاهده دوره را به صورت آنلاین و آفلاین دارند. شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر از نحوه خرید این دوره آموزشی مطلع شوید:

 

عربی حرف آخر

 

سوالات متداول در مورد بارم بندی امتحان نهایی عربی انسانی

1) بارم بندی امتحان نهایی عربی چیست؟

بارم بندی درس عربی معیاری است که داوطلبان بر اساس آن با سوالات مهم و پر تکرار درس عربی در امتحانات نهایی آشنا شوند.

2) بارم بندی درس عربی با توجه به چه معیاری انجام می‌شود؟

بارم بندی درس عربی در امتحانات نهایی انسانی بر اساس سوالات درس عربی در سال‌های اخیر انجام می‌شود.

3) چرا داوطلبان باید با بارم بندی امتحان نهایی درس عربی آشنا باشند؟

معدل امتحانات نهایی بر روی رتبه نهایی کنکور تاثیر قطعی دارد، بنابراین داوطلبان باید با مطالعه بارم بندی با سوالات مهم درس عربی آشنا شوند.

4) آیا بارم بندی درس عربی برای امتحانات نوبت اول و نوبت دوم یکسان است؟

نه خیر – بارم بندی امتحان نهایی عربی برای نوبت اول و نوبت دوم یکسان نیست. سوالات عربی در امتحانات نوبت اول و دوم متفاوت هستند.

5) مهم‌ترین مبحث درس عربی در امتحانات نهایی چیست؟

مهم‌ترین مبحث درس عربی در گروه انسانی مبحث ترجمه عربی به فارسی است.

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد بارم بندی تمامی دروس به  تلگرام حرف آخر مراجعه کنید و در کنار آن از آخرین اخبار کنکور نیز مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.