ضرایب دروس تخصصی در کنکور انسانی ۱۴۰۳

بدون دیدگاه

داوطلبان برای قبولی در کنکور سراسری باید تمامی دروس تخصصی را با دقت زیادی مطالعه کنند. دروس عمومی در دفترچه شماره یک قرار ندارند و داوطلبان باید به سوالات دروس تخصصی در کنکور پاسخ دهند. با توجه به این شرایط ضرایب دروس تخصصی نقش بسیار مهمی در کنکور سراسری دارند. یکی از گروه‌های آموزشی در کنکور سراسری، گروه انسانی است. داوطلبان گروه انسانی برای قبولی در کنکور انسانی باید به ضرایب دروس کنکور انسانی توجه زیادی داشته باشند. ضرایب دروس کنکور انسانی ۱۴۰۳ میزان اهمیت دروس تخصصی را نشان می‌دهند. داوطلبانی که به سوالات دروس تخصصی با ضرایب بالا به خوبی پاسخ می‌دهند، شانس بیشتری برای قبولی در کنکور خواهند داشت.

داوطلبان گروه انسانی در کنکور سراسری به سوالات هشت درس تخصصی پاسخ می‌دهند. هر کدام از این دروس ضرایب تخصصی خاصی دارند. دروسی که ضرایب تخصصی بالایی دارند، نقش مهمی را در قبولی داوطلبان ایفا می‌کنند. تیم محتوای حرف آخر در این مطلب تنها به سراغ معرفی ضرایب دروس کنکور انسانی 1403 می‌رود و ضرایب دروس تخصصی کنکور انسانی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که دروس عمومی از کنکور سراسری حذف شده‌اند و تنها دروس تخصصی در دفترچه سوالات قرار دارند. بنابراین ضرایب دروس کنکور انسانی 1403 تنها برای دروس تخصصی محاسبه می‌شوند.

 

ضرایب دروس تخصصی در کنکور انسانی

 

ضرایب دروس انسانی در کنکور 1403

دروس عمومی از کنکور انسانی حذف شده‌اند. این بدین معنی است که داوطلبان به هیچ عنوان به سوالات دروس عمومی در کنکور سراسری پاسخ نمی‌دهند. البته دروس عمومی تنها از سوالات کنکور سراسری حذف می‌شوند. این بدین معنی است که داوطلبان برای بهبود سوابق تحصیلی خود باید دروس عمومی را مطالعه کنند و دروس عمومی بر روی سوابق تحصیلی تاثیرگذار هستند. با توجه به تمامی این شرایط داوطلبان در کنکور انسانی تنها به سوالات دروس تخصصی پاسخ می‌دهند.

کنکور انسانی دارای هشت درس تخصصی ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و روانشناسی است. هر کدام از این دروس دارای ضرایب مختلفی هستند و داوطلبان باید با توجه به ضرایب دروس تخصصی به سوالات پاسخ دهند. زیرگروه‌ها از کنکور سراسری حرف شده‌اند، با توجه به این شرایط تمامی رشته‌ها دارای ضرایب مشخصی هستند. این بدین معنی است که تمامی رشته‌ها در یک گروه قرار دارند و ضرایب دروس تخصصی برای تمامی رشته‌ها یکسان هستند.

داوطلبان در بخش زیر می‌توانند با ضرایب دروس کنکور انسانی بیشتر آشنا شوند:

 

سوالات متداول در مورد ضرایب دروس کنکور انسانی 

1) آیا ضرایب دروس کنکور انسانی 1402 در مقایسه با کنکور سال‌های اخیر تغییر کرده است؟

بله ضرایب دروس کنکور انسانی 1402 مانند کنکور سال‌های اخیر نیست و با تغییراتی روبه‌رو شده است.

2) ضرایب دروس عمومی در کنکور انسانی چگونه هستند؟

دروس عمومی از کنکور سراسری حذف شده‌اند و در کنکور سراسری هیچ ضریبی ندارند.

3) کدام درس در کنکور انسانی ضریب بالایی دارد؟

درس ادبیات تخصصی در کنکور انسانی با ضریب 8 بالاترین ضریب را میان دروس تخصصی دارد.

شما می‌توانید برای داشتن هر گونه اطلاعات بیشتر به وبلاگ موسسه حرف آخر مراجعه کنید و برای اطلاع از آخرین دوره‌های آموزشی حرف آخر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کرده و از آخرین اخبار کنکور مطلع شوید.

دانلود فایل برنامه موفقیت ۳ ماهه کنکور انسانی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.