یکی از محبوب‌ترین گروه‌های آموزشی در کنکور سراسری، گروه تجربی است. اکثر داوطلبان به دنبال قبولی در بهترین رشته‌های گروه تجربی و رشته‌های پزشکی هستند. داوطلبانی که به دنبال بهترین رشته‌های گروه تجربی هستند باید به ضرایب دروس تخصصی توجه زیادی داشته باشند. ضرایب دروس تخصصی کنکور تجربی با تغییرات زیادی روبه‌رو شده است. این بدین معنی است که ضرایب دروس تخصصی در سال 1402 مانند کنکور سال‌های اخیر نیست. تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ ضرایب  کنکور تجربی 1402 می‌رود و ضرایب این کنکور را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

داوطلبان گروه تجربی در کنکور سراسری به سوالات پنج درس تخصصی پاسخ می‌دهند. هر کدام از این دروس تخصصی ضرایب مختلفی دارند. داوطلبان باید با توجه به ضرایب پنج درس تخصصی زیست شناسی، زمین شناسی، فیزیک، ریاضی و شیمی به سوالات در کنکور تجربی پاسخ دهند. ضرایب دروس تخصصی کنکور تجربی 1402 تغییر کرده است و داوطلبان باید با توجه به این تغییرات به سوالات کنکور تجربی پاسخ دهند. داوطلبان در این مطلب می‌توانند به صورت کامل با ضرایب دروس تخصصی کنکور تجربی آشنا شوند و با آگاهی بیشتری دروس تخصصی را مطالعه کنند.

 

ضرایب دروس تخصصی در کنکور تجربی

 

ضرایب دروس در کنکور تجربی 1402

کنکور تجربی نیز مانند کنکور سایر گروه‌های آموزشی با تغییرات زیادی روبه‌رو شده است. یکی از این تغییرات به حذف دروس عمومی مربوط می‌شود. داوطلبان در کنکور تجربی به سوالات دروس عمومی پاسخ نمی‌دهند. بنابرین دروس عمومی در کنکور تجربی هیچ ضریبی ندارند. با توجه به این شرایط داوطلبان در کنکور سراسری تنها به سوالات دروس تخصصی پاسخ می‌دهند. داوطلبان گروه تجربی برای قبولی در کنکور باید به بهترین شکل ممکن به سوالات درس زیست شناسی، زمین شناسی، ریاضی، فیزیک و شیمی پاسخ دهند.

یکی دیگر از تغییرات کنکور سراسری، حذف زیرگروه‌ها از کنکور است. با توجه به این شرایط تمامی رشته‌های گروه تجربی در یک گروه قرار دارند. با توجه به این شرایط تمامی رشته‌های گروه تجربی دارای ضرایب دروس تخصصی یکسانی هستند. این بدین معنی است که با تغییر یک رشته، ضرایب دروس تخصصی تغییری نمی‌کنند. داوطلبان در بخش زیر می‌توانند با ضرایب دروس تخصصی کنکور بیشتر آشنا شوند:

 

ضرایب دروس تخصصی کنکور تجربی

 

سوالات متداول

1) آیا ضرایب دروس تخصصی در کنکور تجربی تغییر کرده است؟

بله ضرایب دروس تخصصی کنکور تجربی 1402 با تغییراتی روبه‌رو شده است.

2) مهم‌ترین درس تخصصی در کنکور تجربی کدام درس است؟

مهم‌ترین درس کنکور تجربی درس زیست شناسی با ضریب دوازده است.

3) آیا ضرایب دروس عمومی در کنکور 1402 با تغییراتی مواجه شده است؟

دروس عمومی از کنکور سراسری حذف شده‌اند و در کنکور ضرایب دروس عمومی محاسبه نمی‌شوند.

 

شما می‌توانید برای داشتن هر گونه اطلاعات بیشتر به وبلاگ موسسه حرف آخر مراجعه کنید و برای اطلاع از آخرین دوره‌های آموزشی حرف آخر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کرده و از آخرین اخبار کنکور مطلع شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.